Kącik komputerowy

Co do pierwszego to wygląda na informację, że gra ma własny deinstalator? (mocno nie jestem pewna  :icon_redface🙂.
Co do drugiego - zapewne masz za słabą kartę graficzną albo złe sterowniki do niej.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 października 2009 21:34
I mam problem.

Chciałam przeinstalować Windows Vista Buissnes. Doprowadza mnie po prostu do szału.
Ale tutaj pojawia się problem. W Ekspres boot menu czy jak to tam się zwie wczytuje się normalnie, ale nie widzi klawiatury =-=' A, że mam bezprzewodową, to nie jest już tak łatwo. Przeszukałam w necie fora, poczytałam, ale nic nie rozwiało moich wątpliwości.

Boot po prostu tej klawiatury nie widzi. 🙄

A chcę wrócić do XP
Może pożycz sobie zwykłą klawiaturę? Albo kup za 20 PLN? Rezerwowa klawiatura się przydaje.
Dziwne to faktycznie, bo u mnie setup kompów zawsze klawiatury widział. Może masz bluetooth i "potemu"?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
06 października 2009 18:19
Znaczy klawiatura jest przez usb podłączana do kompa. Chodzi o to, ze myszka jest w komplecie i również jest bezprzewodowa. Tylko ładowarka (i czytnik w jednym) jest podłączana do komputera by działało.

Ale masz rację. Przejdę się któregoś dnia bo, ja już z tą vistą nie mogę....
Czy koś orientuje się w kwestiach domen i usług wynajmu serwerów?
Ogólnie chodzi o to, że moje stowarzyszenie mogłoby mieć bezpłatną porządną domenę, ale musi podać 2! serwery DNS  🤔 Skąd je ewentualnie niedrogo wytrzasnąć? (nie licząc samodzielnego stawiania).
Gdzieś można sobie o tym poczytać?
A może wiecie, gdzie można jakiś zgrabny alias wyczarterować, bo miejsce na serwerze na stronę mam - tylko adres taki złożony.
Nigdy mi to potrzebne nie było, a tu masz  🤔
Czy koś orientuje się w kwestiach domen i usług wynajmu serwerów?
Ogólnie chodzi o to, że moje stowarzyszenie mogłoby mieć bezpłatną porządną domenę, ale musi podać 2! serwery DNS  🤔 Skąd je ewentualnie niedrogo wytrzasnąć? (nie licząc samodzielnego stawiania).
Gdzieś można sobie o tym poczytać?
A może wiecie, gdzie można jakiś zgrabny alias wyczarterować, bo miejsce na serwerze na stronę mam - tylko adres taki złożony.
Nigdy mi to potrzebne nie było, a tu masz  🤔


(nie-krypto reklama)
Dla stajni zrobiłem serwis tutaj:
webd.pl - hosting + adres, i tanio.
home.pl - jw. ale drożej

Powodzenia
T.
Zainstalowałam SKYPE, zarejestrowałam się, ale kiedy wpisuję login i hasło i daję połącz to bardzo długo się łączy, po czym wyskakuje mi komunikat że skype nie może się połączyć 🙁 Jakiś pomysł co z tym zrobić?


Może zadam głupie pytanie, ale skąd się łączysz?
Skype działa nawet na nie-do-końca dobrze skonfigurowanych sieciach. Więc skoro nie działa, to .... dziwne, lub .... Twój operator sieci (Aster ? TPSA ?) blokuje dostęp.
Albo, na komputerze masz zainstalowany jakiś program, typu "Zone Alarm", który domyślnie blokuje dostęp do internetu, JEŚLI NIE WYRAZISZ NA TO ZGODY.

Windows sam w sobie też blokuje niektóre operacje sieciowe. W ustawieniach połączenia sieciowego jest zakładka "Zaawansowane", i w niej są zabezpieczenia.

Jeżeli nadal masz problemy, to możemy powalczyć.
Może moja prośba wyda Ci się dziwna, ale podeślij mi nazwy programów, których ikonki "widzisz" koło zegarka na pasku zadań.

Powodzenia
T.
Luzie kochane pomóżcie sierocie.  Mozilla przestała zapamiętywac hasła. Za każdym razem jak otwieram np voltopiry to jestem wylogowana. Klikam zaloguj, dane są już wyświetlone, zaznacam zapamiętanie i się loguję. I za każdym razem to samo. Problem dotyczy każdej strony, na ktorej była zalogowana na stałe (nk, pb i takie tam). W ustawieniach mam zaznaczone zapamiętywanie i nic to nie daje. Hilfe!
Luzie kochane pomóżcie sierocie.  Mozilla przestała zapamiętywac hasła. Za każdym razem jak otwieram np voltopiry to jestem wylogowana. Klikam zaloguj, dane są już wyświetlone, zaznacam zapamiętanie i się loguję. I za każdym razem to samo. Problem dotyczy każdej strony, na ktorej była zalogowana na stałe (nk, pb i takie tam). W ustawieniach mam zaznaczone zapamiętywanie i nic to nie daje. Hilfe!


Mam dokładnie ten sam problem już od jakiegoś czasu.. Był nawet osobny wątek na temat Mozilli i problemów które się w związku z nią ostatnio pojawiły..

