Stajnie w Warszawie i okolicach

bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
06 sierpnia 2009 10:17
Oj baby... ciemnogrod ciemnogrodem ale przciez chozi o dobro naszych "dzieci"!!!!!
Baba_jaga nawet nie smie opuszczac z kobylem stajni - toz moj OMC "ogier" umrze ze smutku za swoja ruda miloscia!! A ja nie bede miala z kim jezdzic do siersciuchow!!

Rozumiem ze w stajni moze byc bidnie- ale teorie zywieniowe wlascicieli- lekko zmrozily mi krew...
Jadę na dwa dni z koniem mym do Ojrzanowa (do stajni p.Chrzanowskiego) w celu polatania po okolicznych terenach.

Ponieważ nigdy tam nie byłam i nie znam okolicy - to mam prośbę do tych, którzy tam stoją lub stali lub po prostu znają okolicę aby mi opisali gdzie tam najlepiej się wybrać w terenik - taki 2-3 do 4 godzin (w którą stronę wyjechać ze stajni - jakieś punkty orientacyjne itd)

Oczywiście preferuję leśne, piaszczyste drogi :-)
Koń odważny - nie boi się niczego - mogę przekraczać asfalty itd.

lostak   raagaguję tylko na Domi
06 sierpnia 2009 13:37
[quote author=A+A link=topic=46.msg312086#msg312086 date=1249553006]
Jadę na dwa dni z koniem mym do Ojrzanowa (do stajni p.Chrzanowskiego) w celu polatania po okolicznych terenach.

Ponieważ nigdy tam nie byłam i nie znam okolicy - to mam prośbę do tych, którzy tam stoją lub stali lub po prostu znają okolicę aby mi opisali gdzie tam najlepiej się wybrać w terenik - taki 2-3 do 4 godzin (w którą stronę wyjechać ze stajni - jakieś punkty orientacyjne itd)

Oczywiście preferuję leśne, piaszczyste drogi :-)
Koń odważny - nie boi się niczego - mogę przekraczać asfalty itd.


[/quote]

Wokol stajni P. Bogdana sa same super drogi🙂 on Ci pokaze ktoredy jechac.  a jak sie znudzisz i bedziesz chciala na hale wjechac i popingwinowac, to jestem 5 min od niego🙂
[quote author=A+A link=topic=46.msg312086#msg312086 date=1249553006]
Jadę na dwa dni z koniem mym do Ojrzanowa (do stajni p.Chrzanowskiego) w celu polatania po okolicznych terenach.

Ponieważ nigdy tam nie byłam i nie znam okolicy - to mam prośbę do tych, którzy tam stoją lub stali lub po prostu znają okolicę aby mi opisali gdzie tam najlepiej się wybrać w terenik - taki 2-3 do 4 godzin (w którą stronę wyjechać ze stajni - jakieś punkty orientacyjne itd)

Oczywiście preferuję leśne, piaszczyste drogi :-)
Koń odważny - nie boi się niczego - mogę przekraczać asfalty itd.


