Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

cisawa   for those who know what, God sends the answer how.
03 września 2009 18:26
a wiesz, co one kosztują?
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
03 września 2009 18:46
😅 😅 Zairka gratki  😅 😅
Zairka wielkie gratulacje!

Cisawa te Dada to Biedronkowe, za dużą pakę płaciłam chyba 25zł, kupiłam raz bo nie miałam Rossmanna pod ręką, więcej nie kupię, u nas się nie sprawdziły, pupy nie mogę od tygodnia doleczyć tak się odparzyła... 😕
W biedronce też są chyba dwa rodzaje pieluch. Dada premium chyba są droższe niż 25 - trudno powiedzieć, bo promocje, dwupaki etc. Drogie nie są. Na dada nie mogłam narzekać (już pisałam), u mnie rossmann (też te droższe) sprawdzał się gorzej (nieznacznie gorzej) 🤔 Więc to może sprawa indywidualna. Dada używałam chyba z 1,5 roku (z przerwami) i wg mnie lepsze są tylko pampersy.
To prawda, kwestia pieluch to faktycznie indywidualna sprawa. Przy Natce cały czas byliśmy na pampersach, raz kupiłam Huggisy i porażka, chyba miała na nie jakieś uczulenie bo momentalnie się odparzyła , a jak tylko wróciliśmy do pampersów szybciutko wszystko się zagoiło. Tak samo zareagowała na chusteczki Huggisy. Z Różką na początku były Pampersy, teraz od paru miechów Baby Dream te droższe i wszystko ok, po Biedronkowych tyłek w strasznym stanie i to przy zmienianiu częstszym niż normalnie...
GRATULACJE Zairka!!!
Zairka  😅
Czekamy aż "osapniesz" i wstawiaj zdjęcia "Małego"

U nas z pieluchami nie było problemy.Kajka była tylko na Pampersach-bo słyszałam,że wszystkie inne są złe - i nawet nie próbowałam zmieniać.Zuzia za to była juz na różnych- głównie na Dada biedronkowych i nigdy się nie odparzyła ani nic nie "wyciekało".
Tak więc mogę napisać,że przy pierwszym- chuchałam i dmuchałam ,przy drugim poszłam na łatwiznę  😉
Ja już dziękuje za Dada - pisałam niedawno że Kaziuta moment odparzyły - potem usiłowałam mu jeszcze przemycić paczkę do końca ubierając po 1 dziennie - nic z tego po 2h du..ko czerwone było i było "PUPU!!" "PUPU!!!" 😉
Ale dużo osób chwali, kosztują bodajże 38 zł za ok 50 sztuk więc wcale nie tak tanio (25 zł to kosztują te najtańsze w Biedronce, Dady są z "wyższej" półki 😉 ) .

U nas mogą być tylko Huggisy, ale są słabo chłonne np na noc już nie założy, Bella ale są wielkie i ciężkie jak zbroja 😉 no więc jednak niestety pampersy królują.

Żłobkowej historii ciąg dalszy - dziś rano była złość i absolutnie on na salę NIE pójdzie, latać po holu i owszem ale na salę "NIE!!!" to chyba lepiej jak już się złości a nie boi (?) 🙁
my kupiliśmy ostatnio Dada na próbę, ale to ostatnia paczka tych pieluch w naszym życiu. Niestety kupki w ogóle się nie wchłaniają, wszystko się strasznie rozmazuje. Co prawda mała się jeszcze nie odparzyła, ale... no po prostu straszny bajzel jest po zdjęciu tej pieluchy. Pampers to inna bajka - chłonie jak gąbka i dopiero po większej salwie pupcia jest umazana. Wolę dać kilka złotych więcej, ale zapewnić dzidzi komfort. Happy też są ok 🙂
Wawrek
jak już kupki bedą stałe to polubisz te tansze pieluchy. Na poczatku tez używałam pampersy.
nadal polecam te tescowe-różowe. Od granatowych uciekać!
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
04 września 2009 08:32
My również na początku mieliśmy pampers 🙂 Później przeszliśmy na Huggisy i tak zostało do tej pory - jak już pisałam wcześniej głównie ze względu na cenę 🙂 Raz mieliśmy Happy i w sumie to też były fajne.
Chusteczki też wypróbowaliśmy już różne - zaczęliśmy od pampers sensitive, potem długo były nivea, później próba z huggies, ale nam nie przypasowały, tzn. głównie mi 🙂 no a teraz mamy bambino. Przy żadnych nie mieliśmy nigdy problemu 🙂

Kilka stron wcześniej ktoś pisał o chusteczkach happy. Interesują mnie takie w granatowym opakowaniu. Są takie miękkie czy raczej takie papierowe jak Huggies?
W "moim" sklepie z tanimi pieluchami są teraz w promocji za 3,99. W sumie to nie wiem ile kosztują normalnie, ale taka cena to chyba jednak tanio, co?

