Kącik Ujeżdżenia

oti   Everybody lies...
18 września 2009 17:49
my z Gniadym w P-2 i N-6 startujemy. będę bardzo wdzięczna za zdjęcia (koń Otello)  💃 z kim z voltowiczów w konkursie się spotkamy?

faraa, Twoje zdjęcia są po prostu fantastyczne!  😜
Ze mna niestety tylko przy wreczaniu nagrod, chwilowo brak zdrowego konia :/
Czy konkyrsy klasy L można jeździć kłusem anglezowanym? - cały program. Nie chodzi mi o konkursy dla młodych koni tylko normalne na regionalnych.
Tak, o ile w programie (na końcu) nie jest zaznaczone inaczej.
Bardzo dziękuję za odpowiedź, czyli rozumiem, że L-1, L-2 oraz L-3 można jechać w kł.anglezowanym całość...?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
18 września 2009 21:41
Tak.
Wielkie dzięki  ❗
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
19 września 2009 07:26
a ja mam takie pytanie, nie wiem czy bardziej nie zalicza sie to koncika zoltodzobow, ale ze nigdy nie jechałam zawodow ujezdzeniowych to pytam:

Czy ujeżdzenie L regionalne, mozna jechac na gumach, wytoku etc.?

z góry dziękuje za odpowiedź 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
19 września 2009 07:43
Nie, żadnego konkursu, nawet na zawodach regionalnych, nie można jechać na żadnym wypięciu.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
19 września 2009 08:28
Dziękuję bardzo 🙂
[quote author=Kaprioleczka link=topic=11.msg337470#msg337470 date=1253218062]
a czy ktoś się wybiera do książenic w ten weekend?
mnie to w sumie najbardziej interesowałby ktoś z aparatem  😁


Ja bede, napisz ktore konkursy to porobie zdjecia 🙂
[/quote]

Kurcze, szkoda że nie zdążyłam odpisać, ale może akurat robiłaś konkursy L3 i P2?

edit: oti, widziałam Cię gdzieś tam dzisiaj i ty mnie też, nawet konkurs razem jechałyśmy  😉
pony   inspired by pony
19 września 2009 22:45
Kaprio jak poszło P? Gratuluje wyniku w L🙂
Kaprio jak poszło P? Gratuluje wyniku w L🙂


w P troszkę gorzej - 62,800% i 6 miejsce, poza mną jeszcze jedna dziewczyna miała taki wynik.
Inna sprawa, że do tuż przed wyjazdem na czworobok w P wszystko mi się posypało i miałam moment, że nie zamierzałam w ogóle wyjeżdżać na czworobok  😁 koń mi się co chwilę usztywniał, zadzierała łeb, itp. Jasne, że mogło być dużo lepiej ale i tak uważam za sukces to, że minutę później na czworoboku momentami była poza kontaktem (ale poprawiałam), ale generalnie źle już nie było (choć mogło być lepiej) i ani razu nie zrobiła "żyrafy"  😉 co uważam za sukces.
Następnym razem będzie lepiej 😉
i dzięki za gratulacje 🙂😉
pony   inspired by pony
20 września 2009 09:33
to dobrze, że jesteś zadowolona🙂 A jak drugi członek ekipy?;>
sam Ci opowie 😉
oti   Everybody lies...
20 września 2009 10:37
Kaprioleczka,
również Cię widziałam. 😉 gratuluję wyniku w L-ce!
dziękuję  😉

ta Lka mi faktycznie ładnie wyszła, na karcie nie miałam ani jednej 5  😎 czyli robię postępy  😀
a jak Tobie poszło Oti? nie miałam okazji niestety prześledzic wyników,bo byłam tylko ja i trener bez luzaka, więc między przejazdami zajmowałam się koniem, a zaraz po ogłoszeniu wyników z P pojechaliśmy przywieźć drugiego konia i ostatecznie nic nie wiem  😡
a wyników na stronie kuclandii póki co nie ma
oti   Everybody lies...
20 września 2009 11:53
mi poszło beznadziejnie.. jedne z najbardziej nieudanych zawodów naszych.. w sumie nie wiem czemu - na treningach koń był super, na rozpręzalni bardzo fajnie chodził, w formie.. w P 62%, w N 58% i 4% róznicy u sędziów..  🙄
jak dla mnie podłoże na czworoboku było FATALNE - na środku ślisko, a na ścianach tak grząsko, że miałam wrażanie , że jeżdżę po plaży.. konie się zakopywały.. do tego ciągle przy czworoboku kręcili się ludzie, czym mój ogr się bardzo rozpraszał, a jeszcze bardziej widokiem koni na padoku.. i kiepska organizacja - ciągle było zamieszanie, który koń ma iść w jakim konkursie, bo źle zapisywali, do tego konie były już mega zmęczone, bo powinni zapisywać w pierwszym konkursie zawodnika na końcu, żeby w drugim był jakoś na początku, a nie na końcu. i chyba 4godz na koniu siedziałąm..  🙄 i się straaasznie kurzyło!
to w tabeli byłyśmy gdzieś obok siebie w tym P2, miałam podobny wynik. Podłoże na czworoboku faktycznie było takie "kopne", chociaż ja aż tak bardzo tego nie odczułam, może to trochę przy kole 15 na którym miałam skrócenie, kobyle było tak niewygodnie, że trudno mi było ją ujechać tym wydłużonym galopem (a skrócenie było od połowy koła), trochę się ślizgała. a co do ludzi racja - kobyle bardzo przeszkadzało to, że tam się kręciło tyle osób, cały czas się oglądała, spłoszyła mi się raz jak objeżdżałam czworobok przed L. jak już byłam na samym czworoboku i na L i na P to się nie patrzylam, byłam zbyt zajęta zrobieniem wszystkiego w literach i w kolejności 😉 konie na wybiegu trochę przeszkadzały, ale jechałam "na nie" tylko 2 czy 3 razy, więc to to pół biedy, na rozprężalni przecież też były, więc to w sumie to samo.
my Kapriolę rozsiodłaliśmy na godzinę między konkursami, zdązyłam nawet coś zjeść przed P 😉
Kaprioleczka, gratuluję! Świetnie, że udało Ci się wybrać do Książenic i jeszcze ujechać tak dobre wyniki
KAPRIII!!
Chwal Ty się ile % zrobiłaś w L? Nie wszyscy są ze stolicy, a też Ci kibicują  😅 😉😉
Gratuluje, dziewczyny  😀

