Kącik komputerowy

Planuję kupić niebawem laptopa. Oglądam różne na stronie www.ceneo.pl i mam następujące kryteria:

- cena 2000-2900  🙂
- minimum 3giga ramu
- procesor intel core 2 duo (lub podobny)
- dysk twardy minimum 160 gb
- waga ok. 2 kg

firmy jakie mnie wstępnie interesują to Lenovo, Toshiba i HP. Orientujecie się co warto teraz kupić? Jak się otworzy pełny opis któregoś ze wstępnie pasujących mi lapków, to można dostać oczopląsu - nie rozumiem z niego za wiele... tutaj przykład:

IBM Lenovo IdeaPad Y530 Intel Pentium Dual Core T3400 3GB 320GB 15,4'' GF9300M GS DVD-RW VHP (59-017368)

Gwarancja: 2 lata w serwisie zewnętrznym
producent Lenovo
procesor Intel Pentium Dual-Core
model procesora T3400 (2,16 GHz)
przekątna ekranu LCD 15,4 cali
nominalna rozdzielczość LCD 1280 x 800 pikseli
wielkość pamięci RAM 3 072 MB
typ zastosowanej pamięci RAM DDR3 (1066 MHz)
pamięci RAM rozszerzalna do 4 096 MB
wolne gniazda pamięci 0
pojemność dysku twardego 320 GB
interfejs dysku twardego Serial ATA
5400 RPM
napęd optyczny DVD+/-RW DL
zewn. układ graficzny tak
karta graficzna NVIDIA GeForce 9600M GS (DirectX10, SM 4.0, PureVideo)
pamięć karty graficznej 512 MB
wyjścia karty graficznej wyjście HDMI
wyjście D-Sub
typ akumulatora litowo-jonowa
6-komorowa
czas pracy na akumulatorze (normatywny) 4 godz.
karta dźwiękowa wejście mikrofonu (wyjście słuchawkowe)
czytnik kart pamięci MMC
xD
MS-Pro
Memory Stick
SD
komunikacja WiFi IEEE 802.11a/g/n
LAN 100 Mbps
modem analogowy
Bluetooth
interfejsy ExpressCard
FireWire
3x USB
dodatkowe wyposażenie/funkcjonalność wbudowany mikrofon
kamera 1.3 Mpix
zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows Vista Home Premium (PL)
szerokość 360 mm
głębokość 262 mm
wysokość 36,2 mm
waga 2,9 kg
torba nie
dodatkowe informacje System rozpoznawania twarzy VeriFace™
System dźwięku Dolby 4.1 Home Theater™ (wbudowane 4 głośniki + subwoofer)

Oh yeah  😎 Wszelkie rady bardzo chętnie usłyszę!
cieciorka   kocioł bałkański
12 września 2009 20:16
ja bardzo ufam ibm'om sama na takiego polowalam, ale od niedawna jestem posiadaczka lenovo (oni kupili ibm'a) ale nie pytaj mnie o niego, bo jeszcze mało sie nim zajmowałam.
przedewszystkim ufam ich solidnosc jesli chodzi o wnetrze i długowiecznosc jesli chodzi o obudowe, klawiature, wyswietlacz.
toshiba robi takie kobiece laptopki (chociaz lenovo tez, to ibm mniej dbal o efekt wizualny), ale wydaja sie rownie dalikatne, klawiatura to u nich dla mnie koszmar. kolezanka ma i mowi ze nie wybralaby innego. maz mamy pracu na hp i nie narzekal.
wiem, ze wiele nie pomogłam, ale o sprawach technicznych sie nie wypowiadam, bo nie ogarniam tego tematu.
podstawowe pytanie jakie musisz zadac i na ktore musisz odpowiedziec, to poza wymaganiami typu parametry, to DO CZEGO CI TEN LAPTOP?
do gier i zdjec, czy do pisania pracy magisterskiej? do buszowania w necie, podrozowania, czy podpiecia przy biurku? czy rozmiar ma znaczenie?
Dzięki cieciorka  :kwiatek:
To właśnie trochę tak jest, że posiadacze HP, Lenovo (IMB) i Toshiby wszyscy równo zachwalają swoje laptopy i nie kupiliby innych  🙂 Na parametrach zna się mój brat, ale nawet po tym jak mi powiedział na co zwracać uwagę nie mam pojęcia co wybrać  🙄
A co do:
DO CZEGO CI TEN LAPTOP?
do gier i zdjec, czy do pisania pracy magisterskiej? do buszowania w necie, podrozowania, czy podpiecia przy biurku?


to odpowiedź niestety brzmi : do wszystkich tych rzeczy  😀 Musi być więc coś w miarę uniwersalnego. Design kobiecy konieczny, bo ja nie lubię rzeczy unisex, a skoro mam wybór...

