Kącik komputerowy

Kochani mam problem. Mam nadzieję,że będziecie umieli mi pomóc..

Wczoraj zaktualizowałam mojego firefoxa do wersji 3.5.2
Niestety (nie wiem dlaczego) przeglądarka zapomniała wszystkie zapamiętane hasła.. I to by może nie była taka tragedia bo większość mogłabym odtworzyć ale niestety przy logowaniu na strony które wcześniej  miałam zapamiętane z hasłami, nie wyskakuje mi komunikat z pytaniem czy Firefox ma zapamiętać wpisywane hasło 🙁

Każdorazowe wpisywanie haseł do maili czy na fora jest strasznie wkurzające więc muszę coś z tym zrobić.. Pomożecie ??
narzedzia>opcje>bezpieczenstwo>zaznacz opcje 'pamietaj hasla do witryn'

kupilam ostatnio kompa i wszystko byloby pieknie i cacy, gdyby nie to, ze.. najpierw sie na sklep nacielam :/ potem jak juz lapek dotarl to nie dzialal dzwiek :/ a teraz z kolei padlo polaczenie wifi :/ jak nie urok to...
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
23 sierpnia 2009 09:33
nie wiem czy juz czasem nie zadawalam tego pytania,wydaje mi sie ze nie,a dreczy mnie to od jakiegos czasu.mam sporo filmikow na tel i chcialabym je przerzucic na kompa,ale sa w jakims dziwnym rozszerzeniu i komputer tego nie akceptuje.chcialam sie zapytac jakiego programu moge uzyc do odczytu tych plikow?
wpisz rozszerzenie w google i szukaj
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
23 sierpnia 2009 12:25
nie lubie komputerow-zlota mysl na dzis 🤣 mam nadzieje,ze cos znajde,a jak nie to mam kumpla informatyka,wiec moze pomoze 😉
narzedzia>opcje>bezpieczenstwo>zaznacz opcje 'pamietaj hasla do witryn'


Mam to zaznaczone ale mimo to nie działą 🙁
Wkurza mnie to.. Non stop muszę hasła wpisywać..  😤
hmm nawet do tych co oferuja zapamietywanie hasel?
hmm nawet do tych co oferuja zapamietywanie hasel?


Dokładnie.. On traktuje je jak już zapamiętane.. Normalnie jak jakąś stronę (+ hasło) zapamiętamy to komunikat się już nie pojawia no a liste haseł da się sprawdzić w Narzędziach.. U mnie lista jest pusta a program i tak nie oferuje zapamiętania haseł 🙁
chodzilo mi o to czy zapamietuja ci sie hasla np na volcie gdzie jest opcja 'badz zawsze zalogowany'..
ja tam sie nie znam ale probowalabym przeinstalowac firefoxa albo wrocic do poprzedniego jesli to nic nie da
Odinstalowałam i zainstalowałam ponownie.. Nic to nie dało 🙁
Czy da się stronę napisaną w Wordzie zapisać jako plik pdf?
tak, musisz miec program do tego (chyba) i wtedy robi  sie 'drukuj..' i drukuj do pliku sie wybiera
jestem załamana. Muszę do poniedziałku oddać licencjat, zmieniłam kompa i word mi nie działa. Mam poprawioną pracę przez babkę na poczcie, ale jak ją ściągam to nic nie mogę w niej zmienić, bo ta opcja jest zablokowana... why???????  😲 ani dopisać, ani skasować- no serialnie nic.
Otwiera mi się w trybie zgodności- ledwo rozumiem co to jest.
I teraz pytanie miesiąca- jak to zrobić aby działało, abym mogła coś tam pozmieniać, podopisywać...


pomocy! bo leżę i kwiczę już baaardzo cieniutkim głosikiem!
Zapisz jako... i format aktualnego Worda. Tryb zgodności (z poprzednimi wersjami) uniemożliwia korzystanie z nowych funkcji korekt. Jeśli to nic nie da - to wina po stronie "pani" - źle zapisała wersję. Zakładam, że masz wersję 2007, bo jak nie - to kicha  🙁
niestety, bo jak nie...i kicha.
Ściągam open office- mam nadzieję, że to zadziała
cieciorka   kocioł bałkański
31 sierpnia 2009 12:20
no i mam laptopa 🙂
No i co wybrałaś? I jak oceniasz?
cieciorka   kocioł bałkański
31 sierpnia 2009 17:24
uparłam się na IBM i skończyłam z Lenovo. Chłopak ktory pomagal mi wczesniej w wyborze (tamtego kupiono zanim ja zdazylam) doradzil i tym razem.
duzy, bo z duzym ekranem. płaski wprawdzi ale mimo tego i tak spory. wizualnie bardzo mi sie podoba. tyle na razie potrafie powiedziec. o funkcjonalnosci i uzytecznosci mam nadzieje przekonam sie wkrotce 🙂
masz vistę?
jeśli tak to ostrzegam, że ten system jest zupełnie inny niż poprzednie windowsy. Miałam konto użytkownika i zmieniłam mu nazwę. W efekcie straciłam uprawnienia do wielu rzeczy, mimo że widniałam jako administrator, to nie mialam uprawnień, żeby na przykład zamknąć komputer albo usunąć pliki z pulpitu /które notabene sama tam ściągnęłam/. Wezwałam znajomego informatyka, który o zgrozo! usunął mi stary profil i założył nowy...tracąc przy okazji wszelkie dane  🤦 🤦 🤦
czyli zdjęcia, dokumenty WSZYSTKO! najbardziej to mi zdjęć szkoda, ale to już inna historia.