Macie jakieś sprawdzone sposoby na przedłużenie nocnego snu? Gmyrkowi wszystko się ostatnio poprzestawiało i znów budzi się prawie co godzinę. Mam wrażenie, że ledwo zasnę już muszę wstać go nakarmić, bo wodą ani smoczkiem nie daje się oszukać  :/  Dodatkowo co druga noc ma godzinny strajk na spanie  👿
W sumie to pewnie idą znów zęby, ale żel na dziąsełka pomaga tylko na chwilę 🙁 Tylko czy to na pewno zęby? Skoro uspokaja go jedynie mamine mleczko?
Ale przecież Huggisy są w podobnej cenie co Pampki chyba ?

Chusteczki Bella są ok, z wszystkich wypróbowanych tylko Huggisy są takie papierowe blee 😉

Bogdanowa a są jakieś małe paczki tych różowych? ile kosztują? bo może zrobię kolejny test 😉 W Tesco to mi się jakieś takie niebieskie z napisem "air" kojarzą..

Wawrek z tobą to nawet o dzieciowych kupkach można pogadać, normalnie  👍  :kwiatek:


Hmm a mi chyba jakoś emocje opadły i podchodzę bardziej pragmatycznie do tego żłobka, w końcu chodzi tam tylko na 2-3 h na salę z zabawkami i dziećmi, przecież krzywda mu się tam chyba nie dzieje.. Po południu jest wesoły, rozgadany, opowiada ze w żłobku były "dzidy, ciocia i bawi auta i tuf-tuf" chyba przeżyjemy..  🙄
Ale wymyśliłam że przez caly wrzesień będzie chodził tylko do obiadu o 11.30, w południe do domku na drzemkę 🙂
[glow=red,2,300]Zairka gratulacje!![/glow]  :kwiatek:

Gwash- niestety są tylko duże paki-koszt 29.90. Tych niebieskich nie kupuj- cerata jak na stole w jadłodajni w latach 70-tych.
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
04 września 2009 09:02
gwash - no własnie nie 🙂 Ja kupowałam megapack rozmiar 3 czyli 86szt a teraz rozmiar 4 czyli 72 szt za 41,90 te Super Flex lub za 39,90 te Classic. (W sumie teraz przy większym rozmiarze to cena mniej więcej taka jak tych tescowych. Mniejsze bardziej się opłacało 🙂😉 Więc wychodziło mi taniej nawet od Happy lub tescowych 🙂 Porównanie przeprowadzone w średzkich sklepach. Ale to jakiś wyjątek ta cena, bo normalnie kosztują trochę więcej. Ostatnio nawet sprawdzałam ich cenę w selgrossie i realu i tam też były droższe. Nie wiem skąd taka cena  👀

Tescowe niebieskie są obrzydliwe - Bogdan ma rację, dokładnie jak cerata

A ze żłobkiem dacie rade 🙂 Ja sobie w tego typu sytuacjach powtarzam, że nie ja pierwsza i nie ostatnia, więc damy radę! Wy też! 🙂
cisawa   for those who know what, God sends the answer how.
04 września 2009 09:33
wawrek, tych pierwszych kupek, takich jajecznic, to chyba mało które pieluchy tak na prawdę wchłaniają. Co nei zmienia faktu, że jedno wolą ogorki, a drudzy ogrodnika córki.  😉
Zairka -  😅 😅 wielkie gratulacje dla Was  😅 😅 


Laguna
- ja idę w poniedziałek, już nie mogę się doczekać 🙂
dempsey   fiat voluntas Tua
04 września 2009 10:12
qwash nie martw sie! na pewno sie Kazio oswoi, daj mu jeszcze troche czasu. u mnie w przedszkolu mowia ze miesiac to minimum na oswojenie sie dla tak malych dzieci. bedzie dobrze  :kwiatek:

my za to mamy adaptacje rozciagnieta w czasie i to chyba dobrze. po prostu sie remont w przedszkolu przedluza  (heh bylam pewna ze nie wyrobia do 1/09) i na razie chodzimy tam sobie na luzaku pobawic sie np. godzinke w fajnej sali, ktora jest juz gotowa, zrobic siku do fajnych minikibelkow i zaprzyjazniac sie z kucharkami. Poli sie jak na razie bardzo podoba, ale jeszcze jej samej nie zostawilam.
(inna sprawa ze jak ktos ma prace typu od-do , to wcale go taka obsuwa nie cieszy..)

