kącik skoków

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
25 października 2009 20:56
Asior serio? 😁 ja w 16 sekundzie słyszę "trzymaj się!" a w 19 "no jesteś?", ale to może moje urojenia 😁
Asior serio? 😁 ja w 16 sekundzie słyszę "trzymaj się!" a w 19 "no jesteś?", ale to może moje urojenia 😁


mam w takim razie podobne urjoenia co Ty 😀😀
cieciorka   kocioł bałkański
25 października 2009 21:41
a ja słysze dokładnie to, co napisała asior 😉
uuu asior , chcialas Siwka to masz Siwka widze😀 gratki, super chlopak🙂
mam pytanko. jakie ćwiczenia mozecie mi zaproponowac na skoki luzem jeśli koń ma problemy z zadem. problem nie jest taki ze koń "nie dolatuje" i zrzuca np drugi człon oksera ale zrzutki zdarzaja sie glownie na 1 czlonie. prosze o odpowiedzi na priv czy nalezalo by robic skoki wyskoki czy cwiczyn na niskich czy na wyzszych czy ustawiac jakies ptaszki ukosniki ito wszystkie propozycje mile widziane 🙂
Zasadniczo problemy techniczne w skokach rozwiązuje się manewrując punktem odbicia.
W tym wypadku pojawia się problem stary jak świat: po co?  🤔 IMO - jeśli (młody?) koń na etapie skoków luzem wykazuje bezwład zadu i brak szacunku do drągów - to nie robi się z niego skoczka.
asior   -nothing but eventing-
27 października 2009 18:52
kasska, dokladnie, mial byc iwy, to jest  😁  Jak na krosie bedzie waleczny, to ideal!  😜
asior   -nothing but eventing-
01 listopada 2009 15:54




Czasem Mlody zapomina zabrac jedna noge  😁
asior, ale się Młody wyrobił! jestem pod wrażeniem  😜
asior   -nothing but eventing-
01 listopada 2009 20:47
Juz myslalam, ze cos z nim nie tak, bo cisza zapanowala  🙂
Gillian   four letter word
01 listopada 2009 20:49
asior, bedziesz z tym pięknisiem w Grzybowie? 🙂 to ocenię na żywo 😀
zarąbiaszczy, no!
Juz myslalam, ze cos z nim nie tak, bo cisza zapanowala  🙂

To z wrażenia  😍
Ponia   Szefowa forever.
09 listopada 2009 00:21
Asior świetny ten twój siwek😉
Jak  tak skoczki? co u Was słychac😉?

My już 2 tydzień pracujemy,po przerwie, zaczynamy skok i za 2tyg konsultacje z trenerem Wassibaurem 🏇 😅



  a  to nasze stare skoki z wakacji 2008 😉

( jakość i drgania bo kręcone z konia)


Pozdrawiamy😉
Skakać każdy może , jeden lepiej, drugi....



😵
Bischa   TAFC Polska :)
09 listopada 2009 07:51
Mogę poprosić o link do wyników z Leszna z niedzieli ? Bo IE mi świata koni nie odpala .
Gallien   Un poco di zucchero
09 listopada 2009 11:02
Skakać każdy może , jeden lepiej, drugi....



😵


popłakałam sie ze śmiechu, toż to zalicza się do jakiejść akrobatyki konnej  😵
Skakać każdy może , jeden lepiej, drugi....



😵


Ja jak to oglądałam to wszystko mnie bolało  🙄 ale Trener mi wytłumaczył,że to jest jakiś styl jazdy-jakiś bo nie pamiętam jak się  nazywał  🤬 .Tak jak jest tego francuza(nie wiem jak się pisze  😡 )
opolanka   psychologiem przez przeszkody
09 listopada 2009 14:09
styl jazdy?? Bez przesady ...
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
09 listopada 2009 14:12
[quote author=Asia87 link=topic=18.msg374715#msg374715 date=1257748417]
Skakać każdy może , jeden lepiej, drugi....



