Owijki a ich użytkowanie

Dramka, masz real foto tych ochraniaczy z decathlonu? Jeśli tak to wrzuć proszę do wątku o ochraniaczach.
caro, robia w tym stylu, ale nie takie dluuuuugie. Tymi owija cala noge kilkukrotnie.
patataj   tyle smaku - we fraku
13 lipca 2009 11:41
caroline, Klami,   :kwiatek:

bardzo mi się podobają takie podkładki  😜

Ja swoimi kocykowymi owijam tyle razy co ona, ale one nie są takie puchate i ładne jak te z filmiku no i dużo cieńsze, bo ze zwykłego zmęczonego życiem koca wycięte...
Dziewczyny na gwałt potrzebuję wymiary podkładek pod owijki, najlepiej takich jak eskadrona-czyli takich, żeby owinąć parę razy nogę konia.

p.s wiem, że mogłabym poszukać ale potrzebuję w przeciągu paru minut.
Mam ostatnio coraz większy roblem z koniowatym bo co chwilę coś sobie robi w boksie. A to ranki, nakostniak albo coś innego i nie wiem jak ochronić mu nogi. Nie widziałam zeby kiedykolwiek kopał więc to chyba przy wstawaniu, tarzaniu.... Boję się zawijać go zwykłymi owijkami na stałe żeby się nie odparzył. Znacie jakiś inny sposób? Jakieś super przewiewne owijki stajenne lub coś w tym guście...?
caroline   siwek złotogrzywek :)
19 sierpnia 2009 11:25
demonizujesz.
bawełniane podkładki, owijki nie za ciasno (i nie za luźno! bo taka ekologia to tylko więcej szkód niż pozytku!), pilnowanie, zeby zakładane podkładki były czyste, dbanie o czystość nóg i tyle.

znam WIELE koni zawijanych codziennie i nikomu zawijającemu je nie przychodza nawet do głowy takie rozważania.

ba! sama mam konia codziennie zawijanego już od wielu miesiecy. zyje i zadna noga mu z tego powodu nie odpada 🙄
Tylko że niektóre dni są naprawdę gorące a ja zazwyczaj mogę być w stajni tylko raz dziennie na ok 2 lub 3 godzinki. Zatem 22h musi stać w owijkach które nie oszukując się - grzeją i to dość mocno.
Marzą mi się veredusy te stajenne ale 500zł za parę to moim zdaniem niezłe przegięcie. A nie widzę nigdzie innych stajennych "oddychających" owijek czy ochraniaczy. Znacie coś takiego?
caroline   siwek złotogrzywek :)
19 sierpnia 2009 11:40
moim zdaniem nie istnieje coś takiego jak przewiewne owijki - nawet za 500 zł 😂
moim zdaniem szukasz - jak to kiedyś fajnie napisała busch - jednorożca - wszyscy slyszeli, ze istnieje, ale nikt go jeszcze nie widział 😎

co do zawijania "bezpieczenie" - juz napisałam. ile mój kon w opisywanych owijkach stajennych stoi? od zakonczenia oporzadzania po jeździe do nastepnej jazdy.


jesli natomiast uwazasz, ze przyczyna sa uderzenia podczas tarzania - moze pora zmienic boks na wiekszy albo poprawić scielenie - może kon stoi na zbyt sliskim podłożu.


w kazdym razie co do owijek stajennych - zycze szczescia 😁 w poszukiwaniu "przewiewnego" neoprenu 😵

caroline, proszę nie drwij ze mnie tylko dlatego że szukam jakiejś alternatywy do zwykłych owijek. Jakbym była wszechwiedząca tak jak Twój ton to bym się nie pytała na forum. Sprawa też wygląda trochę głupio bo nie umiem dobrze zawijać i zawsze boję się że gdzieś uciska, coś skopałam. Stąd też moje obawy. 😡
Może porządne podkładki załatwiłyby sprawę... jakie polecacie?
caroline   siwek złotogrzywek :)
19 sierpnia 2009 12:02
Ramires, bo mnie juz po prostu ręce opadają. zawijam od wielu miesięcy, "przerobiłam" większosc podkładek i typów ochraniaczy stajennych, mam w stajni ludzi, którzy zawiajają od LAT, obserwuję ich i ich konie. i tak, uważam, ze o zawijaniu konai do boksu naprawdę COŚ wiem. a potem czytam takie prawdy objawione - i rece mi opadają, po prostu.

nie umiesz zawijac - są dwie opcje - naucz sie albo nie zawijaj. coz wiecej mądrego mozna na ten temat napisac?? *

co do podkladek - napisałam już.
a jakbys sie pokwapiła przejrzec ten wątek [albo wrzucic hasło "podkładka" w wyszukiwarke] to z tego co pamietam nawet calkiem niedawno z kims o podkladkach dyskutowałam.

acha, czym bys nie zawineła - samo załozenie czegokolwiek BĘDZIE ogrzewało noge. koniec i kropka - tego nie przeskoczysz. no chyba, ze lodem zawiniesz.


* tak, ja tez kiedys nie umialam! i poprosiłam kolezankę o pomoc i nauczyła mnie. potem ja pare osób uczyłam. a one uczyły swoich znajomych. to nie jest wiedza tajemna.



edit - pisałam o tym w dyskusji z Adą - tutaj pierwszy post: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,29.msg304045.html#msg304045 rozmowa ciagnęła sięna przestrzeni ok 2 stron watku, więc warto pójść tę stronę-dwie do przodu
Prawdy objawione? Ja się tylko pytam!

