DIY - zrób to sam

kuki, super😉
Ja zrobiłam mniej profesjonalne kolczyki, ale i tak jestem z nich dumna 🙂

Alice swietne  😜
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
04 sierpnia 2009 15:00
Alice,
koniki przesłodkie !
Seksta   brumby drover !
04 sierpnia 2009 15:46
Również lepię ale u koników Alice nie podoba mi sie, ze nie ma bigli tylko sa jakies nieestetyczne...druty?
Poza tym są świetne 😉
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
04 sierpnia 2009 15:49
Tyle, że wtedy koniki musiały by być spłaszczone, a nie tak przestrzenne. A fakt, że bigle mogły być troszkę ładniejsze.
Alice, też byłabym dumna!  😍  próbowałam kiedyś bawić się z fimo, ale nic z tego nie wyszło.

Tyle, że wtedy koniki musiały by być spłaszczone, a nie tak przestrzenne.
dlaczego? drucik można teraz przyciąć, zrobić oczko i przyczepić do bigli. kolczyki na tym dużo zyskają.
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
04 sierpnia 2009 18:17
a no widzisz... i ja juz widzę
- oświeciłaś mnie  😉 Faktycznie można by było.
Seksta   brumby drover !
04 sierpnia 2009 20:12
dorotheah Właśnie ja używam tylko bigli,wbijam w kolczyk szpilke z oczkiem do oczka bigla i juz... a dodam, ze wszystkie robie przestrzenne 🙂
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
04 sierpnia 2009 20:21
A,  bo ja technicznie zielonam  😉 
Masz foty swoich?


Tak w ogóle ja tu tylko, co jakiś czas się odzywam, ale ciągle podziwiam wszystkie Wasze prace.  😀
Seksta   brumby drover !
04 sierpnia 2009 20:55
jutro zrobie foty ( w koncu! bo obiecywalam juz wczesniej ) i wrzuce 😉
No te zapięcia ogółem takie "robocze" są😉 Mam jeszcze srebrne bigle i też myslałam nad zrobieniem kółeczek z tych drucików, ale w sumie jeszcze nie wymysliłam dokładnie co z tym zrobię. Zagięte są, bo chciałam już ubrać 😀

A tymczasem powstały nowe ;>

Dla kuzynki z Hello Kitty

Nowe kucyki  👀



i uwaga, uwaga, twórczośc forumowej Madźź , która dzisiaj lepiła ze mną  😅


Teraz się pieką, mam nadzieję, że bez niespodzianek😉
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
05 sierpnia 2009 08:38
Jestem pod wrażeniem Waszych umiejętności Po prostu rewelacja 😜 😜 😜

Te filcowe figurki - bajeczne. Może kiedyś się skuszę i sama spróbuję coś takiego zrobić? Tylko kiedy znaleźć na to czas :/

Alice - kucyki są boskie  👍 😍
Alice, kucyki zrobiłyby furorę w voltowych ogłoszeniach  😀iabeł:
widać, że się w to wkręcasz- warto zainwestować w okrągłe szczypce do oczek. wtedy bedzie już 100% profeszynal (;
lakierujesz po upieczeniu?
Ja też lubię modelinowe kolczyki - wprawdzie nie mam dużego talentu, ale frajda jest ^^
To kilka moich 🙂
zawieszki


i kolczyki



i pierścionek  😉


Alice
  rany - boskie te kucyki !
jak chcesz dam Ci namiary na tanie oczka i bigle (od 1 zł do 2 zł ok. 100 sztuk)
Blondyna, bardzo chętnie 🙂

Horciakowa , kuki, , dzięki😉

Lakieruję tylko kopytka, oczka, i włosy😉 Już mam foto gotowych koników, ale jeszcze bez bigli. Te sa w kolorze srebrno brokatowym 😀


Hm.. no moge dać do ogłoszeń, zobaczymy co z tego wyniknie  👀 i tak już mam zamówienia od koleżanek za stajni w kolorze ich koni :P
Alice  wysłałam pw  😉
Mam nowe koniki  😅 Tym razem dla koleżanki ze stajni, właścicielki fiordo-konika 😉


koni coraz więcej:P

Alice podaj proszę wymiary  :kwiatek:

wczoraj po raz trzeci spróbowałam podejść  do zrobienia konika - tym razem wg projektów Alice.Wyszedł - wprawdzie nie tak ładny, bo błękitny z niebieskim ogonem  [z braku modeliny- którą nawiasem mówiąc trzeba uzupełnić  😎], no ale stwierdziłam, że może iść na breloczek.No i upiekłam.Ale... no właśnie - zapomniałam  😵...
Razem z prześlicznymi arbuzikami wyjęłam z piekarnika jakieś trzy niezidentyfikowane czarne materie (tylko arbuzy trochę przypominały arbuzy).Dzisiejsze arbuzy już nie są tak fajne jak wczorajsze, no ale lepsze to niż nic  😁
Blondyna, jakie wymiary?
To jest największy pech - napracujesz sie i nic... . Dlatego ja zawsze nastawiam sobie przypomnienie.
Jak zrobisz jeszcze jakiegos konika to wstawiaj koniecznie 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
06 sierpnia 2009 20:07
Alice ten gniady po prawej z łysiną i skarpetką -  😜
Czuję że niedługo sama zamówienie złoże  🍴
Ten z łysiną jest właśnie dla voltowiczki 😀
Teraz się piecze😉
o rany alice szczena mi opadła!
Rewelacyjne!

Kurka ciekawa czy takiemu beztalenciu jak ja by coś wyszło z takiej modeliny. Jak to się piecze po ulepieniu?
Normalnie😉 Wkładasz do piekarnika na 30 min na 110 stopni i wyjmujesz. Tylko, że to nie jest zwykła modelina tylko FIMO.
MoniaaA,  przede wszystkim instrukcja jak się piecze jest na opakowaniu - nie każdy sposób jest taki sam.Można gotować lub piec - przy czym gotowanie jest bezpieczniejsze, ale płowieje kolor.W moim piekarniku muszę nastawiać na 75 czasami 50 stopni na 5 do 8 minut, żeby nie spalić.

Co do FIMO - drogie jest - za 56 gram płaci się ok 6 zł.Zastąpić je może zwykła modelina (Astra lub Koma - fajne kolory).

Alice,  chodzi mi o wymiar główki 🙂 - ile ma cm.Akurat poszłam się ubrać na jazdę i tak sobie przypomniałam, że ten piekarnik ma coś z tą temperaturą (po 10 czy 12 min.  :hihi🙂 i poleciałam... No ale było już za późno.Jutro lecę po modelinkę i zobaczymy  😉
A tak w ogóle gdzie kupujesz fimo ??
Blondyna, główka ma jakieś 8-9 mm

Ja moje fimo kupiłam w Empiku, ale przez neta chyba taniej😉
Alice,  za ile było w empiku ?
7.99  😤
Alice, ale boskie koniczki, zawieszkę też byś zrobiła na szyję? 🙂
Alice, ale boskie koniczki, zawieszkę też byś zrobiła na szyję? 🙂

Pewnie, nawet lepiej, bo nie trzeba dwa razy robić  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się