Czytelnia

Strucelka, to wez duzo gotowki 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 listopada 2009 14:27
A ja dorwałam moją ukochaną książkę 'Wyznania gejszy' 😍
Jeszcze czekam na 'Pamiętnik kurtyzany' czy jakoś tak. Ale w bibliotece nie mieli. 🤬
Co mają targi do bibliotek? Akcję 'książka za książkę' 🙂
O, proszę: http://www.ksiazka.net.pl/?id=archiwum09&uid=8241
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
06 listopada 2009 16:21
wszystko fajnie, tylko to ogłoszenie sprzed 3 lat  😉


a ja właśnie kończę Konrada Wallenroda a czekają na mnie Ojciec Goriot, Księga bez tytułu i sonety Szekspira  😉
smarcik ooo Księga bez tytułu. podobała mi się bardzo. wyżyny literackie to, to nie były. ale fabuła ciekawa, w fajny, lekki sposób napisana książka. uśmiałam się przy niej miejscami do łez (szczególnie przy Kyle`u i Pecie {tak się to imię odmienia, Peto?}) 😂 bardzo fajna książka do poduchy, takie lubię.
smarcik, dobrze się "Konrada Wallenroda" czyta? mam to na poniedziałek (+ "Giaura"😉 i zastanawiam się czy jeden wieczór wystarczy 😉
wszystko fajnie, tylko to ogłoszenie sprzed 3 lat  😉


http://www.wiadomosci24.pl/artykul/drugi_dzien_13_targow_ksiazki_w_krakowie_115031--1.html

Tera lepiej? Ta akcja trwa już kolejny raz😉
Dwa lata temu oddałam kilkanaście książek, i dostałam te kupony. Tylko na żadnym stoisku na którym byłyśmy ich nie honorowali, bo książki na targach są już i tak trochę tańsze.
Najlepsza była wtedy moja mama - myślała, że te kupony się sumują, i że za odpowiednią ich ilość dostanie książkę za darmo  😂
Żałuję, że w niedzielę na targach nie będzie Stasiuka :/
Niedawno prze przypadek odkryłam bardzo fajnego pisarza. Dick Francis, pisze kryminały i tym podobne, często osadzone w scenerii wyścigów konnych lub jej bliskich okolicach. Właśnie pożeram trzecią jego książkę, 9 kolejnych czeka w kolejce ( w takich momentach kocham allegro 😉 )
Polecam na jesienne wieczory, czyta się bardzo przyjemnie. Tylko nie wiem, jak polskie tłumaczenie.
A ja wyczytałam,że Nicholas  Evans -ten od "Zaklinacza Koni" -leży w szpitalu i czeka bez końca na przeszczep nerki.
Przedziwne- to pewnie zamożny człowiek a tu taki problem.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
19 listopada 2009 14:49
Lena
Ja czytałam "Impuls", faktycznie fajnie się czyta, całkiem przyjemna, lekka lektura.
Tego jeszcze nie trafiłam, na razie przeczytałam Whip Hand, Decidera, teraz nie mogę się odkleić od Come to Grief.
Czyta ktoś z was "Marinę"? Skusiłam się, ale powiem, że poziom jak w "Grze anioła" - fabuła trochę wymuszona, postaci średnio wyraziście zarysowane
Moon   #kulistyzajebisty
19 listopada 2009 17:12
Uwielbiam kryminały i sensacje!  😜

Właśnie skończyłam "Przysięgę Otchłani" J. Ch. Grange.
Jedna z takich książek, od których nie mogłam oderwać oczu, ciągle trzymała w napieciu.
Chociaż trochę bałam się czytać to po nocach... 🤣

Z tyłu napisali, że autor to francuski H. Coben, jednak kurdę, styl pisania Cobena w ogóle mi nie leży, strasznie się męczę jak mam przez coś jego autorstwa przebrnąć...
Czytał ktoś resztę książek Grange'a?

Wie ktoś czy wyszła już następna książka D. Browna? Coś w styl 'Klucz Salomona' czy jakoś tak. Niestety nie mam po pdrodze do Empiku ;-)
Dan Brown wciąż pisze na jedno kopyto?  😎
skończyłam dzis w nocy trylogie Millenium.
nastawiałam się do tego bardzo sceptycznie, bo to było takie trendi, jazzi i w ogole oh i ah. no ale, ze autor Szwed, to dalam sie skusic. pierwsza czesc dobra, bardzo dobra, zakonczenie kompletnie nieprzewidywalne, przynajmniej dla mne :] druga czesc, to cos fenomenalnego! książka od pierwszej strony aż do ostatniej trzyma w napięciu. a nawet jeszcze później, bo kończy się w momencie, kiedy 3 cz sie zaczyna... no i wkonczyłam w nocy 3cią część. doszłam do wniosku, ze nie zasne, poki nie skoncze 😉 i powiem szczerze, ze ta ost książka do połowy była ciążka do zniesienia... thriller polityczny, w ktorym niewiadomoocochodzi. ale od połowy... ahhh poezja 😀 taka akcja, ze sie oderwac nie da 😉
serdecznie POLECAM 🙂 !
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
22 listopada 2009 16:01
http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1629941,0,,z_krypty_na_polke_zabierz_ksiazki_z_cmentarzyska,wiadomosc.html  😅 pierwsze co zrobię po powrocie do Polski do polecę na to Cmentarzysko. 25zł to niedużo, a można wynieść tylko książek ile się udźwignie  😜
Edytka ale fajny pomysł....  😀
o jaaaa, ale bym chciala byc w warszawie... uwielbiam ksiazki, a jak stare to tym bardziej  😵
Mery chyba zrobię podejście do 2 cz. tej trylogii, poczytałabym coś lekkiego  😉 😀

