internet bezprzewodowy Era, Orange, Plus i inni

Najtaniej wychodzi, jak masz od nich net, kablówkę i telefon stacjonarny, ale są opcje tylko z netem i kablówką. Jak już będę mieć laptopa, to na pewno na to przejdę, bo kablówkę od nich już mamy 😉
morwa   gdyby nie ten balonik...
06 września 2009 13:10
Ja przez parę miesięcy korzystałam z Play na kartę.
Jak na internet przenośny sprawował mi się naprawdę nieźle (ale korzystałam tylko w Warszawie. Na stronce Play jest mapka z zasięgiem - niestety w wielu miejscach nie działa). Miał co prawda niekiedy gorsze dni (głównie jak już na koncie niewiele było, albo zbliżał się koniec ważności karty), ale ogólnie za bardzo nie narzekałam. Zwłaszcza, że wychodził naprawdę tanio (często starczało mi doładowanie za 30zł na miesiąc), no i jak przestał być potrzebny, to go po prostu nie doładowuje i nie wisi mi nad głową abonament.
Najtaniej wychodzi, jak masz od nich net, kablówkę i telefon stacjonarny, ale są opcje tylko z netem i kablówką. Jak już będę mieć laptopa, to na pewno na to przejdę, bo kablówkę od nich już mamy 😉


zgadzam się. Pakiet sie najbardziej opłaca, tak ja mam . a co do jakości netu hm....działają na nim dwa kompy stacjonarne i dwa lapy i nikt nie ma zastrzeżeń.
slojma   I was born with a silver spoon!
06 września 2009 13:18
Ja nie mam od nich nic. Jutro zadzownię i się spytam. A tym czasem bardzo zachęca mnie Play i mają dużo zniżek m.in. dla studentów
In.   tęczowy kucyk <3
06 września 2009 18:21
Ja za około miesiąc będę w potrzebie kupienia netu bezprzewodowego  i chyba właśnie na Playa się skuszę...
Pracowalam jakiś czas w playu i sprzedawalam m.in. internet i sama z niego korzystalam ogolnie bylam zadowolona, ale mieszkam w dużym miescie. Obecnie pracuje w orange i jako pierwsi wprowadzili technologie CDMA, weszło to od lipca (zasięg jest tam gdzie go wcześniej nie było) ale sama nie korzystam wiec na 100% nie wiem. W playu jest zniżka dla klientów, którzy juz maja telefon i ogolnie wychodzi to taniej
Ja mam z Orange, nie polecam,

u mnie w domu działa tylko na dworzu, ale ok rozumiem, jestem 15km od miasta, koło lasu.... Mimo to mieście, też nie działa za idealnie, bo strasznie muli;/

Mam teraz ORANGE FREE, wcześniej miałam BUISNESS EVERYWHERE...

Testowałam wcześniej od znajomego Blueconnect, jak dla mnie dużo lepszy, ale nie mogę mieć, bo nie mam stacjonarnego, ani telefonu w erze;]
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 września 2009 10:34
Likier, Toż to trzeba mieć tel w erze by dali blueconnect? Jak ja brałam to można było wziąć poza abonamentem...
Mi nie chcieli dać, ani w erze, ani w plusie... ;D
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 września 2009 10:56
Może coś się zmieniło, bo jak pytałam to nie robili problemów. Ale jedno co mnie wkurza to jak pisałam zmuszanie do przedłużenia umowy... Masakra.

My po Blueconnect prawdopodobnie w PLAY zainwestujemy. Zresztą mamie mojej skońcył się abonament w erze i przeszła do PLAY, razem z ojcem też zamierzamy.
[quote author=my_karen link=topic=9101.msg329687#msg329687 date=1252160778]
Ja też mam najtańsza wersje Blue Connect z Ery i  też NIE POLECAM 🤔
Z tych samych powodów, jakie podała Notarialna.
Mimo, że nie korzystam dużo, ot forum, poczta, wiadomości, limit kończy sie bardzo szybko i po tygodniu szlag człowieka trafia. 👿[/quote]

Nie polecasz najtańszego pakietu (który z definicji wiadomo, że jest do FUPY- ale wiadomo, że w ofercie coś taniego musi być)  czy nie polecasz blueconnecta w ogóle?
Czyli jak narazie iPlus prowadzi. Jeszcze raz ponawiam pytanie czy ktoś ma internet  play online?

Slojma, moge spytac kolege, on dziala tylko na Playu i slyszalam same dobre opinie !! 🙂
my_karen   Connemara SeaHorse
10 września 2009 12:12
nitka
Sama używam najtanszego pakietu - oczywiscie, jak piszesz, po najtanszym nie mozna sie wiele spodziewac, niemniej liczylam, ze limit nie bedzie sie konczyl po 2 dniach :/
Rodzice maja wersje zdaje sie najszybsza, bo to na firme, i zalezlo im zeby byl niezawodny. Ja korzystalam z niego tylko kilka razy, roznica byla, nie powiem, ale problemy z zasiegiem spore, tracil sygnal nawet w miescie. Wiem, że ojciec tez nie jest do konca zadowolony.

Czesto pracuje poza miastem, jezdze z kolezanka, ktora ma iPlusa, zwykle ona zasieg jakiś ma, a ja musze skakać po górkach. A sygnał chyba taki sam i dla najtańszego, i tego droższego pakietu 🙄

U siostry korzystam z neostrady - ona narzeka, ja zastrzezen nie mialam najmniejszych, ale moze dlatego, ze korzystam rzadko i nigdy długo. Siostra natomiast przerobila juz chyba kazda mozliwa opcje, i wg niej UPC najlepszy.


