siodło ujeżdżeniowe

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
27 października 2009 20:18
Moja trenerka i znajoma ze stajni zamówiły tą Venuskę, po testach obydwie piały strasznie i w ogóle zachwycone. Jak ta znajomej przyjdzie to mam nadzieję ją wypróbować bo czasem jeżdżę jej konia 😉
Ja też siedziałam i testowałam Venus K - ale średnio przypadło mi do gustu. Może gdybym miała model z krótszą tybinką - moje kolano wypadało ponad połową wysokości poduszki, skutkiem czego albo miałam dobrze ułożone i przylegające udo, albo łydkę - dwóch rzeczy na raz się nie dało 😉 Ale ktoś z długą nogą może odnaleźć się w siodle już zupełnie inaczej.
Na plus - super sprawa z ujeżdżeniówką Close Contact, doskonale czuje się konia, tam jest tylko jedna tybinka, więc końskie boki są pod nogą prawie jak na oklep. Siodło baaaaaardzo trzyma - szczerze mówiąc ciężko w nim anglezować 🙂
Na minus - jak dla mnie tandentna, wiejska stylistyka. Tutaj pierdyknięty szlaczek, tam fałdka, logotypik, inna ozdóbka, bleee... Śliczniusie przeszycia białym szlaczkiem są nie tylko na tylnym łęku, ale i skrzydełkach siodła... Szczytem wszystkiego jest naszyty na dole tybinki dziobaty placek podwójnej skóry. Zaczepia się o to puślisko, czuje się pod sztylpami zgrubienie, jazda w jodhpurach chyba w ogóle odpada, bo ta skóra jest gruba, twarda i przymocowania jakimiś pancernymi szwami. W ramach jej popiększenia ta skóra jest w okrągłe dziurki 😲

Moja trenerka wsiadła tylko raz i powiedziała Apage Venus K - ale ona potwornie nie cierpi wszystkiego co trzyma i kleszczy (ja tam taka radykalna nie jestem) :P
busch   Mad god's blessing.
27 października 2009 21:41
Na minus - jak dla mnie tandentna, wiejska stylistyka. Tutaj pierdyknięty szlaczek, tam fałdka, logotypik, inna ozdóbka, bleee... Śliczniusie przeszycia białym szlaczkiem są nie tylko na tylnym łęku, ale i skrzydełkach siodła... Szczytem wszystkiego jest naszyty na dole tybinki dziobaty placek podwójnej skóry.
Potwierdzam, wygląd tego siodła bardziej mi przypominał sielskie, wiejskie klimaty kobyły Baśki i wypraw do wychodka z rzeźbionym serduszkiem, niż wielki dresiarzowy sport  🤬
ta podwójna skóra chyba po to żeby siodło w miejscu przylegania łydki było trwalsze 😉 ale moim zdaniem mogli to jakoś inaczej rozwiązać bo ta skóra w  'ciapki' mi tez nie przypadła do gustu..
Wow, LOVELY, w życiu bym nie wpadła, a ja myślałam, że chodziło o to, żeby było cięższe i mogło więcej kosztować  za kilogram 😀iabeł:
Tybinkę mogli wzmocnić inaczej, pod spodem, cokolwiek, jeśli już koniecznie na wierzchu, to po co te dzioby, można było zaszyć taką płaską klapkę a la poducha kolanowa, wszystko co nie gwałci oka.
Na marginesie Bush doskonale opisała styl tego siodła - sławojka z serduszkiem. Do dresiażu to ja chcę mieć minimalistycznie i elegancko, piękna ma być para jeździec i koń, a nie infantylne ozdóbeczki na siodełeczku :P

O, znalazłam jeszcze kilka zbliżeń do detali siodła:
- Oscara temu, kto wymyślił dzioby na tybinkach (hej, a może to korniki?)