wawrek, faktycznie jestes nadzwyczajny ociec. nawet moj chlop,chociaz uwazam ze do dzieci to on jest bardzo dobry, nie potrafilby sie wypowiedziec nt pieluszek noworodkowych.
eh rzadki gatunek z ciebie, dobrze ze sie rozmnazasz!
Biala   z wieku geriavit z rozumu szczypior
04 września 2009 11:25
wawrek się rozmnaża, ale płodzi dziewczynki. Czyli nasze córki nie będą miały szczęścia mieć takiego męża 😀

Wydaje mi się, że te noworodkowe kupy najbardziej wchłaniają Pampers Newbaby. One mają taką chłonną, miękką siateczkę w środku.
tez wielkie gratulacje dla Zairki :kwiatek: niech Wam zdrowo rosnie 🙂 !
dempsey   fiat voluntas Tua
04 września 2009 11:51
ale wiesz, Biala dobrze mu idzie. trzeba go zachecac, niewykluczone ze zdecyduja sie na braciszka dla Jagodki  😀 😀
Zairka, dużo zdrowia dla maluszka 🙂

Biala, spokojnie, to dopiero pierwsze dziecko 😀 Jeszcze jest szansa na synka. I to niejednego  😀iabeł:

wawrek się rozmnaża, ale płodzi dziewczynki. to nic, będzie mocna linia żeńska 😁

ale wiesz, Biala dobrze mu idzie. trzeba go zachecac, niewykluczone ze zdecyduja sie na braciszka dla Jagodki  😀 😀
gdyby tak można na "dziewiątkę"... ale my nie konie 😉 Połóg trza odczekać, a jak odczekamy to... kto wie... 🏇
Zairka - gratulacje  😅

Co do pieluszek - jak urodziła się Martynka to zakupiłam huggies, ale szybko mi się w nich odparzyła🙁 Potem skusiły mnie Pampersy, każad kupa rozlewała się na ubranku 🙁 w końcu za namową koleżaki kupiłam pieluszki W ROSMANIE, dopiero teraz jestem naprawdę zadowolona.     

PZDR           
Z wieści dalszych - Zairka cierpi po cesarce, pozostałości po znieczuleniu dają znać o sobie. Maluszek na razie się opala. Mają nadzieję, że w niedziele planowo uda się wyjść.
Mam dwa zdjęcia na kom - jeśli ktoś wie jak, to mogę podesłać, żeby wstawić na forum.
Epk- musiałabyś przesłać komuś na komórkę z możliwością podłączenia kablem do kompa lub komuś kto ma bluetooth i na kompie i na kom.

A ja właśnie kombinuję jak tu wam zeskanować zdjęcie z USG, bo fajnie wyszło 😀

Cierp1enie- wołaj o foto i wklejaj 🏇 Ja troszkę zawiedziona, bo miałam nadzieję się dowiedzieć czy syn czy córa 😉 Rodzina już ciuszki kupuje 😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
04 września 2009 19:46
Gratuluję Zairka!!!  💃

Wracaj szybciutko do sił!
gratulacje dla zairki 🙂
Nie lubię, że pieluchy nazywają się Dada  😎
no to teraz wszyscy czekamy na Zairkowego bebecia na zdjeciach 😀

Laguna hehe, no to sie nie udalo, a kiedy nastepne USG??

Ja ostatnie i wyblagane USG mam za dwa tygodnie 😀 Juhu 😉 Nareszcie zaczynaja mnie jakos powazniej traktowac w tej przychodni :P

Lekarz mi powiedzial, ze mam tak silne miesnie na brzuchu, ze ciezko jest im puscic, ale niedlugo puszcza  🤔 A ja wciaz aktywnie pracuje i zastanawiam sie kiedy te miesnie puszcza, bo wszyscy sa w szoku jak mowie, ze wstapilam wlasnie w 8smy miesiac  😵

A jak Endurka ?? 
cisawa   for those who know what, God sends the answer how.
04 września 2009 21:14
dada, hihi, ale numer. Biedulko. Ja tam uważam ze to słodkie. A pieluszki mają bardzo ładną szatę graficzną. Więc to jakieś pocieszenie.  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się