Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
29 października 2009 21:01
ja potrzebuje złoty środek!!!!
Piotruś ma jeść NUTRAMIGEN- czyi najobrzydliwsze mleko zastepcze... a mój mały żarłok może byc mega głodny, płacze że chce jesc a butlke wypluwa nawet po dosłodzeniu glukoza....
ktoś to już przechodził? jakie sposoby??? BO zwariować idzie 😵
Dręczyć pediatrę? Niech znajdzie inną opcję (na pewno jest, ale czy tania - to wątpię  🤔).
zairka, a bebilon pepti?

kamkaz, ja tu juz czekam od kilku dni niecierpliwie na ciebie i smerfi. wlasnie, gdzie smerfi? 👀
A jak u Was z bliznami po cesarce? Jodzi pisze, że po trzech latach po bliźnie ani śladu, a moja mama, 22 i pół roku od porodu, a brzuch wręcz oszpecony...


moze kiedys sie nie certolili, teraz jakos delikatniej tną

ja mam to rodzinne ze duzo nawet bardzo duzo tyłam w kazdej ciązy
do 30 kg 😤
przed pierwszą ciąża wazyłam 51 kg przy wzroscie 164 cm
potem schudłam bez problemu, pomogła mi jazda, nie karmiłam piersią wogóle
przy drugiej ciązy powtórka z rozrywki - znów doszłam do 80 kg 😕nie obzerałam sie, po prostu tyłam i to wszedzie- łacznie z barami, talią, nogami- plakac mi sie chciało, czulam sie jak lokomotywa z wagonami
jakos tez udało mi sie chudnąc ale juz nie tak latwo i nie tyle
po blixniaczkach- do teraz nie moge dojsc do siebie mimo tego ze cały czas jestem w ruchu, nie siedze, nie obzeram sie- wrecz przeciwnie

moja mama tez przytyła 30 kg, ale miała mnie jedną wiec juz potem nie tyla
do dzis jest duzo szczuplejsza ode mnie

zawsze zazdrosciłam tym dziewczynom ze maja ladne brzuszki
mnie nawet nos utył i mialam murzynski 😲

ale pracuje nad tym, tabletki odchudzające nie pomagaja, talia znikła chyba na zawsze
moze jakos pod okiem lekarza udało by mi sie schudnąc, pomysle o tym zimą- bedzie wiecej czasu
zle sie z tym czuje
mam kompleksy

ale sie nie poddaje 🍴


zairka- nutramigen podobno jest obrzydliwy
nam tez to kiedys zalecali / w zasadzie próbowali /ale w koncu staneło na bebilonie HA
kazde dziecko inne, moje w koncu nie byly alergikami

drecz pediatre, moze jest cos smaczniejszego
Zairka - uściskaj Piotrusia  :kwiatek: strasznie się cieszę, że w końcu w domu, uff... ależ dzieciak przeszedł 😲
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
30 października 2009 09:52
Kochani... niestety innej opcji nie m chyba ze dziecko znowu ma sie meczyc z biegunką i kupac żywą krwia 🙁
Jedliśmy juz bebilon Pepti i właśnie przy nim dostał alergii, nutramigen jest najbardziej neutralny przez co najlepszy i paskudny w smaku, ba nawet obrzydliwy ma zapach.
Jakos noc przetrwaliśmy, na poł śpiąco zjadał wszystko, musiałam tylko butelki avent odstawić w kąt i podawać ja za starych dobrych czasów w szklanej butli+ smoczek kauczukowy naciągany i wiecie ze jadł 😂 zobaczymy jak długo 🤔

wawrek :kwiatek: on przeszedl a ja razem z nim w zyciu tyle lez nie wylałam co tam w szpitalu patrząc jak dziecko z bólu sie zwija i rzuca a brzuszka dotknąć nie dał, non stop był na paracetamolu przez pierwsze 4 dni 😕
Już chcieli chirurga wołac i robić mu gastroskopie, na szczęście sie obeszlo
A Piotruś juz jest taki cudowny że sama niemoge przestac sie na niego patrzec: gada po swojemu, smieje sie, robi the best miny no poporstu maly wielki czlowiek 😍
Zairka - znam ten ból doskonale, cierpienie własnego dziecka i ta bezsilność to najpaskudniejsze i najbardziej bolesne uczucie jakie może być.

Najważniejsze, że jest lepiej. Z każdym dniem jest coraz większy, silniejszy. Jaga też już nawija po swojemu i robi się kumata 😀
Kamkaz for ju, tort z chrztu Martynki 🙂
Ale ten słodki torcik moje dziecko miało gdzieś ....  🤣
kermit   Horses horses everywhere ..
30 października 2009 10:36
moze kiedys sie nie certolili, teraz jakos delikatniej tną

jeżeli rok i 9 miesięcy to jeszcze 'teraz' to nie mogę się zgodzić  😫
Mam brzydką nierówną bliznę, która w dodatku trochę rośnie (bliźniowiec).