Na pytanie "czy rozmiar ma znaczenie" chyba nie muszę odpowiadać  😎 A tak serio, to tylko 15,4 cala!
cieciorka   kocioł bałkański
12 września 2009 20:32
🤣
z wielkoscia rosnie ekran, ale i waga, wiec traci na porecznosci.
z tych trzech najmniej mnie przekonuja hp, ale to dlatego ze nie uzywalam :P ale pawel jest wrazliwy i lubi narzekac i odkad cos mu w kompie naprawili (bo przypomnialo mi sie ze cos bylo) to nie marudzi.

poszukaj jakiejs mulit toshiby, bo one miewaja takie disajnerkie obudowy typu paseczki czy cos lub gleboki lsniacy granat [nie pytaj o modele]. a jakosc moze cie przekona.
poza tym zawsze mozna klapke odpicowac jakas skorką, ktora dodatko bedzie chronic. w koncu jak sie zarysuje, to skorke wynienisz i kupisz nowa, z innym wzorem. wymienic obudowe ciezej ;]

zainwestowalam w nastepce ibm, wierzac ze przejeli od nich co dobre, bo nie, zebym nie dbala, ale zalezy mi na pewnym spokoju ducha i wiary ze sprzet da rade 😉
Noo, ja HP też nie ufam - niedawno ślicznego nowego HP mojego chłopaka przejechała taksówka i poszła matryca - do wymiany. Straszne G z tego Hp  😉 😉

nie mogę znaleźć toshiby multi nigdzie, ale jutro przejadę się do media marktu i popytam mądrych panów  😎
😁 Dzionka, to opis tego samego lapka? To karta graficzna GF9300 czy GF9600? bo to różnica  🙂
ja mam hp probooka 4515s i po problemach jakie mialam po zakupie (lapek bez dzwieku, potem bez wifi - polecial do serwisu i tfu tfu wsio ok poki co jest..) teraz dziala ladnie, jest ladny 😉 i poreczny.
jednym z wiekszych plusow jest to ze mam xp a nie viste 😉
ale przywiazac sie do hp nie przywiazalam i jakbym miala co innego kupic to nie widze problemu..
pomocy.. zrobilam format dysku, wgralam na nowo XPka i teraz mam takie wszystko rozciagniete, jak w poszerzajacym lustrze, jak moge wyrownac proporcje ??
może zmienić rozdzielczość lub pogrzebac przy monitorze w ustawieniach
Jur, dzieki, zaraz tam poszperam. Zmienalam sobie wesje na angielskojezyczna, wiec  poruszam sie jeszcze troszke po omacku po tym moim kompie..
halo tak, tego samego. Dziwne, faktycznie  🙂 Pewnie pomyłka.

magda to sporo ci się pokopsało jak na nowego laptopa, nie świadczy to dobrze o HP :/ Jadę zaraz macać lepki do Saturna  🙂
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
13 września 2009 14:12
sanna, jeżeli nie znajdujesz w ustawieniach możliwości przełączenia trybu widescreen -> normal, to pewnie przy formatowaniu i reinstalacji szlag trafił drivery karty graficznej.

