Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Justyna ja proponuje pasze spillersa hdf jest bardzo energetyczna mojej kobyle ktora nie jest ani troche do przodu wystarcza pól miarki i naprawde jest ogromna róznica. Dawałam też Instant Energy Mix ale na moim leniuszku nie robiła większego wrażenia, kobyła dobrze wyglądała i jadła ale nic poza tym żadnych przypływów energii.

Michelle, dziękuję bardzo 🙂 zamowiłam juz tego equifirsta, w takim razie domówię jeszcze spillersa
opolanka   psychologiem przez przeszkody
02 września 2009 12:33
ja tez daje HDF, o efekcie pisałam wyzej.

czy ktos wie gdzie moge kupic pasze Mühldorfer w Warszawie lub okolicach?


Zadzwoń do pana- bywa w Warszawie i może Ci przywieźć.

Wracając do pasz:
Potrzebna rozbudowa mięśni. Rozważam albo podawanie dodatku mięśniogennego do dotychczasowego żywienia, albo opcję "2 w 1"- czyli zakup paszy pro- mięśniowej. Polecacie otręby ryżowe, jak już się doczytałam, a ktoś w ww. celu karmił Dodsonem Build-up? Jakieś rady?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
08 września 2009 08:24
Build-up fajnie działa, ale szybsze efekty dostaniesz po suplemencie typu Myoplast czy coś w tym stylu. Zawsze można też dać i to i to 😉
Power mix Spillersa przetestowany. Power obecny 🙂
paa ze swojej strony mogę polecić More Muscle firmy Equine America, w połączeniu z treningiem dał naprawdę wyraźne efekty.
Myślę jeszcze o tym, bo najkorzystniej cenowo wygląda:
EQUIMINS Muscle Toner Liquid
A czy ktoś dawał Hartoga Energy Special? Jak się sprawdza?
Moje konie w ogóle nie chciały ruszyć Spilersa.
Daję Eggersmanna i chętnie jest zajadany przez konie. Łatwy mam dostęp do paszy nareszcie ( jest przedastawiciel)
Daję juz 4 miesiąc i widze duża poprawę u koni. Ładna sierśc wreszcie przybrały na masie i ogólnie zadowolona jestem 😀
czy ktos cos wie na temat pasz  Heikra  ? albo ich uzywa ? bo zobaczylam cos takiego w sklepie Galopada i pierwszy raz widze taka firme
podłaczam sie do pytania Angeel, bo tez mnie zaciekawiły te pasze 😉

Waniutek a ktore konkretnie pasze Eggersmanna przetestowałas? ;]
a ktore konkretnie pasze Eggersmanna przetestowałas? ;]


ja tez, ja tez testowalam eggersmanna ! 😀
f-musli, cool mix, equi crisp i horse&pony pellets 🙂
Angeel i mozesz je polecić? 😉
szukam jakiegoś w mierę taniego musli dla młodego konia-4 lata, chodzi pod siodłem, nie za dużo

dosteje za duzo owsa, ciachnęłam, ale muszę dać coś w zamian (trochę przebiałkowałam  :icon_rolleyes)
chyba ze macie inne alternatywy zamiast musli?

:kwiatek:
silver - zdecydowanie moge polecic je wszystkie 🙂

korsik - niskobialkowy jest Cerevit Pavo (karmilam samym cerevitem jak kon byl kontuzjowany - dieta niskobialkowa, a potem mieszanka tego musli z owsem). mozna znalezc niskobialkowe musli chociazby eggersmanna czy hoevelera 😉
zależy mi też na tym, zeby pasza była w mierę tania
zaraz zerknę na twoje propozycje 😉
F-musli i Frucht Musli Eggersmanna ma malo bialka. ale to drugie juz drozsze
Ja właśnie zamówiłam dla mojej elektrycznej kobyły muesli Eggersmanna Cool Mix i Frucht, ta druga pięknie pachnie i generalnie rzecz biorąc jest ciekawa  🤣 zobaczymy jak to kobyła będzie jadła  🙂
Co do Cool Mixa podaje ktoś? Widać efekty?
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
12 września 2009 21:03
korsik, Equi First- classic mix albo classic fiber - u nas dostaja konie 'na postojowym' i te w lekkiej pracy (mix 50 pare zl za 25kg)
Cool Mix znam, efekt przy jednym koniu widoczny, przy drugim bardzo nerwowym zero reakcji...no , ale wiadomo, że to tylko pasza a nie jakiś silny preparat.
ja daje od jakiegoś czasu granulat HEIKRA, ale ciężko mi jeszcze wywnioskować jak z efektem, ale bardzo ładnie pachnie i wydaje się być dobrą paszą;]

Korsik, na galopadzie jest eggersmann z wysylka gratis kurierem, 4 zł kurier za pobraniem;] także pasze wychodzą bardzo tanio w stosunku do innych,
patrząc np. na jakiś sukces, niby kosztuje 40coś a wysylka 20;]
my jemy tę lucernę equifirsta i.... chyba za specjalnie do niej nie powrócę. Całkiem ładnie pachnie, ale... treściwej to tam niewiele, jest w tym worze zbita jak nie wiem co, miejscami wyciągam takie kleiste "cosie", które zbyt apetycznie nie wyglądają. Tak czy siak - koń dostał to tylko i wyłącznie dlatego, by zaczął zwracać uwagę na jedzenie, a nie połykał w całości, rozsypując co szło 😉
Sankarita, podpisuję się w 100% niestety nie jestem tak zadowolona jak z ich muesli. Poza tym mało lucerny w lucernie ;-)
Niedługo będę poszukiwała jakiejś innej sieczki chętnie z dodatkiem lucerny. Coś polecacie? Najlepiej tak zebym mogla zamowic przez internet a przesyłka nie była jakaś okrutnie droga 😉
oti   Everybody lies...
13 września 2009 20:06
Wracając do pasz:
Potrzebna rozbudowa mięśni. Rozważam albo podawanie dodatku mięśniogennego do dotychczasowego żywienia, albo opcję "2 w 1"- czyli zakup paszy pro- mięśniowej. Polecacie otręby ryżowe, jak już się doczytałam, a ktoś w ww. celu karmił Dodsonem Build-up? Jakieś rady?


ja karmiłam tym Build-up'em,a ale nie zauważyłam jakiś większych efektów, mimo, że koń był w treningu. o wiele lepsze efekty dało PAVO Muscle Build, z tym, że mojemu średniawo to smakowało.. musiałam mu robić mus z jabłek i mieszać z Pavo, no i wtedy to jadł chętnie!  😉
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
17 września 2009 13:06
Czy jest jakaś strona pasz Besterly? Szukam w necie i nie mogę znaleźć 😵. Z góry dziękuję.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
17 września 2009 13:22
zakupiłam otręby ryżowe 🙂
koń wcina, mamle, uwielbia 🙂
Czy jest jakaś strona pasz Besterly? Szukam w necie i nie mogę znaleźć 😵. Z góry dziękuję.


kiedys byla, chyba ja zlikwidowali bo tez ostatnio szukalam ale nie znalazlam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się