Pomoc naukowa (zadania, tłumaczenia itp.)

To w kwadratowym nawiasie to są jednostki jbc 

Szczerze przyznaję, że nie mam pojęcia, co oznaczają literki "jbc".


Co w przybliżeniu wychodzi 729,32 1/s

Gratis rachunek na jednostkach:



Choć jakoś nie jestem przekonana czy to o to na pewno pytałaś...  🤔
[quote author=karolinag4 link=topic=136.msg359434#msg359434 date=1255978290]
To w kwadratowym nawiasie to są jednostki jbc 

Szczerze przyznaję, że nie mam pojęcia, co oznaczają literki "jbc".

(...)
[/quote]

🚫 jbc - jakby co (jakby ktoś pytał/nie wiedział) koniec  🚫
🙇
Wszędzie się człowiek może czegoś nowego dowiedzieć  🙂
Dzięki Moona jak najbardziej o to chodziło  :kwiatek: Jeszcze skrobnę PW  🙂
Piszę w nowym poście, żeby podbić wątek.

Mam jeszcze jedną zagwozdkę.
Mam wyznaczoną kołową częstość rezonansową (A) - 690,8 , teoretyczną kołową częstość  rezonansową (B) - 729,9 a teraz muszę obliczyc różnicę procentową między nimi.
Wzór:  A-B/A i to razy 100%. I problem w tym, że wychodzi wartość ujemna  😵 jeden i drugi wynik jest raczej dobry (obliczany przy pomocy profesora), więc w czym tkwi haczyk?  🤔 😵 nienawidze fizyki!  👿
To chyba nie robi ze ujemny wynik, po prostu roznica jest bez minusa.
Tam w liczniku zawsze się bierze wartość bezwzględną z różnicy, a nie samą różnicę.
Dzięki  :kwiatek:
In.   tęczowy kucyk <3
23 października 2009 01:00
No to się szybko obudziłam... Ale może ktoś mi pomoże pomocy (albo ogólnie przed 7.50 rano : P)
Nie mogę tego nigdzie znaleźć (nawet wujek google nie chce mi nic wypluć... : (  )...
1. Które części Polski mają największe niedobory wód powierzchniowych? Wyjaśnij przyczyny.
[s]2. Wytłumacz, dlaczego w zimie w głębokich jeziorach woda nad dnem ma temperaturę 4stopnieC.[/s] (pomogła ciocia wikipedia : P )
3. Wyjaśnij, dlaczego rozmarzanie jeziora następuje od jego brzegu.

...
1. Nie licząc Pustyni Błędowskiej  🙂 to pewnie śląsk (kopalnie) świętokrzyskie ("białe" zagłębie). Powód: przemysł (szczególnie wydobywczy) i duże zaludnienie. (więc wszystkie aglomeracje).
3. Pewnie dlatego, że po obwodzie jest jakby najwięcej "kontaktu" z wyższą temperaturą. Nie pamiętam tego prawa, ale to tak samo, jak oddawanie/pobieranie ciepła przez zwiększenie powierzchni (żeberkowy kaloryfer, konwektor...)
Sory, że nic dokładniej, ale jest póóóżno, i lepiej choć co - może pomoże.
In.   tęczowy kucyk <3
23 października 2009 13:48
halo, dzięki 🙇 przepisywałam na szybko, 5min przed wyjściem z domu i nie zdążyłam podziękować wcześniej, ale dosłownie dupę mi uratowałaś :kwiatek: !
Potrzebuje cen podstawowych art. spożywczych w zaborze pruskim z początku XXw, nie bardo mi idzie googlanie  🙇
hej, mam do Was taka prosbe w imieniu mojej kolezanki 😉 ale zadanie jest zabawowe  😁