mam nadzieję, że uda mi się to odzyskać. Mój nowy "pan od kompa" mówi, że to jest na dysku, bo nadal mam miejsce na dysku zajęte. Szkoda tylko że nie bardzo może do mnie przyjechać...

jakby ktoś znał vistę i mógł polecić jakiś magiczny sposób na odzyskanie tych danych, to polecam się pamięci...
Są takie programy jak easy recover  i one jak cos kiedyś  bylo na dysku to to odzyskają (mogło być 5 lat temu) . Ale bez nazwy pliku. Tak sobie myśle że jakoś musi być możliwość zalogowani na stare konto...
wchodziłam w panel sterowania i tam szukałam tego starego konta i nie było. Nie bardzo wiem, gdzie jeszcze mogę szukać.  🤔wirek: komputerowiec ze mnie  żaden, ale czy ten easy recover jest bezpieczny? czyli czy jak go ściągnę i zainstaluję, to czy nie ma ryzyka, że stracę już na amen te dane? możesz polecić jakiś konkretny program do visty?

aa i ja mam tylko jedną partycję, a wszędzie mi piszą, że mam instalować na tej drugiej. A drugiej nie ma...
_kate Musisz chyba przygotować sobie taki "zestaw ratunkowy" na pendrivie lub cd i z niego startując odzyskać pliki (jakiś system typu minilinuks + program do odzyskiwania).
to znaczy, że żeby odzyskać dane jest mi potrzebna płyta CD z systemem i program do odzyskiwania? bo ja teraz nie mam nic na kompie i niczego nie muszę zachowywać, bo wszystko znikło.
Sama mogę zrobić sobię tą płytę czy z innego kompa powinnam?
Najlepiej by było, gdyby ktoś ci taką płytkę (pen) przygotował, bo im więcej wgrasz na dysk, tym większy możesz mieć bałagan w odzyskanych plikach. O viście to ja nie wiem za wiele - nie ma tam czegoś takiego jak odzyskiwanie systemu? Bo to byłoby najprostsze.
całe moje zasrane szczęście... nikt się nie zna na viście. Program Recover nie znalazł.  😕
1.kate masz dwa wyjscia albo zrobic partycje nie jestesm pewnie ale w viscie chyba jest jakis program do tego albo sciagnac partition Magic i tam sobie podzielisz na partycje nawet gdy masz juz cos na dysku nagrane.
2.mozesz tez chyba zainstalowac easy recover na pendrvie.
3. Jezeli easy recover tego nie znalazl tzn. ze to jest w dalszym ciagu na dysku nie skasowane. Z ta śmierdzącą vistą jest chyba tak ze ona do wszystkich folderów nie wpuszcza. Szukac mozna w folderze Document setings i tam powinen byc folder z nazwa konta.
wreszcie jakaś nadzieja  :kwiatek:

nic nie znalazł ten program- Recover My files, wchodziłam w konta użytkowników, ale nie przez Ducuments Settings-czego nie mogę się doszukać- tylko wchodzę na C i tam są Użytkownicy- nie ma danych
Help.
Wczoraj wieczorem komp mi się zaczął sypać, tzn. każdy program po kolei zawieszać. W tym również Firefox. Wyłączyłam kompa (na ogół daję stan wstrzymania, bo tak jest o wiele szybciej). Włączam dziś rano, ale Firefox się przestał uruchamiać.
Niby zaczyna coś robić, ale się nie uruchamia (proces nie pojawia się w menedżerze zadań).

Mogę uruchomić jako administrator, ale średnio mnie to urządza.
Mogę też uruchomić go w trybie awaryjnym jako ja.


Co mogę zrobić, żeby znowu mogla z niego korzystać jako ja, a nie jako administrator?  🙁
cieciorka   kocioł bałkański
06 września 2009 19:07
mamy podobnie 🙂
moj domowy, po 3 miesiacach nie odpalania jest wolny tak.. ze poddałam sie potym jak wlaczywszy komputer nie moglam nawet wejsc w moje dokumenty...
Najprosciej chyba spróbować przywaracanie systemu ale nie wiem na ile to rozwiaze sprawe... (Wiecie... Start-> Wszystkie programy->Akcesoria->Narzedzia systemowe-> Przywracanie systemu i wybrać taką date gdy wszystko bylo jeszcze ok.
Kate w wolnej chwili szpekne w ta viste.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się