Postawa krowia

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
01 listopada 2009 11:30
Przyznam się, że jakiś czas temu (pod wpływem zdjęć pięknych koni voltowiczów) przyszła mi myśl do głowy ( ale to był ułamek sekundy) aby znaleźć dla siebie konia idealnego jednak  bardzo szybko przestałam o tym myśleć. Nie wyobrażam sobie życia bez mojego krzywólca!
Krówki górą!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 listopada 2009 16:04
MOja krówkaktóra mimo wady postawy  nie plącze sobie nóżek 🙂
krowia postawa jakoś specjalnie nie przeszkadza, napewno dużo mniej niz np koziniec, beczkowatość itp itd.
moja ma lekką krówke na tyłach i co?
zapierdziela w terenie jak rekin po morzu, a jak widzi przeszkode to sadzi jak delfin :P
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
28 grudnia 2009 22:42
To moze ktoś z was jest mi w stanie odpowiedzieć coś na ten temat?
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,13561.0.html


bo ja już nie wiem jak z tą krówą jest do końca....
Odkopuje
Jakie są jeszcze wady postawy, poza postawą krowią? Wstyd się przyznać, ale choć nazwy słyszałam, to nie wszystkie potrafiłabym poznać. Czym się charakteryzują postawy: zbieżna, waska, tancerska, beczkowata, francuska i szpotawa? Za opisy, zdjęcia, rysunki, będę wdzięczna
wystarczy wygooglać 🙄
Hermia, chyba w "oceny eksterieru" było ostatnio.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
13 czerwca 2010 16:47
Ascaia Mam wrażenie, że to takie zjawisko: "Ojej, kupiłam kieckę, a ta chyba ładniejsza  🤔 Spróbuję oddać tamtą - pretekst nieważny." Pełno kucorów ma krowią postawę.  Skakać rozsądnych wysokości im to nie przeszkadza. A skoczyć wyżej wzrostu to i ten jak z obrazka - rzadko da radę  😕 Krowia postawa sprzyja za to zwrotności (i szybkości w parkurze).
A "120 - każda krowa skoczy"  😀


Halo mnie zawsze rozbawia  😁 A z ta zwrotnoscia to prawda?
Odkopuję. Czy wasze krówki też kręcą kopytami przy stawianiu i odskakują stawy skokowe do zewnątrz? Mimo, ze wet oglądał konia i stwierdził, ze wszystko jest ok, to dla mnie strasznie dziwnie stawia te tylne nogi.
Kręcą kręcą 😉 w stepie mocno to widać 😉 dziwnie ale dla nich normalnie
escada, u mojego arabka najbardziej widać w kłusie, a ja cały czas mam głupie wrażenie, ze on kuleje. :/ muszę sie przyzwyczaić do tej krówki 😀
Kręcą nogami (albo jedną) również konie z prawidłową postawą zadów, więc nie sądzę, żeby jedno z drugim było powiązane czy zarezerwowane tylko dla takiej budowy zadów.
często kręcą konie, ktore mają źle prowadzona zadnie kopyta
Albo takie, które mają sztywne plecy, albo mają mało równowagi i nie bardzo idą na pomocach jeźdźca. Kręcenie potrafi zniknąć, ale może też tak chodzić koń latami i się nie przejmują - ja nigdy nie miałam do czynienia ze związanymi z tym problemami, ale też nie próbowałam tego w żaden mechaniczny sposób zmieniać (np. blokującym kręcenie kuciem).
co kręcenie to przypadek
znam krowią postawę, która nie kręciła, po podkuciu zaczęło kręcić jak fiks
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
13 czerwca 2015 12:29
Moja kreci, ale dopiero po jeździe i też nie zawsze.
Ja też się złapałam na tym, ze koń może kuleje bo dziwnie zamiata tym tyłem.
Jednak kopyta robię sama, kobył spięć na grzbiecie nie ma ( ma wykonywane regularnie masaże) i czuje się ogólnie super.

Mój Skwarek lekko podkręcał same pęciny, zawsze tak robił - widać było głównie w stępie. Ujeździł się do GP, poszedł Mistrzostwa Polski, aktualnie startuje regularnie w Stanach i jest w trakcie wyrabiania paszportu FEI, żeby zacząć chodzić międzynarodowe konkursy. Jest i był zawsze w świetnej formie, więc ja bym się za bardzo nie przejmowała. Taki urok konia.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
13 czerwca 2015 13:16
U mnie zawsze natomiast jedna ważna rzecz- bezwzględnie ochraniacze na szkity podczas jazdy.
Kiedy ich nie ma koń chodzi momentalnie sztywno. Nie ma przyjemności z jazdy.
Reszta,  jak ściągam ochraniacze to widzę że gdzieś tam te tyły w którymś momencie obtarła na skorupce.
Czyli sa potrzebne.
Czy postawa krowia może zwiekszac szanse na kontuzje, zapalenia stawow tylnych nog? Byc przyczyna slabo rozbudowaneho zadu? Moja miala ostatnio problemy z zapaleniem stawow i zadem i teraz tak ogladam zdjecia- na wiekszosci tylne ida do zewnatrz. Weterynarze ogladali, nikt nic nie mowil i teraz tak sie nad tym zastanawiam…
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się