Uwaga oszust handlujący siodłami.

cieciorka   kocioł bałkański
27 września 2009 18:52
ElaPe, pamietam tez reportaz, ale jakis czas temu było 😲
katija, ja równiez mam wrazenie ze cie nosi
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 września 2009 14:35
oho, widać już pierwsze efekty - kon oszusta jest na sprzedaż

http://swiatkoni.pl/announcements-display/horses-4876.html

i z forum ŚK info do poszkodowanych

WSZYSTKIE osoby POSZKODOWANE przez D.F. , które założyłu mu sprawę na policji, proszone są o PILNY kontakt z policją w Warszawie lub Poznaniu w celu podania nr swojej sprawy. D.F. został ZATRZYMANY przez policje.

nr do osoby, która prowadzi sprawe w Warszawie (022) 603-19-85
Ela P
na stronce z linkiem antywirus wszczął alarm .
Konik trojanski czyha  🏇
cieciorka   kocioł bałkański
28 września 2009 15:38
mnia na sk alarm wyje juz od dłuzszego czasu
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 września 2009 15:40
ee, no chyba nie sądzicie że oszust wziął i jeszcze wirusa zamontował na stronie ŚK (mi się nic nie wyświelta, po prostu ogłoszenie jak inne).
cieciorka   kocioł bałkański
28 września 2009 15:42
wg mnie na stronie sk jest wirus od dłuższego czasu i tyle
cieciorka masz rację, wirus jest od dawna
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
29 września 2009 10:17
Na Giełdzie Koni tez jest 😉 http://www.gieldakoni.com/index.php?strona=sprzedam12&id=11151 Santoska mi podesłała.
Ale jeszcze z pół roku temu Carmen była nie tylko do skoków, ujeżdżenia, rekreacji, wkkw i hodowli :P Ba! Jeszcze była do westernu, hipoterapii, rajdów i powożenia :P I to wszystko za jedyne 10 tys. :P
On w ogóle ma na swojej stronie teoretycznie super konie w minimalnych cenach na sprzedaż...
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
29 września 2009 11:15
Oj, a jego strona chyba już nie działa... A u Was chodzi?
Cóż, kasa ze sprzedaży konia mu się przyda...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 września 2009 11:19
u mnie też nie działa ta jego strona.
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
10 października 2009 17:12
I jak się sprawa wyjaśnia? Ruszyło cokolwiek? Bo z tego co czytam na forum ŚK D. nadal działa... 🤔 A po jego opisach na gg można wywnioskować, że ma się świetnie... 🙄
Ode mnie chciał kupić we wrześniu żel pod siodło, błagał że potrzebuje na już, przesyłka poszła kurierem i nie odebrał bo trzeba było zapłacić. Troche wtopiłam i to mnie nauczyło, że wysyłka tylko po wpłacie na konto. Ostrzegałam przed nim na Swiecie Koni. A więc nie tylko siodła go interesują.
Jako administrator strony Pana Damiana Fabisiaka wyrzuciłem ją z serwera przeczytawszy wątki pod adresem http://www.swiatkoni.pl/forum/viewtopic.php?t=14604&postdays=0&postorder=asc&start=60
Mam wrażenie że oszust znowu uderza ale inne dane i inny teren 🤔

aktualnie szukam siodła, więc oczywiście natknęłam się na osobę, od której nie mogę odebrać osobiście siodła, nie mogę wziąć za pobraniem pocztą ani kurierem, nie moge nawet zrobić przelewu z laptopa przy tej osobie bo ciągle coś, wzięłam dane -danych brak ani sprawdzając nip i numer regon  😎

mi ta osoba podała rozstaw łęku jeden koleżance już inny

podaje dane ktore są błędne w Urzędzie statystycznym itede mamy ubaw bo ciągle coś wymyślamy
OGŁOSZENIE ŚWIEŻE, WIĘC UWAGA !

NIE KUPUJCIE SIODEŁ ZA PRZEDPŁATĄ OD OSÓB NIEZNANYCH LUB KTÓRYCH NIE MOŻNA W ŻADEN SPOSÓB WERYFIKOWAĆ! NA 100% WIEM ŻEBYM PRZELAŁA I DUPA


  UWAGA

Chciałam ostrzec osoby, które natkną się na ogłoszenie ze strony stadniny.pl

Sprzedająca(?) nie zgadza się na wysyłkę za pobraniem, czy też odbiór osobisty. Mówi o umowie z firmą kurierską  😉

Co więcej zdjęcia Titana, które zostały mi wysłane przez sprzedającą pochodzą z niemieckiej strony(siodło nadal aktualne, oczywiście sprzedaje je inna osoba).

