Równi przed prawem? Czy równiejsi?

Dwa skandale jednocześnie Pan Roman.P reżyser i Pani Weronika M.P hm...celebrytka(?)
Aresztowania,szum medialny.
Jak się Wam wydaje - czy prawo powinno inaczej traktować znane osoby?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 września 2009 08:14
Prawo powinno dotyczyć wszystkich jednakowo. Niestety nie jest tak, wiemy o tym.
Zycie nie jest sprawiedliwe.
W dawnych czasach istniała instytucja "sądów kapturowych". Np. w Polsce działały one w trakcie bezkrólewia - co o tyle było uzasadnione, iż:
- skoro po śmierci króla, który był źródłem wszelkiej władzy sądowniczej nie wstępował natychmiast na tron jego następca, tylko trzeba go było dopiero wybrać, to brakowało legitymizacji dla działania zwykłych sądów;
- był to okres gorących sporów i chodziło o to, żeby również i sędziów (którzy w sądzie kapturowym byli dla podsądnego anonimowi) obronić przed ewentualną zemstą.
Działało to zresztą nadzwyczaj skutecznie - zagraniczni podróżnicy dziwili się, jak to możliwe, że w Warszawie gromadzi się kilkadziesiąt tysięcy szlachty uzbrojonej po zęby, skaczą sobie do gardeł non stop, kandydaci poją ich trunkami - a mimo to nikt nie tylko nie zostaje zabity, ale nawet i żadnych burd zbrojnych nie ma i to przy całkowitym braku policji...

Po co o tym piszę? Otóż - pal Diabli różnych tam szklanych celebrytów i inne gwiazdki. Sami chcieli, to mają. Są jednak takie zawody, wobec których Lud powinien żywić szacunek. Pamiętacie co się działo po aferze z pewnym znanym transplantologiem? Nagle zniknęli potencjalni dawcy serc... To samo dzieje się zawsze, gdy aresztowany zostaje lekarz, nauczyciel, ksiądz, policjant czy sędzia. Wydaje mi się, że szkody społeczne jakie taka utrata zaufania powoduje (niekiedy zresztą, jak w przypadku transplantacji, szkody nader dotkliwe i wcale wymierne, bo iluś ludzi zmarło z tego powodu, nie doczekawszy operacji...), są nie do naprawienia. I dlatego aresztowania takich ludzi powinny być tajne, a ich procesy - niejawne. Czyli coś całkowicie przeciwnego temu, co się zwykle w Polsce robi (zwłaszcza poprzedni rząd się w tym lubował - niszcząc co tylko się dało, jeśli idzie o autorytety i ludzi z tzw. "świecznika" i przy okazji wyrażając publicznie jakąś sadystyczną lubość z tej praktyki - por. Ziobro i różne jego, co najmniej niemądre, wypowiedzi). Również dlatego, że Lud jest z natury przewrotny i mściwy. Im bardziej kogoś przedtem wielbił, tym bardziej ekscytuje się jego upadkiem - i może wywierać na sąd nacisk, żeby ten był bez potrzeby nadmiernie surowy... W końcu wszyscy jesteśmy grzeszni ...
Ale działa to w dwie strony. Jak by mnie aresztowano to by się o tym gazety nie rozpisywały a jak jest w przypadku gwiazd to widać na tych przykładach. Gazety już wyrok wydały zanim sprawa do sądu trafiła.
Zgadza się.Niestety zbyt czesto są to wyroki mocno zaniżone właśnie ze względu na to iż dana osoba jest znana.
Bardzo ciekawy jest dwugłos w sprawie Romana P.
Z jednej strony autorytety grzmią ,że niewinny z drugiej komentarze do tekstów w necie w dużej przewadze jednak potępiają czyn i sprawcę.
Czyli wyrok wydany czy nie? Taki uliczny.
Oceniac nie chce czy p.Polanski jest winny bo po prostu nie wiem. Sadze ze cos tam jednak zaszło no ale cóż...moze sie wyjaśni