U mnie do tego doszło totalne wyczyszczenie wszystkich haseł i brak możliwości zapamiętywania nowych.. Instalowałam całą przeglądarkę od nowa i hasła sa zapamiętane ale wylogowuje mnie nadal. No i ostatnio znów zaczął pewne rzeczy "zapominać"  😤
[url=[[a]]http://www.mozillapl.org/wiki/?title=Najcz%C4%99%C5%9Bciej_spotykane_problemy[[a]]:_Firefox&diff=prev&oldid=12350#Has.C5.82a_na_stronie_nie_s.C4.85_zapami.C4.99tywane][[a]]http://www.mozillapl.org/wiki/?title=Najcz%C4%99%C5%9Bciej_spotykane_problemy[[a]]:_Firefox&diff=prev&oldid=12350#Has.C5.82a_na_stronie_nie_s.C4.85_zapami.C4.99tywane[/url]
" Hasła na stronie nie są zapamiętywane

Widocznie tak chciał projektant strony. Firefox respektuje ustawienia autocomplete=off w formularzach, które wyłączają funkcję zapamiętywania haseł w Menedżerze haseł.

Aby mimo wszystko obejść to ustawienie, można posłużyć się odpowiednią skryptozakładką dostępną tutaj(https://www.squarefree.com/bookmarklets/forms.html#remember_password[/url]) lub instalując rozszerzenie Always Remember Password. ([url=[[a]]http://roachfiend.com/archives/2005/03/03/always-remember-password/" target="_blank" rel="ugc">http://roachfiend.com/archives/2005/03/03/always-remember-password/)"

jur,  nam nie chodzi o hasła np do kont bankowych ale na forum czy maila. Wcześniej były zapamiętywane, a potem (bez jakiejkolwiek ingerencji z mojej strony) nagle zaczęły "znikać"
a ja mam inny problem
zaraz zwariuje  😤 😤 😤
w programie do obrobki graficznej sa rozne okienka jak to zwykle bywa. i jedno z nich, kluczowe zreszta, gdzies mi zniklo!!!! do jasnej ciasnej
podejrzewam ze przesunelam je minimalnie za ramke glownego okna programu i nie moge go w ZADEN sposob odzyskac! <wyrywa wlosy z glowy>
oczywiscie komenda z menu pt. "pokaz to okienko" nie daje efektu. ono gdzies sie pokazuje tylko go nie widac
probowalam juz uruchamiac i dokument i program od nowa. wiecej - odinstalowalam i zainstalowalam ponownie. dalej nic

juz kiedys tak mi sie zrobilo w innym programie. po ktoryms z kolei uruchomieniu (jak malpa doslownie) okienko pojawilo sie - sam koniuszek dostrzeglam i wyciagnelam na wierzch

alez jestem zla

edit: hura!! odpalilam nie z menu start tylko przez dokument. i jest!!!  😅
nigdy tego nie zrozumiem
Mam problem ze skanerem (HP psc 1215) - a mianowicie: jak próbuję zeskanować stronę A4 to skan wychodzi mi mniejszy, strona z samym tekstem - marginesy wszystkie poucinane  🤔 Próbowałam zmienić rozmiar - nie da się - "automatycznie" ustawia na poprzedni.
Jakiś czas temu zmieniałam rozmiar i rozdzielczość, ale niestety nie pamiętam pierwotnych  😵 Czy ktoś wie jak przywrócić wszystko do normalności?

Tak wygląda skan strony A4  🤔 :
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
29 października 2009 00:19
Mały problem a propos klawiatury 🙂  Kupiłam sobie za 6,50 zł ,,wypaśną" klawe z taką ową końcówką. Szaleństwo.
Niestety mimo że mam wejście w  kompie na tą końcówkę ,nie czyta mi klawiatury! Halo! Włączam, klawa się świecie przez 1 sekundę po czym mówi mi dziękuję na do widzenia i cześć jak czapka pa jak parasol. Nie działa.
Na instrukcji Pisze, że jest kompatybilna z Winows XP, który używam.
Jednak system szuka i  ni widu ni słychu. Wiem, że gdzieś tą opcję przestawiało się w Biosie. Czy ktoś mi może naświetlić sprawę? wytłumaczyć  konkretnie gdzie i jak mam grzebać w ustawieniach żeby nie spieprzyć sprawy i nie namieszać bardziej w systemie? Moja stara klawiatura dosłownie padła. Zamiast enter było - kopiuj/wklej itp. Sprawa jest pilna z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Musisz wejść do BIOSu/setupu (przez delete? F1? F2?) i poszukać urządzeń peryferyjnych - gdzieś na samym początku. Przestawić klawiaturę z USB na PS2. Zapisać.
Powinno Ci się udać starą klawiaturą, nawet bez enter. Ale to dziwne  🤔 Może jednak masz uszkodzone wejście na płycie głównej? A może klawiatura uszkodzona?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
29 października 2009 13:22
u Mojego klawiatura śmiga, dziękuję halo   :kwiatek: oczywiście ruszam do boju , bo te 6,50 nie mogę spisać na straty 🙂
Słuchajcie nic nie rozumiem z torrentów 🙄
To jest nielegalne tak?
Druga sprawa, to ściągnęłam utorrenta, no i próbuje coś sciągnać - i jest to strasznie wolno - tzn odcinek jakiegoś serialu mi się w miarę szybko ściągnał, ale reszta idzie powoli, rzez cały dzień mam 20% 🙄 Czemu?

