PSY

Zdjęcie z cyklu - dwa greyhoundy i samochód, czyli siostrzyczka upchnięta w kącie, braciszek zajmujący większość miejsca  😁.
Moje dwa charty, Gita&Misiek.

zaba   żółta żaba żarła żur
09 listopada 2009 19:50
Czy ten jaśniejszy to też chart???  😲
Wygląda na takiego bardzo "przy kosci"  😉
też chart, no cóż te kilka dobrych kilo nadwagi robi swoje  😁. ale to są już psy 11 letnie, już od długiego czasu nie biegające na torach.
Dzionka, niezmiennie i bezapelacyjnie: Cane Corso.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 listopada 2009 18:01
RaDag, Cudne twoje briardy! 😍
jeśli mogę to dołączam tu z moją dziewczynką  😀
zachwycona jestem waszymi psiakami   😜

wiem wiem, że trochę psuję to jedno zdjęcie, ale nie dało się jakoś sensownie mnie wyciąć  😉

pozdrawiamy 😀

edit : strzyżecie swoje psiaki jak robi się tak chłodno ? :>
Katharina   "Be patient and trust in the process"
10 listopada 2009 21:28
my się trymujemy  😉 tzn ja mojego sznaucera  😎
Jakieś 2h temu wróciłam z moim psiurem z kastracji, myślicie że to normalne, że ciągle jeszcze śpi (kontaktuje i cieszy sie normalnie, próbuje wstawać) i ma co jakiś czas drgawki, jakby z zimna..Godzinę temu podczas snu zrobił też siku pod siebie🙁 Martwię się o niego strasznie
ja tez sie wlasnie zastanawiam ... jest golona regularnie, ale teraz jak widze jej reakcje na dworze to az mi jej szkoda  🙄
ale chyba zapisze ją niebawem do fryzjera, bo sie boje, ze pozniej nie ogarniemy filcu  😉

Kejsa mnie wydaje sie to normalne ...
moja jamniczka kiedys jak byla pod narkoza ( co prawda z innego powodu - zostala pogryziona ... ) to zachowywala sie podobnie ...
jezor na wierzchu, drgawki. zadzwonilismy do weta, powiedzial, ze to minie i fakt po jakims czasie jak reka odjal  😉
ale fakt faktem weterynarzem nie jestem i moze po kastracji powinno byc inaczej, choc nie wydaje mi sie
Katharina   "Be patient and trust in the process"
10 listopada 2009 22:25
karolinaa   ogólnie rzecz biorąc jestem bardziej za trymowaniem niż strzyżeniem. Sierść jest ,,lepszej jakości". Widze, że Twój pies też z tych twardowłosych 😉 Jak się zacznie trymować i robi się to regularnie to włos wraca do tego stanu włosa twardego, a z tego co wiem strzyżenie zmiękcza sierść. Ale to już kwestia wyboru i jak się komu bardziej podoba  🙂
właśnie słyszałam o trymowaniu, ale tak w sumie nie wiem jaka jest dokładna różnica ?
musze sie coś więcej o tym dowiedzieć ( czy jest to dostepne w moim mieście )  😉
ogolnie po strzyzeniu nie narzekam na jakosc jej siersci, ale mozna by sprobowac 😀
zaraz wujek google i poczytam sobie troszke na ten temat 😀
Kejsa - normalne, ale jeśli ma drgawki to lepiej go okryj jakimś kocem  😉
Dziękuję za odpowiedzi, drgawki mu przeszły na szczęście po ok godzinie (leżał pod poduszką elektryczną) teraz już śmiga normalnie 🙂
Katharina   "Be patient and trust in the process"
11 listopada 2009 09:23
karolinaa   przy trymowaniu usuwasz martwą sierść wraz z podszerstkiem, a zostaje tylko ten szorstki włos  😉 Strzyżenie tylko skraca okrywe włosową przez co sierść staje się miękka.



http://www.dziennik.pl/swiat/article136103/Caly_kraj_morduje_bezpanskie_psy.html  Jezu......  Nienawidze tego kraju.
o nie, nie moge ...
obejrzalam ten film, zrobilo mi sie goraco i zryczalam sie jak glupia  🙁
nawet ich chyba ludzmi nazwac nie mozna ...
jeny jak ta psina wyje  😕 masakra

a moja lezy sobie obok mnie i patrzy
a pomyslec, ze 2 lata temu tez jeszcze byla bezdomna  😕
A moje adoptowane dziecko dzisiaj musiało znosić błyski lampy :P Nie był zadowolony ale cierpliwie czekałaż skoncze sie bawić 🙂
Katharina   "Be patient and trust in the process"
11 listopada 2009 16:35
no ja nie obejrzałam tego filmu nawet do połowy... Nie mogłam... Poryczałam się i wpadłam w jakąś histerie  🙄  Najgorsze jest to, że psy i koty w tych krajach nie mają żadnych praw i traktowane są jak śmieci  🙁 To bardzo smutne...