😵


Ja jak to oglądałam to wszystko mnie bolało  🙄 ale Trener mi wytłumaczył,że to jest jakiś styl jazdy-jakiś bo nie pamiętam jak się  nazywał  🤬 .Tak jak jest tego francuza(nie wiem jak się pisze  😡 )
[/quote]
chodzi Ci o Jean d'Orgeix?

aż tak tragicznego stylu to on nie proponował.ale może faktycznie pan się jego kaset naoglądał i przełożył to na własne...swoją drogą ten sam filmik wklejony jest w kąciku sportowca amatora  😉
W komentarzach chyba było gdzieś, że to zawodnik polo! Taką zamiankę sobie zrobili, zawodnicy polo na koniach skoczkach i odwrotnie..więc mam nadzieję, ze to prawda i to biedne konisko miało owego akrobatę na grzbiecie tylko raz😀 🙇

W kolejnych komentarzach ta plotka została zdementowana. W którymś innym wątku, w którym filmik został wklejony(filmiki, KR, laicy...) było to wyjaśnione dokładnie 😉
Rudzia   Dwie Złośnice:)
10 listopada 2009 10:46
Mam spoznione fotki z regionalnych zawodow w Aro z 24-25 pazdziernika.

Niestety przez pogode i swiatlo jakie panowalo w hali nie sa super, ale cos widac😉 moze ktos siebie rozpozna🙂

[url=http://gajewska.smugmug.com/Sports/ZR-B-Aromer/10120193_3QqPb#695439087_54Buu]http://gajewska.smugmug.com/Sports/ZR-B-Aromer/10120193_3QqPb#695439087_54Buu[/url]

Pozdrawiam  :kwiatek:
Słuchajcie, czy postawienie koniowi, który ponad miesiąc nie skakał szeregu z 3 skoków-wyskoków i oksera po 2 fulach nie jest zbyt dużym wyzwaniem? Tzn. nie za bardzo gimnastycznie? Cały czas chodzi, tylko nie skakał. Okser docelowo ma być 110cm, nie więcej.
nie skakał szeregów gim czy wogóle nie skakał?
W ogóle nie skakał.
to trochę sporo.

Z resztą sam ci pokaże na jeździe jak mu będzie szło , ale nie przesadzaj.
Mam pytania... Jak wyglądają skoki ?....mam na myśli początkujących.....  Jak wygląda taka nauka? Czy jest trudno się tego nauczyć?
Soniu To bardzo nieprecyzyjne pytanie  🙂 Bo wszyscy jeźdźcy uczą się skakać przez całe życie  😁 a w sumie... trudne to nie jest  😀iabeł: Co rozumiesz przez "nauczyć się skakać"? jaki poziom?
Powiem tyle.... hmm..... jeżdżę od 2,4 lat i umiem podstawy i takie tam....... do skoków chyba przydają się drążki, kawaletki, ale to umiem ......natomiast teraz będę się uczyć skakac przez przeszkody bo chcę iść na zawody L1 będą z tego co wiem przeszkody 1-50cm i 4-70cm..... Nie wiem jeszcze dokładnie na kiedy się zapisze na te zawody(prawdopodobnie w marcu lub w czerwcu) ,....... Będę teraz się uczyć skoków... No wiem te pytania są dość...ekhmm... No i nie wiem jak się skacze ....jakieś rady?...Bo będę skakać a jeszcze tego nie robilam...więc się pytam jak to wszystko wygląda....
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 listopada 2009 14:20
Soniu, L1 to przeszkody o wysokości 105 cm,to po pierwsze.

Po drugie,fajnie,że masz dobre chęci,ale...napisz nam co potrafisz,czy swobodnie poruszasz się w równowadze w czterech chodach...napisz nam coś o koniu na którym chcesz skakać...bo to co na razie napisałaś,to takie jakby wróżenie z fusów 😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się