Projekty stajni. Zdjęcia i informacje.

Nakarzynka, to i tak Ci mało policzył, przecież samo drewno jest teraz koszmarnie drogie, a do tego jeszcze pokrycie dachu...
Ja zastanawiam się nad jakimś półotwartym blaszakiem, ale nie mam pojęcia, ile coś takiego mogłoby kosztować.
.
20 na 20 bez słupów w środku? to potęzna konstrukcja
i na bank baardzo droga

fachwoiec moze policzył SWOJE koszty - plany itp... 😉 😉
o kurcze, przeraziliście mnie 😲
a ja myślałam że to dużo, widze że trochę przeliczyłam się z kosztami  🙄
noo wiem, że hale namiotowe są strasznie drogie, nową hale 20x20 wyliczyli mi u producenta na 98 tys!!!!!
dlatego właśnie myślałam o drewnianej, teraz spróbuje przekonać jakiegoś fachowca żeby przeliczył wiate z pokryciem płytami bitumicznymi


jak będę mieć jakieś info to się podzielę


teraz mam problem o podłożu w boksach, ale o tym już wcześniej było 😉
lostak   raagaguję tylko na Domi
04 listopada 2009 10:13
o kurcze, przeraziliście mnie 😲
a ja myślałam że to dużo, widze że trochę przeliczyłam się z kosztami  🙄
noo wiem, że hale namiotowe są strasznie drogie, nową hale 20x20 wyliczyli mi u producenta na 98 tys!!!!!
dlatego właśnie myślałam o drewnianej, teraz spróbuje przekonać jakiegoś fachowca żeby przeliczył wiate z pokryciem płytami bitumicznymi


jak będę mieć jakieś info to się podzielę


teraz mam problem o podłożu w boksach, ale o tym już wcześniej było 😉


gont bitumiczny bedzie kosztowal przynajmniej 12tys. bardzij oplaca sie papa warstwowa zgrzewalna
nie chodzi o gonty, ale o płyty bitumiczne, potocznie to się podobno ondulina nazywa, ja dopiero zaczynam być "fachowcem budowlanym" ale jak patrzyłam na ceny na internecie to ondulina właśnie najtaniej wychodzi, tym bardziej że jet lekka i łatwa do montażu

no ale dopiero zaczynam w tym temacie więc możliwe że wszystko pokręciłam  😡
[quote="nakarzynka"]ondulina właśnie najtaniej wychodzi, tym bardziej że jet lekka i łatwa do montażu[/quote]
i nawet dość wytrzymała. Z tym, że jeśli ktoś ma drzewka liściaste wokół domu, padające na dach z onduliny to trzeba te liście usuwać, bo inaczej dach błyskawicznie zapleśnieje i "zabarwi się". Ogółem ondulina nie wygląda ładnie, ale u mnie jako pokrycie dachów domu, stodoły, stajni i budynków gospodarczych sprawdza się jak na razie bardzo dobrze [dach domu - 10 lat, pomieszczenia gospodarskie - ok. 5 lat ]. No i jest "cicha" - nie "bębni" i nie trzeszczy. 😉
.
bo ondulina  musi być dobrze położona... ja mam na stajni  ondulinę bez deskowania od 6 lat i nic się z nią nie dzieje...
na domu zresztą też.... a tak to wyglada... moim zdaniem wcale nie taka brzydka... chhoć oczywiście wolałabym śliczną ceramiczną dachóweczkę🙂
lostak   raagaguję tylko na Domi
05 listopada 2009 07:55
no to jesli juz....

proponuje eurofale🙂

izopol.pl

to sa duze plyty, nie jest to blacha, lekkie, nie wymaga deskowania i mozna zrobic swietkliki
Gillian   four letter word
05 listopada 2009 13:08
u mnie na dachu jest eurofala 🙂
Czy ktoś z forumowiczów, korzystał z usług firmy cheval liberte, chodzi konkretnie o gotowe stajnie takie jak te http://www.cheval-liberte.com/rub_prin.php?IDpays=7&lang=fr&IDrub_prin=3&rangP=2 chodzi mi o wszelkie informacje typu,  cena materiały,  czy są wygodne dla koni i pracowników czy są trwałe, bo na pierwszy rzut oka wyglądają tak jak przy większym wietrze miały się rozsypać, ale z drugiej strony fajnie wyglądają i może są szybsze w budowie i tańsze niż tradycyjne murowane 😉
pytanie mam
jakie okna do stajni?
wiem że Helnat robi typowo stajenne
zwykłe okna do budynków inwentarskich? one mają klamki na zewnatrz?
lostak   raagaguję tylko na Domi
11 listopada 2009 06:49
hanoverka.  odpowiedz sobie na pytanie - jaki klimat mamy w polsce?

sa przepiekne projekty stajni z holandii, najwspanialsze obiekty jakie kiedykolwiek widzialam, hasne, przestronne, cuda! i szybko je stawiaja.  i co z tego, jesli nie sa kompletnie dostosowane do naszych zim, do wiartow i temperatur.

