praca

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 lutego 2023 15:38
Żeglarz, z moich doświadczeń to w budżetówce wykorzystują pulę umów na czas określony zgodnie z przepisami. Spotkałam się też z tym, że urząd robił duży nabór na ten sam zakres np. 10 osób bo było dużo pracy i po przerobieniu nawału nie przedłużali umów.
Safie to w dużych urzędach raczej. W małych finansowo i lokalowo by to nie przeszło 😉 Czasami się trafi taki delikwent, który wybitnie się nie nadaje. Albo sam nie chce tej umowy przedłużyć.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 lutego 2023 17:48
Tak, z tym zatrudnianiem dużych ilości pracowników to o dużym urzędzie słyszałam.
Help,

Jak i gdzie szukać pracy w korpo? Posługuje się biegle językiem angielskim w mowie i piśmie. Coś tam dukam po niemiecku (chciałabym iść na kurs) i kompletnie nie wiem jak temat ugryźć. Z wykształcenia i łącznie 3 lata na recepcji ale mam dość zmian po 12h i nocek.. Jestem bardzo zorganizowana i pedenatyczna jak chodzi o pracę ale wysyłając CV mam wrażenie, że jednak czegoś mi brakuje. Milionów nie oczekuje a owocowe czwartki mnie nie interesują 😅 Często kandydatura jest rozpatrywana ale bez odpowiedzi. Ktoś, coś podpowie? 💐
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
23 marca 2023 10:06
Rolia, pracuj.pl, rocket jobs, grupy na facebooku, olx, praca.pl, indeed itp 🙂
Pati2012,
Na pracuj bez odzewu. Grupom na fb ani olx nie ufam bo większość to oszustwa.
Rolia, - na jakie stanowiska aplikujesz? Jak wygląda Twoje CV? Może są w nim jakieś błędy i warto je podrzucić komuś ogarniętemu do oceny? 🙂
keirashara,
Hmm, jest raczej mocno uproszczone na stanowiska i czas pracy do tej pory i dodatkowo info o językach. Szczerze mówiąc nie mam preferencji co do stanowiska bo szukam czegoś nowego. Głównie aplikuje na asystentki/sekretarki/obsługę klienta
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 marca 2023 15:02
Rolia, ja znalazłam przez pracuj.pl, jakbym miała teraz szukać, to zaczęła bym od LinkedIn, indeed, a że robię w IT, to rocketjobs, justjoinit, nofluffjobs. Jeśli nie przeraża Cię technika, to pomyśl o helpdesku. Nie jest to skomplikowane, jeśli dobrze ogarnia się podstawy komputerów, niski próg wejścia i spore możliwości rozwoju.
Możliwe że nawet u nas będzie wakat na takie stanowisko.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
23 marca 2023 15:55
Facella, a z jakiego regionu jesteś? Bo nie ukrywam, że powoli odświeżyłam CV i też czegoś szukam dla siebie 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 marca 2023 16:19
Pati2012, Szczecin
Zgadzam się z Facellą, też szukałabym czegoś na początek na helpdesku. No i praca zdalna w IT - pełen komfort.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 marca 2023 21:25
Pracuj.pl to największy job board w PL i najlepiej tam szukać. Albo wyszukać ofertę, znaleźć ją na stronie firmy i zaaplikować bezpośrednio przez nią
Z tą pracą zdalną już nie jest tak niesamowicie. Część firm zrezygnowała i woła ludzi do biur albo oferuje pracę hybrydową - no chyba, że jesteś super specjalistą pożądanym na rynku - to tak, HO jak najbardziej. Niemniej jednak są i firmy, które "zostały na HO".

A w IT też już nie jest tak malinowo tj. na stanowiska juniorskie/helpdeski często jest "pierdyliard" chętnych. Co nie znaczy, że nie warto próbować, rzecz jasna.


Rolia, Na asystentki/sekretarki też zwykle jest dużo CV i ciężko się wyróżnić. Ale też te niektóre rekrutacje trwają wieki, więc jeśli nie dostałaś telefonu po tygodniu, to się nie martw.
Ja bym na Twoim miejscu skrupulatnie opisała swoje obowiązki, uwypukliła skillsy, zrobiła CV w języku angielskim (jeśli jeszcze nie masz - i to anglojęzyczne wysyłała na oferty po angielsku) i rozszerzyła poszukiwania właśnie o helpdeski, o asystentki działu HR, asystentki działu marketingu, asystentki jakiegokolwiek innego działu 🙂 jeśli chcesz po prostu zmienić pracę i nie masz stricte określonej branży.
edit: Aha - wszelkie "budżetówki" - nie wiem, biblioteki, domy kultury, teatry, samorządy etc, zwykle nie publikują ogłoszeń na żadnych popularnych portalach tylko w biuletynach. Też można sprawdzić. Nie wiem czy to Twój target - bo nie wiem na ile angielski się tam może przydać, a i zarobki też kolosalne zapewne nie są, ale raczej na pewno nie będziesz tam pracowała przez 12 godzin, więc zawsze to jakaś opcja chociaż na chwilę....
Choć na Twoim miejscu i tak próbowałabym do korpo...

