Stajnie na Śląsku

Rzędkowice na Jurze - ktoś wie coś więcej na ten temat? podobno tylko turystyka, pensjonat i hipoterapia, podobno stajnia dobrze ukryta z drogi ( ze ścieżki koło skałek widać bez problemu ), bez reklam. Chciałabym jakiś telefoniczny namiar....
Mam pytanie odnośnie Ośrodka Trójka w Jaworznie. Ma ktoś aktualny numer do którejś z instruktorek? Bo na numer podany na stronie... cisza 🤔
Może być, rzecz jasna, PW.
Cynamonowa_ znalazłaś kogoś od ujeżdżenia ? Pochwal się jak się uda... ja wciąż bezskutecznie szukam na naszym terenie dojeżdżającego trenera ujeżdżeniowego....
my_karen   Connemara SeaHorse
15 września 2009 21:37
Mam pytanie odnośnie Ośrodka Trójka w Jaworznie. Ma ktoś aktualny numer do którejś z instruktorek? Bo na numer podany na stronie... cisza 🤔
Może być, rzecz jasna, PW.

Dodzwoniłaś sie już? Daj znać jeśli nie 😉
My_karen, si, po dwóch dniach się wreszcie dodzwoniłam 😉
Jeździłaś tam? Jadę, że tak powiem gościnnie, ale jestem ciekawa opinii na temat ośrodka...
my_karen   Connemara SeaHorse
15 września 2009 22:03
Ja byłam tam zdaje sie tylko 2 razy, calkiem mile wrazenie na mnie osrodek zrobil... bardzo ładnie wykonczony, czysto, konie fajne i zadbane, boksy czyste... no i podobno tereny maja bajeczne, ale tego juz nie zdazyłam sprawdzic. Szczerze to nie pamiętam samych jazd, jak były prowadzone, kawalek czasu temu to bylo, wiec poziomu nie określę...
Troche mnie dojazd dobijał busem z sosnowca...
Kumpela za to trzymała tam konia kilka miesięcy i z tego co pamiętam chwalila, nadal bywa pojezdzic od czasu do czasu, ale umawia sie tylko z jedna z instruktorek, druga wg niej mocno olewa sprawe.
Znacie stajnię spelniającą takie wymagania:
- czysto i sucho, odpowiednia ilość ściółki (codziennie sprzątane i ścielone)
- dobra wentylacja w stajni
- przestronne boksy lub stajnia wolnowybiegowa...
- całodzienny pobyt na dużym padoku, latem najchętniej całą dobę
- wiata/zadaszenie na padoku (dla konia możliwość schowania się przed deszczem lub wiatrem)
- dobre karmienie - dobrej jakości siano w dużych ilościach (najlepiej stały dostęp)
- bezpieczny teren stajni - boksy, padoki, przejścia, korytarze, ogrodzenia
- na miejscu ktoś "z głową" - mający podejście do koni, wiedzę i doświadczenie
??
Ekornik, u mnie w okresie wakacyjnym od około końca czerwca do około końca września, ale tuż przy śląskim, pod Olkuszem 😉. Nie wiem, czy znajdziesz tak fajnę stajnię, bo sama szukałam w zeszłym roku i nie było różowo, ale i tak wybrałam bardzo dobrą stajnię w porównaniu do oferty innych (szukałam od Gliwic po Kraków) i spełniała główne wymagania.
Aquarius, trochę daleko... ;(

Nie wiem, czy znajdziesz tak fajnę stajnię, bo sama szukałam w zeszłym roku i nie było różowo, ale i tak wybrałam bardzo dobrą stajnię w porównaniu do oferty innych (szukałam od Gliwic po Kraków) i spełniała główne wymagania.

Właśnie ciężko coś znaleźć, chociaż niby wymagania niewielkie...
A jaką stajnię wybrałaś?
W Mikołowie - http://www.gota.ovh.org/
Nie jest przestronnie, ale coś za coś.
Za to pod Wrocławiem znalazłam stajnię wolnowybiegową i cały czas jestem nią zachwycona 🙂.


Wymagania niewielkie, ale niektóre zupełnie nie w modzie, niestety.
Ja się podpinam do pytania cynamonowej i bronty o trenera też okolice Katowic, który mógłby dojeżdżać w te okolice tyle że u mnie bardziej skokowo... 🙂 Ej, problem ze znalezieniem kogoś mającego jakiekolwiem pojęcie o tym... 🤔
Chyba że ktoś z tu obecnych czuje się na siłach poprowadzić trening? 😀iabeł: 😀iabeł:
W Mikołowie - http://www.gota.ovh.org/

tj stajnia od p.Doroty, tej co kiedys prowadzila stanie na Jamnej od Badury, (...)?
edit: jednak utne...
Nie! Nie! NIE! No co Ty. To stajnia p. Marii Szober, tak jak pisze w zakładce "Kontakt" na stronie.
abstrakcyjna, w okolicach Katowic też trenerów brak? Kurcze, ja myślałam, że to ja mieszkam na pustyni, jeśli chodzi o dojeżdżających trenerów. :P
Sa 🙂 wiem ze dojezdzaja p.Cieslar i p.Kosnik ale cena zalezy od ilosci chetnych 🙂
Ja wiem ze z Opola dojezdza trenerka ujezdzenia. Kurcze nie moge sobie przypomniec nazwiska. Przyjezdza dosysc czesto do nas do stajni , prawodza treningi koleżance. Całkiem przyjemne dla oka i ciekawe. Ale dziewczyna tez na odpowiednim poziomie jest 🙂
Z tego co wiem bierze około 100 zł za 45 minut. Al moge zapytac o namiary i dokładną cene 🙂 i nazwisko oczywiście 😉
Cynamonowa_ znalazłaś kogoś od ujeżdżenia ? Pochwal się jak się uda... ja wciąż bezskutecznie szukam na naszym terenie dojeżdżającego trenera ujeżdżeniowego....