A ja kończę "Chłopaków Anansiego" Neila Gaimana, uwielbiam go za te odjechane pomysły, szkoda że tak mało pisze  😍

"Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki" wiecie że tak średnio mi podeszły, ja jednak wolę Llosę w mocniejszym wydaniu..
Mery chyba zrobię podejście do 2 cz. tej trylogii, poczytałabym coś lekkiego  😉 😀

dla mnie 2. czesc jest najlepsza !! 😀
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
27 listopada 2009 12:52
A ja wyczytałam,że Nicholas  Evans -ten od "Zaklinacza Koni" -leży w szpitalu i czeka bez końca na przeszczep nerki.
Przedziwne- to pewnie zamożny człowiek a tu taki problem.



BYć może ma rzadką grupę krwi itp.. a do tego nie przyjeły się pozostałe przeszczepy . Może ma dodatkowo jakąć chorobę która utrudnia sprawę ....
🙁 Szkoda goscia

A ja siedze i zastanawiam sie za co sie tutaj zabrać. Kończe dość przesłodzoną kolejną 7 częssć Heartlandu i mam odruchy wymiotne na samą myśl o kolejnej. trzea mi czegoś brutalniejszego 🙂
A ja kończę "Chłopaków Anansiego" Neila Gaimana, uwielbiam go za te odjechane pomysły, szkoda że tak mało pisze  😍


wielu moich znajomych sie tak zachwyca Gaimanem.. a wg mnie ma lepsze pomysly na ksiazke niz na to, jak ja napisac. Czytalam "Dymy i lustra" zbior opowiadan - gdzie niektore byly naprawde swietne i mnie zachwycily, a inne zupelnie przecietne. "Gwiezdny pyl" bylo w nim sporo naprawde ciekawych pomyslow, a sama ksiazka wyszla tak sobie, jak dla mnie. "Amerykanscy bogowie" to ani nowosc jesli chodzi o pomysl, ani ksiazka napisana dobrym jezykiem. Nudzila mnie, ale dobrnelam do konca. Z ksiazek Gaimana naprawde podobalo mi sie tylko "Nigdziebadz". Ktore czytalam jako pierwsze i zachecilo do czytania kolejnych ksiazek, ktore wymienilam wczesniej. Po pierwszej, uznanej za niezbyt dobra, stwierdzilam, ze na razie bilans jest 1:1 i zobacze co dalej. Zobaczylam i juz nie chce wiecej  😉
Tomasz Piątek -Heroina
Nav bo więcej prawie nic nie ma 😉 Tylko "Chłopaki Anansiego" i "Opowieść cmentarna", które szczerze mogę polecić. Po części masz rację, ja też "Amerykańskich Bogów" ledwo ledwo dałam radę.
Nav bo więcej prawie nic nie ma 😉

a "Koralina"  😁 😉? jedyna jaka przeczytalam Gaimana i mi sie podobala 😉 hehe

[quote author=Alexa:P link=topic=50.msg392030#msg392030 date=1259568193]
Tomasz Piątek -Heroina [/quote]

no i co w związku z tym????

edit: własnie za chwile wybieram sie do BUWu na te akcje "Cmentarzysko..." zobaczymy czy cos ciekawego sie trafi 😉
Gwash - ale jeszcze moze byc  😉 ogolnie sprawdzilam dosc dobrze tworczosc tego autora i po prostu stwierdzilam, ze sa lepsi  🙂

ja teraz nie moge sie doczekac przeczytania Pana Lodowego Ogrodu cz.III ale poki co nie mam czasu... a tak czekalam na te ksiazke  🙁 plusy sa takie, ze jak bede miec czas przeczytam sobie od razu I, II i III tom  💃
Gwash - ale jeszcze moze byc  😉 ogolnie sprawdzilam dosc dobrze tworczosc tego autora i po prostu stwierdzilam, ze sa lepsi  🙂


Ale lepsi w takim klimacie? Jacy?


Mery to przeczytaj "opowieść cmentarną" też baja, też mroczna 😉 nawet bardzo
w takim klimacie? tzn w fantastyce? cale mnostwo! chocby w polskiej fantastyce - sapkowski, kańtoch, grzędowicz
Może Gaimanowi w wersji polskiej zaszkodziło tłumaczenie. Często się zdarza, że popularne powieści nie są najstaranniej szlifowane, ale niektórym to szkodzi bardziej. Polskie powieści dostają fory 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się