Natomiast to co niesamowicie mnie wkurza to komentarze typu  - uwolnic Polanskiego. Ale ja sie pytam do cholerki z jakiej racji ?? Jak jest niewinny to niech sie broni jak inni obywatele !  😤Ze jest rezyserem to mamy zakładać ze niewinny? A moze winny ale z uwagi na jego dzieła trzeba "pominąc wpadkę młodości" ? Po prostu nie rozumiem tego...mówią ze to było 31 lat temu i teraz jest innym człowiekiem. A niech bedzie ze i tak jest, ale ja sie pytam - co to zmienia? To ma nie odpowiadac za tamte wydarzenia?  🙄
Mnie wczoraj rozbawił i wkurzył zarazem Pan Gadająca Głowa w TV ,który autorytatywnie plótł ,
że nie ma nic niezwykłego w tym,że ministrowie spraw zagranicznych Polski i Francji obiecali interweniować w sprawie Romana.P bo..... każdy obywatel ,który znajdzie się w podobnej opresji może liczyć na takie wsparcie.
Śmieszne i straszne.
Żałosne raczej  😵
Tania mnie też to wczoraj rozbawiło.
Ale bardziej mnie dziwi inna sprawa...rzecz miała miejsce 31 lat temu, przez ten czas pan P był poszukiwany w stanach, tak? i co, człowiek publiczny i nie mogli go znależć i dopiero teraz jak pojechał na rozdanie nagród do Szwajcarii nagle sobie o nim przypomnieli? coś mi tu nie pasuje 😉
Ale ja podejrzliwa jestem.
I niestety uważam, że jeśli faktycznie wtedy miał miejsce gwałt to moim zdaniem pan P powinien siedzieć.
Muffinka, miał zostać aresztowany na terenie USA, ale do USA po ucieczce nie wrócił. Umowy ekstradycyjne różnych państw, oraz to kto, kiedy i dlaczego go wydał lub nie to już zupełnie inna sprawa.
GW cytuje fragmenty zeznań -szokujące.
Panna miała 13 lat i odurzono ją alkoholem i narkotykami.
Uznaję to za pedofilię i jestem na NIE.
panna została wysłana na rozbieraną sesję zdjęciową prze świadomą mamusię, która to później złożyła doniesienie o przestępstwie

nie usprawiedliwiam go bo jakikolwiek obcowanie o podłożu seksualnym starego capa z trzynastolatką jest przestępstwem

dziwi mnie tylko, że akurat teraz, raptem Szwajcarzy się obudzili, przecież pan Polański ma dom w Szwajcarii w którym bywał regularnie -  regularnie również kursował po Europie i Azji

Właśnie to chciałam napisać, że miał dom w Szwajcarii i to mnie dziwi że dopiero eraz ta sprawa sprzed lat wyszla znów na jaw.
Właśnie to chciałam napisać, że miał dom w Szwajcarii i to mnie dziwi że dopiero eraz ta sprawa sprzed lat wyszla znów na jaw.

😁Ja mam spiskową teorię,że nasz Pan Prezydent coś nagadał Panu Prezydentowi z USA przykrego za tarczę i to dlatego. 😁

O proszę-w międzyczasie inna wersja(tvn24):
To prawnicy Romana Polańskiego mogli spowodować aresztowanie swojego klienta – sugeruje "LA Times". W lipcu wysłali bowiem do sądu w Los Angeles pismo, w którym oskarżali tamtejszą prokuraturę o bezczynność. Według nieoficjalnych źródeł gazety akcja w Szwajcarii miała być odpowiedzią na ten dokument.
W lipcu sąd apelacyjny Kalifornii otrzymał od prawników Polańskiego dwa pisma, w których wnioskowali o umorzenie wszelkich zarzutów wobec reżysera oskarżonego przed ponad 30 laty o gwałt na 13-latce. Według autorów prokuratura zyskiwała na nieobecności Polańskiego w USA, ponieważ jak długo pozostał on ścigany, urzędnicy mogli unikać zarzutów popełnienia błędów procesowych w 1978 roku.

