ciąża, wyźrebienie, źrebak

Coraz większa Tauchna xD 😉





On już po 1 struganiu 😉 Bardzo grzeczny chłopak 😉 Uspokoił sie odkąd ma towarzysza 😉
Balu 😉Hucułek ciut starszy 😉
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
15 sierpnia 2009 23:25

Jakie uchiiiiiii  😍
XxAniuchnaxX
a cóż to za rasa ?
Tao? Małypolak 😉
to jakiś zart ?  🤔
a jaki ma papier ?
Czemu niby miał by być żart?
Matka i Ojciec są tacy to on też;P
jest delikatnei mówiac mało małopolski  🙄
dlatego pytałam o pochodzenie
Pursat   Абсолют чистой крови
17 sierpnia 2009 07:15
Co do pochodzenia, to matką jest chyba Tampeta po Campetot. Wydaje mi się, że tak XxAniuchnaxX pisała kiedyś. Ojca nie pamiętam.

edit: literówka
Ojciec Borys po Rahman .
Nie wiem mi tam wydaje sie normalny  młp strasznie sybko rośnie . a Co z niego naprawde bd to jeszcze trzeba poczekać😉
Pursat
dzięki  :kwiatek:
Tampeta po Campetot faktycznie, ze strony mamy NN


szkoda, ze się choc trochę w tatę nie wdał
neich rośnie zdrowo w każdym razie  😉
Według mnie nie mozna jeszcze oceniać w co sie wdał:P  Ma dopiero 3 miesiące ...
Czy ktos mogłby pomoc odnalesc mi temat o przypadkowym kryciu?Pamietam , że na starej volcie był, ale nie pamietam czy tutaj tez. Bede wdzieczna!🙂
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
28 sierpnia 2009 11:48
Kawusia, dzieki!! Własnie sobie mysle co mozna wyciagnac od własciciela pensjonatu w przypadku takiego krycia. Wynika z tego ze nic. brrr
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
28 sierpnia 2009 19:31
Moje zrebole juz wszystkie po paleniach 🙂. Wczoraj bylismy z czwórką ostatnich  🙂 i pochwale się, że Bella Rosa wygrała Endring, czyli została premiowana i najlepszą klaczką pokazu  😀, a druga - Believe też zaliczyla premie. Niesety zdjęcia Bella Rosy, są takie se:



,

a to po przyjezdzie do domu: Believe:





no i mój ulubieniec Franciszek



i dumna - jeszcze czysta właścicielka z jeszcze czystą mamą  🤣





A na czym polega premiowanie źrebiąt ,czy jest tym samym co czempionat źrebiąt i jakie źrebięta mogą w tej imprezie brać udział?
Moje zrebole juz wszystkie po paleniach 🙂.



aż zazdroszcze ! ja tez tak chce

nasze szkraby
[img width=400 height=300][/img]

[img width=400 height=300][/img]

[img width=300 height=400][/img]

[IMG width=400 height=300][/img]

[IMG width=400 height=300][/img]

[IMG width=400 height=300][/img]
Condina
gratulacje ! piekne, urodziwe panny Ci rosną ! 😜

mój młody został opisany przez pana z ozhk, wresczie zaczyna nabierać, strasznie żylasty jest  😁
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
30 sierpnia 2009 10:06
Aramara dzieki  🙂

