Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Lotnaa   I'm lovin it! :)
27 lipca 2009 15:59
carina, ja lata temu miałam kask swing i był rewelacyjny. Na temat tego modelu się nie wypowiem, ale wygląda bardzo fajnie a jak by jeszcze pokrowiec z daszkiem założyć to już w ogóle  🙂
asds   Life goes on...
27 lipca 2009 17:30
A ja kupiłam dziś kask Troxela amerykańskiego i jestem bardzo ciekawa jak będzie się sprawowac 🙂
asds   Life goes on...
27 lipca 2009 19:29
Melduje zakup kasku amerykańskiej firmy Troxel, model Spirit. Zdam relację z uzywania 🙂


Mam nadzieję że dorówna jakościowo i wytrzymałościowo Casco Master
Mam pytanko: czy jakaś firma produkuje kaski w rozmiarze 64?
Znajoma szuka dla swojego chłopaka, na razie bezskutecznie.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
27 lipca 2009 20:02
Edytka wielkie dzięki  :kwiatek:
asds   Life goes on...
27 lipca 2009 21:30
Łomatko !!!! Jak ceny kasków cAsco poszły w górę przez te kilka lat!!!! Ja pamiętam jak za swojego Mastera płaciłam jeszcze 320 zł  🤔
a ja zachorowałam na kask Troxel Cheyenne  😜



co z tego, że mam roczny kask Oskar z Equi Theme...  🤔wirek:

cena też niezła, przy nim Equi wydaje się taniochą  😁 oj masz gust koleżanko, bardzo dobry  😀 ale śliczny śliczny
asds   Life goes on...
01 sierpnia 2009 19:21
Pinesska nie ty jedna na niego chorujesz 😀 . Ale ja zdecydowałam sie na tańszego Spirita  granatowego z srebnym motywem konia 🙂

Jak w lotto wygram to sobie morze taki full wypas tez sprawie 🙂


Wczoraj doszedł mój Troxel Spirit i jak dla mnie rewelacyjnie wygląda. Dużo korzystniej w realu jak na zdjeciach producenta. Jeździ się też w nim wygodnie. Łatwy system regulacji, lekki i bardzo przewiewny.


Jeśli chcecie to mogę fotki popstrykac i wrzucic 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
06 sierpnia 2009 21:13
Powoli przymierzam się do zaupu nowego kasku, z początkowego rozeznania w temacie mocno zainteresowały mnie produkty firmy Jabu tylko nie wiem, który wybrać bo jak dla mnie wszystkie wyglądają bardzo podobnie, a rozrzut cenowy od 156 do 245. Ktoś wie czy gdzieś w Warszawie można je obejrzeć o obmacać na żywo? Wątek przeczytałam, widzę pozytywne opinie Volty+ i Delty+, a jak z tymi tańszymi?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
06 sierpnia 2009 22:11
Koniczka jabu widzialam na pewno w Horsepolu, Karinie i Pasi-koniku. tylko nie wiem, ktore modele mieli konkretnie wystawione do 'macania'

ja sama mam tattini pro colour i jak najbardziej polecam (latem tylko grzywke mam mokrą, a tak poza tym to wentylacja jest niezla). gdybym miala go wymienic na cos innego to bylby to ten model http://sklep.horses.pl/product-pol-1641-Just-Togs-kask-JT-Junior-Showjumper-czarny-.html bo uzekla mnie jego prostota 🙂
Który z tych kasków jest lepszy ? wiem, że wszystkie spełniają normy itd, ale może ktoś z Was używał, lub miał w ręku któryś z tych modeli i może się wypowiedzieć, który tak który nie i dlaczego?

Myślę nad tymi czterema, które zdecydowanie najbardziej przypadły mi do gustu, właśnie w takiej kolejności :

http://www.gnl.pl/kask-equi-theme-p-3037.html

http://www.equiversum.pl/usg-usg-kask-comfort-line-p-1243.html?osCsid=d5f4d800478f90c3f82216a52fa74c8e

http://horsecare.pl/produkt,866,kask_Safety_Air_Helmet

http://www.okser.pl/sklep/swing-5067-swing-kask-pro-air-p-1131.html

dzięki  :kwiatek:
KOniczka ja kupilam przed wakacjami jabu volta+ i jestem bardzo zadowolona. Ladnie wyglada na glowie, jest wygodny i mysle ze bezpieczny- z reszta one wszystkie maja te same atesty. Mierzylam tez tattini pro i nie przypadl mi do gustu. Kupowalam w pasi koniku ale w karinie tez sa tyle ze ja potrzebowalam na juz a nie bylo mojego rozmiaru.
Ja mam Jabu Beta + i niestety wentylacja jest fatalna.... Po 45min jazdy dosłownie leje mi się z czoła  🙁


eloise., ja bym brała ten z ostatniego linka.
Jako jedyny wg mnie nie* będzie z głowy robił grzybka  😉