Mam nową teorię ,że Pan Roman.P sam wyreżyserował całą akcję.
dopiero eraz ta sprawa sprzed lat wyszla znów na jaw.
Aż tak, to chyba nie - do USA Polański nie jeździł, właśnie przed wiszące nad nim aresztowanie. To nie jest nowość.
Nowością jest tylko to aresztowanie w Szwajcarii, właśnie teraz, a nie przy poprzednich okazjach.
Amerykańska prokuratura tłumaczy,że było ponad 30 prób zatrzymania dotychczas.
W sumie dobrze,że w Polsce nie został zatrzymany bo dopiero byłby szum.
Irytują mnie głosy,że był jak zagubiony chłopczyk(sic! miał 45 lat!)  szukający ciepła /Angelica Huston-obecna wtedy w domu/ no i te,że jest ofiarą Holocaust i to wszystko tłumaczy.
Jestem daleka od palenia na stosie -ale chciałabym,żeby odbył się proces i tyle.

O! Z Pudelka:

Udział w tegorocznym festiwalu opolskim będzi kosztował Maćka Maleńczuka parę tysięcy ekstra. Wyzywanie policjantów od "szmaciarzy" i "pedałów" sąd w Opolu wycenił na 3 tysiące złotych. Wczoraj zapadł wyrok w tej sprawie.
Według Maleńczuka, zastosowanie tego rodzaju perswazji słownej było usprawiedliwione, gdyż jego zdaniem policjanci nie chcieli udzielić pomocy pobitemu mężczyźnie. I dopiero wtedy artyście puściły nerwy. Policja, co zrozumiałe, ma na ten temat inne zdanie. W porozumieniu nie pomogło na pewno to, że Maleńczukowi w chwili zajścia daleko było do stanu trzeźwości.
Kiedy doszedł do siebie w policyjnym areszcie, zadeklarował wolę dobrowolnego poddania się karze. Mogło skończyć się na roku więzienia, ale opolski sąd poprzestał na zasądzeniu grzywny.
Hmm... zaczynając od tego, że ta kobieta, według różnych pismaków, w momencie zdarzenia mieściła się w przedziale wiekowym 13-16/17 lat. Bo tak różne wersje można spotkać 😉
Ja bym nie oceniała tak rygorystycznie. Cholera wie jak to właściwie było. Narazie wiadomo tyle, że do zdarzenia doszło, ofiara twierdzi (jako dorosła osoba!), że wszystko odbyło się za Jej zgodą. Nie bronię Polańskiego - obojętnie czy ona się na to zgadzała czy nie, nie powinien z takiej "okazji" korzystać, bo jakby nie było jest to przestępstwo.
Tak - moim zdaniem Polański zasługuję w tej sytuacji na nazwanie Go pedofilem. Ale czy gwałcicielem?
Podejrzewam, że wiek tej kobiety musiał być Mu znany, chociaż... z tego co czytałam, to była jakaś rozbierana sesja? Czy to jest dozwolone? Czy było dozwolone w latach 70-tych? Co z matką dziewczyny? Przecież musiała wyrazić zgodę na coś takiego. Wiemy, że rodzice są różni i niektórzy mają za przeproszeniem, nieźle na***ne we łbach na punkcie kariery swoich dzieci. To już takie moje gdybanie, ale może dziewczynie "dodano" nieco lat, żeby mogła wziąć udział w tej sesji?
Teodora właśnie o to mi chodziło tylko źle sie wyraziłam 😉
Sprawa podejrzana jak dla mnie, bez dwóch zdań.
Ciężko teraz spekulować jak było naprawdę - czy za pozwoleniem czy bez tej 13-latki, to i tak jak dla mnie powinno być karalne.
Ciekawe jak sprawa sie zakończy.
Hmm... zaczynając od tego, że ta kobieta, według różnych pismaków, w momencie zdarzenia mieściła się w przedziale wiekowym 13-16/17 lat. Bo tak różne wersje można spotkać 😉
....
Narazie wiadomo tyle, że do zdarzenia doszło, ofiara twierdzi (jako dorosła osoba!), że wszystko odbyło się za Jej zgodą. Nie bronię Polańskiego - obojętnie czy ona się na to zgadzała czy nie, nie powinien z takiej "okazji" korzystać, bo jakby nie było jest to przestępstwo.
.....
Podejrzewam, że wiek tej kobiety musiał być Mu znany, chociaż... z tego co czytałam, to była jakaś rozbierana sesja?
Czy to jest dozwolone?
Czy było dozwolone w latach 70-tych?
Co z matką dziewczyny? Przecież musiała wyrazić zgodę na coś takiego.