Uczę się zawijać - znam teorię, tylko wprawy mi brakuje i szczerze mówiąc jakby się znalazło coś czego zawijać nie trzeba nie narzekałabym. (wiem, to straszne lenistwo i pójście na łatwiznę, ale dlaczego sobie życia nie ułatwiać? 😉 )

O podkładkach właśnie czytam - dzięki za naprowadzenie.

I wiem, że czego nie założę - będzie grzać. Szukam jednak rozwiązania które grzać będzie najmniej, i nie rozumiem dlaczego się o to czepiasz.

W każdym razie dzięki za rozwianie pewnych wątpliwości 😉
Gillian   four letter word
19 sierpnia 2009 12:27
Ramires, nie wiem na ile Ci to pomoże ale u Kudłatego nogi najlepiej wyglądają po Climatexach. Nie tylko po jeździe ale i po nocy z owijkami też. Porównanie mam z bawełnianymi+wkład z czegoś piankowopodobonego i polarkami. Najmniej noga zagrzana w Climateksach zdecydowanie.
Czy ktoś z Was używał takich i mógłby się wypowiedzieć?

http://www.decathlon.com.pl/PL/ochraniacze-bawe-niane-47722752/
kujka   new better life mode: on
19 sierpnia 2009 14:49
owijaczki kochane, poradzcie, moj kon od paru dni ma zawijana noge, stoi taki zawiniety w boksie i czeka go jeszcze jakies 10 dni takiej nudy. no wlasnie, nuda. jedna owijke juz podarl tak, ze musialam ja wyrzucic. ciekawe co bedzie z ta, ktora zalozylam dzisiaj. co innego mozna zakladac bandage killerowi w takiej sytuacji? owijki - kocyki stajenne nie wchodza gre, tez bez problemu wypruje z nich flaki  😵
caroline   siwek złotogrzywek :)
19 sierpnia 2009 14:51
po zawinieciu popsikać je czymś w stylu anti-crib? (lub innym preparatem przeciwko obgryzaniu drewna/derek)
kujka   new better life mode: on
19 sierpnia 2009 14:55
dobre!! 😀 dzieki!
In.   tęczowy kucyk <3
22 sierpnia 2009 19:29
asds   Life goes on...
22 sierpnia 2009 21:52
Ta za 19 zł wyglada bardzo zachecająco. Hmm...Chyba kupię 2 na sprubowanie an sobie i na koniu.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
02 września 2009 21:25
nie polecam, miałam błękitne, polar bardzo cienki i złej jakości a elastik bardzo się zaciągał mimo użytkowania od święta
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
03 września 2009 06:59
a masz moze fotki?
Ponia   Szefowa forever.
03 września 2009 08:09
Nie wiem, gdzie pytać... A to w końcu "owijka" ; )

http://allegro.pl/item714277964_super_promocja_ice_feel_for_horses_owijka.html
http://allegro.pl/item710725263_chlodzenie_bandaz_chlodzacy_wielorazowy.html

Używał ktoś?


Mam 2 z tej pierwszej aukcji😉
Zakupiłam tak na wszelki wypadek coby mieć  w stajni jak się coś stanie.
na szczęście jeszcze nie musiałam używać.
Używał ktoś tych owijek: http://sklep.horses.pl/product-pol-3753-JHL-owijki-Polo.html albo http://sklep.horses.pl/product-pol-770-Shires-owijki-filcowe-Polo-Wraps-fioletowe-.html? Mają fajne kolorki, ale nie wiem czy warto. Te ostatnie określone są jako "filcowe", czy pod nie używa się podkładek i czym się różnią od polarowych?
A czy te bandaże nadają sie po treningu zamiast zwykłego chłodzenia nóg wężem?
Nie wiem, gdzie pytać... A to w końcu "owijka" ; )

http://allegro.pl/item714277964_super_promocja_ice_feel_for_horses_owijka.html
http://allegro.pl/item710725263_chlodzenie_bandaz_chlodzacy_wielorazowy.html

Używał ktoś?


ktos (nie pamietam kto) wlasnie niedawno wrzucil te pierwsze do watku "szity"...
Szukam i szukam i znaleźć nie mogę 🙁 Szukam owijek polarowo-elastycznych białych na kuca o cienkiej nodze . Wszystkie "normalne" są niestety za długie i jak się zawinie to wygląda to strasznie na takiej wąskiej nóżce. Czy można gdzieś dostać owijki dla poniaków krótsze ?
ja mam pytanie...Ktore owijki, tzn jakiej firmy sa najlepsze z tych co wymienie:
LamiCell/ Loesdau/ mustang ???
akzzi, wg mnie Lamicell.
Thilnen, łoł. nigdy nie spodziewałam się, że to powiem, ale dziękuję za podlinkowanie tych pierwszych owijek. Od dwóch miesięcy szukam w tym kolorze [bo mi sprzątnęli na allegro] i nie znajduję, a tu - proszę :P
Jak je w końcu kupię to dam znać jak z trwałością 😉
Te opisane jako "filcowe" jakoś mi się nie widzą.... Co to znaczy filcowa owijka?
Burza, dzieki  :kwiatek:
Mam 2 komplety w identycznym kolorze, jede wlasnie LC ale uzywane, a drugie nowki Loesdau lub Mustanga i nie wiedzalam ktore zostawic 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się