DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

deborah   koń by się uśmiał...
04 września 2009 18:39
Gniadoszka, super ksiażeczka. propozycja taka, zeby było w niej miejsce na opis graficzny konia, choćby kolorowe xero tego z paszportu 🙂
edit:
wer to ircha ekologiczna. wyglądem bardzo przypomina alcantrę ale jest super miła w dotyku. alcantra przy tym szorstka sie wydaje 🙂
deb boski kantar!!!
Gniadoszka cwana ksiazeczka nie powiem
Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
04 września 2009 19:04
Gniadoszka, super ksiażeczka. propozycja taka, zeby było w niej miejsce na opis graficzny konia, choćby kolorowe xero tego z paszportu 🙂

deborah, w książeczce jest wszystko, łącznie z opisem graficznym konia 😉 Tylko nie wklejałam już fot, bo jakbym miała każda stronę przedstawić, to zaśmieciłabym nasze kochane forum  👀

Następnym krokiem w mojej twórczo-krawieckiej karierze będą oryginalne owijki ... ale przedstawię, jak zrobię ... o ile się to uda  😁
deborah a jeszcze jedno pytanie - jak ten materiał czyścić i jak znosi pranie?
deborah   koń by się uśmiał...
07 września 2009 14:55
wer, zapytaj forumowej Dzionki, ona ma pad. moja ocena na temat tego jak znosi pranie może być nieobiektywna 😉
moje piorą się świetnie w temperaturze 30 stopni w pralce 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
07 września 2009 16:26
Deb rewelacyjny kantar!!! 😜  Powiedz, czy futerko kupiłaś już gotowe czy sama go jakoś zdobyłaś i przygotowałaś do podpięcia do kantara?
Świetnie będzie pasował do ochraniaczy!
(choruję na taką kratkę i chciałabym takie ochraniacze, ale z mojego punktu widzenia nie są dobre - nie chronią ani koronek ani kopyt, a szkoda)
deborah   koń by się uśmiał...
07 września 2009 16:42
Strucelka, używam tego typu ochraniaczy od zawsze. i nigdy nawet przy 6 godzinnym ładowaniu karego nie zdarzyło mi sie żeby koń uszkodził koronke czy kopyto. jeśli są dobrze dopasowane oczywiście 🙂 moze to kwestia przekonania 🙂

futerko z dzianiny futerkowej. hand made 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
07 września 2009 16:49
Deborah - a propos ochraniaczy to już kiedyś zdażyło się, że Likier właśnie na wysokości kopyta o coś uderzył i zrobił sporą dziurę w ochraniaczach. Na szczęście w ochraniaczach, a nie kopycie czy koronce 🙄

A futerko kupowałaś gdzieś w internecie hurtowo? I rozumiem, że pociełaś je na kawałki, doszyłaś rzepy? Wyglądają dokładnie jak te ze sklepów do kantarów, idealne 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
07 września 2009 18:31
Strucelka,  futro kupuje na belki w hurtowni. pocięłam włożyłam wzmocnienia które profilują podkładkę tak, zeby nie wysuwała się spod kantara doszyłam rzepy i gotowe 🙂
deborah a jeszcze jedno pytanie - jak ten materiał czyścić i jak znosi pranie?


Ja też mam pad! I potwierdzam, jest bardzo miękki i miły w dotyku. W dodatku jest bardziej mięsisty niż np Anky. Ale jeszcze go nie prałam, więc nie wiem jak się spisuje w praniu.
Mam wielki proooblem 😕

Kupiłam sobie w Jysku kocyk polarowy na swoje pierwsze owije 😀... wyszły śliczne 🙄 tylko że cholera kupując polar nie zorientowałam się, że on taki rozciągliwy jest 🤦 i teraz mi te cudne owije spadają z nożek mojej kobyłki.
Czy któraś z Was miała podobny problem? Mam je czymś podszyć czy jak? Nie znajdę raczej lepszego polaru w tym kolorze cudacznym (żarówiasty róż 😅 ), a już kupiłam sobie czaprak do kompletu  😎
musiałabyś ciąć polar w drugą stronę- w tą którą sięnie rozciąga. na allegro widziałam kiedys taki zarówiast róż 😉
a poza tym, te kocyki nie nadają się na owjki, są za cienkie i bardzo się mechacą...
No teraz to już wiem 😁

a wiecie gdzie można kupić niedrogo taki "dobry" owijkowy polar?  :kwiatek:
[quote author=ewuś link=topic=88.msg331140#msg331140 date=1252345132]
deborah a jeszcze jedno pytanie - jak ten materiał czyścić i jak znosi pranie?


