M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

My mamy wewnętrzne z Dewro. Musieliśmy długo czekać ale drzwi świetne. Co do Porty jako takiej mam wątpliwości - to oni, jako przedstawiciele Dewro, nam je montowali i trochę im... nie wyszło 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 sierpnia 2009 17:24
Co do drzwi mam pytanie, ale tych wewnętrznych. Orientujecie się jakie są ceny za drzwi u stolarza?




Coś jak drzwi nr 1 lub nr 12.
no i zaczęłam JUBEL...
szkoda że nie zrobiłam zdjęć PRZED...
wywalone wszystko,
idealnie zgrał sie i kontener na gruz i "robole"
dziś wpadł facet od gazu i powywalał wszystkie rury ... (sam zadzwonił, ze już jedzzie)
wczoraj kupiłam ubi, umywalkę, armaturę...
dziś chcę kupić drzwi i prysznic...
zostają jeszcze kafelki...
ufffff
Idziesz jak burza.

Ja na razie na etapie planowania, sprawdzania, gdzie, co i za ile można dostać. Najgorzej, że ja się na tym nie znam :/
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 sierpnia 2009 13:08
Moja rodzicielka za to myśli, że na końcu świata (na jakiejś wiosce) dostanie inne kafle. Wszędzie to samo tylko ceną się różnią.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 sierpnia 2009 19:42
Dojrzałam. Chcę zrobić totalne przemeblowanie mojego prze ogromniastego pokoju ( 2,20x4,70), w trakcie zastanawiania się jak to zrobić, pomyślałam, że łatwiej będzie wybić ścianę działową z byłym pokojem brata i zrobić sobie duży pokój, żeby się to wszystko zmieściło. Nie wiem jak to poupycham, bo w ogóle nie mam miejsca, a chcę jeszcze wstawić stolik i dwa krzesła. Może się skuszę na coś takiego?
http://www.muratordom.pl/wnetrza/zrob-to-sam/stolik-skladany,6174_22739.htm

Poza tym, mam bordowe ściany, ale niestety niewycekolowane. Orientuje się ktoś może, ile kosztowałoby cekolowanie pokoju?
Mam prośbę.
Szukam kogoś kto mi zrobi łazienkę, wc i/lub drobne malowanie w okresie 15-30 września. Znacie kogoś z Poznania lub okolic, kto by się tego podjął i nie spartolił roboty? Już drugi raz nam się ktoś wykręcił bo ma większe zlecenie i jak tak dalej pójdzie sama będę kłaść płytki na ścianach  😵
@Abre masz info na priv
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
24 sierpnia 2009 18:40
wiecie gdzie moge znalezc jakas tania szafe na ciuchy nieduza ,stolik taki zeby sie nadawal pod tv i komode rowniez nieduza wszystko musi byc jasne i wiadomo,ze nie drewno ,a plyta wiorowa badz inna sklejka? okolice wroclawia...szukalam po internecie ,ale tylko ikea sie nawinela ,a tam nie ma nic co by mnie interesowalo
Wszystko zależy, co rozumiesz przez "tani". Myślę, że we Wrocławiu nie powinnaś mieć problemu ze znalezieniem produktów Vox, Abra, BRW...
Może tu znajdziesz coś dla siebie: http://www.meble.domosfera.pl/meble/
[quote author=Lena link=topic=7003.msg308478#msg308478 date=1249030423]
A jak to jest z tymi pralko - suszarkami? Naprawdę rzeczy są suche po wyjęciu?

tak, suche, ale... koszule nie do odprasowania, ciuchy bawełniane pokurczone i wyglądajace jak psu z gardła i tak dalej.
super się sprawdza tylko do skarpetek i ręczników. no i do dziecięcych ubranek, ewentualnie.
reszte ubrań, moim zdaniem, niszczy i to bezpowrotnie.



[/quote]
bo tak naprawdę praklo- suszarka to średnie rozwiazanie ze względu własnie na zagniecenia
moja mama ma oddzielnie suszarkę, mozna postawić ją na pralkę po prostu, duzy bęben, ubrania poskładane ciepłe nie wymagają nawet potem prasowania no i są zdecydowanie milsze w dotyku niz takie suszone tradycyjnie
ja niestety suszarki nie mam i bardzo załuję bo uwazam ze to super wynalazek
Ktoś z Was ma płytę kuchenną oraz zlew umiejscowione pod oknem? Sprawdza się? Zabezpieczacie czymś okna?
Mam prośbę.
Szukam kogoś kto mi zrobi łazienkę, wc i/lub drobne malowanie w okresie 15-30 września. Znacie kogoś z Poznania lub okolic, kto by się tego podjął i nie spartolił roboty? Już drugi raz nam się ktoś wykręcił bo ma większe zlecenie i jak tak dalej pójdzie sama będę kłaść płytki na ścianach  😵