Obciążam wygląd mojej blizny zarówno moją skórę jak i lekarza który zbytnio się nie przyłożył. Co prawda cesarka była nagła ale kurczę nie pierwszy raz chyba ciął i to na gwałt. Niestety taki szpital gdzie liczy się ilość a nie jakość  😤
ushia   It's a kind o'magic
30 października 2009 10:51
kermit -ciesz sie, ze juz praktycznie nie tna w pionie, mialabys "sliczny" wzorek conajmniej od pepka w dol a przy fantazji rzeznika juz od mostka
niestety bliznowiec to juz kwestia osobnicza - tez mam sklonnosci i glupie zadrapanie o kolec rozy konczy sie szrama jakby mnie nozem cieli  🙄
Madox , az sie glodna zrobilam.... eheeeee cudo 🙂
Zen wlasnie nie wiem gdzie smerfi, nie odzywa sie 🙁

Ja wczoraj tak mi jakos niedobrze bylo, chyba przez to, ze maly tak sie ruszal i napinal, ze wymiotowac mi sie chcialo.. Przez chwile to nawet pomyslalam, ze to macica sie tak napina i zaraz mam pchac, ha ha... Ale smiesznie nie bylo wtedy, bo latalam do lazienki, az drgawki mialam i goraco mi sie robilo... duszno jakos... Poza tym dziewczyny jakos mokro mi bardziej. Znajoma mi mowila, ze wody moga sie saczyc kilka dni przed porodem zamiast "wszystko naraz"... Wiec moze to juz jakis znak dla mnie... Oby, Oby...

Zrobilam sobie ostatnie zdjecie, ale na zyczenie Laguny daje tylko linka... Dzisiaj z rana wyskoczylam szybko, bo wydawalo mi sie, ze wlasnie cala noc ze mnie cieklo i podobno jesli to sa wody plodowe to brzuch moze zmienic swoj ksztalt lub lekko sie zmniejszyc... ale nie wiem na ile prawdy w tym wszystkim... Jestem zielona, moglam isc do jakies szkoly rodzenia, a tak... ha ha :P O ja biedna...

Wiec daje linka, w tej mojej kontrowersyjnej koszulce zreszta 😁
Kamkaz 😲 Taki brzuch, jak Ty w 9mies ciazy, to ja mam po wiekszym obiedzie! Wow!
Ja 6 miesiecy po cesarce a blizny trzeba szukac z lupa,cieniutka biala.
Wstawiam foty Bianki gotowej na Halloweenowe szalenstwo 🙂
Kamkaz- sprytne, ale i tak weszłam 🤬  😉

Może smerfi już się rozdwoiła? 🤔

Jestem po EKG.
Stwierdzona tachykardia, ale przyczyna nieznana 🙁
Hormony tarczycy w normie, mocz ok. Anemia nadal ale wg kardiologa nie jest aż tak duża aby powodowała tachykardię.
Dostałam skierowanie na echo serca w celu wyeliminowania wad jego budowy oraz na badanie elektrolitów (może mam niedobór magnezu- aczkolwiek w to nie wierzę, bo łykam magnez i już od dawna nie mam m.in. skurczy łydek)
hmm Laguna oby to nic poważnego nie znaczylo. dobrze że Cię tak wnikliwie badają.

Karolina, mała wygląda szałowo! a nadaje się też na wigilijną Śnieżynkę (taką różową śnieżynkę 😉 )

Kamkaz wyglądałam podobnie w 6 mcu  😲

u nas nowość - otóż oprócz rotawirusa (zresztą lekkiego) Julek ma jednocześnie trzydniówkę, jak stwierdził lekarz na kontroli. ja myślałam że 39,5 to on ma z okazji rota, a plamki - że to po tym jak się pokusiłam na serek wiejski. okazuje się jednak że przechodzimy dwa w jednym. ufff. ale ciekawy październik.
prosze panstwa leze sobie na porodowce juz z tabletka na rozwarcie in progress... skurcze male sa ale nie jest zle... zaraz ide spac a z rana wypychamy malucha :-)  no  trauma...

maly jest maly, powinno pojsc szybko i bez komplikacji... i na pewno ze znieczuleniem 🙂😉 pozdrawiam
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
31 października 2009 02:50
kamkaz to 3mamy kciuki za szczęśliwe rozwiązanie.
Ja niezaciążona, ale staram się śledzić wątek, bo jest "miły"  😉 No i może kiedyś mi się przydadzą informacje tu zawarte
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
31 października 2009 03:09
Kamkaz  😅 😅 😅 napisz potem informacje z 'frontu'. a za kilka dni chcemy tu zobaczyc zdjęcia małego  😉
Trzymam kciuki 😅
zdjecia beda od razu jak tylko sie urodzi i lekarze pojda to ja na lptopa na minutke wskocze... :PP  

dali mi jakies tabletk na sen wiec ide przespac te pierwsza faze znikomych skurczy... a z rana epidurala chce a potem z gorki :]
trzymam kciuki abyś miała taki szybki poród jak ja.... 🤣 😅
kamkaz trzymamy kciuki i czekamy na informacje 🙂
ushia   It's a kind o'magic
31 października 2009 10:55
kamkaz, mam juz gratulowac???
kamkaz - jeeee do boju !!!!  :kwiatek:
kamkaz dawaj dawaj!

pewnie już o tym było ,ale nie chce mi się szukać. Od kiedy zaczynaliście wprowadzać inne pokarmy niż mleko? I kolejne pytanie - czy jak już kiedyś tam dzidzia zacznie dostawać np starte jabłko to mama też może zaczynać powoli szamać te owoce?
ushia   It's a kind o'magic
31 października 2009 17:49
Jagodka cycowa? To niech se spokojnie pol roku skonczy.
Czy dobrze zrozumialam, ze Twa małzonka szanowna nie je owocow na okolicznosc karmienia???
Wiadomo, ze kilogram truskawek poprawiony drugim kilogramem sliwek wskazany nie jest, ale w rozsadnych ilosciach to czemu nie?
kamkaz, super!  💃 💃 💃

hmm, wiadomo cos o smerfi..?
maly juz jest 2900 gr , skonczylo sie cesarka.... 🙂
Hura!!!Czekamy na szersze sprawozdanie🙂😉

Mój mąż już kwiczy że chce maluszka swojego.Niech sobie urodzi cwaniak 😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się