Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Dworcika ja widzę jeden plus... wygodę. 😉

Potrzebuje pomocy przy kompterze. Ostatnio rodzice kupili mi laptopa (samsung R522), problem jest następujęcy:
nie mogę pisac c z kreseczką. Gdy naciskałam Alt+c uruchamiał się program Catalyst Control Center. Teraz odstawiłam aby się nie włączał i teraz klawisz jest martwy. Nic się nie włącza a c z kreseczką nie ma nadal 🙁 Pomocy
In.   tęczowy kucyk <3
10 listopada 2009 16:03
Może to ten sam problem co u mnie z ł? Któraś z dziewczyn ( :kwiatek: ) poradziła, żeby hotkaya wyłączyć (na poprzedniej stronie znajdziesz), z tym, że mi to mój chłopak wyłączył w sumie i ja nie wiem, jak to zrobić ; )
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
10 listopada 2009 16:08
Charlotte5, może spróbuj nacisnąć ctrl+shift?
Trzeba odpalić ccc (ikonka ATI) znaleźć hotkeys. Ale nie wystarczy wyłączyć skrótów. Trzeba usunąć ten konkretny skrót z "c". On chyba jest opisany jako ctrl+shift, ale reaguje alt.
halo wielkie buziaki  :kwiatek: :kwiatek: 💘 😍
Działa ❗
A teraz krótka prezentacja:
ĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆććććććććććććććććććććććć
Dziękuję  💃
Przy jakiej temperaturze należy bezwzględnie zbić gorączkę?
Tzn. jaka wartość zaczyna być niebezpieczna?
Ada   harder. better. faster. stronger.
10 listopada 2009 19:43
Moona, u człowieka ?
Przy 40C wzywałabym karetke albo jechała na pogotowie.
39 i więcej to już bardzo źle !
Po co lekarze swiecą taka mała latareczką w oczy pacjentom? Na moje logiczne myślenie to sprawdzaja reakcje na swiatło. Ale w jakim celu? co sie dzieki temu dowiadują?
Ada   harder. better. faster. stronger.
10 listopada 2009 19:48
Czy źrenice reagują na światło. Po wpływem światła źrenice się zmniejszają.
Ma tu chyba również wpływ na pracę mózgu  🙄
Ada to to ja wiem, tylko gdy nie reagują prawidłowo, co to może oznaczać? uszkodzenie mózgu?
Tak, u człowieka.
Dzięki Ada.
Seksta   brumby drover !
10 listopada 2009 21:28
Czy znacie kogoś kto zyje normalnie mająć tetniaka mozgu?
🙁
To się chyba operuje
Seksta   brumby drover !
10 listopada 2009 21:47
sa operacyjne i nieoperacyjne. Poki co nie wiem, nic nie wiem.
Po prostu byloby mi lzej gdyby ktos moze spotkal sie z podobnym przypadkiem i powiedzial, wytlumaczyl, sama nie wiem
ushia   It's a kind o'magic
10 listopada 2009 22:45
Ada to to ja wiem, tylko gdy nie reagują prawidłowo, co to może oznaczać? uszkodzenie mózgu?

Albo ze jestes na prochach  😎

Seksta - z tego co wiem to ludzie zyja z tetniakami. Nie powiem Ci dokladnie co i jak, bo to bylo daaawno temu wspomniane gdzies przy okazji neurochirurgii, ale zapamietalo mi sie, ze zyja. Ba, zyja takze ludzie po peknieciu tetniaka, choc niestety najczesciej z niedowladami.
Nie lepiej zapytac lekarza?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
11 listopada 2009 00:45
moglby ktos na polski przetlumaczyc?

Je t'emmène où je t'aime

dziekuje z gory  :kwiatek:
In.   tęczowy kucyk <3
11 listopada 2009 01:42
Pociągam Cię albo Cię kocham.
Ale jest późno, myślenie wyłącza mi się koło 1 w nocy. Emmener to jest "pociągać, zabierać ze sobą" więc mi tak pasuje, ale tak bardziej po polsku pasowałoby mi "pociągasz mnie albo cię kocham" w sensie "czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie" ale to by było bardziej "Te m'emmene" ale w sumie ja się nie znam 🤔wirek:

edit: Powinnam sobie wziąć do serca radę z wątku "Wszystko, co chcielibyście poradzić..." - "Piłeś nie pisz (na forum też)"
mam nowe GG i wszystko niby ok, ale nie otwiera się 🙁 trwa wieczne logowanie, wszyscy są niedostępni. Musiałam zainstalować jakąś starszą wersję GG,żeby w ogóle używać. Ktoś wie może dlaczego tak się dzieje?
mam pytanie odnośnie jodu. Od zawsze się mówi żeby jechać nad morze powduchać jod, ale czy nad każde morze czy to zimniejsze czy ciepłe? no i czy o każdej porze roku stężenie jodu jest podobne?
mam nowe GG i wszystko niby ok, ale nie otwiera się 🙁 trwa wieczne logowanie, wszyscy są niedostępni. Musiałam zainstalować jakąś starszą wersję GG,żeby w ogóle używać. Ktoś wie może dlaczego tak się dzieje?