Niestety, ciągle szukam.

Dodatkowo zaczęłam się rozglądać za jakąś sensowną stajnią w mojej okolicy. Dojazdy do Mikołowa z Sosnowca powoli stają się męczące 🙁 Poza tym powoli zaczyna mi się marzyć hala- skoro mamy zacząć trenować i ucywilizować się jeździecko 😉
Ciężko znaleźć odpowiednie miejsce z halą, gdzie karmią jak należy, nie ma syfu w boksach i są wybiegi.
Już mi ręce opadają powoli...
mi by tez rece opadly gdybym musiala placic 550 zl za stajnie bez hali, bez manezu piaskowego i nawet bez myjki! z manezem trawiastym, ktory jest zamkniety w czasie gdy prowadzona jest rekreacja  🙄 i jak sie chce wejsc to trzeba zaplacic ekstra 10zl
U mnie to nie ma jak zależeć od ilości chętnych, bo jestem ja sama, może czasem dorywkowo koleżanka, sooo...mam problem... 🙄
Hypnotize pewnie masz na myśli Agnieszkę Majewską 😉 jest trochę trenerów dojeżdzających, ale koszty są rózne się w zależności od odległości. No i nie każdy trener dojedzie w każde miejsce 😉
Karutek
Dokładnie tak 🙂 Jak to mowia skleroza nie boli 😉
majeczka   Galopem przez życie!
17 września 2009 20:54
Czy jest jakaś stajnia niedaleko partynic która mgłaby przyjąć 1 konia na weekend (nawet nie tyle c na weekend co przenocować z piątku na sobote w pierwszy weekend października)? Pilnie potrzebne jeśli ktoś mógłby pomóc będę wdzięczna
Majeczko, pytanie to chyba bardziej będzie pasowało do wątku o stajniach we Wrocławiu 🙂
majeczka   Galopem przez życie!
18 września 2009 07:32
oki  już tam pomykam 😉
rivik Chyba aż tak źle nie jest, jak piszesz. Co prawda wyjątki się zdarzają, ale coraz więcej jest na Śląsku stajni z halą, a pożądny maneż to juz chyba standart. Na szczęście mamy wolny rynek i miejmy nadzieję, że sprawi on, że poziom w najbliższych latach się podniesie, przynajmniej tak sie zapowiada.
Sęk w tym, żeby jeszcze ludzie byli świadomi, co naprawde jest ważne w stajni. 😉
Chyba troszkę od tematu odbiegłem, ale co tam 😉
to co opisalam tj u pani Doroty w Mikolowie 😉 sprawdzilam...
Sa 🙂 wiem ze dojezdzaja p.Cieslar i p.Kosnik ale cena zalezy od ilosci chetnych 🙂

masz jakiś kontakt do tych trenerów ?
Ja mam do Cieślara 😉
Kochani, poszukuję kogoś kto zna stajnię Amigo w Będzinie. Jaką macie opinię na temat tego miejsca pod kątem warunków dla koni. Jak wygląda szkolenie pary pro-sportowej?
Jeździłam w zeszłym roku w Amigo, ale tylko w rekreacji. Sport jest na pewno, bodajże jest dwóch trenerów (oprócz instruktorów). Jak to wygląda dokładnie-nie wiem, bo sportem się nigdy nie interesowałam. Często za to jednocześnie odbywały się jazdy i treningi (duży hipodrom, więc no problem), więc na pewno sport jest aktywny i liczny personalnie 😉 Powiedz jakie szczegóły Cię interesują to się w miarę możliwości dopytam, bo znajoma tam trenowała- obecnie tylko trzyma tam konia. Warunki dla koni bardzo dobre (szczególnie tych prywatnych, bo niektóre rekreanty... no dobra to nie czas na ten temat 😉), boksy przestronne, stajnie monitorowane, tylko z padokami kiepsko (ale to się zmienia). Cena hmmm... na początku roku było to ok 1000 zł, pewnie treningi płatne osobno. Cenią się jednym słowem. W razie czego pisz.

A ja dzisiaj odwiedziłam Ośrodek w Jaworznie. Wrażenia bardzo pozytywne! Na pierwszy rzut oka- bardzo duża powierzchnia, kompleks budynków, zielono, zadbanie- jeden z niewielu ośrodków rekreacyjnych na śląsku, który tak mi podpasował pod względem wizualnym. 😉 Konie naprawdę dobre, instuktorka wymagająca (to dobrze). Ceny też bardzo przystępne (aż się zdziwiłam!). Minusy też się jakieś znajdą, np odległość i dojazd 😵 (my_karen, orientujesz się jakie autobusy tam dojeżdżają? :hihi🙂, bo samochodem nie zawsze dysponuję. Panował ogólnie trochę tłok (jak to w weekend), ale ogólnie wszystko ładnie ogarnięte, miło i schludnie. Chyba się tam zaczepię na jakiś czas (podpisano, wieczny poszukiwacz :hihi🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się