Mam telefon w erze, wiec nie wypytywalam, czy musze go miec, kiedy bralam internet. Natomiast ojciec ma telefon w Plusie i bez najmniejszego problemu dali mu blueconnecta.
In.   tęczowy kucyk <3
10 września 2009 14:25
UPC jest bezprzewodowy czy stacjonarny?
bezprzewodowy
In.   tęczowy kucyk <3
10 września 2009 14:35
Ale mi chodzi o bezprzewodowy bezprzewodowy, a nie bezprzewodowy stacjonarny. Mówię o takim, co w jak np. jadę pociągiem to podepnę a nie taki, co mam tylko w domu.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 września 2009 16:42
In., Stacjonarny też może być bezprzewodowy po założeniu routera :]
slojma   I was born with a silver spoon!
10 września 2009 17:47
mery- spytaj się jak możesz ja w sobotę wędruję podpisać tą umowę z play
Mam iPlusa, płacę 110zł za miesiąc, limit transferu 8GB. Z zasięgiem różnie bywa, w domu czy większych mistach to 3G spokojnie łapie.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 września 2009 08:42
Chatonne, o.0 Moja znajoma miała za 60 zł 10 gb limitu...
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 września 2009 10:52
mamy i orange za 50 zł i ere za 99....mieszkamy na zadupiu,orange śmigał w miarę cieżko...dokupiliśmy antenę zewnętrzną za 30 czy 40 zł i problemy się skończyły...pod koniec miesiąca bywają problemy z czasem ładowania stron,ale da się żyć.

era - mam wrazenie że w centrum miasta śmiga lepiej...ale tam,gdzie problem z zasięgiem jest gorzej niż z orange.

aha,na orange filmiki z youtube da się jakoś ściągnąć i obejrzeć, w erze nie zawsze.
i jak wrażenia po dłuższym uzywaniu bezprzewodowych netów?
jak się sprawdza Play?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
02 maja 2010 09:43
mam orange od 3 lat i jestem niezmiennie bardzo zadowolona. nie mówiąc już o tym, że chodzi milion razy lepiej niż moje stałe łącze w uk.
jezeli chodzi o ściąganie: filmy ściągają się z prędkoscią ok 250kb/s, nie jest to zawrotna prędkość, ale daje rade 😉
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
02 maja 2010 10:23
Też mam orange i jestem bardzo zadowolona, korzystałam z niego i w środku dużego miasta, mieściny jak i na wsi gdzie z zasięgiem ogólnie jest ciężko, wiadomo raz działa wolniej raz szybciej ale ogólnie wszędzie, nie zdarzyło mi się żebym nie mogła połączyć się z internetem, co prawda czasem się rozłącza ale jest do przeżycia. Abonament 60zł ale za to co miesiąc 20zł doładowania na telefon  😉 narzekać nie mogę 🙂
Dziewczyny, przeczytałam wszystko i wychodzi, że chyba Play - ale może doradzicie? Sytuacja trochę nietypowa...

Potrzebuję sieci tylko i wyłącznie do korzystania w "ogródkach działkowych". Chcę zabierać lapa i móc przeglądać neta - więc prędkość chyba mała wystarczy. Potrzebuję takiej opcji max. przez 4-6 miesięcy. Czy możecie coś polecić?

Czy taki internet jest oferowany w opcji "abonament" i "pre-paid" - czyli, że można doładowywać kiedy się skończy?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
02 maja 2010 12:36
Magdalena, zależy jaki masz normalnie zasięg w swoim ogródku 😉
jeżeli telefon w play normalnie tam działa, to możesz zdecydować się na play. w przeciwnym wypadku lepiej wybrać orange (na totalnym zadupiu na mazurach telefony i internet orange jako jedyne odbierają, cała reszta albo nie ma zasięgu, albo ma 1 kreskę).

pre-paid jest oferowane w orange, nie wiem jak w innych sieciach 🙂
Edytka dzięki  :kwiatek:

Nie mam telefonu w Play - założyłam, że telefon i internet to dwie niezależne opcje. Mam w Orange Business - oferują neta tylko w opcji na 24 mies - odpada. Zasiąg orange w tych ogródkach jest b. silny - to centrum Warszawy.

Zapytam w Orange o pre-paidy internetowe - znacie może jeszcze jakieś inne sieci z taką ofertą? Albo z abonamentem na max. 6. mies.? TANIO  😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
02 maja 2010 16:34
Nie mam telefonu w Play - założyłam, że telefon i internet to dwie niezależne opcje.

bo są niezależne, ale jeżeli telefon nie ma zasięgu, to internet tym bardziej mieć go nie będzie. a generalnie im lepszy zasięg, tym szybszy internet.
Mam iPlusa, płacę 110zł za miesiąc, limit transferu 8GB. Z zasięgiem różnie bywa, w domu czy większych mistach to 3G spokojnie łapie.

Ja mam iPlusa (3G) 20 GB za chyba 89 zł. + 100 GB do sciagniecia za 0 zł pomiedzy 0😲0 do 9😲0
- mieszkam poza warszawa i dziala b. dobrze, wyjazdowo tez sie super sprawdza. Do tej pory mialam 8GB i do pracy biurowo-domowej bylo wystarczająco.

Mamy jeszcze w domu Orange i Blueconnect -  Orange w ogóle nie polecam, nawet jeśli chodzi o czas otwierania sie aplikacji połączenia...
dla mnie
1. iPlus
2. Era
3. ....
100... Orange 🙂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 maja 2010 22:01
Ja mam wrażenie, ze Era poprawiła bardzo zasięg. Szczególnie w mojej okolicy zasięg był do bani, znajdowaliśmy się tak jakby w dziurze zasięgowej. Teraz śmiga bez problemu 🙂
Ale w tym roku kończymy przygodę z erą. Coraz większe cwaniactwo ze strony kierownictwa się robi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się