*edit: zjadłam "nie"
a ja w volcie nie mialam tego problemu a zaliczylam w tym kasku  2 godzinne tereny bez mokrej glowy(a mam geste wlosy)
Lotnaa   I'm lovin it! :)
24 sierpnia 2009 18:55
Deb ma Equi Theme i bardzo go chwaliła. Wg mnie optycznie wygląda najlepiej, i wentylacja ponoć też niezła.
wistra, z tym że mi nie chodzi o to czy jest grzybek czy nie tylko o wytrzymałość.
miałam kask Jabu, spadłam a kask pękł na pół - fajnie, że ochronił mi głowę, ale nie była to ochrona w 100%, poza tym jak zobaczyłam jak jest zrobiony w środku, to się zdziwiłam że coś takiego chroniło mi głowę przez parę lat, dlatego teraz szukam solidniejszego kasku, bo przy ilości koni, nie zawsze bezpiecznych, chcę coś lepszego.

lotnaa dzięki, będę pytać się deborah jak z wytrzymałością.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
24 sierpnia 2009 19:11
Jeśli o wytrzymałość chodzi to pewnie lepiej poszukać jakiś crash testów. Ja jeżdżę w Jabu od 3 lat i w tym czasie spadłam tylko na nogi, więc trudno mi się wypowiadać.
Jak chcesz coś solidnego to może warto się rozejrzeć za kaskami krosowymi? Wg mnie są one o wiele mocniejsze, niestety często kosztem wyglądu i wentylacji.
to chyba prawidlowo ze pekl? 🙄
Tak, no i prawda jest taka, że kas powinien być wymieniany po każdym upadku, nawet, jeśli nie ma śladów na nim, bo jego konstrukcja mogła zostać naruszona.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
24 sierpnia 2009 20:13
Zamówiłam z oksera Voltę + w końcu 🙂
jak przybedzie to powiedz jak sie sprawuje 😉 Milego uzytkowania
Który z tych kasków jest lepszy ? wiem, że wszystkie spełniają normy itd, ale może ktoś z Was używał, lub miał w ręku któryś z tych modeli i może się wypowiedzieć, który tak który nie i dlaczego?

http://www.gnl.pl/kask-equi-theme-p-3037.html


Od jakichś dwóch miesięcy mam ten kask i jestem bardzo zadowolona. Wytrzymałości, dzięki Bogu, przez ten czas nie musiałam testować, ale komfort użytkowania jest duży. Bardzo lekki, dobra wentylacja, a przy tym jest po prostu ładny.
barbor, całe szczęście, że pękł. tylko nie zapewnił mi dostatecznej ochrony, no i sorry, ale w środku wyglądało to jakby było tam coś styropianopodobnego i już.. dlatego rezygnuje z ponownego zakupu jabu i chce coś trwalszego.

izydorex  :kwiatek:
Lotnaa   I'm lovin it! :)
25 sierpnia 2009 11:23
Dlatego dziś oczy przecierałam z niedowierzania widząc zdjęcia polskiego zawodnika ze Strzegomia...jadącego  2 czy 3*** kros w Jabu  🤔  😵 Ale co kraj to obyczaj...
asds ja poprosze o zdjecia na glowie  😅
oraz czym sie rozni kask western od normalnego?
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
25 sierpnia 2009 12:00
rivik, westowe mają inny wykrój daszka i brak "dupki" na szczycie.
ale do skokow tez sa ok czy srednio?
asds   Life goes on...
25 sierpnia 2009 12:41
asds ja poprosze o zdjecia na glowie  😅
oraz czym sie rozni kask western od normalnego?



Jutro wieczorem postaram sie wrzucic 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się