Jak można mieć jednego dnia 13, 16 lub 17 lat? Chyba tylko miś Paddington miał urodziny 2 razy w roku.
Prosta matematyka pozwala obliczyć ile lat miała ofiara w momencie popełnienie przestępstwa.
Ofiara twierdzi, że wybaczyła sprawcy, podobno jej opinia jest podparta 150 tys $.
Sesja była dla czasopisma Voque. Nie wiedziałam,że to pismo "dla panów'.
Nie jest.
Nie było również w latach 70-tych.
Nie wyraziła zgody na stosunek ze starym capem, ale faktem jest, że wyraziła zgodę na sesję.
Ale nie wiem czy oba te zajęcia są równorzędne, może ktoś kto otarł się o świat bohemy podzieli się z nami swoimi doświadczeniami?
Nie wiem ile ta kobieta ma w tej chwili lat, nie znam roku Jej urodzenia, a informacje co do wieku, w którym była w chwili zdarzenia są różne.
I już po tym odechciewa mi się w ogóle słuchać o całej tej historii.

Seks z osobą nieletnią jest przestępstwem - obojętnie czy za jej zgodą czy nie. Tu nie ma wątpliwości i osoba dorosła, która w tym uczestniczyła powinna ponieść konsekwencje. To czy jest to osoba znana czy nie nie ma najmniejszego znaczenia.
Nie wiem ile ta kobieta ma w tej chwili lat, nie znam roku Jej urodzenia, a informacje co do wieku, w którym była w chwili zdarzenia są różne.
I już po tym odechciewa mi się w ogóle słuchać o całej tej historii.



Jezeli jesteś zainteresowana, to możesz zapoznać się ze stenogramem przesłuchania ofiary, gdzie przed opisem zajścia podaje swój wiek.
http://www.thesmokinggun.com/archive/polanskia2.html.
[quote author=ami_071 link=topic=9552.msg343695#msg343695 date=1254123429]
Zgadza się.Niestety zbyt czesto są to wyroki mocno zaniżone właśnie ze względu na to iż dana osoba jest znana.
[/quote]

To wcale nie jest regułą.
Równi wobec prawa- ciekawe

Znany lobbysta, któremu od kilku lat !prokuratorzy nie sa w stanie sformułować zarzutu, bo nie sa w stanie niczego znaleźć.
Księgowa lobbysty przesiedziała kilka miesięcy w areszcie bez rozprawy .
Najbardziej rozbawiła mnie  kwota ewentualnego  uszczuplenia podatku- 7 tys.

A znam kilka spraw od podszewki, gdzie nieznani nikomu ludzie narazili skarb państwa na ponad 20 tys i zyją spokojnie 🤣

Juz nie wspominając o sprawie Kluski i innych przedsiębiorców.
Spektakularne akcje  prokuratury  i zawsze czyjs w tym interes.
A że przy okazji zniszczy się ludzi- to przecież drpbiazg.
Jeszcze ich całkiem sporo na świecie 🙄

