czapsy i buty

Dlaczego większe?!
przepraszam, nie sprecyzowałam pytania - miałam na myśli długość 😉

przeglądałam ostatnie strony gdzie m. in. Strucelka pisała na temat tych czapsów i radziła wziąć wyższe, ponieważ później mogą okazać się za krótkie - zastanawiam się więc o ile dłuższe i czy nie przeszkadza to za bardzo na początku podczas jazdy?

edit: literówka
najlepiej to pojechac i przymierzyc i to na buty i bryczesy! jakos nie wyobrazam sobie zakupu czegos takiego bez przymiarki..
przecież nie napisałam że chcę kupować bez przymiarki...  🤔 pytam tych którzy już takie czapsy mają i są w stanie określić o ile mniej-więcej mogą później "siąść"
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
13 września 2009 19:57
wer ja dodałam sobie 2 cm, siadły po miesiącu. a na początku tylko cięzko się wchodziło po schodach. Przy ujezdzeniowych strzemionach w ogóle nie czułam, że sa za długie. podejrzewam jednak, ze inaczej by sie sprawa miała, gdybym musiała miec krótkie skokowe strzemiona
Edytka dziekuję za odp :kwiatek: hmm co do jazdy to troche mnie uspokoiłaś, natomiast mam nadzieję że +1cm do tego co powiedziałaś nie sprawi większej różnicy bo rozmiarówka jest właśnie co 3cm
Ktoś ma łydkę 30cm?  🙄
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
13 września 2009 20:52
Wer zależy o ile jest rozmiarówka. Tak jak pisałam wzięłam większe i jestem zawodowolona. Na razie nie siadły jeszcze bardzo, bo używam okazjonalnie, zazwyczaj na zawody. Choć póki co nie wyobrażam sobie jechania w nich skoków 😉 Na razie tylko ujeżdżeniowo.
na stronie oksera jest podane co 3cm tak jak pisałam wcześniej, teraz jak oglądam zdjęcia to większość ludzi ma za krótkie czapsy więc już raczej na pewno wezmę większe, mam nadzieję że nie będę żałować  😉
edytowałam poprzedniego posta ale temat nie chciał przeskoczyć na pierwszą stronę...

dzisiaj byłam w sklepie zdecydowana na czapsy Hippiki ale okazało się że Bonidosy (choć wcześniej mi się nie podobały) są dużo lepiej wyprofilowane i dopasowane w kostce. Problem w tym że wyższe od tych jakie powinnam mieć są za szerokie i teraz nie mam pojęcia czy zamawiać mniejsze przedłużane, czy większe zwężane o 1 cm (obie pierwsze opcje kosztują +20zł i 2 tyg czekania) czy wziąć takie które są teraz na mnie idealne i przymknąć później oko jak będą trochę krótsze ❓

nie mam pojęcia którą opcję wybrać  😵 😵 😵
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 września 2009 19:27
ja bym zamówiła mniejsze przedłużane, bardziej lezy mi ta opcja niz zweżanie 🙂
Ja bym za krótkie nie brała bo jeszcze pójdą w dół.
ok dzięki za waszą odpowiedź  :kwiatek: bardzo mi pomogłyście - nie mogłam się zdecydować bo mnie sprzedawca cały czas namawiał na te które są teraz dobre no i perspektywa czekania 2tyg tez mnie trochę zniechęciła na przerabiane
Które w końcu kupiłas bo się pogubiłam.. 🙄

Wstaw fotki.  😉
Ja bym za krótkie nie brała bo jeszcze pójdą w dół.

dokładnie
na szczęście bonidos to jedna z nielicznych firm gdzie można uszyć na miarę - ja niestety nie jestem w stanie kupić gotowych czapsów bo mam za chude nogi 🙁
777 Miałam kiedys czapsy bonidos. Były podsztye jakimś gównem który nie pozwalał na oddychanie nogi. Wewnątrz czapsy i podkolanówki miałam zawsze mokre  😤

Jaki masz obwód łydki bo Ja mam 30cm i ostatnio sobie dobrałam idealne czapsy skórzane w Decathlon. Dopasowane idealnie wszędzie.  😅
Dramka 31 😉 ale długość czapsa potrzebuje 38-39 cm

z bonidosa jeszcze nic nie miałam no i chyba nie bede miec 🙂
dzięki za info w takim razie jest to kolejny powód dla którego czas sie wybrać do stolicy
Dramka kupuję bonidosy, miałam w rękach i hippici i właśnie bonidosy i nie było międzi nimi żadnej różnicy (ani na zwenątrz ani w środku) - jedynie hippici są sztywniejsze i własnie mniej wyprofilowane w kostce
Wstaw fotke.

Ktoś ma link do tych BONIDOS?
Dzięki  :kwiatek:

Ja miałam ten model: http://www.bonidos.pl/31-14-czapsy-sportowe-ze-skory-licowej-zapinane-na-zamek-z-podszewka

Był podszyty tworzywem nie przepuszczającym powietrze  😤
Ja z kolei mam te:
http://www.bonidos.pl/33-14-czapsy-oficerkowe-ze-skory-licowej-z-podszewka-skorzana
i jestem ogromnie zadowolona. Mają teraz ok. półtora roku, intensywnie jeżdżone, bardzo fajnie się układają, dobra skóra, podszycie również skórzane, więc, na szczęście, nie mam tego problemu, na który napotkała Dramka. 
ja biorę te które ma Agu 😉
Bonidosy maja grubszy zamek, co akurat moim zdaniem jest zaletą, ponieważ jest bardziej wytrzymały. Jeśli robisz na zamówienie to zmierz obwód łydki naprawdę na ścisło, tak mi dopasowywała kobieta w sklepie i chwała jej za to. Guma, która jest wzdłuż zamka zawsze ustąpi, a gdybym wzięła przy kupnie takie "akurat" to teraz mogłyby się zsuwać.
nie no oczywiście że biorę ciaśniejsze i zdaję sobie sprawę że jeszcze się rozbiją a gdybym wzięła szersze to później by były za luźne - moje zamówienie polega tylko na tym żeby były dłuższe niż standardowe.

dzięki że mnie utwierdziłaś w podjętej decyzji 😉 :kwiatek:
A ja właśnie dzisiaj zamówiłam sztyblety Hippica te z zamkiem i mam nadzieję, że będzie się w nich wygodnie jeździło 😉
W sensie, ze Elite Pro?🙂 jezdza sie swietnie, mam od ... 5 miesiecy i sa boskie, wygodne, idealne na waska stope🙂
faith tak, te 😉 Ja mam właśnie bardzo szczupłe stopy i wszystkie sztyblety (nawet jeśli dobre na długość) latały mi po stopie  🤔

A co do czapsów to bardzo polecam te skórzane z Fair Play'a. Mam je dopiero od miesiąca a już kocham miłością wielką  😍
Wcześniej miałam z waldhausena i hippici oficerkowe ale przegrały z nowym nabytkiem  😀
strawberry - no to bedziesz bardzo zadowolona, ja tez mialam taki problem, mam stope dluga ale bardzo waska, we wszystkich sztybletach czulam sie jak w pletwach🙂 Hippiki elite maja duza zalete, oprocz tego, ze sa waskie na calej dlugosci, to jeszcze sa swietnie dopasowane w kostce, nic nie odstaje na kilometr😉 i w sumie w ciagu 5 miesiecy rozeszly sie minimalnie, na tyle, ze w ogole nie czuje sie ich na stopie, ale nic nie klapta😀
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
18 września 2009 21:36
Ja też kupiłam we wtorek hippica elite 🙂 Dziś zaliczyłam w nich pierwszą jazdę  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się