Ja też mam pad! I potwierdzam, jest bardzo miękki i miły w dotyku. W dodatku jest bardziej mięsisty niż np Anky. Ale jeszcze go nie prałam, więc nie wiem jak się spisuje w praniu.
[/quote]

dzięki za odpowiedź :kwiatek:, koniecznie zrelacjonuj jak przeżył pranie 😉
Ma ktoś może rysunek jakieś derki treningowej? Najlepiej z wymiarami 😍
Zostało mi troszkę błękitnego polarku i wolnego czasu 😅

Jaki materiał nadaje się najbardziej na czapraki? Drelich?

Macie może adresy stron, sklepów gdzie można taki fajny materiał na czaprak kupić? ..Bo mi się marzy taki czekoladowy czaprak w błękitne groszki z błękitna satynową wstążką 🙄
Niestety u mnie na wiosce w sklepach taki badziew sprzedają, że aż wstyd 🤔wirek:
[quote author=sznurka link=topic=88.msg136582#msg136582 date=1230920564]
[quote author=trusia link=topic=88.msg132427#msg132427 date=1230558448]
Potrafi ktoś robić naszywki?
trusia a firmy robiące haft komputerowy?
[/quote]

Startowałam już do kilku, ale za każdym razem był falstart. Ja chcę obrazek, nie napis, może w tym problem.   
[/quote]



okser.pl 😉
prócz tego poszukaj na allegro... kiedyś była tam masa firm zajmująca się naszywkami 😀
kolejne owijki hand made 🙂 tak to się kończy jak nie ma co robić wieczorem
śliczny kolor 🙄
In.   tęczowy kucyk <3
16 września 2009 10:44
Czy one są z podkładkami? 😎

Jak ze sklepu : )
krysiex213, elegancko wykonane 🙂 pokaż kiedyś na modelu :P
Co to za materiał?
krysiex213 jedyne co mogę powiedzieć to  😍

też się zabrałam za robienie własnych owijek, nic wielkiego, zwykłe białe, mam tylko doszycie rzepów do zrobienia, ale muszę na kobyłce przymierzyć żebydobrze przyszyć 🙂
jak coś mi się uda to wstawię ;PP
w środku jest jednostronny polar a z wierzchu 2-stronny polar tylko ze taki w paseczki jak sztruks🙂
Strasznie ładne 💘 ja na razie dorobiłam trzecią owijke do mojego kratkowego owijkowego kompletu 😁 No i jestem z sibie dumna, przerobiłam juz jedna strone czapraka z ujezdzeniowego na łezkę 😀 Jak go skoncze(no bo w sobote zawody 🤣 ) to wstawie zdjecia  😀
Ja dzisiaj odbieram cukierkowy różowy ortalion z poczty i zabieram się w końcu za treningowa dla mojej kluski. 😍
Z tejże okazji podbijam moje wcześniejsze zapytanie o wymiary 🙇 ... od kłębu do zadu 145 cm? czy może dodać więcej (na moje nogi no i jeszcze siodło?) no i co z szerokością?
Nie mam teraz za bardzo możliwości zmierzyć konia, a nie chcę mi się czekać z robotą do soboty wieczór 😵
a ja mam już daaawno zrobione czerwone polarowe owijki (pierwsze moje owijki więc nie są wykonane tak bardzo starannie  😁 ale swoją rolę spełniają  😉 )
a ostatnio zrobiłam 3 łańcuszkowe naczółki 🙂 niedługo postaram się zrobić zdjęcie na modelu 🙂
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
17 września 2009 11:19
Czy myślicie, że da się wszyć paski do przystuł do padów Anky? Czy ktoś coś takiego praktykował? Jakiego użyć materiału? Pewnie najlepszy byłby rzep, ale z czego zrobić pasek do popręgu, żeby był wytrzymały i pasował kolorystycznie do rzepów użytych do pasków do przystuł?
In.   tęczowy kucyk <3
17 września 2009 11:38
Zwykła taśma parciana+rzep?
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
17 września 2009 12:14
A gdzie mogę ją znaleźć? U mnie w pasmanterii nie ma. I czy da się wszyć taśmę w gruby pad zwykłą maszyną?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się