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-detailansicht.html?adId=3745639


Euroriding titan
http://stadniny.pl/ogloszenia/1269950175

chyba nic więcej tłumaczyć nie muszę tym bardziej, że mail(stajnia@wp.eu)  z którego pisze jest dokładnie taki jak w tym ostrzeżeniu http://stadniny.pl/ogloszenia/1270932790
Na stadniny.pl jest więcej ogłoszen tego typu - był Kieffer Norbert Koof za 1100 zł, Pan który rzekomo sprzedawał siodło nie zgadzał się na wysyłkę za pobraniem, chciała' małą zaliczkę'😉 - 500 zł

Zastanawiam się gdzie to można zgłosic bo to juz jest wybitne chamstwo ... i  nie wiem jak można dac się naciąć na takie ogłoszenia. jak ktos nie chce wysłac za pobraniem kategorycznie to jest to juz mega podejrzane ....

Ma ktos jakis pomysł jak mozna tę sprawę załatwić ... ?
to co pisałam wcześniej też było ze strony stadniny.pl

mail konik.sportowy coś tam

taka sama gadka
zdjecia prestige goldena wysyłali mi raz gadała jako baba a raz jako facet, mi taki łęk, koleżance już inny
normalnie można to zgłosić na policje- albo wyłudzenie, albo przywłaszczenie pieniędzy.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
12 kwietnia 2010 20:37
a policja aż się pali do roboty  😂 to po pierwsze, po drugie nasze prawo jest jakie jest i nic oszustom nie zrobią  😁 , czują się bezkarni.
jeśli znasz numer konta to czemu mają nic nie zrobić? To jest przywłaszczenie mienia.

Znam przypadek podobny- przelanie pieniędzy nie do tej osoby co trzeba, ów osoba oczywiscie nie chciała oddac i sprawa do sądu. Chłopak kasę spłaca.

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
12 kwietnia 2010 21:05
chciałaby aby w każdym przypadku tak było, najczęściej  jednak jest tak , że oszust ma więcej szczęścia niż rozumu albo dobre plecy. Przykre ale często prawdziwe  🙁
dużo razy jest tak, że oszukany machnie ręką.

Pamiętam jak ukradli mi wózek dziecięcy, głupia sprawa , bo kosztował 120 zł (taka lekka spacerówka) ale miałam go dwa dni! Wściekłam się, zgłosiłam na policję i pomogli mi odzyskać. A jakbym nie zgłosiła?
No tak tylko to musiała by zgłosic osoba która kasę przelała na konto...
ja nie przelałam więc za rękę nikogo nie złapałam ale na 100 % gdybym zrobiła przelew mogłabym się z pieniędzmi pożegnać... z siodłem także

Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

12 kwietnia 2010 22:12
Już pisałam kiedyś jak kupiłam siodło i zapłaciłam zaliczkę za transport. Nie dostałam ani siodła, ani transportu. zgłosiłam na policję, sprawa została umorzona, ponieważ "brak było znamion przestępstwa". A kasa poszła się...
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
12 kwietnia 2010 22:22
[quote author=Euforia_80 link=topic=9181.msg551897#msg551897 date=1271101045]
a policja aż się pali do roboty  😂 to po pierwsze, po drugie nasze prawo jest jakie jest i nic oszustom nie zrobią  😁 , czują się bezkarni.
[/quote]

Już pisałam kiedyś jak kupiłam siodło i zapłaciłam zaliczkę za transport. Nie dostałam ani siodła, ani transportu. zgłosiłam na policję, sprawa została umorzona, ponieważ "brak było znamion przestępstwa". A kasa poszła się...


właśnie to miałam na myśli
To się już panoszy na giełdzie koni...
http://gieldakoni.com/index.php?strona=dlakonia2&id=1457

Euroriding Tristan 17,5 (w ogłoszeniu) za 1.200zł

Oczywiście w mailu z prośbą o więcej zdjęć (dobrej jakości) dostałam zdjęcia trzech róznych siodeł (w trzech mailach)... a najlepsze jest to, że jedno z nich to była 18 heh

Jak ktoś chce się bawić w spostrzegawczość, to proszę bardzo:
I jeszcze...

Dla ułatwienia...
...to niby to samo siodło... pomijając że siedzisko wygląda na każdym zdjęciu inaczej, jedno wyślizgane, inne nowe...
to samo z poduszkami kolanowymi... na jednej z poduszek na dole jest jakieś zaszycie na
drugiej nie, samo mocowanie pasków też jest inne... i numer-w prawdzie niezbyt widoczny ale w tym mniejszym są
wa zera i chyba trójka (...003) a w drugim zupełnie takiego ciągu nie ma... różnice też są w tej metalowej szlufce
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się