- Serduszko z wygódki, czyli pętelki i wzorki upiększające siodełko (u mnie te przeszycia były jasną nicią, już widzę, jak robią się w bure plamy) - więcej pętelek na tylnym łęku


- Wypukłe bulwy i wspaniały, jakże pełen lansu, srebrzysty znaczek producenta (zdaniem Prestige tak piękny, że zaczynają go wstawiać centralnie na naczółkach i nachrapnikach)


Fuj...

A tak przy okazji i trochę wracając do dyskusji wcześniej z wątku o rozmiarach siodeł - poniżej link do filmu Prestige o innym modelu siodła - zwróćcie uwagę, jaki malutki rozmiar siedziska ma babka, która jeździ, i gdzie jej ląduje kolano na tybince - wychodzi na to, że rzeczywiście wybieramy za duże siodła...
http://www.prestigeitaly.com/video.php?video=d1_en.swf
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
28 października 2009 07:48
jeśli dobrze pamiętam to Efka w takim jeździła


nie nie w Kieffer Lech, Kieffer Lech Profi i Kieffer Orphee. Freestyle'a nie miałam pod tyłkiem 😉
Dziękuję ślicznie za wypowiedzi dziewczyny :kwiatek: Tak czy siak, jak już w końcu posadzę tyłek w siodło, to wezmę sobie tą venuskę na testy,  bo jest najbliższa mojej wymarzonej Makili. Stylistyka razi, ale jeśli miałoby mi się w niej super siedzieć i byłaby "och" i "ach", to jakoś bym ją przebolała. Quanta a mogłabyś coś napisać o jakości skóry tak ogólnie? W porównaniu do starszych siodeł Prestige'a?
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
28 października 2009 17:03
A czy ktos mi moze napisac opinie na temat tego siodla?i przy okazji czy ktos kupowal od tego sprzedawcy?
http://www.allegro.pl/item796825569_siodlo_ujezdzeniowe_prestige_leonardo_top_dresaz.html
bede bardzo wdzieczna za odpowiedz
milusia, ja mam od tego pana swojego Topa i mogę z czystym sumieniem polecić. Kontakt bardzo dobry, pan przyjechał do mnie na przymiarkę z kilkoma siodłami. Na życzenie wystawia faktury.

Ale żeby nie było za różowo to odniosłam wrażenie, że pan nie za bardzo zna się na pasowaniu siodeł więc musisz polegać na własnej ocenie.
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
28 października 2009 17:32
A masz moze fotki swojego siodelka na koniu i z jezdzcem? :kwiatek:moze byc na pw zeby nie zasmiecac 😉
Pan chyba też nie do końca ogarnia modele, którymi handluje, przecież Leonardo a Top Dressage to nie jest to samo.

W Leonardo o ile pamietam siedziałam Asior i była zachwycona.
ze mnie zaden ujezdzeniowiec wiec pytam o rade
siodło County- bardzo wygodne jak dla mnie, super trzyma choc nie ejst ortopedyczne
pasuje na klaczke

co sadzicie o wytrzymałosci tych siodeł? i o firmie, bo ja jestem laik...
widziałam kilku letnie siodła tej firmy - bez zarzutu - świetna skóra
czy wysyła ktoś (jakieś sklep) siodła wintec isabell werth cair do testu? z chęcią przymierzyłabym 16.5

i jak to jest z tym systemem cair? siodło (przy dobrze dobranym rozmiarze łęku) będzie pasować na każdego konia, niezależnie od jego budowy?

ile zajmuje zmiana łęku?

:kwiatek:
milusia ja wstawię zdjęcie Topa azhael, bo mnie o to poprosiła ze względu na to, że ona nie ma żadnych zdjęć.