I jeszcze jedna rzecz. Są takie serwisy tego typu: http://tvfreeload.com/ co one dają? Warto sie rejestrować czy to naciąganie ludzi? To jest ponoć dostęp do torrentó - to skoro mam za darmo ten program to chyba bez sensu rejestrować sie na czymś takim i płacić?
Proszę pomóżcie!!!
Otóż mam problem, ponieważ mój szanowny laptop przestał widzieć płyty. To znaczy widzi, że płyta w napędzie jest, ale już co na niej jest to tego nie raczy dostrzec. Płyte sprawdzałam na innym lapku i jest ok. Z innymi płytami robi dokładnie tak samo.
Macie może jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje?
Schrzanił się laser w napędzie? Napęd jest niemożliwie brudny? Mógł też trochę odłączyć się kabelek - na zewnątrz napędu lub w środku. Tak czy siak - serwis. Pewnie wymiana na nową nagrywarkę będzie najbardziej opłacalna. Albo zakup zewnętrznej.
Ehh... Wcale mi się ten serwis nie uśmiecha, dużo zachodu z tym :/  Ale no nic, jak trzeba to trzeba. mam tylko nadzieje, że uda się to podciągnąć na gwarancje.

W każdym bądź razie dzięki Halo za pomoc.
a ja mam takie pytanie do osob ktore lepiej odemnie znają sie na komputerach czy moze mi ktos powie jak mozna sicagnac z tego foty?
ftp.aszcom.ogicom.pl

bede bardzo wdzięczna 🙂
prawdopodobny prawidlowy adres to :[url=http://ftp://aszcom.ogicom.pl/]ftp://aszcom.ogicom.pl/[/url] musisz wpisac hasło i login. Można łączyć się przez explorera lub przez WC itd...
Teraz mi fika Firefox - nagle przestał wyświetlać obrazki. Wszystko poza tym działa. Ad blocka wyłączyłam na wszelki wypadek, ale nie pomogło. Jakieś pomysły?

Edit: Problem rozwiązany. Przywróciłam w preferencjach "pobieraj obrazki automatycznie". Nie wiem, czemu było odznaczone. Nie przypominam sobie, żebym to tykała.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
07 listopada 2009 09:58
Mój laptop bardzo mocno się grzeje i głośno chodzi.Wiem,że to jest dosc charakterystyczne dla tego modelu hp,ale wiem również,że w dużej mierze wpływa na to trzymanie komputera na kolanach itp W związku z tym chciałabym prosic o polecenie jakieś niedrogiej ale skutecznej podkładki chłodzącej pod lapotpa. Nie wiem czy model komputera ma tu jakies znaczenie,ale na wszelki wypadek podam :hp pavilion dv5
Z góry dziękuje za pomoc 😉
Mam prośbę. Czy ktoś z Was mógłby mi polecić jakiś darmowy program w którym będę mogła podzielić mp3? Chodzi mi skrócenie intro piosenki/wyrzucenie go, tak  by kawałek można użyć jako dzwonka do komórki.. W necie jest sporo tego ale póki co z żadnym ze ściągniętych nie udało mi się tego zrobić.. 🙁

[edit] Chyba,że jakaś dobra duszyczka ma w tym zakresie umiejętności i mogłaby zrobić to jakoś ładniej żeby nie było takiego drastycznego cięcia  a delikatne wejście..  🤣
ja wycinałam programem Gold Wave
a jak chciałam całe piosenki na telefon to ,żeby więcej się zmieściło to zmniejszałam ich rozmiar w MP3 To Ringtone Gold jakoś piosenek może troche gorsza się robi ale z rozmiaru 4 MB zmniejsza na 1,5 MB np 😉
Kasija, dziękuję.. Zaraz ściągnę i zobaczę co uda mi się zdziałać.. 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
08 listopada 2009 14:59
Nie działa mi gg 🙄 Klikam na ikonkę i albo pokazuje się klepsydra a potem znika, albo nic. Tak jakbym w ogóle na ikonkę nie klikała 🤔 Co zrobić?
hmm rester kompa albo alt+ctrl+del i dalej plik i nowe zadanie(uruchom)

Ja tam nie posiadam juz GG mam AQQ i jestem bardzo zadowolona bo nie zacina się tak często jak GG raz chyba tylko przez 2 miesiace mi się zacieło
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
10 listopada 2009 18:23
Help.
Urywa mi mocno połączenie z netem. Restartuję switcha, net wraca na 10-15 minut, po czym połączenie się zrywa. Do tej pory jak switch umierał, to nic go nie stawiało na nogi - oprócz wymiany. Czy można reklamować switcha jako sprzęt "wadliwy chwilami"? Czy szukać innego powodu zrywania połązcenia?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się