Derki

słuchajcie, chciałabym uniknąć golenia i derkować konia w tym roku w celu zminimalizowania zafutrzania. Czy waszym zdaniem derka przejściowa na średnie temperatury typu listopad grudzień, a później przejściowa + polar pod spód na zimę będą dobrym pomysłem? Wolałabym nie musieć kupować na raz tony różnego rodzaju derek i tak się zastanawiam czy to zda egzamin...
Lotnaa   I'm lovin it! :)
11 września 2009 16:44
Jeśli chcesz uniknąć futrzenia to derkę zacznij zakładać już teraz.

Ja dziś byłam w szoku, pojechałam do stajni po tygodniu nieobecności i "moje" chłopaki niedługo będą się do strzyżenia kwalifikowały 😲 Robią się już takie puszyste, mimo, że niemal przez całe lato miały na noc zakładane cienkie bawełniane derki.
    Derkowanie nigdy nie da niestety takiego dobrego efektu jak strzyżenie  🤔
Jednakże jak jeszcze nie strzygłam moich koni to praktycznie już od pierwszych chłodnych nocy(czyli on 2tyg) stałyby w cienkich derkach (bez podszycia i wypełnienia) najpierw tylko na noc potem na dzień cienka a na wieczór polar pod nią. Na jesień mam derkę tattini 330g pikowana w romby. Na zimę natomiast albo Tattini z przedłużeniem na szyje(330g) + "kołderka"(220g)/polar pod spód albo puchowa (500g).
Wszystko zależy jaka zima 😉.

Edit:
Co do polarów to miłością wielką kocham polary Tattini (zresztą jak wszystkie ich derki). Dobry gatunkowo polar, dobrze suszą, nadają się do ewentualnego założenia pod grubszą derkę, dobrze się dopierają, zapięcia z przodu są bardzo solidne, poza tym są ładne.
Jackson jest ok ale bez rewelacji 😉 ładne ale średnio funkcjonalne.
Polary z Lidla też są fajne szczególnie jak się je kupowało po 10zł za sztukę  😎 fajne zarówno jakościowo jak i pod względem osuszania. Jedyną ich wadą jest to że są olbrzymie.
Eskadron- fajny, ładny, ale nic nadzwyczajnego. Moim zdaniem nie warta swojej "standardowej" ceny.
myślałam ze 330g to juz bardzo ciepla derka i ze takiej nie kupowac na niederkowanego....
nie chce golic bo wydaje mi sie to niepotrzebne ale futro troche by sie przydalo ograniczyc przy takiej ilosci pracy...

troche sie boje i chciałabym usłyszeć jak najwięcej waszych doświadczeń w tym temacie 🙂
Wszystko zależy od konia 😉. Moje są derkowane od września do mniej więcej maja/czerwca więc dla nich 330g to nic takiego. Najlepiej chyba byłoby jakbyś zaczęła zakładać cienką na noc potem stopniowo niech koń zostaje w niej w trakcie dnia. Trzeba obserwować i w razie czego podkładać cieplejsze derki albo zmniejszać "dogrzewanie" żeby się nie ugotował. Niestety w takim wypadku nie ma reguły a potrzebne jest wyczucie.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
11 września 2009 17:28
[quote author=Chromek_ link=topic=43.msg333297#msg333297 date=1252684417]
Polary z Lidla też są fajne szczególnie jak się je kupowało po 10zł za sztukę  😎
[/quote]

😜 nieźle.
Hermia poczytaj kilka ostatnich stron- było dużo o derkowaniu nie golonych koni

dla mojej, jak już pisałam mam
2 polary, bewełnianą, HKM podszytą polarem, ripstopa eskadrona podszytego bawełną i kupuję padokówkę 170g i stajenną 100g no i piżamkę

ktos ma polar z hkm?
jak jakośc?
Sznurka- ja mam dokładnie taką.
http://www.okser.pl/sklep/hkm-7901-hkm-derka-polarowa-p-633.html
I jakość polaru jest słaba. Stosunkowo cienki, szmatkowaty, sprawia wrażenie niedorobionego.
Derka Fouganzy polarowa z Decathlonu bije nas na głowę.
Obecnie, wiedząc jak może wyglądać gruby, mięsisty polar,nie kupiłabym tego z HKM.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
13 września 2009 07:16
Sznurka ja miałam okzaję używać polaru z HKM. Jest niestety dość cienki, ale przyjemny w dotyku, zadaje się być taki delikatny a nie mięsisty. Jeśli chodzi o wykończenie to nie miałam zastrzerzeń. Myślę, ze te derki jak za taką przestępną cenę są bardzo fajne.
Jak dla mnie jedynym problemem mogłaby być jego grubość, bo niestety potrzebuję trochę cięższego, grubszego i mięsistego polaru, ale to już zależy od preferencji🙂
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
13 września 2009 07:42
Ja mam dwa polary HKMu. Cienkie w porównaniu z innymi, fakt, ale odciągają świetnie wilgoć (zdecydowanie lepiej niż nowy jacson na przykład) - tutaj miło zaskakują.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
13 września 2009 08:25
ja też mam HKMa,tą wersję w niebiesko-różowe romby i polar jest dość gruby...ale stosuję go bardziej na zawodach "na chwile" po starcie,czy między konkursami i jako docieplenie plandekowej derki zanim koń wskakuje w coś grubszego.