Chodzi o pomoc w projekcie na studia, do ktorego potrzebne sa rysunki potworow.
jesli moglabym Was poprosic o wejscie na strone:

http://sketch.odopod.com/

i zalogowanie sie do konta:
nick: helter.skelter
hasło: helterskelter11

i wyrazic siebie w rysunku - a konkretnie swoj lek. Chodzi o pokazanie wlasnego obrazu POTWORA. Moze byc to potwor, ktory chowa sie w Was, albo taki, ktorego sie bardzo, bardzo boicie. Potwor z waszych koszmarow, albo taki "mroczny pasazer", jak u Dextera 😉 Interpretacja dowolna. Nie chodzi o umiejetnosci rysownicze, bo obrazki nie beda uzyte bezposrednio w projekcie, potrzebne sa tylko do analizy. Nie musza byc podpisane, moga miec nadane tytuly jesli chcecie. 

jesli wolicie wyslac potwora na maila, narysowanego paintem/ps-em/gimpem albo na kartce i zeskanowanego to wysylajcie go na maila: parulinka@wp.pl albo do mnie kaprioleczka@o2.pl a ja przekaze do Pauliny.
jesli zupelnie nie czujecie sie na silach narysowac potwora, mozecie o nim napisac.

bylybysmy ja i Paulina bardzo wdzieczne za pomoc  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
trzynastka   In love with the ordinary
26 października 2009 08:48
Wie ktoś może jak ma wyglądać wstęp do pracy badawczej? Co ma zawierać?

Dostałam wytyczne co do ilości stron, czcionki, rozmiaru marginesów ale żadnych wskazówek co mam tam napisać  🤔
A wstepu nie pisze sie na koncu, jak juz wszystko masz gotowe?? I pod to tworzysz wlasnie wstep??
u mnie na studiach na początku kazali pisać aktualny stan badań.
trzynastka   In love with the ordinary
26 października 2009 13:34
Ja na jutro mam oddać wstęp do mojej pracy badawczej której jeszcze nie zaczęłam, bo baba jest na tyle beznadziejna że ani nie wiem jak to ma wyglądać, ani z czym to się wszystko je.
ninevet poszukaj w necie jak  napisać pracę magisterską/licencjacką, tam powinno być wyjaśnione jak ma wyglada wstęp do tego typu pracy. Na pewno powinien być przedstawiony dotychczasowy stan badań, cel pracy, dlaczego taki a nie inny temat. W tej chwili tyle pamiętam, pisanie wstępu dopiero przede mną  😂
Ninevet,

ponizej masz co MY umieszczamy w pracach badawczych tylko uwaga! to jest dla brytyjskiego uniwerka, moga byc roznice, chociaz generalnie powinno sie pisac tak samo.
mam nadzieje, ze troche rozjasnilam  :kwiatek:

Strona tytulowa: imie, nazwisko Twoje i tutora, temat pracy
streszczenie/podsumowanie: krotki opis wszystkiego co znajduje sie w pracy. pisze sie to na koniec.
spis tresci
Wstep: krotki opis tego co znajduje sie w pracy i dlaczego wybralas taki temat a nie inny (tylko pamietaj ze piszesz w 3 osobie)
Glowne zalozenia pracy badawczej: my wypisujemy w punktach; nie wiem jak lepiej przetlumaczyc "terms of references"
przeglad literatury: co mowia na ten temat ksiazki, inne badania, artykuly w mediach
metodologia: co konkretnie zrobilas, NIE co planowalas zrobic, NIE w jaki sposob to robilas, tylko co zostalo zrobione
wyniki (rezultaty): grafy + opisy
Analiza i dyskusja: analiza tego co wyszlo ci z w wynikach
Ocena (ewaluacja)
wnioski i rekomendacje: czyl generalnie co wynika z pracy
Zalaczniki
odniesienia (czyli teksty, ktorych gdzies uzylas w pracy)
bibliografia

jesli masz jakies pytania do tego to mam caly ogromny booklet z opisem co powinno sie znalezc w ktorej sekcji 😉
trzynastka   In love with the ordinary
26 października 2009 17:12
dziękuje za odpowiedzi ale chyba jednak jutro pójdę i powiem tej babie, że nie zrobiłam bo nie wiedziałam jak.
Nie będę zgadywać a potem robić 2 raz.  🤔
ninevet daj znać czego się dowiedziałaś  😉
asior   -nothing but eventing-
27 października 2009 18:51
No to ja tez mam problem. Nie znalazlam ksiazki u siebie, ktora by to wyjasniala...