sznuka, polecam plastikowe z Lindy, maja szybe P2 pokryta folia, odwrocony system odwodnienia okna, do montarzu w linii sciany i otwierane na zewnatrz. specjalistycznie do stajni, sa u mnie, a namiar tez dostalam ze stajni w ktorej wczesniej robili..  gdzies w tym watku juz wstawialam namiary.
Gillian   four letter word
11 listopada 2009 11:13
pytanie mam
jakie okna do stajni?
wiem że Helnat robi typowo stajenne
zwykłe okna do budynków inwentarskich? one mają klamki na zewnatrz?


ja wiem, że mnie nikt nie slucha ale u mnie są wstawione okna z Helnatu. Może i to funkcjonalne, uchylne, otwierają sie na zewnątrz, szyba wygląda na bezpieczną. Ale za te pieniądze - wielkie wielkie wielkie NIE.
Zresztą to chyba najdroższa firma w Polsce hehehe dostałam ich cennik i sprawdziłam z Gillmetem - jest różnica. Poza tym czas oczekiwania jest nieproporcjonalniedłuższy. Oj, książkę bym mogła napisac po wizycie w Helnacie.
.
ja tez chętnie się dowiem ile

Lostak po ile były te o których piszesz?
lostak   raagaguję tylko na Domi
12 listopada 2009 06:11
sznuka, wszystko zalezy od rozmiaru.  zadzwon do pani agnieszki i ci wszystko powie. :kwiatek:
takie okno okno 1mx1m kosztuje około od 1000 do 1300 netto  😤
a to tylko kilka kątowników i o prętów, ostatnio robiłam rysunki warsztatowe takiego okna, daliśmy na zakład ślusarski do zrobienia i można to zrobić za zdecydowanie mniejsze pieniądze.
to jak to jest z tą klamka od wewnątrz? bo raczej sie chyba tak nie robi co?
Do Lindy dzwonilismy, trzeba podac konkretną ilośc i wymiar by dostać kalkulację
u nich klamka na zewnątrz i może być opcja z kluczykiem

zastanawia mnie kwestia zabezpieczenia antywłamaniowego takich okien otwieranych od zewnątrz

1mx1m to duze bardzo okno
poźniej zrobić jakąś kratę od wewnątrz takiej wielkości to znow wielki koszt
sznurka, mozna po prostu nie zostawiać klamki na zewnątrz w oknie, wkładac ją tylko do otwierania i zamykania.
kpik, niby tak ale wtedy wystarczy ze złodziej ma własną klamkę;]
może da się zamówić klamkę ze specjalnym 'gwintem' taką niepowtarzalną hehe
Gillian   four letter word
12 listopada 2009 21:27
poszukam fakturę 🙂

okno ma klamkę od zewnątrz i od wewnątrz, można otworzyc albo rozstrzelic. I da się zamknąc na klucz, bo jest zamek.
lostak   raagaguję tylko na Domi
13 listopada 2009 22:01
to jak to jest z tą klamka od wewnątrz? bo raczej sie chyba tak nie robi co?
Do Lindy dzwonilismy, trzeba podac konkretną ilośc i wymiar by dostać kalkulację
u nich klamka na zewnątrz i może być opcja z kluczykiem

zastanawia mnie kwestia zabezpieczenia antywłamaniowego takich okien otwieranych od zewnątrz

1mx1m to duze bardzo okno
poźniej zrobić jakąś kratę od wewnątrz takiej wielkości to znow wielki koszt


sznuko, prawda jest taka, ze zlodziej otworzy wszystko jak bedzie chcial. wiec uwazam, ze nie ma to specjalnie znaczenia. wystarczy obejrzec sobie na TVN-ie program program jak sie włamywali do dowolnego miejsca.😉okno 1x1 jest super, dokladnie takie mam w stajni dla wszystkich koni sprawuja sie bardzo dobrze
.
lostak,  ja nie mam przekonania do tego że jest kwadratowe;]
na jakiej wysokości masz zamontowane?

tak sobie rozmyslalam o wyglądaniu koni przez okna - takie z helnatu
jak budynek tynkowany zaraz cały będzie "obglutany", jeśli w szalówce to zjedzony

więc w sumie są mało praktyczne

dalej czekam na kosztorys z Lindy

Sznurka, u nas jest na stajni tynk, konie mogą sobie wyglądać - całe głowy wywalają - od strony boksu parapet jest kafelkowy, od zewnątrz jest tynk. Nic nie jest obglucone 😉, a konie mają te okna otwarte praktycznie non stop od maja do września


lostak   raagaguję tylko na Domi
14 listopada 2009 16:45


na wysokosci 145 cm, okno 1x1 uzywane od prawie 3 lat, na zewnatrz jasny tynk. 🙂

haha może patrzę z perspektywy moich koni, mam białe drzwi do boksów angielskich... moj koń zwykle z drzwi się pozywia, układa sobie ścieżki z owsa, marchewki a kiedyś meszu i ślimaczy równo;]

lostak ty nie masz krat bo masz P2 tak?
jak sie ona tłucze?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się