Może po weekendzie będzie więcej zdjęć siodła to coś wrzucę jeszcze.


milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
29 października 2009 06:40
Lena-wlasnie dlatego pytam o sprzedawce, bo jego wszystkie ogloszenia sa dziwnie skonstruowane i w kazdym mowa o kilku siodlach, rozmiarach... 🙄Sa malo konkretne i przez to dla mnie niewiarygodne-a jakos nie mam ochoty utopic 3500 tys.
No nic na razie i tak nie dzwonie do niego bo bede probowac diamanta,  od pewnej forumowiczki, o takim rozstawie leku jaki mnie interesuje 🏇
ze mnie zaden ujezdzeniowiec wiec pytam o rade
siodło County- bardzo wygodne jak dla mnie, super trzyma choc nie ejst ortopedyczne
pasuje na klaczke

co sadzicie o wytrzymałosci tych siodeł? i o firmie, bo ja jestem laik...


kupiłam kilka lat temu, używane, pasuje koninie- użytkuję niezbyt intensywnie - zero uwag
ushia   It's a kind o'magic
29 października 2009 10:25
czy wysyła ktoś (jakieś sklep) siodła wintec isabell werth cair do testu? z chęcią przymierzyłabym 16.5

i jak to jest z tym systemem cair? siodło (przy dobrze dobranym rozmiarze łęku) będzie pasować na każdego konia, niezależnie od jego budowy?

ile zajmuje zmiana łęku?

:kwiatek:

kiedys testowe bylo w hidalgo, ale nie wiem czy dalej jest
generalnie to raczej duze siodlo, wiec jezeli jezdzisz normalnie w 16,5 to bierz smialo 16 😉
zmiana leku zajmuje chwilke - jakies 10 minut?
cair ma dawac lepsze rozlozenie ciezau - wyeliminowanie punktowych naciskow
czy bedzie na kazdego pasowalo - podejrzewam, ze cudow nie ma, jak kon bedzie mial mocno nietypowa budowe to pasowac nie bedzie
moje siodlo do tej pory jezdzilo na trzech koniach - chudym arabku, "sredniej" kobyle i jednej solidnie wyklebionej z zapadnietym grzbietem
na wszystkich bylo cacy
przyznam ze nie sprawdzalam jeszcze na moich koniach-ekstremalistach pod wzgledem doboru siodla
a ja bym porównała isabelke 17 cali to kieffera 16,5. jeździłam w kilku różnych ujeżdzeniówkach o rozmarze 17 i to było najmniejsze... więc wg moich odczuć winteci są małe.
kujka   new better life mode: on
29 października 2009 14:18
Nirv, a moze to kwestia glebokosci roznych siodel?
asior   -nothing but eventing-
29 października 2009 14:47
Lena, dobrze pamietasz. Ale jak wsiadlam na Makile Devoucoux, to Leonardo sie nie umywa. Mi w moim starym CTD jezdzi sie dalej bdb, ale czas chyba zmienic siodlo ujezdzeniowe na jakies nowsze. Sa w PL dostepne gdzies Equipy uzywane? U p. Kostrzewy nigdy nie widzialam, Lamri prowadzi chyba tylko sprzedaz nowek.
Ja sie powoli przymierzam do zmiany siodła ;( Koń z niego wyrósł niestety. Żal mi straszliwie, bo kocham mojego Doge'a miłością wielką. Zastanawiam się, czy może go nie poszerzyć - sama zresztą nie wiem.

Powiedzcie kto waszym zdaniem najlepiej siodlo dopasuje, - osoba dojeżdżająca do zachodnio - pomorskiego.

EDIT: Tak sobie myślę, że chyba najlepiej zwrócić się do Equishopu. Potrzebuje kogoś kto przyjedzie, dopasuje siodło do konia i do mnie, doradzi, najlepiej jeszcze jakby przywiózł mi kilka siodeł na test.
ze mnie zaden ujezdzeniowiec wiec pytam o rade
siodło County- bardzo wygodne jak dla mnie, super trzyma choc nie ejst ortopedyczne
pasuje na klaczke

co sadzicie o wytrzymałosci tych siodeł? i o firmie, bo ja jestem laik...