Chodzi o dysocjacje stopniowa i calkowita. Kiedy zachodzi jedna a kiedy druga? Na kole z chemii mialam napisac reakcje zobojetniania i hydrolizy czasteczkowo (spoko, umialam  :hihi🙂 a pozniej jonowo z uwzglednieniem dysocjacji stopniowej.

Poprawe mam pewnie za tydzien, ale wole juz zaczac cwiczyc. Help! 😵
trzynastka   In love with the ordinary
27 października 2009 19:24
[quote author=Żeglarz link=topic=136.msg364515#msg364515 date=1256638043]
ninevet daj znać czego się dowiedziałaś  😉
[/quote]
Chciałabym się tym podzielić ale nie wiem.  😵
na każde moje pytanie odpowiedzią bylo "przeciez wszystko już wyjaśniłam" wiec muszę stworzyć cokolwiek i czekać aż poprawi mi błędy by dowiedzieć sie jak to ma wygladać  👿
kto będzie tak dobry i przetłumaczy mi na niemiecki kawałek piosenki:
Jeszcze czasem gadam bzdury,
Lub krzyczeć zaczynam.
Po upadku szybko wstaję,
Nie chce się zatrzymać.
Nie uważam na ulicy.
Czasem szukam zwady.
Policjantem nie zostanę,
Mam swoje zasady.

w sumie przetłumaczyłam już sobie,ale moje tłumaczenie to  🙄 no coment. Mogę prosić jak coś to na pw?  😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
28 października 2009 10:34
wstaw swoje tlumaczenie to moze pogadamy  😁
do anglistów prośba:

potrzebuje wypisac jak najwiecej synonimów do:
to LOOK, to WALK, to SAY
wpatrywac, gapic, szwedac, spacerowac, szeptac, ale co jeszcze ??

HELP !
miałam to kiedyś na angielskim i z tego co znajduję teraz w notatkach to:

LOOK
stare, gaze, glance, glimpse, peep, peer, squint, inspect

WALK
stroll, march, plod, saunter, step, stride, trudge, wander

SAY
whisper, yell, bellow, groan, mumble, mutter, roar, shout

edit:
jeszcze ogólnie do ruchu mam tiptoe i slither, można to podciągnąć pod chodzenie chyba (choć co do ślizgania się nie jestem pewna)
mądry słownik-thesaurus applowski podaje:

LOOK
glance at, gaze at, stare at, gape at, peer at; peep at, peek, take a look at; watch, observe, view, regard, examine, inspect, eye, scan, scrutinize, survey, study, contemplate, consider, take in, ogle; informal: take a gander at, rubberneck, goggle, give someone/something a/the once-over, get a load of, eyeball

WALK
stroll, saunter, amble, trudge, plod, dawdle, hike, tramp, tromp, slog, stomp, trek, march, stride, sashay, glide, troop, patrol, wander, ramble, tread, prowl, promenade, roam, traipse; stretch one's legs; informal: mosey, hoof it; formal: perambulate.

SAY
speak, utter, voice, pronounce, give voice to, vocalize, declare, state, announce, remark, observe, mention, comment, note, add; reply, respond, answer, rejoin; informal: come out with; claim, maintain, assert, hold, insist, contend; allege, profess; formal: opine, aver; express, put into words, phrase, articulate, communicate, make known, put/get across, convey, verbalize; reveal, divulge, impart, disclose; imply, suggest, recite, repeat, utter, deliver, perform, declaim, orate.
-
saisissante i Kaprioleczka

jestescie wielkie !! dziekuje bardzo 🙂 ! :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się