DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

In.   tęczowy kucyk <3
17 września 2009 12:41
Nie próbowałam w pad, ale w czaprak dało radę. Taśmę parcianą kupowałam w decathlonie (przypadkiem, nie spodziewałam się, że tam będzie  :zemdlal🙂
A to mój przerobiony czaprak:P Ekhem,rewelacji nie ma ale i tak jestem dumna  😀
Ollala ja i tak jestem pod wielkim wrażeniem, ja bym się na cięcie nie odważyła ;p
gratki ;PP
a ja podszyłam zwykły kantar polarkiem 😉
podszyty jest na nachrapniku, potylicy i paskach policzkowych, jak naładuje aparat wstawię jakieś zdjecie

edit:
mam, w rzeczywistości polar jest bardzo ciemno granatowy (ale zdjęcia z lampą, dlatego wyszedł niebieski) byłby inny kolor, ale chciałam na już i tylko taki był w sklepie


korsik SUPER 👍

Jak przyszyłaś polar do kantara??
polar złożylam w pół, zszyłam obcięłam końcówki i przewróciłam na drugą stronę a potem do kantara
oczywiście wszystko na maszynie  😁
przebiła maszyna kantar??
oj coś ludzie mają mało wiary w domowe maszyny  😎
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
20 września 2009 21:39
escada, A jaką masz? moja mama upiera się, że nie pójdzie na naszej bo za słaby silnik. Tłumaczyłam jej że warstwa 'polar-flizelina-polar' przejdzie bez trudu, ale ona wie lepiej. 🙄
aniaaa
jak widać  😁
Po raz kolejny podbijam moja prosbe o podanie wymiarów derki treningowej 🙇... chodzi mi tylko o tą dziurę na siodło.. Siedze wlasnie nad moim rozowym ortalionem i boje sie cokolwiek wyciac bo jak zrobie za duza dziure to klops 😵
Tak wieeec blaaagaaaam :kwiatek: 🙇
mozna sobie mniej więcej wydedukować- długość konia od kłębu do zadu- chyba wiesz jaki koń nosi rozm nie?  😉 np. 155cm
szerokość (od kręgosłupa w dół) derki 1m w kazdą stronę
dziura na siodło? hm.. jakieś 35/45cm
Nie no wymiary znam.... tylko ta dziura mnie trapiła 🤔wirek:
Wielkie dzięki :kwiatek:
Notarialna mam 40-letniego łucznika oraz 4-letnią Arke Radom. ta druga kupiona w markecie za psi pieniądz.i jesli coś wejdzie pod stopkę to zostanie przeszyte. Na tej nowej, gorszej przeszywam jednocześnie bawełnę z gąbką i 5 warstwami alcantary (na łączeniach w padach). Za to łucznik pięknie pikuje 😉 trzeba próbować, maszyny się nie zepsuje najwyżej będzie to wyregulowania. Ważne zeby maszyna miała metalowe podzespoły, bo w nowych czasem ładują plastik który nie wytrzymuje. 🙂

edit: zdobyłam wreszcie fioletową alcantarę!!! jupiiii 🏇 🏇
owijki polarowe - bordowe  🤣
jako, że siedzę w domu chora i się nudzę to udało mi się stworzyć:




Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
22 września 2009 22:31
aniaaa, no piękności ! Czekam na foty na koniu !
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
23 września 2009 13:51
jak wy robicie te naczółki? Kupujecie gotowe naczółki i robicie według swojego uznania. Czy kupujecie gdzieś skórę i całość same robicie?
helcia ten srebrny zrobiłam sama- kupiłam podobający mi się łańcuszek i z pasków do ostróg uszyłam "zaczepy" to ogłowia

ten drugi skórzany to jakiś stary naczółek, który miał brzydką ozdobę, więc ją odkleiłam i przyczepiłam swoją 😉
Znalazłam na początku tego wątku piekne ( :kocham🙂 zrobione podkładki ala mattes. Powiedzcie mi proszę gdzie można dostać futerko żeby taką podkładke zrobić ??
I tak samo do podszycia kantarka, skąd futerko ?
Z góry dziękuje. ; )
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
24 września 2009 07:53
czytając post o futerkach i podkładkach futerkowych  pomyślałam o starych płaszczach skórzanych na futrze. Przecież każdy znajdzie w szafie babci czy mamy  taki płaszcz zupelnie bezużyteczny a wystarczy wyciąć i jak ktoś ma talent obszyć fajnie i podkładka gotowa.
Ja tez dzisiaj przeszukam szafy.
Naszło mnie że chce spróbować zrobić pad ; )
ala ANKY. Proszę więc o jakieś wskazówki, jaki najlepszy wkład ? I proszę o wymiary takiego oryginalnego. Ile ma długości i szerokości i co ile ma pikowanie ?
To ja się w takim razie pochwalę nowszą generacją torby na siodło 🙂




Ojej jest super 😲 jak já zrobiłas 💘 ???
metodą prób i błędów. Trwało to około 3 dni🙂 Strasznie dużo zabawy🙂
Ivett cudowna!!! Normalnie PRO 😵
ivett, no klaaaasa! Zacznij robić na zamówienie 😀
korsik, wygląda jak ze sklepu. :P
Sankarita ta akurat była na zamówienie🙂
Pochwalę się jeszcze podkładką pod siodło z korektą tyłu, zrobioną wczoraj "na kolanie". Zrobiłam ją ze starego futra owczego. Jest obustronnie kudłata🙂

ivett ty jestes autorka tych cudow z poczatku watku???? ja chce taka podkladke!!!!

a wogole wlasnie sie zorietowalam, ze mam czaprak zrobiony przez escade  😀 z tego zdjecia 

ten pistacjowy
to moj drugi uszyty czaprak w zyciu! żyje jeszcze? 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się