Ja mam ostatnie zawody w tym roku za soba. Jechalam P dla mlodych koni i ten konkurs podstawowy dla 3-4 latkow. W P zajelam z gniadym 3 miejsce z nota 7,8, z siwym nie bylo dobrze, bo dostal kopniaka na rozprezalni i potem nie dosc, ze przez chwile kulal, to jeszcze bal sie strasznie innych koni i mialam w hali 3 min na rozprezenie.  🤔 W konkursie podstawowym byl gniady 5 z 7,6 a siwy 6  z 7,5. W sumie nie bylo zle. Teraz przerwa zimowa i w przyszlym roku atakujemy na nowo  😁
KAPRIII!!
Chwal Ty się ile % zrobiłaś w L? Nie wszyscy są ze stolicy, a też Ci kibicują  😅 😉😉


w L zrobiłam 66,818% i wygrałam konkurs 😉

dzięki wielkie za gratulacje, prawie 5 lat nigdzie nie startowałam i te zawody bardzo dużo dla mnie znaczyły  :kwiatek: szkoda, że nie udało mi się opanować nerwów przed drugim konkursem, ale doświadczenie przyjdzie z czasem  🙂 póki co, bardzo się cieszę z tego wyjazdu  😀
Kapri z nerwami bedzie lepiej, jak sie troche poobijasz.  😀 Gratuluje wygranej  :kwiatek: i trzymam kciuki za nastepny raz.
Kapri z nerwami bedzie lepiej, jak sie troche poobijasz.  😀 Gratuluje wygranej  :kwiatek: i trzymam kciuki za nastepny raz.


pewnie, że będzie lepiej, brak mi jeszcze doświadczenia 😉 jeszcze raz dziękuję  😀
A mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie i w jakiej porze roku są organizowane Mistrzostwa Polski Amatorów w ujeżdżeniu? I w ogóle są np. do tego jeszcze polski poł lub najlepiej Śląska? amatorów...
wiem że pytanie dość głupie, ale chce pojechać poglądać i zobaczyć na jakim rozgrywają się poziomie, no i ogólnie chciałam wiedzieć  😀 😀 😀 😀
A mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie i w jakiej porze roku są organizowane Mistrzostwa Polski Amatorów w ujeżdżeniu? I w ogóle są np. do tego jeszcze polski poł lub najlepiej Śląska? amatorów...
wiem że pytanie dość głupie, ale chce pojechać poglądać i zobaczyć na jakim rozgrywają się poziomie, no i ogólnie chciałam wiedzieć  😀 😀 😀 😀


W tym roku eliminacje już były, w kwietniu. Co roku MPA odbywają się w Zakrzowie, na śląsku 😉 wszystkie info znajdziesz na stronie Lewada Zakrzów:
http://www.kjlewada.pl/index.php?artykul=eliminacje_2009.html
http://www.kjlewada.pl/index.php?artykul=amatorzy_2009.html

🙂
Dzięki...! Ja tak właśnie się domyślałam że już były i właśnie interesował mnie rok przyszły...so, wielkie dzięki. Napewno zagościmy w kwietniu 2010r z aparatami... 🤣
A co do Mistrzostw Pol Południowej lub Śląska to istnieje w ogóle coś takiego?
Ktoś zna wyniki MP-A? Nie znalazłam jeszcze w necie dokładnych wyników z dzisiaj. Wiem, tylko że seniorzy - Ekwador był pierwszy, drugi Randon i trzeci Germanik. Wie ktoś jak klasyfikacja juniorów?
wyniki MP są na www.cdiwroclaw.pl 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się