Ej, ja swojego HPka męczę już... 3 lata z ogonkiem. Nie szanuję, regularnie wylewam nań kawę, herbatę i inne napoje, koty łażą po klawiaturze, na laptopie stawiam talerz z obiadem, w pracy parę razy nie zmieścił się na biurku lądując obok na ziemi. Jest nie do zdarcia.
I też polowałam na ostatnie modele z XP  😎
sanna Zgadza się, pewnie nie wgrałaś sterowników do karty graficznej. Sprawdź też, czy wszystkie inne sterowniki masz wgrane, do płyty głównej np. Bo mogą być wgrane tylko systemowe, a te dedykowane do danego sprzętu i nowe - są lepsze. Więc ściągnąć program testujący co dokładnie masz w kompie i potem szukać sterowników w necie.
Alvika, Halo, dzieki,  :kwiatek:  zaraz zainteresuje sie tymi sterownikami  😎
Pomacałam i popytałam i Pan polecił mi Samsunga... Czy ktoś ma lapka tej firmy? Jakoś się boję na niego zdecydować, chociaż przy lepszych parametrach jest wciąż tańszy niż np. HP  🙄
Jak zrobić z piosenki (z płyty CD) dzwonek w formacie MP3?
Mam utwór, chce wyciąć fragment i skonwertować do mp3. czego potrzebuję?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
16 września 2009 20:02
Zainstalowałam SKYPE, zarejestrowałam się, ale kiedy wpisuję login i hasło i daję połącz to bardzo długo się łączy, po czym wyskakuje mi komunikat że skype nie może się połączyć 🙁 Jakiś pomysł co z tym zrobić?
Kupiłam lapka  😅 i od razu zaczęły się schody. Mam w domu sieć bezprzewodową chronioną hasłem i chciałabym się z nią połączyć przez ten nowy komputer. TYle, że nie mam nawet kiedy wpisacv hasła, wyskakuje od razu "diagnozuj problem" i "szukaj innych sieci". Gdzie mogę to zmienić? Mam vistę.
Mam vistę. no to masz problem.  🤣
W palenu sterowania jest coś tam z siecią i tam poszukaj jakiegoś konfiguratora. Jak nie dasz rady- napisz to ci opisze dokładniej.
Strucelka a net chodzi, tak? Jeżeli masz jakiegoś firewalla to on może blokowac porty które używa skype 
Wyskakuje mi "karta nie jest podłączona". Jak podłączyć kartę sieciową w laptopie?...
a masz zintegrowaną karte? moze wystarczy włączyć urządzenie w menadżeże urządzeń.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
16 września 2009 20:51
Jur tak, net działa. Mam McAfee ale nie działające 😁
Wyskakuje: Twoja nazwa Skype oraz hasło nie zostały rozpoznane. Sprawdź je i spróbuj ponownie.

Napewno login i hasło są dobre. Założyłam już 2 bo myślałam że może sklerozę z hasłem mam czy coś.
Strucelka może spróbuj zainstalować nowszą wersje skypa. A nóż to rozwiąże problem i nie trzeba bedzie go szukać.
Ech, to chyba jest bardziej skomplikowane, dam sobie na razie spokój z internetem...
Dzionka
START->panel sterowania->centrum sieci i udostepniania
z lewej strony bedzie skonfiguruj połączenie lub sieć. To uruchomi kreatora a akurat w viscie te kreatory sa nawet niezłe.
cieciorka   kocioł bałkański
17 września 2009 19:18
Dzionka, nie przejmuj sie, ja tez mam viste i tez sobie z nia nie radze 🤣
na szczescie juz jutro nie viśta a linux
Słuchajcie, kupiłam właśnie nowy komputer i mam zagwozdkę - jak odpalam Office'a, to każe mi wpisywać 25-znakowy kod. A ja nie mam chyba nigdzie żadnego kodu! Mam za to 60-dniową wersję testową office'a. I teraz: o co chodzi  😀 ? Skąd wziąć klucz/jak zrobić żeby mi za każdym razem nie wyskakiwało to okno nakazujące wpisać klucz/skąd wziąć office'a po tych 60 dniach?
Tam jest jakoś tak, że coś tam klikniesz i przejdzie Ci wersję próbną. Już nie pamiętam dokładnie, bo dawno to było. Po 60 dniach działa już tylko jako przeglądarka. Office trzeba kupić (niedawno były promocje i było tanio) i wtedy nie trzeba odinstalowywać tego co się miało. Office sobie poradzi.
Gdy klikniesz na znak w lewym górnym rogu wyskoczy menu. Tam na dole jest przycisk np. opcje programu Word, potem Zasoby - i tam jest Uaktywnij, wtedy kod można wpisać. I chyba tak też trzeba zrobić, żeby tę wersję testową odpalić - tego przycisku użyć.

Pokazuje mi się coś takiego bardzo często, jak chce odinstalować jakiś program. Co się z tym robi?

Druga sprawa - przy włączaniu gier zawsze pojawia mi się:
The resolution of the screen shoud not be less than 800x600
po czym gra się wyłącza 🤔
Jak mam sobie z tym porawdzić? Pleeeeease help...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się