Możesz też jeszcze wyguglać jakie masz firmy w okolicy. Część ma na stronie zakładki "kariera" gdzie jakieś oferty też bywają (okej, część może być bardzo nieaktualna, ale to też jest trop), część znajdziesz właśnie na Linkedin i tam też mogą być oferty.

Co do Olx - ważne, żeby aplikować na ofertę, która ma podaną nazwę firmy, podany jakiś telefon kontaktowy etc, znajdziesz firmę w internetach i zobaczysz czy na jakichkolwiek innych portalach mają również ogłoszenie o pracę.
Da się znaleźć fajną pracę na olx- jedyne co, to nie polecam aplikować na takie "podejrzane" ogłoszenia "bezimienne" i bardzo-bardzo ogólne. Fakt, że to też nie chroni w 100%, ale jednak...

Rolia, - może jest za bardzo uproszczone 😉 Z grup na fb całkiem spoko wypada Give Her a Job, tam też często pomagają w ocenie CV.
Dobrze w skillsach wygląda mimo wszystko Excel (ja dopóki nie zaczęłam pracować nie wierzyłam, że w dzisiejszych czasach można mieć problem z Excelem, a można i to na stanowiskach, gdzie aż ciężko w to uwierzyć🤦😉, jakieś tam canvy czy programy administracyjne.

Sankaritarina, - ja tam dalej widzę sporo hybryd/HO, bo ludzie to doceniają. Firmy też, u nas nawet nie ma tyle biurek co ludzi 😂
Też mnie czeka intensywne poszukiwanie pracy w najbliższym czasie...
Przebranżowiłam się zupełnie i skończyła się praca po znajomości 😉 Zrobiłam uprawnienia na kierowcę zawodowego C+E, wstępnie jakieś oferty na OLX pozapamiętywała sobie. No i teraz najważniejsze, jak sprawdzać te firmy oferujące pracę żeby nie wtopić i nie dać się np. okraść z danych osobowych...Ewentualnie czy jest gdzieś jakiś portal gdzie osoba szukająca pracy się ogłasza, że jest dostępny i pracodawca się odzywa jeśli ktoś taki mu do pracy potrzebny. Na razie interesuje mnie transport krajowy.
keirashara, Bo mieszkasz we Wro :P ale nie no, masz rację, te oferty są, w większych miastach jest ich całkiem sporo, tylko w porównaniu z czasami tuż-po-pandemii, wydaje mi się, że jednak tendencja poszła trochę w stronę hybrydy niż "100%-zdalnie". No chyba, że to tylko ja tak trafiam 😉 W ogłoszeniu "praca zdalna możliwa" po czym okazuje się, że firma ma na myśli w tygodniu 1-3 dni w pracy, 2 dni w domu.... co, na ten przykład, mnie osobiście średnio odpowiada jeśli firma jest oddalona przynajmniej o godzinę drogi ode mnie :P

MATRIX69, C+E spoko sprawa, tych ofert trochę tam jednak jest. Na pracuju też są ogłoszenia dla kierowców. I tam też możesz udostępnić swój profil pracodawcom -> jak zakładasz profil, to wypełniasz cv, dane i możesz się udostępnić - ja z tego nie korzystam i nie wiem tak naprawdę co ten pracodawca dokładnie widzi, ale opcja jest. W Twoim przypadku obczajałabym jednak olxa, lokalne strony internetowe i grupy na fejsie.
Sankaritarina, Dzięki za informacje, tak też chyba zrobię. Czekam jeszcze żeby mi wysłali kartę kierowcy i w zasadzie mogę już jeździć.
Wcześniej zrobiłam uprawnienia na koparko-ładowarkę ( żeby w razie czego gnój od koni wyrzucać ładowarką a nie widłami 😜😉 ale niestety z pracą lipa bo wszędzie chcieli min. rok doświadczenia, którego ja oczywiście nie mam. Spiełam się i zrobiłam uprawnienia na ciężarówkę bo jest większa szansa dla osób "zielonych" dostać pracę. Śmieję się, że miałam dość siedzenia za biurkiem to będę siedzieć za kółkiem 😂 Idę sobie zobaczyć to pracuj.pl
A ja się przyszłam pochwalić
Znalazłam to co szukałam.
Praca w państwowej firmie a więc z wieloma plusami.
Trochę biurowa trochę w terenie, z możliwością awansu, dużego rozwoju osobistego. Dużo wolności w pracy, nikt nie stoi nad głową, nie narzuca.
Możliwość poznania przeróżnych ludzi z bardzo różnych środowisk i rozwijania się też językowo.

