Pomoc naukowa (zadania, tłumaczenia itp.)

Jezu co ja za bzdury wpisałam. Przepraszam :kwiatek:
Czy mógłby mi ktoś napisać skąd się wzięła klątwa na rodzie Labdkidów? I nie chodzi mi tu o Edyta i to, że zabił ojca itp., a o to, od czego zaczęło się to fatum. Bardzo grzecznie proszę 🙂
Uważaj na literówki 😉 I wpisz w google choćby "klątwę Labdakidów". Albo o samym Lajosie poczytaj. Nawet wiki ci tu pomoże.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
06 października 2009 18:34
Gdzie moge znalezc materialy na temat  "czynniki srodowiska wplywajace niekorzystnie na ciezarna samice i plod" ? musze napisac prace ale nic nie moge znalesc. moze ktos cos takiego pisal? to wazne. :kwiatek:
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
06 października 2009 20:31
potrzebuje pomocy z matematyki, jako ze ja głąb jestem... ;/

zadanie: zapisz krócej
√6  × √12=
∛16×∛12 =
√18  × √10 =
∛6× ∛9 =
√35÷ √28 =
∛30÷ ∛48 =
wskazówka. √6 × √12 = √6×6×2 = 6√2

te dziwne krzaczki to jest pierwiastek 3ciego stopnia...
help!!!
olciiik, wciągasz wszystko pod jeden pierwiastek i tam rozpisujesz na czynniki pierwsze. Jak się jakieś powtarzają dwa razy w przypadku pierwiastka kwadratowego, to wyciągasz przed, jak trzy razy w przypadku pierwiastka trzeciego stopnia, to też wyciągasz przed pierwiastek.
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
06 października 2009 20:46
Moona dziekuje baaaardzo!!
juz rozumiem normalnie wszystko 😀;D
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
08 października 2009 09:43
mam prosbe do studentow ktorzy mieli rysunek techniczny.
potrzebuje pomocy w rozwiazaniu zadan:
1.spirala archimedesa o skoku h=60
2. sinusoida na kole o pronieniu r= 40mm
3. linia srubowa na stozku scietym o promieniu podstawy dolnej R=40 mm, promieniu podstawy gornej r=20mm i wysokosc h=60mm
4. elipsa o osiach 2a =140mm i 2b= 100mm
5. owal o osiach 2a= 100mm i 2b = 70mm
6. ewolwenta na kole zasadniczym o promieniu r = 50 mm

nie pytajcie mnie o co chodzi i jak to zrobic bo sama nie mam pojecia co to w ogole ma byc z tego.
prosze o pomoc jesli ktos wie co z tym trzeba zrobic i moze mi pomoc
Pooooooooomocy! 😕

Czy na tego typu działania


jest jakaś metoda, czy trzeba liczyć krok-po-kroku?
to są działania na potęgach, gdzie chyba można działac najpierw na wykładnikach, pokombinowac z podstawami, za pomocą własności działań na potęgach i powinno wychodzic ładnie.

jeśli dobrze myślę, to drugi przykład będzie tak:

1080 * 64 + 67  /    (63)2  =      63 * 5 * 64 + 67  /  66    =


67 * 5 + 67  /    66  =    6 * 5 + 6 = 30 + 6 = 36

 
a jeżeli mam (2^10 - 2^7) to ile to jest? muszę to liczyć? bo chyba wykładniki sie odejmuje przy dzieleniu tylko 🙇
fin
http://www.math.edu.pl/dzialania-na-potegach to ci powinno wystarczyć. Pomyśl także o tym że te duże liczby często są potęgami o takich samych podstawach jak inne liczby w działaniu. To trochę uprości sprawę.
Powodzenia! 😉
Pomocy.
Szukam jakiegoś ciekawego internetowego radia anglojęzycznego. Musze znowu osłuchać się z ang, a myslę że to dobry sposób.
No i szukam jakiś fajnych (na razie dość łatwych) książek, gazet, artykułów po ang. Jakby ktoś miał (czy to ebooka, czy ciekawy tytuł, czy stronkę) to byłabym ogromnie wdzięczna.
wiem że tego jest multum w internecie, ale może ktoś kiedyś też chciał odświeżyć swój kontakt z językiem i trafił na jakąs fajną stronkę.
sihaja, podcasty "koniowe" mogą być? http://www.naturalhorsetalk.com > Listen now! > ... do wyboru 🙂
Albo po prostu http://www.bbc.co.uk/radio któraś ze stacji do wyboru, albo wybrane audycje czy podcasty?
wallflower - pewnie jakiś kwiatek, co rośnie na murze 😉 do spytania wiki