weblogic, dziękuję, z chęcią przeczytam.
Dopiero dziś mnie olśniło, że żyjemy w przedziwnych czasach  😤 Otóż - przestępcą jest ten, kto został aresztowany, kto "siedzi". Nie ten - kto popełnił przestępstwo! To nie wiedzieliśmy cały czas, że Polański dopuścił się pedofilii? Wiedzieliśmy. I co? był traktowany jak przestępca? spluwali ludzie na jego widok? To teraz afera? Bo aresztowany?
TV bez przerwy głosi "nie ma wyroku - nie ma sprawy". Więc jak? Jeśli na naszych oczach ktoś kogoś zamorduje, zgwałci - to mamy się uśmiechać i rękę podawać - bo wyroku nie ma?  🤔wirek:
Czy komuś się nie pop...ło, że moralność jest zbędna? że "prawo" wystarczy?
Że nie wspomnę o tak ulotnej sprawie, jak pojęcie Honoru, które kiedyś istniało i obowiązywało, naprawdę!
Halo-słuszna uwaga. Ja już od dawna w ten sposób sobie myślałam.
Najzwyczajniej i najprościej -poprzeglądałam sobie wczoraj swoje stare zdjęcia.
Akurat miałam 13 lat kiedy zaczynałam jeździć konno to łatwo było sobie przypomnieć.
W tym wieku się jest dzieciakiem jeszcze . Bez względu na wzrost i rozmiar stanika.
I kropka.
I cieszy mnie ,że opinie są w większości krytyczne chociaż osoby nieprzychylne sprawie wpycha się w ramę "motłochu" czytającego tabloidy.
Dobrze,że Pan Premier wyhamował swoich ministrów i odpuścił sobie.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 września 2009 13:11
W dodatku bardzo głupim dzieciakiem. Ja byłam zszokowana i przerażona oglądając wczoraj 24 godziny, gdzie była dyskusja między Panią Stalińską, a Panem Migalskim. Ta głupia ci*a ( przepraszam, za brak kultury, ale nie wiem jak ją inaczej określić) zaczęła mówić, że to nie bł gwałt, bo ta dziewczynka go uwiodła!!! A poza tym 13 latki wyglądają na 20 latki. TO JEST CHORE. Ja wiem, co tym wszystkim "wielcy" ahtyści pili, że im mózgi wyżarło. Stosunek z 13 letnią dziewczyną ZAWSZE będzie PEDOFILIĄ. Co z tego czy to pan ze spożywczego, nauczyciel, reżyser czy papież?  Że co, że reżyser ją zgwałcił, to lepiej? To ma mu podziękować za to? Niech się w głowę pukną co poniektórzy. Zwłaszcza środowiska artystyczne. Jak na przykład pan Zanussi, który stwierdził, że to była nastoletnia prostytutka. Podobno wypowiedź dotarła już do tej dziewczyny i jest już w rękach prawników. Mam nadzieję, że słono za nią zapłaci. Wszyscy tacy święci próbują bronić człowieka, który uprawiał seks z dzieckiem!!! Dla mnie to jest jakaś paranoja...


Poza tym wybaczcie, ale na 20 latkę to ona dla mnie nie wygląda:




Też czytałam wywody Pani Stalińskiej . Nie lubię jej ogólnie za taki ordynarny styl i nawet mnie nie zaskoczyła.
Kiedyś słuchałam wywiadu z Jeremy Ironsem z czasów kiedy kręcono Lolitę i on mądrze powiedział bo miał refleksje na temat .
Powiedział jakoś tak,że dzieci wchodzące w okres dojrzewania mają hormonalne zamieszanie i dążą do seksualnych emocji .I to jest naturalne ,wynikające z fizjologii. A dorośli muszą być odpowiedzialni i takich zachowań nie wolno im wykorzystywać.
W całym tym zamieszaniu w sumie cieszy mnie też fakt,że ludzie (motłoch) nie ulegli urokowi autorytetów (elity) i powiedzieli tam gdzie mogli(portale) wielkie NIE.
Cokolwiek tam prawnicy namieszają,ktokolwiek na boku zapłaci teraz - mnie nie interesuje.
Wciąż będę widzieć trzynastolatkę i wykorzystującego ją typka (szczególy są w necie-pominę).
bardzo ciekawa dyskusja n.t. "wielkiego" pana rezysera

Ja dzis wlasnie a'propos tej sprawy dosyć mocno zwątpiłam.
W TVN w programie "dzień dobry tvn" była smsowa ankieta dla widzów
"czy jestes za chemiczną kastracją pedofilów" jako ekspert wypowiadał się m.in.prof Lew - Starowicz
98%(!!) widzów było za kastracją, 2% przeciw'
w między czasie podawanie teori ze pedofil to kazdy który dopuszcza się czynow sexualnych z osobą ponizej lat 15

5 minut pozniej - uwolnic Polańskiego... 100 polskich artystów, łódzka filmowka podpisali juz apel o uwolnienie


czy ja czegos nie rozumiem czy swiat stanął na głowie????  🤔
i Brawa dla pana Hołdysa ktory jako jedyny powiedzial ze Polański to pedofil
Na 20-latkę absolutnie nie wyglada ale na 13-latkę też jakoś nie...
Żeby nie było, ja nadal uważam pana P za winnego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się