Montana bardzo fajne ujecie mlodziak na trzecim zdj  🙂

Kaloe ja należe do związku holsztynskiego i tak są troche inne reguły niz w PL. Wiec każdy zrebol obowiązkowo musi być palony. JEst wyznaczane kilka takich terminow  w róznych miejscowosciach, na które hodowcy musza dostarczyc i zaprezentowac swoje zrebole. Podczas takiej prezentacji nastepuje ocena zrebola przez komisje a nastepnie jego  palenie. W zaleznosci od noty zrebak moze uzyskac tzw. premie zrebiecą. Jesli nota jest bardzo wyskoka zostaje zakwalifikowany do Endringu, czyli taki pokaz najlepszych zrebakow z danego palenia i z tych wybiera sie jednego championa (taki mały championat). Nastepnie zrebak ten uzyskuje kwalifikacje do championatu ogólnozwiązkowego / ogólnoniemieckiego.
Moja mała wygrała Endring, ale niestety nie ma kwalifikcaji kolejnych ponieważ było to bodajże ostatni termin palenia i czempionat zreboli juz sie odbyl troche wczesniej  🙁 Moja wina. Troche zesmy zaspali z nia.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
30 sierpnia 2009 17:52
wszystkie zrebaki to "dzieci wojny" czy tylko moj wiecznie w strupach?  😁
Mam pytanie do madrzejszych, od 3 tygodni jest w mojej stajni mala klaczka, w sumie sa 3 konie: Forest, Perła i jej male dziecko. Forest jest 16 letnim walachem, Perla jest z nim od kwietnia. Od poczatku jako dwa jedyne konie strasznie sie polubily, swobodnie przekraczaly swoja strefe wplywow, iskaly sie po grzbietach itd. Czasem tam jakas mala sprzeczka i kwik, ale ogolnie zawsze razem. Forest byl alfa, przy jedzeniu kladl uszy po sobie, Perelka poslusznie odchodzila, ogolnie on zawsze pierwszy, ona poslusznie wszedzie za nim dreptala. Ale kiedy na swiat przyszedl zrebak, wszystko sie zmienilo, teraz to Perla jest alfa, jak tylko polozy uszy Forest od razu ustepuje, poslusznie oddaje swoja porcje i odchodzi od zrebaka. To Perla teraz wyznacza, dokad pojda i gdzie sie beda pasc, juz tak nie leci za Forestem.
Zastanawiam sie, dlaczego ten uklad sie tak zmienil (tz zrebak sie urodzil, wiem, ale dlaczego tak zmienil relacje miedzy nimi?) i czy jak maly podrosnie to uklad znow sie zmieni?
Perla stala sie rowniez dominujaca w stosunku do ludzi, kladzenie uszu i szczypanie to juz standard... nie wiem, jak reagowac, czy respektowac wole matki i odchodzic od zrebaka czy nie dac sie odgonic i karac ja za to (a jesli tak, to w jaki sposob?) Ta zrobka to pierwszy malec z jakim mam tak blisko do czynienia, poza tym Forest jest bardzo lagodny i nigdy nie przejawial agresji, a Perla jak najbardziej i nie wiem, jak postepowac.
Freddie
U mnie neico podobna sytuacja zaistniała w ub. roku.
W stadzie były wówczas trzy dorosłe klacze (dwie źrebne) i roczniaczka. Dominowała zdecydowanie klacz A, nie oczekująca potomstwa w ub. roku. Po oźrebieniu i połączeniu stada rolę dominującej przejęła klacz zajmująca 2 meijsce w hierarchii, zazwyczaj stanowcza, ale nigdy o przywództwo nie walczyła.
Do mniej wiecej wieku mniej wiece 4-5 miesięcy byłą dominującą na wiosne wszystko wróciło "do normy".

Myślę, że agresywne zachowania należy tępić w taki sposób, aby z klaczą nie walczyć, bo wzbudzi to w niej agresję, ale jednocześnie nie mozna dać się przez to "rozdeptać". Instynkt macierzyński stopniowo słabnie.
U nas klacz o dominującym charakterze b. goniła ludzi od pierwszego źrebaka urodzonego u nas, ale gdy została przestawiona do "izolatki", która ograniczała się do kontaktu wzrokowego z innym konmi, normalnie zachowywała się wobec ludzi.



A oto i mój man  😁


Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
01 września 2009 07:20
O rany Armara, on jest cudny, chwyta za oko brzdąc jeden  😍!

Odnośnie dominacji to u mnie Kawa zawsze była alfa, ale jak jest ze źrebakiem to jest po prostu królowa nie znosząca cienia sprzeciwu, resztę panienek (1,5 roczna klaczka i 24 latnia babcia) jest regularnie, czyt. codziennie, ustawiana "frontem do klienta" na baczność i codziennie nowe sznyty na ich dupkach się pojawiają, nie ma zmiłuj. Jestem ciekawa jak będzie kiedy i młoda za parę lat będzie miała źrebię, albo babcia...czy wtedy się coś zmieni...zobaczymy. Tylko że Kawa wobec ludzi też jest bardzo dominująca, chyba tylko do mnie ma pełen szacunek i nawet uchem nie rusza, natomiast mojego chłopa ustawia po ścianach (fakt faktem, że on się daje, bo cykor 😉 ).
Kawusia
dzięki  :kwiatek:
mam cichą nadzieję, ze mu tak zostanie  😁
A mój źrebak skończył 4 miesiące .    Z czarnej perły robi się gniadosz  👿
Hej🙂  mój mały wielkopolski brzdąc zaraz skończy 5 miesięcy..i w związku z tym mam do was pytanie.
Jakiego wzrostu są wasze źrebaki mw w tym wieku.
Pozdrawiam 🙂
I ja mam 5 miesięcznego zrebolka xxoo ,jegmamusia jest w szpitalu więc malenki od miesiąca wychowuje się prawie sam. Prawie bo stadko ładnie się nim zajmuje a my - my musielismy malca karmic melkozastępczym pokarmem firmy Pavo.
A oto Maszek
URL=http://www.fotosik.pl][/URL]

A co się stało kobyłce? Ja matkę swojego malucha odchowywałam na krowim mleku, jak została osierocona w wieku 2 miesięcy.
A to mój Tasman🙂 Najnowsze zdjęcie, co prawda kiepskiej komórkowej jakości. Jak będę miała coś lepszego to wstawię.

A to mój Tasman🙂 Najnowsze zdjęcie, co prawda kiepskiej komórkowej jakości. Jak będę miała coś lepszego to wstawię.

Mam psa, dobermana o imieniu Tasman  😎
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
03 września 2009 08:19
Moja dziewczynka razem z kolega z pastwiska bedzie dzisiaj odsadzana :-):

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się