mimo,że zdania są podzielone na temat tej derki,to dla mnie nr 1 wśród osuszających to climabalance eskadrona.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
13 września 2009 09:04
Dla mnie numer 1 to wełniana Equiline, ale cena jest powalająca i tyle za derkę napewno nie zapłacę🙂
Poza tym fajne są polarki Eskadrona i derki wełniano-zamszowe Waldhausena (grube, mega wytrzymałe, łade i super osuszają)
Ja na zimę chce wełnianą tylko martwi mnie to czepianie się słomy.. 🙄
Jak już o derkach mowa to podałaby mi któraś wymiary derki treningowej :kwiatek:
sznurka,ja mam 4 derki HKM-2 takie z pasem w innym kolorze na środku i 2 w romby.Tych w romby jeszcze nie używałam,ale polar jest średniej grubości-wyglądają ładnie i świata przez niego nie widać😉Tych z pasem używam ze 2 lata,polar jest dość gruby,fajny jakościowo,bardzo dobrze odprowadzają wilgoć-jestem zadowolona🙂
dzięki
ja potrzebuję coś do osuszania młodej jak przyjdą deszcze
z fouganzy mi wyrosła niestety baba i tak dumam co kupić bo nie czuję potrzeby przeinwestowania
sznurka
ja mam z amigo

klik
akurat mam bodrową. pot wchniania REWELACYJNIE, polar jest gruby i mięsisty, ma futerko na kłębie i zapinanie pod ogon
kosztuje 129zł
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
13 września 2009 20:15
sznurka, jak dla mnie- zlap jakiegos jacksona, powinnas dostac za kilkadziesiat zl, ja osobiscie te 'starsze' jacksony uwielbiam
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
13 września 2009 20:33
Ma ktoś którąś z tych derek?
Equi Theme derka polar

Jacson derka polarowa

skłaniam się do tej ostatniej ze względu na cenę i brak pasków pod brzuchem - nie zamierzam puszczać konia w tej derce na padok, jedynie stępować przed i po jeździe, ew. do jakiegoś transportu czy spacerowania.
Jakieś opinie? :kwiatek:

edit: wykasowałam tą HKM'a o której już tu piszecie. Jeśli cienki polar to ja rezygnuję, zwłaszcza, że nie zależy mi na pięknym wyglądzie derki 😉 A cena fajnie gdyby była jak najniższa.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
13 września 2009 20:34
Sznurka, myślę, że HKM powinien sie sprawdzić w takim razie🙂
Tak jak już Szafirowa pisała możesz spróbować z Jacsonem. Też nie są drogie, a całkiem fajne.

Dramka ja mówiłam o wełnianej do osuszania, czyli zakładania przed i po treningu. Do boksu też pewnie fajnie by się sprawdzały.
Ja mam taką Equi Thema i jest super - nie kłaczy sie, nie drze, ładnie wchłapnia pot i jest mięciutka i przyjemna w dotyku 😉


czy nie zna ktoś jakiejś "niezniszczalnej" derki zimowej z rozcięciami na łopatkach?  :kwiatek:  Szukam derki dla mojego konia, w tym roku pierwszy raz będzie golony, a należy do niszczycieli derkowych pełną gębą. interesuje mnie wypełnienie 300g może ktoś na taką trafił  👀
Tez mam ta ET i bardzo ja lubie. Jest mieciutka, milutka, nie niszczy sie czy kurczy w praniu. Moja przezyla juz dwa sezony i nadal trzyma sie super. Jeden minus taki, ze jest to cieniutki delikatny polar. Zalezy do czego jest Ci potrzebna.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
13 września 2009 20:50
Precelek EQUILINE🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
13 września 2009 20:51
Precelek, ja znam! ja znam! masta!


a moja ulubiona polarowka- jackson z kapturem 🙂


Precelek wg mnie Eskadron 1680D jest bardzo wytrzymały.
D&A, szafirowa, kucunio  :kwiatek:

chyba stanie na maście  🙂
szafirowa, gdzie mozna kupić tą derkę masty ?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
13 września 2009 21:39
Co do tej derki Jacsona na allegro znalazłam aukcję i parę zdjęć:

[img]http://photos02.allegroimg.pl/photos/400x300/738/27/54/738275465[/img]

[img]http://photos02.allegroimg.pl/photos/400x300/738/27/54/738275465_1[/img]

[img]http://photos02.allegroimg.pl/photos/400x300/738/27/54/738275465_2[/img]

i jeszcze pytanie: co sądzicie o derkach polarowych Eskadrona?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się