masaż koni

przypomniało mi się, że jeszcze kiedyś słyszałam bardzo pochlebną opinię o tej książce: http://www.amazon.com/Activate-Your-Horses-Core-Unmounted/dp/0974767018/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1217745865&sr=1-1 Activate your horse's core - Unmounted exercises for dynamic mobility, strength and balance, Narelle C. Stubbs and Hilary M. Clayton (btw Hilary Clyton jest współautorką wydanego niedawno Atlasu anatomii klinicznej konia). książka w komplecie z DVD

podobno jest opis co robić, oraz jaki ma to wpływ na dane mięśnie. kolorowe zdjęcia, konkretne opisy, książka niedługa, ale poręczna (można zabierać ze sobą do stwora).
Ponia   Szefowa forever.
20 listopada 2008 22:44
Proti napisał: ja mam na dysku materiał zostawiony u nas po konsultacjach przez p.Zbigniewa Wróblewskiego, dotyczący strechingu. Są tam drobne błędy w podpisie rysunków, bo artykuł był przed końcową korektą, ale jeśli ktoś chce, mogę wysłać na emaila.
Z tego co pamiętam już paru osobom na starej volcie to wysyłałam

_Gaga też chętnie poczytam na temat padu

Proti! Ja ja! Poprosze😉 na maila😉

na privy z tym małpki jedne! / a.
Skoro chcecie czytać proszę bardzo:
Wczoraj pierwsza sesja masażu padem na koniu z bólami grzbietu (koń po kilku blokadach - bóle nadal są )
Pierwsza próba przejechania łapką wzdłuż grzbietu (lekko) - koń przysiada :-/ Stęp sztywny - koń ciągnie tył. Pół godziny masażu padem ustawionym na program dla koni z problemami i test , tj. przejechanie łapką - reakcja o 99% mniejsza. I stęp w ręku - po prostu inny koń
Zobaczymy jak efekty po kilku - kilkunastu sesjach masażu. Ale wg mnie to działa chociaż byłam nastawiona sceptycznie...
poniżej zdjęcia z sesji (robione komróką stąd "jakość"😉

Gaga a jak konie reagują? Widać w trakcie ze je "rusza" to?
Masz może w aparacie opcję by filmik skręcić?
Filmik nakręcę, nie ma problemu , tyle że komórką więc nie ręczę za jakość , no i w dzień muszę, bo wieczorem za ciemno :-/

Na razie na 4 "przemasowane" konie wynik był 3:1. W tym 3 nie zwróciły uwagi na urządzenie (ono jest na prawdę cichuteńkie) i szybko zaczynały... drzemać i jeden - mój 3 latek - trochę się wiercił i nasłuchiwał ale i on podczas drugiej sesji już spokojnie wcinał siano ...
gaga_ cenne uwagi, jak najwięcej relacji proszę 🙂

gdzie kupiłaś wogóle ?
pierwszy post w tym watku
wiem, że tam jest, sklep.horses.pl wystawia je także na allegro - troszkę taniej - co nie znaczy że to jedyne źródło z którego te pady można nabyć dlatego zapytałam
z tego co wiem gaga ma własnie z tego zrodła
w sklepie horses oczywiście
a relacje będę pisać na bieżąco
Ciekawa jestem jak w dłuższym czasie pad podziała na konia ze zdjęcia...
a ja mam pytanie kto Wam masuje konie? Czy znacie p.Katarzynę Żukiewicz?
25-29.03.2009 ma być LEE w Poczerninie POLECAM.

Ja się do niej wybieram z koniem  😅
Tak GNIADA, znamy.  🙂
A co dokładnie chcesz wiedzieć? Moze pw ?


co do wątku ja posiadam takie coś :
http://www.equissage.co.uk/

Każda takie urządzenie to TYLKO maszyna. Nie ma wyczucia...
wyslano mnie z tym tutaj takze pisze:

Akupunktura, akupresura, masaż i streczing koni -najbardziej osobiscie interesuje mnie akupunktura. Czy ma ktos osobiste doswiadczenia? Kto takie zabiegi w Polsce wykonuje? Jakie sa rezultaty? Ile cos takiego kosztuje?
Na AR we Wroclawiu jest dokladnie taki blok 10cio godzinny z dr wet. Lee Hollen... moze ktos uczestniczyl?
chciałabym się dowiedzieć czy jest ktoś w okolocy wrocławia,dolnośląskie, lub poznania, wielkopolskie kto dojeżdża aby zrobić masaż? zależy mi na kimś z doświadczeniem.
:kwiatek: :kwiatek:
_Gaga, no i jak masażowe efekty?
Dr. Lee robiła mojej akupunkturę.

Można w ten weekend się wybrać do koniem do Poczernina.  🏇
Swojej codziennie po treningu masuje szyje, łopatkę oraz stretching z nogą..przy jednym masażu kobyła zrobiła ogierem..chyba jej się podobało. 🏇

Znów przy naświetlaniu mnie podgryza.. 😜
_Gaga, no i jak masażowe efekty?

Niestety z koniem problematycznym , właściwie z jego szanownym panem straciłam kontakt (jednym słowem chłop kopnął mnie w tyłek z hukiem  😀iabeł🙂
Moje zdrowe, więc ciężko chwalić pad... ale wydaje mi się że lepsze w ruchu, luźniejsze :-)
_Gaga, a jak często się masujecie itd?
ile kosztowały kursy u Lee?
Sznurka na podlasiu też mamy masażystę  😉 Kursy organizuje równiez z tego co wiem.

edit. Zapomniałam co chciałam napisać.

Mój miał jedną sesję masażu i ogromnie mu się to podobało. Po pierwszych minutach zaczął ziewać i rzuć niemiłosiernie a później kłaść się na masażystkę  😂 Tak zrelaksowanego konia to nigdy nie widziałam  🤣
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
22 czerwca 2009 09:05
sznurka, ze strony poczernina, poprzedni kurs Lee:

Oplata organizacyjna wraz z dyplomem

40 PLN/1os za cały kurs
Nauka na kursie 70 euro /1os/stopień
Nocleg w pokoju 2 osobowym, 3 posiłki dziennie (ś,o,ko) 135 PLN/1os/noc

Boks bez wyżywienia 40 PLN/dzień

Cena wyżywienia konia w zależności od indywidualnych potrzeb. 

Zabiegi indywidualne i akupunktura uzgadniane są bezpośrednio z Lee Hollen.
Wiadomo kiedy będzie LEE?
myślimy o sierpniu lub lipcu, ale może lepiej będzie po wakacjach np. wrzesień. napiszcie jak Wam się wydaje, że będzie dogodniej dla wszystkich
Ja bym chciała jak najszybciej.. 🙇
... we wrzesniu byloby zdecydowanie korzystniej
I coś wiadomo kiedy będzie?  👀
nic nie ustalone na razie.nadal nie wiem czy większej ilości osób bardziej pasuje we wrześniu. najlepiej dzwonic do poczernina albo pisać do mnie na priv, jeśli uzbiera sie kilka osob, wtedy sciągniemy Lee wczesniej (albo tak jak bezie pasowało kursantom)
korsik wiem,że w dolnoślaskim napewno wykonuje masaże p.M.Przewoźny i napewno jest bardzo dobry 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się