Wallflower to osoba, która na zabawie nie jest proszona do tańca. Podpierająca ścianę, chyba tak się mówi?
Fakt, bardziej to prawdopodobne niż że mowa o kwiatku z rodziny erysimum😉 Nie ma to jak kontekst. (No i nie ma to jak double check, mea culpa.)
A ja mam mały problem. Na jutro muszę wybrać temat doświadczenia biologicznego do przeprowadzenia w warunkach szkolnych. Dobrze by było, żeby nie było zbyt łatwe, bo jestem w klasie o profilu medycznym i wypadałoby, żebym się troszkę z tym pomęczyła. Nie może być przeprowadzone na zwierzętach.
Bardzo proszę o pomoc.
Muszę stworzyć prezentację nt.praw zwierząt i szukam potrzebnej literatury.Jedną pozycję już mam,ale przydałoby się coś jeszcze.Możecie coś polecić?
D&A, ale czego szukasz? Zapisów prawnych, historii ruchu obrony praw zwierząt, "manifestów", opisu stanu obecnego, książek - podwalin filozofii ruchu? Pewnie revoltowiczom będzie łatwiej pomóc, jak będą dokładniej wiedzieli, czego potrzebujesz.
Mi przyszła najpierw do głowy Grandin: http://www.grandin.com/welfare/animals.are.not.things.html
A to z dzisiejszej Rzepy: http://www.rp.pl/artykul/123162,379023.html
Może coś z tej listy http://www.vege.pl/str.php?dz=35 ?
Teodora,zerknę na linki,które podałaś.Temat mam ogólnie "Prawa zwierząt".Chcę odnieść się do przepisów prawnych,podać przykłady łamania praw zwierząt,wspomnieć coś o manifestacjach.Oprócz tego chcę się podeprzeć jakąś literaturą-póki co mam Singersa "Wyzwolenie zwierząt".

Edit: chciałabym jeszcze podać krótką historię,kiedy narodził się pomysł,żeby chronić zwierzęta itd.
zna ktoś reakcję kwasu z metalem który teoretycznie nie powinien reagować a będzie? :kwiatek: :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 października 2009 18:38
Czy jakaś dobra dusza jest w stanie mi dziś wytłumaczyć na czym polega system dynamiczny, statyczny i mieszany? Według pana Kelsena oczywiście.
Potrzebuję jakąś fajną stronkę, gdzie mam opisane obliczenia:
hydroliza soli
dysocjacja
masa molowa
obliczanie ph  😵
Już od kilku godzin siedzę i piszę sprawozdanie z ćwiczenia z fizyki i już wysiadam  😵 Czy jakaś dobra dusza pomogłaby mi w jednym obliczeniu?  😡
Muszę obliczyć teoretyczną kołową częstość rezonansową... To w kwadratowym nawiasie to są jednostki jbc  😡
zna ktoś reakcję kwasu z metalem który teoretycznie nie powinien reagować a będzie? :kwiatek: :kwiatek:

nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale chyba takim przykladem moze być miedź reagujaca z HNO3 np
[quote author=LOVELY link=topic=136.msg359303#msg359303 date=1255968036]
zna ktoś reakcję kwasu z metalem który teoretycznie nie powinien reagować a będzie? :kwiatek: :kwiatek:

nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale chyba takim przykladem moze być miedź reagujaca z HNO3 np
[/quote]

Takie właściwości mają wszystkie metale szlachetne.
Na przykład złoto będzie reagować na kwas królewski.
Na przykład złoto będzie reagować na kwas królewski.

to chyba woda królewska
[quote author=vissenna link=topic=136.msg359459#msg359459 date=1255979140]
Na przykład złoto będzie reagować na kwas królewski.

to chyba woda królewska
[/quote]

Racja. Kajam się 🙇
Huginn   tu wpisać hasło?
19 października 2009 20:36
LOVELY - tak jak napisała armara   😉
wistra - strony nie znam, opieram się na książkach i wiedzy własnej, podaj przykłady (ew. na PW) to postaram się pomóc
LOVELY
w razie "w" słuze reakcją, miedź nie wypiera wodoru !!
😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się