Ja tak miałam przez długi czas w starym.
Pomagało wpisanie złego hasła, szybko gg załapywało, że coś nie tak, po ponownym wpisaniu hasła, ale już prawidłowego, działało normalnie od razu.
Po co lekarze swiecą taka mała latareczką w oczy pacjentom? Na moje logiczne myślenie to sprawdzaja reakcje na swiatło. Ale w jakim celu? co sie dzieki temu dowiadują?


W ten sposób sprawdzają rekację źrenicy na światło i czy jest ona równomierna w obu źrenicach. Jest to reakcja odruchowa (nie możemy jej świadomie kontrolować) kontrolowana przez mózg i odpowiednie nerwy. Najczęściej sprawdza się reakcję w badaniu neurologicznym. Jeśli źrenica nie reaguje lub reaguje nierównomiernie w stosunku do drugiej to może świadczyć o uszkodzeniu lub chorobie, która toczy się w mózgu w obszarze odpowiedzialnym za kontrolowanie tego odruchu, może być to wynikiem obrzęku mózgu, zatrucia, np. farmakologicznego (w tym narkotyki).

Nierówność źrenic może być też spowodowana chorobami w płucach (jeśli jest podrażniony pień współczulny, który odpowiada za różne odruchowe reakcje organizmu, w tym za reakcę źrenic na światło). Może to też być wynik choroby okulistycznej.

mam pytanie odnośnie jodu. Od zawsze się mówi żeby jechać nad morze powduchać jod, ale czy nad każde morze czy to zimniejsze czy ciepłe? no i czy o każdej porze roku stężenie jodu jest podobne?


Stężenie jodu w powietrzu jest uzależnione od zasolenia morza. W morzach rozpuszczona jest sól jodkowa, która z kropelkami wody unosi się w powierzu (jako areozol). Największe stężenie jodu w powietrzu jest w czasie sztormu, bo wtedy wzburzone fale rozpylają najwięcej takiego areozolu. Nad polskim morzem największe stężenia przypadają na okres późna jesień/zima/wczesna wiosna.
Czy Empiki są dziś otwarte?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 listopada 2009 11:01
mam pytanie odnośnie jodu. Od zawsze się mówi żeby jechać nad morze powduchać jod, ale czy nad każde morze czy to zimniejsze czy ciepłe? no i czy o każdej porze roku stężenie jodu jest podobne?


Nie nad każdym morzem jest jod, w Polsce on jest, a np nad Morzem Irlandzkim już go nie ma 😉
dzięki za odp  :kwiatek:
Seksta   brumby drover !
11 listopada 2009 11:54
ushia wlasnie pekl. Lezy nierzytomny ale rusza nogami i rekoma. Oczywiscie, ze lepiej spytac lekarza gdyby tylko potrafili powiedziec co to jest. Ale oni ciagle sie wahaja. I ogolnie mowia, ze " prosze nie robiv sobie nadziei". To co tu myslec?
Gillian   four letter word
11 listopada 2009 12:25
Seksta, bo w takich przypadkach się nic nie mówi, aż się nie wyjaśni więcej.
Jakby Ci powiedział "będzie ok, wyjdzie z tego" - a tak by sie nie stało, to miałabyś pretensje.
Jakby z kolei stwierdził, że po człowieku, a by się poprawiło, to twierdziłabyś że to konował 🙂

skoro rusza rękami i nogami to nie jest źle. Teraz kwestia odzyskania przytomności i dopiero będzie ocena co się narobiło.

Trzymaj się dzielnie.
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
11 listopada 2009 15:14
Jak ja to zrobiłam- ? Pisałam wiadomość i taka twarzyczka mi wyskoczyła 😀
Scottie   Cicha obserwatorka
11 listopada 2009 15:42
W jaki sposób rozgrzewa się fluid na palcach? 🙂
moglby ktos na polski przetlumaczyc?
Je t'emmène où je t'aime

Googlowy translator mówi, że po angielsku to: I'll take you where I love you (z polskim sobie nie radzi). Tylko czy ma rację?
pony   inspired by pony
11 listopada 2009 15:54
Scottie- ja zawsze biore między palce i i tak trę, kolistymi ruchami, ciezko to wytlumaczyc!🙂

jak mierzyc oficerki? Chce sprzedac ale zupelnie nie wiem, jakie wymiary są potrzebne, pomoze ktos?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się