ja mam siodło county competitor i bardzo je sobie chwalę. Co prawda nie miałem okazji siedzieć w dużej ilości siodeł, ale wśród tych które próbowałem, w county jeździ mi się najlepiej. Fajna skóra, głębokie, daje swobodę. Słyszałem, że terlice są robione przez euroridinga, ale to tylko taka niesprawdzona plota 🙂
kujka, ja wiem, że im głębsze siodło tym mniejsze, ale mówie - jeździłam na różnych siodłach i niektóre też były bardzo głębokie tak jak isabelke, więc...
mam pytanie do osob uzytkujących siodło prestige lucky dressage, poniewaz siodło jest rozm 16 to jak wyglada sprawa z siedzeniem w nim. nie jest za male czy za krótka tybina? prosiłabym ososby ktore je maja oraz jak maja zdjecia o wystawienie i pare słów o samym siodle. jak sie w nim siedzi i jezdzi? i jaki wzrost maja.
zastanawiam sie nad kupnem tego siodla ale obawiam sie ze moze byc za male;/ waze 50kg i mam 164cm wzrostu


Ja mam LD. I wybrałam je właśnie ze względu na krótkie tybinki, bo do tej pory we wszystkich siodłach były one dla mnie za długie i wystawało mi tylko trochę łydki.
Mam 160 cm wzrostu, przed ciążą ważyłam 47 kg i wygladałam na tym siodle tak:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
30 października 2009 17:25
Lena, dobrze pamietasz. Ale jak wsiadlam na Makile Devoucoux, to Leonardo sie nie umywa. Mi w moim starym CTD jezdzi sie dalej bdb, ale czas chyba zmienic siodlo ujezdzeniowe na jakies nowsze. Sa w PL dostepne gdzies Equipy uzywane? U p. Kostrzewy nigdy nie widzialam, Lamri prowadzi chyba tylko sprzedaz nowek.

zadzwoń do Sebastiana,generalnie handlują nowymi,ale często jest tak,że Sebastian wymienia siodła swoim klientom i ich siodła są wtedy do kupienia...może akurat trafisz na coś fajnego 1-2 letniego...ja tak właśnie oddaje swoje roczne i wzięłam monoflapa  😉
Kenna, przepraszam za refleks.

A ja czekam, kiedy będę mogła wsiąść na swojego konia (po wyrywaniu wilczaków), żeby przetestować siodło córki mojego Mistrza (która już nie jeździ) - Passier A Tempi. Jest o pół rozmiaru mniejsze od mojego Sylwestra, no i ma dużo krótsze tybinki. Być może wreszcie będę miała łydkę na koniu, a nie na siodle?... Na Egona na goło już je kładłam i wydaje się leżeć lepiej, niż Sylwek.
Czy ktoś z Was pomyka w tym siodełku? Jestem ciekawa opinii

Pomykam od roku z hakiem i jestem bardzo zadowolona. I rzeczywiście- mam łydkę na koniu 🙂
paa - dziękuję bardzo za odpowiedź  :kwiatek:. Siodło okazało się dla mnie super, oczywiście mniej trzymające niż Sylwester, ale na tyle, żebym mogła już w końcu zacząć pracować nad tym, by dobrze siedzieć samodzielnie. Niestety za wąskie na Egona.

Co oznacza rozstaw łęku 28 w siodłach Passier? Jest to standardowe oznaczenie (tzn. bardzo wąskie), czy też w tych siodłach oznacza to jakoś inaczej?

Tak czy siak było w nim za mało miejsca na kręgosłup. Cały czas przeglądam net w poszukiwaniu tego samego modelu z szerszym łękiem...
Nie mam pojęcia. Swoje kupiłam jako używane, z szerokiego konia i na moje szerokie pasuje świetnie.
kenna Passier ma inną numerację łęków, bo ma inną konstrukcję terlicy. 28 to dość szerokie siodło, coś około 32-33 prestige'a jak na moje oko.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się