[/quote]
To ja zapraszam w ulicę Suchodolską i możemy spotkać się w Jeżewicach (ślady końskie Cię poprowadzą bo w naszą okolicę często od Państwa Chanowskich jeżdżą  😉 ) pokażę Ci okolicę "za asfaltem" rzeczka, lasy SUPER 🏇
majeczka   Galopem przez życie!
06 sierpnia 2009 19:39
Ja i koleżanki miałyśmy "przyjemność " trzymać konie w tej pseudo stajni "Podkowa jak czekałyśmy na boksy w innej stajni. Zwiewałyśmy z tamtąd w tępie expres!!!
Facet jest b. miły przy pierwszej rozmowie potem zaczyna się hardcore.
Szybko pieniądze na już natychmiast
U koni w boksach z dnia na dzień coraz gorzej
A na koniec okazało się że jeden z naszych koni chodzi pod jakąś panienką jak przyjechałyśmy do stajni i to zobaczyłyśmy w 5 sekund zabrałyśmy konie
Nikomu nie polecam tej stajni
Facet ma swoje wizje daje prywatne konie na jazdy, ma chorą cene jak na te warunki
Jak my tam byłyśmy (z marszu wstawiłyśmy 5 koni) musiałyśmy przynieść swoje żłoby bo nie było płacić po 600 zł/koń/miesiąc a w tej stajni nie ma ani ujeżdżalni, ani siodlarni ani nawet kibla jest padok po którym chodzą konie i to wszystko. Jeden z naszych koni dostał w łeb bo oparł się o drzwi które były na miękkich zawiasach i odpadły...
W tamtych okolicach najfajniejsza stajnia to stajnia forumowej buni_fox.
Konie zadbane zawsze na czas nakarmione, mają łąki, jest ujeżdżalnia, mała hala na zime ale w zupełności wystarcza ja skakałam tam przeszkody po 120 cm bez problemu. Jest karuzela. Właścicielka jest koniarą z prawdziwego zdarzenia zawsze chętnie pomoże, podpowie. Super atmosfera niema rekreacji. Cena normalna. Bardzo bardzo polecam, Mimo że w tej chwili nie trzymam tam koni, odwiedzam to miejsce tak często jak moge z ogromnego sentymentu.
przepraszam już usunęłam
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
06 sierpnia 2009 20:29
z ciekawosc sa tam jakies wybiegi?
a jak ktoś nie widzi potrzeby stajni z halą to wg mnie najlepsze warunki są u p.Małgosi w Helenowie ;]
asds   Life goes on...
06 sierpnia 2009 20:46
tygrysia_lila....Nie to żebym cos miała ale chyba było mówione ze nie wrzucamy postów krypto postów reklamowych w wątkach?
dada, bylam tam w czasie, kiedy szukalam stajni z lakami dla konia. przyzwoicie wygladala, ale ja lubie cisze i spokoj, zero barkow, zero rekreacji 😉


A jaka jest cena pensjonatu, jak wyglada zaplecze?
Dzięki !

Zobaczę jak jutro zawalczę i gdzie wyląduję  🏇

W każdym razie zamierzam się znakomicie bawić  😅
baba jaga nowe kasztany? 👀 nasze "maleństwo" masz do dyspozycji, przynajmniej dopóki ja z braku czasu i auta bywam od wielkiego dzwonu.
Stajnia w Cygowie fajna dla konia. Dla jeźdźca znacznie gorzej.
Margaritka, w Łazienkach nie ma padoków a przynajmniej gdy ja byłam tam to nie było, może i ładnie, ale ja bym tam konia nie wstawiła, żeby cały dzień stał w klatce i tylko wychodził na trening.
cieciorka   kocioł bałkański
07 sierpnia 2009 07:53
jest wybieg na ktorym kazdy przechodzien karmi konie np chipsami. i cena tez fajna...
W tamtych okolicach najfajniejsza stajnia to stajnia forumowej buni_fox.
Konie zadbane zawsze na czas nakarmione, mają łąki, jest ujeżdżalnia, mała hala na zime ale w zupełności wystarcza ja skakałam tam przeszkody po 120 cm bez problemu. Jest karuzela. Właścicielka jest koniarą z prawdziwego zdarzenia zawsze chętnie pomoże, podpowie. Super atmosfera niema rekreacji. Cena normalna. Bardzo bardzo polecam, Mimo że w tej chwili nie trzymam tam koni, odwiedzam to miejsce tak często jak moge z ogromnego sentymentu.

