koniarze z opolszczyzny-łączmy się!

Są wątki dla voltowiczów z Olsztyna, ze Śląska itp. Więc dlaczego miało by nie być dla koniarzy z opolszczyzny? 🙂 Wiem, że na forum jest nas kilka (m.in. Opolanka, Averis, Vuko), moze jeszcze ktoś, o ktorym nie wiemy? 🙂
No nareszcie  powstał taki wątek:] Mam nadzieję że się rozkręci😀
Też mam taką nadzieję 🙂 Już wcześniej myslałam, aby taki temat załozyć, ale jakoś potem mi to umknęło 😀 Czekajmy więc na dalszy meldunek Opolan 😉
No i niestety opolszczyzna nie daje rady w rozkręceniu wątku... Pozostaje czekać  🙂
Byłam w takiej opolskiej stajni w Bierdzanach. Piękna,piękna. Imponująca.
Niezbyt ogromna ale tak dopieszczona w szczegółach,że mrrrrr....
Szczerze mówiąc to nigdy tam nie byłam, ale z tego co widzę na mapie, to to niedaleko Brynicy. Może kiedyś uda mi się odwiedzić tę stajnię😀
opolanka   psychologiem przez przeszkody
16 września 2009 07:57
No taki wątek 😉 Nie sądziłam, że jest więcej Opolan na forum.

wiele zdjęć można znaleźć na stronie, na którą kiedyś wpadłam przypadkiem: http://www.dariafoto.pl/kategorie.php?start=0

Mam nadzieje, ze autorka (i włascicielka zdjęć) się nie obrazi.

Gdzie jezdzicie Opolanie?
No właśnie -jest album z Bierdzan. Szkoda,że aqh się nie załapały. I stajnie śliczne .I kącik do siedzenia sobie pod drzewem. Podobno hala będzie tam też. Naprawdę wyjatkowo piękne miejsce.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
16 września 2009 12:15
a Opolanie wybieracie sie do Mosznej 26-27 września?
Gdzie jezdzicie Opolanie?

Ja aktualnie nigdzie nie jeżdżę (jestem na etapie poszukiwań, niestety bezowocnych 😀 ) 😀 A tymczasowo jeździłam (i tylko w tereny) w Mańkowicach, ale zrezygnowalam, bo dużo za daleko (ok.40 km) i nie mam żadnego połączenia komunikacyjnego autobusem, a zresztą zależy mi, żeby sie czegoś nauczyć więcej 🙂
Do Mosznej bym się z chęcią wybrała, ale dla mnie, niezmotoryzowanej (jeszcze) taka wyprawa to problem 😀
Ja jeżdżę w Morowie u pana Kleinerta. Prywatna stajnia (może niedługo powstanie tam klub). Kameralna atmosfera, a to bardzo ważny aspekt według mnie^^

Co do Mańkowic, to nie jestem do końca przekonana do tej stajni...

Pozdrawiam
No ja tez nie bylam za bardzo przekonana, więc dlatego stamtąd odeszlam, ale nie jeździłam tam długo- może 3 miesiące. A w Morowie tez byłam dowiadywac sie o jazdy...
I czego się dowiedziałaś? Jak wrażenia?
Napisze Ci na pw, oki? 😉 żeby tu nie smiecić offami 😀
Ja wiem czy to taki offtop... ale ok😀 jak wolisz😀
Mam nadzieję, że to pozytywna opinia^^
Kayra   Kucusiowy wariat :P
16 września 2009 19:39
No to ja się ujawniam 🙂 Jestem z Opola :]
opolanka   psychologiem przez przeszkody
16 września 2009 21:33
Magwis, jaka konkretną stajnię masz na mysli? Piszecie o Murowie? Bo sorki nie załapałam 😉

Magwis, jaka konkretną stajnię masz na mysli? Piszecie o Murowie? Bo sorki nie załapałam 😉




O Morowie.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
17 września 2009 11:25
a to nie wiem gdzie 😉 Nie byłam.
znalazłam ogłoszenie związane z potrzebą pomocy na podtapianym terenie. czy ktoś ma wolny boks i  może pomóc tej osobie? jest to osoba z opolskiego...
http://www.swiatkoni.pl/forum/viewtopic.php?t=18251
Averis   Czarny charakter
19 maja 2010 17:46
No ja w Opolu bywam teraz od święta. Za niecałe dwa tygodnie przywożę konia do Warszawy, więc wpadać będę pewnie baaardzo rzadko 😉. Boję się trochę, bo czytałam, że dzisiaj około 22 ma przyjść fala kulminacyjna. Zagrożony jest Metalchem, a tam stoi mój koń. Nie mówiąc o tym, że mieszkam dość blisko Czarnowąs. Eh.
edit: akzii, dziewczynę kojarzę z photobloga, obawiam się, ze z tym miejscem może być krucho.
ja dziewczyny nie znam, nie wiem kto to jest, znalazłam jej prośbe i chciałabym by się ktoś znalazł kto jej pomoże...
Ja też z opolskiego. U nas na łąkach jeziora. Dwa miesiące temu posialiśmy trawę na łąkach i najprawdopodobniej wszystko zgnije od nadmiaru wody i znowu będzie problem z sianem 🤔
Jak się mogę skontaktować z tą dziewczyną, która szuka boksu dla swojego konia?? Na razie niewiem czy nasza stajnia mogłaby kogoś przyjąć, bo jestem na drugim końcu Polski ale jeśli z nią pogadam, to wtedy mogę coś zacząć załatwiać z właścicielką stajni. Boksy chyba wolnego nie ma, ale z tego co wiem to jakieś wolne stanowiska zostały.
xxsalvatorexx.fbl.pl - to jej fotoblog, można próbować skontaktować się poprzez PW, choć nie wiem, czy ma teraz dostęp do neta.
Choć sama jestem z opolskiego, nie mogę nic wskórać, gdyż u nas w stajni nie ma miejsca.
przez świat koni można się z Nią skontaktować.
Myślę, że można spróbować zapytać się zarządu Ostrogi, z tego co widzę zwożą do nas konie z okolicznych stajni, choć zostały już tylko boksy na dworze.
Napisałam do niej na blogu może się odezwie i wtedy ew spróbuje  pogadać z właścicielką stajni.
kare_szczescie A ostroga bezpieczna?? Jak z zawodami, będą w weekend??
Averis   Czarny charakter
19 maja 2010 19:41
Znając życie, to hipodrom to teraz wielkie bagno, nie mówiąc o terenie wokół stajni i padokach. Sporo ludzi ma problemy przez tę wodę. Ale Ostroga raczej nigdy nie była zagrożona, ewentualnie wybijała woda z tych kanałów za bramą.
No właśnie pamiętam, że coś kiedyś było, że woda wybijała. Zanim wyschnie hipodrom na tyle, by móc zrobić na nim zawody minie dużo czasu. Ale ważne, że konie są bezpieczne. Już przeczytałam, że oczywiście zawody odwołane.
Widzę, że temat kwitnący niemożliwie :P
Też z opolskiego jestem, choć jeżdżę na dolnym śląsku głównie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się