i oprócz tego że na ten moment umowa na zastępstwo (ale duże prawdopodobieństwo etatu) no i kompletny braku czasu wolnego to jest super.
Sonika, gratulacje ! Zdradzisz czym się będziesz zajmować ?
Sankaritarina, - a to masz rację, w dużych miastach są większe szanse na zdalną czy hybrydę. I tez mam godzinę, więc wiem co czujesz 😅 Jak mieszkałam w mniejszym mieście to przywiązanie do biur i trybu stacjonarnego było większe. Choć w pandemi i po niej w ogóle zaczęło być to możliwe spoza biura, bo wcześniej w niektórych firmach było to nie do pomyślenia. No, ale tam godzina dojazdu to spoza miasta albo z buta, w zasadzie w godzinę z jednego końca na drugi spokojnie można było śmignąć pieszo.
U nas jest tak, że ludzie średnio ten 1/2x w tygodniu to są, z przewagą pracy z domu. Chyba, że mają dzieci, bo Ci co mają dzieci dziwnie chętnie przychodzą do pracy 😂
Sonika, - gratulację! 😁
Sonika, Gratulacje! 😀 🙂😉)

keirashara, Oj tak,w pandemii i nawet jeszcze w zamierzchłych czasach stacjonarnych 😉 różni znajomi z dziećmi często opowiadali, mniej lub bardziej dobitnie 😉 że lubią pobyć w pracy, żeby się oderwać od życia rodzinnego. Często mówiły to matki małych dzieci 😉 (jak już się rozluźniły i nie odgrywały ról Matka-Polka, bo to też się zdarzało).

Ale faktycznie "coś" się podziało na tym rynku. Jeszcze nie doszłam do tego co. Niektóre firmy (szczególnie polskie mniejsze lub większe) serio upierają się na pracę stacjonarną nawet w IT, na serwisie, gdzie to wszystko serio można robić zdalnie.... a niektóre proponują bardzo "opłacającą się" hybrydę pt "4 dni w biurze, 1 z domu". Pewnie ma to związek z tymi regulacjami dotyczącymi pracy zdalnej, chociaż też kurna nie rozumiem tego januszowania, bo te regulacje wcale nie są jakieś uber restrykcyjne... Dobre firmy oferowały takie warunki jeszcze zanim one powstały, no serio. -.-'

MATRIX69, Siedzenie za kierownicą jest ciekawsze! :P Niż biurko. Powodzenia!
Dziękuję 🙂
Pracuje w muzeum narodowym, już prawie miesiąc.
Sankaritarina, Dzięki, nie zapeszam na razie 😁
Jak mi się wszystko już poukłada w pracy to przyję tu coś napisać, może komuś się przyda kto jest jeszcze nie do końca zdecydowany 🙂
MATRIX69, Jak chcesz pogadać o pracy w transporcie to możesz do mnie napisać na priv. Ja pracuje w takiej firmie (chociaż tu to transport międzynarodowy i chłodnie) i mogę ci dokładnie opowiedzieć co i jak, czego my np. wymagamy i jak wygląda robota, płace, rozliczanie pakietu mobilności itp 🙂 mogę tez podpytać o firmy gdzie dobrze zacząć robotę, kogo unikać
Ollala, Super, w takim razie idę na priv.
Hej jak macie rozwiązana w miejscach pracy kwestie zapewnienia wody pracownikom fizycznym czy biurowym przy pracy w wysokich temperaturach? U mnie w pracy jest tak, że pracownicy fizyczni mają dostęp do kranówki zdatnej do picia ale pracownicy biurowi mają wodę z dystrybutorów lub butelkową...i teraz się zastanawiam na jakiej to jest zasadzie, że jedni mają pić kranówkę a inni mają wodę mineralną. Z ciekawości chciałabym wiedzieć jak to się odbywa w innych miejscach pracy.
branka, - pracuje w produkcji, zarówno w mojej poprzedniej pracy jak i obecnej pracownicy produkcyjni i magazynowi (czyli poniekąd fizyczni) mają normalnie dystrybutory i/lub butelki, tak samo jak biurowi. W obecnej produkcja ma też normalnie dostęp do herbat, ekspresu z kawą itd.
Dżizas, już widzę ten wrzask i kwik, jakbyśmy "my biurwy" mieli cokolwiek lepszego 🤣
Jako pracownik fizyczny już w drugim z rzędu miejscu pracy mamy butelkowane wody. Plus w aktualnym jeszcze w upały jest stała dostawa lodów.😁
U nas tez wszyscy mają dostęp do wody z dystrybutorów. I produkcja i magazyn i biuro. Tylko pracowników produkcyjnych nie idzie oduczyć, ze do czajnika się leje wodę z kranu a nie z dystrybutora.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się