ja tez polecam, ale co do tej hali to nalezy zaznaczyc ze konia tam nie polonzujesz- stoją w niej slupy.
majeczka   Galopem przez życie!
07 sierpnia 2009 07:59
To fakt, nie pomyślałam o tym bo nie wiem jak to się dzieje ale podłoże na dworze prawie zawsze nadaje się do lonżowania (mikroklimat 😉 )
Dobre podłoże 😉 Stałam kiedyś w takiej stajni gdzie podobne było. Nie robiło się twarde, jak padał deszcz szybko wysychało i nie było błota, nie kurzyło się.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
11 sierpnia 2009 14:29
kopiuję z wakacji bo jestem zdesperowana 😲
"a ja jak zwykle zawaliłam sprawdę 
czy mógłby ktoś polecić coś na wakacje blisko Warszawy, pastwiska, tereny, najlepiej jakieś jeziorko do popławienia?"
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
11 sierpnia 2009 14:41
Ja z czystym sumieniem moge polecic pensjonacik w ktorym aktualnie stoje. Sliczne miejsce, hali jesczez nie ma ale podobno do zimy ma byc (wierze w to [moze naiwnie] bo cegly juz kupione leza na podworku) Pastwiska ogromne jak na warszawe  😜 stajnia sliczna drewniana, kemaralna na 12 boksow. A sliczne tereny, mozliwosc jazdy po parku chojnowskim  💘  . No i niedrogo bo 800 zł.
Narazie sa wolne boksy, ale do wrzesnia wiekszosc sie juz na 100% zapelnie zostana chyba 2 wolne z tego co wiem, ale moge byc niedoinformowana 😉
Adres:
Siedliska 1
pomiędzy piasecznem i konstancinem na drodze na żabieniec
tel. Do włściciela p. Janusza:
(0) 663- 980- 906

Posze sie powływać na 'tą od Legendy' ew. na internet xD
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
11 sierpnia 2009 14:48
robię wstępne rozeznanie - jakie znacie stajnie w okolicach Wawy, nawet w bardzo dalekich, gdzie jest karuzela? Rzęszyce, Bajardo, stajnia lostak... co jeszcze?
preferowane poniżej 1000zł. dodam jeszcze, że nie zależy mi na hali.
w koniku jest karuzela.
Diakon'ka, Wyręby koło Tarczyna, Golden Horse w Korytach, w Iskierce z tego co wiem właśnie powstaje.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
11 sierpnia 2009 14:54
[quote author=Diakon'ka link=topic=46.msg314734#msg314734 date=1249998528]
robię wstępne rozeznanie - jakie znacie stajnie w okolicach Wawy, nawet w bardzo dalekich, gdzie jest karuzela? Rzęszyce, Bajardo, stajnia lostak... co jeszcze?
preferowane poniżej 1000zł. dodam jeszcze, że nie zależy mi na hali.
[/quote]

Olender  🤣 - boksowa

na Bródnie jest ale uwiązowa niestety

Kozielska
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
11 sierpnia 2009 14:56
w Aldragho (Konstancin- Jeziorna) jest karuzela, nie wiem tylko jak z ceną... Pewnie pomiędzy 1000 a 1200...
arivle, w Aldragho to już ponad 1200 z tego co kojarzę.

Chciałam oglądać tą waszą stajnię w Siedliskach ale niestety jak na razie opinie moich przyjaciół są średnie, poczekam aż skończycie budowę.
Diakon'ka w Korytach boksy angielskie się zmieszczą w Twoim przedziale cenowym i Poster - ale tego drugiego nie polecam...
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
11 sierpnia 2009 15:11
najchętniej coś jeszcze tańszego, kosztem odległości...
ale dzięki
caroline   siwek złotogrzywek :)
11 sierpnia 2009 15:12
Aromer tez ma karuzele, ale cena ponad 1000 zl. za to dość blisko 😉
Tanie kosztem odległości są Wyręby.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
11 sierpnia 2009 15:24
to fakt - 850 zeta. Rzęszyce też coś koło tego.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
11 sierpnia 2009 15:43
To w Aldragho już ponad 1200?  🤔 Ostatnio jak byłam to właśnie w przedziale 1000 a 1200... Ale to się szybko zmienia.

A mnie w Siedliskach dobrze, i jeszcze złego słowa o tej stajni nie słyszałam, ani wśród pensjonariuszy, ani obcych 😉

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się