spytam faceta co u mnie siedzi i robi...
z tym, że facet robi długo - bo on pracuje normalnie i robi "po" pracy...
plusem jest to, że daje sie mu klucze i robi sam bez dozoru - MYŚLĄC  😉
Taki gość to skarb! Jeśli ktoś ma do polecenia kogoś z 3miasta, kto położy podłogi, glazury kawałek, wybije kawałek ścianki i pomaluje to chętnie wezmę namiar.
abre, ja nie mam ale bym chciała miec własnie zlew
tesciowa odradza bo twierdzi ze będzie się chlapac i okno ciągle będzie brudne
z drugiej stony u znajomych sprawdza sie zazdrostka
w naszym poprzednim mieszkaniu zlew byl 'pod' oknem. sprawdzalo sie wlasnie z firaneczka. nie chlapalo sie jakos szczegolnie, a przyjemniej czasem sie zmywalo gary, ktore do zmywarki nie weszly, bo mozna bylo popatrzec co sie dzieje za oknem 😉
A co z płytą kuchenną (indukcyjną)? Może być przy oknie?
Kuchnia trafiła nam się raczej mało ustawna. We wszystkich ścianach otwory - dwa okna, drzwi i praktycznie brak jednej ścianki jak w aneksie (tę przestrzeń postanowiłam zabudować do połowy szafkami kuchennymi) i teraz kombinuję jak to poustawiać, żeby było wygodnie. I co projekt to mi płyta albo zlew pod oknem lądują 🙂 W ostatnim projekcie oba  😎
poza tym, ze bedzie od czasu do czasu pryskac- to moim zdaniem nie jest jakas tragedia. chociaz nie wiem jak wtedy z okapem?
Zlew jak najbardziej, chyba aż tak nie chlapie, ale płytę...jakoś tego nie widzę. I nawet nie chodzi o brudzenie okna tylko o sam wygląd. I zen ma racje - co z okapem?
Nie używamy okapu i jakoś nie cierpimy z tego powodu. Zresztą w tym momencie to i tak byłby zbyt kosztowny drobiazg 😉 Priorytetem jest jednak podstawowe wyposażenie.
Wg przepisów płyta elektryczna może być przy oknie. Rzadko spotykane - bo gazowa być nie może - więc projektów z płytą przy oknie - mało. Na pewno trzeba tak rozwiązać, żeby zapomniany na płycie garnek pożaru nie wywołał  🤔
abre, mało gotujesz ze okap zbedny?"
sznurka, nie tonę w garach, nie robię przetworów. Do tej pory brak okapy odczułam tylko kilka razy.
abre , zlew, pod oknem może być jak najbardziej 🙂 mam i nigdy nie narzekałam, jednak płyty bym nie chiała. cały syf, który wciąga okap, będzie Ci leciał na firankę lub okno  🤔 umordujesz sie tylko  😉
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
26 sierpnia 2009 12:59
Moje mieszkanko zaczyna powoli wygladac. Za dwa tyg powinno byc juz gotowe, wiec zacznie sie akcja meble, pierdolki itd :P
Ma ktos moze jakas fajna stronke gdzie mozna zakupic jakies ciekawe parawany?
Rzecz w tym, że niezależnie od tego co zrobię, syf i tak pójdzie na okno bo jedyna część blatu przypadająca nie pod oknem to narożnik i jego bliskie okolice.

Wizja, jakie parawany Cię interesują? W jakim stylu i w jakiej cenie?
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
26 sierpnia 2009 13:18
Abre - szczerze mowiac nie umiem sie sprecyzowac... Musze po prostu odzielic czesc sypialniana od dziennej w mojej "wielkeij" kawalerce , wiec pomyslalam o parawanie. Pierwotnie chcialam do tego wykorzystac taki duzy regal, ale obawiam sie, ze bedzie to wygladalo za ciezko...
Moze macie jakies pomysly na takie oddzielanie?
abre, w innym domu, mam płytę w narożniku, obok okna. nie gotuję tam często bo to weekendowy dom, ale jak już mi się zdarza to szlag mnie trafia, że nie dalismy nad płytą okapu  🙄
abre, my w poprzednim domu mielismy plyte wlasnie w narozniku.
edit: grunt, to napisac do konca 😂

otoz mielismy plyte w narozniku- sprawdzala sie bardzo fajnie. ustawiona 'pod skosem', pod spodem byly dwie glebokie szuflady, swobodnie okap wszedl.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się