Hypnotize   przyjemne spojrzenie ma Twoje dziecie  😉

moje psiary jesiennie











pozdrawiam
polonez, cudne jesienne klimaty!!!
zaba   żółta żaba żarła żur
11 listopada 2009 20:44



http://www.dziennik.pl/swiat/article136103/Caly_kraj_morduje_bezpanskie_psy.html  Jezu......  Nienawidze tego kraju.


Krąży to w necie już od dawien daaaawna!!!
Ale nie zmienia to faktu,że cos strasznego!!!  😤  Mam nadzieję,że ci ludzie skończą kiedyś podobnie!Życzę im tego z serca całego!
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 listopada 2009 21:03
zaba, Fakt, straszne to jest, ale pomyśl. Takie stado psów jest nosicielem wielu chorób, zarazków czy pasożytów. I potem ubolewanie, że ludzie chorują, żyją w brudzie, itp.

Swoją drogą, nie popieram takich metod, ale jakby całe życie takie bezdomne zwierze miałoby spędzic w schronisku, bez szans na adopcję, to lepiej dla niego, że rozstanie się z tym niegodziwym światem.
zaba   żółta żaba żarła żur
11 listopada 2009 21:47
Rozumiem,ale żaden stwór nie zasługuje sobie na smierć w takich męczarniach!  🙁
Coś jest w tym stwierdzeniu,że "Gdyby zwierzęta wierzyły w Boga to Szatan miałby oblicze człowieka"!
Katharina   "Be patient and trust in the process"
11 listopada 2009 21:55
Notarialna   Ale mogłyby rozstać się z tym światem godniej... Nie w taki sposób... Niestety dla mnie takie ,,metody" nie są do przyjęcia. Pies jak każde inne zwierze nie zasługuje na taką śmierć.
dokładnie, pop prostu nikt na to nie zasługuje 🙁
a przeciez tym bezdomnym psom winni są tylko ludzie. nikt inny, a na pewno nie one same.
moj pies jak do mnie trafil mial okolo poltora roku, a juz mnostwo przezyc za soba 🙁
tata znalazl ja przywiazana do drzewa, ktos upiłował jej zeby, chuda, pobita ...

tez mam nadzieje, ze tych ludzi spotka podobna smierc ;/
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
12 listopada 2009 07:51
A czy ja napisałam, ze zasługuje? Nie popieram takich metod, ale Chińczycy swoją drogą nie mają takiej mentalności do zwierząt jak my.
Ja filmiku nie obejrzałam i nie zamierzam.
Natomiast zastanawia mnie jedna sprawa związana z trymowaniem/strzyżeniem.
Zawsze trymowalam mojego airedale teriera, U fryzjera Wylądał ślicznie, sierść była w sumie ładna. Trymowałam bo uważałam właśnie że dla jego sierści będzie lepiej niż jakbym go strzygła. Ale ponieważ sama trymować nie umiem a ceny każdej naszej wizyty u fryzjera były coraz wyższe ( a mój pies bardzo szybko zarasta) to postanowiłam że spróbuję ze strzyżeniem. Zdając sobie sprawę że mogę tym pogorszyć mu jakość sierści - zaryzykowałam jednak bo na wystawy nie chodzi, to pies typowo domowo-podwórkowy.
Ale muszę przyznać że po kilku już strzyżeniach wygląda super. Sierść zrobiła się jakby ciemniejsza (niestety był kiedyś za jasno wybarwiony), fajna w dotyku, błyszcząca. Nie wiem czym to jest spowodowane ale pozostaniemy narazie przy strzyżeniu.
Muffinka, czym różni się cięcie grzywy od przerywania? 😉 jakość włosa się różni po przerwaniu go i ucięciu, logiczne, prawda?
tak samo jest przy ucinaniu włosa maszynką i trymerem, przewaga trymera jest taka, że wygląda to naturalniej niż ostrzyżona sierść ale zdecydowanie ostrzyżenie lepiej wpłynie na jakość włosa
Ok, ale wszyscy zawsze mi powtarzali że strzyżenie tego typu psa znszczy mu sierść. Zarówno była to opinia hodowców jak i fryzjerów. A ja się ich słuchałam, ponieważ wcześniej nie miałam psa który wymagałby takiej pielęgnacji sierści.
ale on nie ma mieć włosa gładkiego a raczej szorstki 😉 więc lepiej widziane trymowanie a nie cięcie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się