Galopem po plaży- gdzie nad morzem?

oti   Everybody lies...
21 lipca 2009 18:04
Lov,
w Ustroniu Morskim polecam baaaardzo hotel ERANIA http://www.erania.pl/ jest tam stajnia z  fajnymi konmi, piękne tereny, wyjazdy nad morze chyba też organizują.  😉
ja tam byłam już dwa razy i w tym roku też jadę. miałam zabrać Gniadego, ale sam transport by nas wyniósł 3200zł, więc zrezygnowaliśmy z zabierania go..  😲
Gillian   four letter word
21 lipca 2009 20:05
Erania też godna polecenia.

Lotnaa, to była stajnia Bałtyk. Teraz z tej stajni zostało...  szkoda słów 🙂 na plażę wstępu nie mają po serii wybryków pijackich (tratowanie ludzi i inne fajne sprawy). Konie wyglądają tak, że mam nadzieję, że nikt na nie raczej nie wsiada. Zresztą ciężko stwierdzic, czy tam cokolwiek jeszcze istnieje. Konie się pasą na trawniku między maszynami.

Z Zieleniewa te trzy godziny to w przewadze podróż drogami asfaltowymi, dobrze pamiętam?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
21 lipca 2009 20:49
Gillian, dokładnie! Wtedy stajnia i konie wyglądały bardzo przyzwoicie, chociaż instruktor (właściciel??) nieco zadzierał nosa i jakoś średnie wrażenie na mnie zostawił. Ale wówczas na plaże pojechać się dało, bo nawet gdzieś w domu fotki mam.
Jak widać czasy się zmieniają  🙁

A ten filmik z Nowęcina tak mnie nastroił - ehh, ja chcemmm nad morze!!!
Gillian   four letter word
21 lipca 2009 20:52
wyglądało to przyzwoicie jak stajnia była prężna, ale to było wieeele lat temu... 🙁

jakby ktoś był w Eranii i wybierał się w teren to ja się chętnie dołączę, wyjazdów na plażę nigdy dośc. Szkoda że na obcym koniu no ale co tam 🙂 kiedyś zawiozę tam mojego konia, obiecuję sobie od lat i w sumie teraz czekamy  tylko na moje prawko i przyczepę...
a cośw pobliżu Stegny?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
22 lipca 2009 07:50
Należy dodać, że 2h teren poranny w Białogórze jest na poziomie ** WKKW, więc nie dla każdego.
munky., www.jazdakonna.mierzeja.com
Byłam 2 lata temu w terenie - co prawda nie nad morzem, ale wiem, że takie też mają w ofercie (z tym że wcześnie rano lub wieczorem i trzeba od razu mówić że chce się nad morze 😉). Koni sporo, całkiem fajne i - chociaż ośrodek w formie polowej - myślę, że miały dobre warunki.
gillian przy odrobinie szczęscia można zobaczyc metody treningowe mistrzów  zemdlal

chyba wiem o czym mówisz..... 🤔 Dlatego omijałam terningi
Ja byłam w Grzybowie "Dworek pod kasztanami" i bardzo miło wspominam, konie spokojne, fajni ludzie ale to było chyba z 5 lat temu http://dworek-staryborek.com.pl/index.html
Gillian, ja pamiętam, że jechało się głównie polnymi drogami. Dopiero pod koniec wjeżdżało się pomiędzy zabudowania i tam był tylko stęp po utwardzonej nawierzchni.
Gillian   four letter word
22 lipca 2009 19:24
aha czyli ja popylałam inną trasą, no nic 🙂
Rivena w Gąskach już koni nie ma 🙁
sama stajnia stoi, dwa lata temu były jeszcze dwa kuce, w zeszłym już nic a nic.

jak będziecie mieć jeszcze jakieś info o okolicach właśnie Ustronia, Sarbinowa, Mielna to pisajcie, bo też chętnie skorzystam 😉
X lat temu byłem na obozie konno-tenisowym w Dąbkach , jakieś 2 godziny drogi samochodem od Trójmiasta. Niedaleko jest stajnia, z konikami stricte rekreacyjnymi. Miałem szczęście jeździć na koniu - weteranie derbów - wyciągniętym z komórki i odratowanym od marnego końca. Jeździliśmy wtedy w tereny, między innymi plażą, galopy w wodzie oczywiście też były i byłem bardzo z tego zadowolony 🙂

Inną razą w Rzucewie koło Pucka w Zamku Jana III Sobieskiego parę razy też byłem w terenie i również galopy w wodzie były w programie. Niestety było to tyle lat temu że nie potrafię zagwarantować czy i jak i w jakich cenach to się jeszcze odbywa.
W czerwcu udało sie pogalopować 🏇nad Bałtykiem.
Okolice Karwi.
Teren 3h-koszt 110zł.
tereny piękne, przeżycia niezapomniane....
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
22 lipca 2009 20:48
Też polecam Pogorzelicę 🙂 Tereny na plażę są na 100%, wejście do wody też przeważnie jest, wyjazd zazwyczaj o 8 rano, trwa ok godziny. Koszt 40-50zł.
Jak się uda to jest również możliwość noclegu w domkach kempingowych, ale trzeba wcześniej rezerwować, albo przyjechać z namiotem 🙂
Fotki z 2005 roku:

Rivena w Gąskach już koni nie ma 🙁
sama stajnia stoi, dwa lata temu były jeszcze dwa kuce, w zeszłym już nic a nic.

szkoda  🙁
dziewczyna, która miała tam sezonowo konie opowiadała, że stacjonuje w stajni http://www.majatekmalechowo.tp2.pl czyli tej przy hotelu Erania. ładnych kilka lat temu jak tam jeździłam to już mówiła, że nie wie czy będzie w przyszłym roku. Gąski były wtedy wsią zabitą dechami z jedną "główną" ulicą i dziką plażą a teraz pewnie się już rozrosły do typowej nadmorskiej miejscowości, nie wiem czy w ogóle można wjeżdżać tam jeszcze końmi na plażę  🙄
Gillian   four letter word
22 lipca 2009 22:10
Gąski nadal są zabite dechami 😀
to dobrze, bo takie miejsca pozwalają odpocząć od zgiełku miast  🙂
to ja was troche podenerwuje fotami  😁




ekhem., dzięki wielkie  :kwiatek: jej, jak weszłam na stronkę zorientowałam się, że tam już jeździłam X lat temu na Hajce  😍 na tym kucyku miałam swoje początki  😁
Z tego co usłyszałam wczoraj, to w Pogorzelicy podrożało i ceny na stronie nie aktualne
Teren 70zł
Maneż 50zł


zdecydowanie polecam Sianożęty 🙂 ok. 10 km od Kołobrzegu i 1 km od Ustronia Morskiego
od 3 lat tam jeżdżę i jest super.
jeżdżą dokładnie tymi samymi drogami co Erania, a słyszałam,że jest zdecydowanie taniej.Oprócz tego teren przedłuża się zwykle co daje jeszcze więcej frajdy.Obiecane galopy brzegiem morza też są.I mimo wczesnej godziny jest troche ludzi na plazy, którzy zafascynowani robią zdjęcia )
stajnia znajduje się przy gospodarstwie agroturystycznym w którym naturalnie można wynając pokój.
dane kontaktowemogę podać na pw 🙂
Dziewczyny, jadę jutro nad morze na 3 dni!!!

Będę w Ustroniu Morskim, Darłówku i gdzieś jeszcze, w pracy 10-17, a potem zrobię wszystko, żeby pojechać do którejś ze stajni! Już wszystko przygotowuję 🙂

EDIT: dziewczyny macie jakiś kontakt do Sianożęt i Pogorzelicy?
Spisałam sobie: Nowęcin, Ranczo Mufasa, Czahary, Białogóra, Erania.
Najlepiej z Ustronia to chyba Erania i Sianożęty- będę dzwonić jak dojadę na miejsce 🙂
Aha, i jeszcze jedno: czy do tych stajni jest jakaś komunikacja miejska? Bo ja będę niestety niezmotoryzowana 🙁
Taki nastrój wprowadziłyście tymi zdjęciami, że i mi przyszła znowu ochota na teren 😀
Za tydzień/dwa jadę do Dziwnówka (zachodniopomorskie) i szukaaaam, bo część plaż jest niedostępna dla koni jak już wspominałam, ale może ktoś coś pomoże? Mówicie o Pogorzelicy... niestety chyba byłoby trochę za daleko. Może coś bliżej ktoś zna?
Ja rok temu bylam w terenie na plazy w Lubiatowie.Tez bylo swietnie!! 😍
[quote author=Lanka_Cathar link=topic=7854.msg301831#msg301831 date=1248245416]
Należy dodać, że 2h teren poranny w Białogórze jest na poziomie ** WKKW, więc nie dla każdego.
[/quote]

Byłam i też tak słyszałam, dlatego jeździłam wieczorem. Koniki bardzo ok.

Też mogę polecić jazdy u Gosi Lewickiej w Pogorzelicy, nie wiem jak dzisiaj ceny, ale było sympatycznie.
ja dzis o 17 jade w teren po plazy ze stajni w Sztutowie 🏇 opowiem jak bylo 
Munky, koniecznie! I daj znać czy Diablo i Bohun jeszcze tam są 😉
i nici z mojego terenu  😕  cóż, pogoda nie dopisała i lokalizacja pensjonatu też. Zatrzymaliśmy się w Pleśni (sic!) i podobno do najbliższej stajni 6 km, a, że nie miał mnie kto podwieźć, i na nogach to noc by mnie zastała przekładam swój teren na indywidualny wyjazd nad morze 🙂
Może ktoś z Was będzie 3-25 sierpnia w okolicach Łeby, Nowęcina i zabrałby mnie ze sobą w teren na plażę? Bo biorę 2 konie na wakacje i tak jak z jednym mogę bez problemu podczepić się pod grupę szkółkowych koni właściciela tak drugi po rajdowej karierze ma zakodowane w główce wyścigi i raczej więcej koni nie wchodzi w grę. A sama wolałabym nie błądzić w poszukiwaniu plaży 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się