Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
06 listopada 2009 11:53
Janna, Ale cudeńko 😜 Chłopak sliczny!

A pan zaskoczył mnie pozytywnie bardzo 😉 Jedyny mankament to wiek klaczki :/
No fajny ten odsadek arabski, fajny! 3,5 tys to chyba nie tak duzo za araba z pelnym pochodzeniem (i taaaka szyja)?  😍
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
06 listopada 2009 12:30
szarotka - tak, założone aby ładniej wyglądało 🙂 bo widział na innych koniach takie same.

katija
- sprzedaje z powodu jego wieku oraz zajmuje się hodowlą po czym z tego się utrzymuje.

foka
- ten pan na niej nie jeździ. wsiadał tylko, aby zrobić filmik.

Jak chcecie to mogę podjechać i zrobić jej trochę fotek 🙂

pojedz, pojedz. powiedz panu, ze go kochamy  😍 powaznie!!! powiedz panu, ze to co robi jest fantastyczne. i pokaz jak sie zaklada ochraniacze  😉
foka olal ten wiek, kobyla jest duza, a to ze on raz czy dwa na niej usiadl raczej jej krzywdy nie zrobi.
to ja jutro z rana się umówię na wizytę i wszystko przekażę 🙂
dobree😀 pan pozytywny😀 szkoda ze ochraniacze źle założył hmm ale w sumie intencje się liczą😀

szczerze, to łezka mi się w oku zakręciła. bo jak pomyślę sobie o obrazkach typu 'zimnokrwisty-wielki-agresywny, to trzeba lać bić zaciągać na ryju" jakich naoglądałam się (i pewno nie jedna z was) na naszych polskich wsiach, to aż mi się coś robi.
a tu kobyłka grzeczna, potulna, i widać, że kochana. to, że ochraniacze źle założone, to nic. ja jak byłam mała, a mieliśmy wtedy w stajni tylko zimnokrwiste, na których jako jedyna sporadycznie jeździłam (z ochraniaczami nie miałąm bliższego kontaktu nigdy dotąd) a mój tato, który pracuje zagranicą przywiózł pewnego pięknego dnia ochraniacze, to też je tak założyłam jak dziadzio z filmiku 😂 dopiero potem gdzieś w książce wyszperałam, że to nie tak 😵 😂
a zakładając je wychodziłam z założenia, że logicznie rzecz biorąc skoro koń chodzi i macha ogami w przód, to może o coś zawadzić, się uderzyć i żeby tą nadpęcie z przodu chronic.... 😁 😂 haha

kurcze, sama bym mogła mieć takiego miśka jak ta kobyła.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
06 listopada 2009 16:46
To moze panu fundnąć jakąś książkę o podstawach siodłania, karmienia, etc? Np taką z serii 'Zrozumieć konia' czy 'porady masztalerza'? Aczkolwiek nie jestem pewna czy volta chce się bawić w sponsora 😁
ja wtedy korzystałam z książki którą znalazłam na strychu u dziadków z jakimiś szpargałami. bodajże była to książka Churhilla 'Horse Riding from A to Z' czy jakoś tak. po angielsku była, więc w wieku  tych kilku lat to raczej nie wiedziałam co to wszystko oznacza. ale były konie, a na jednym ze zdjęć i poprawnie założone ochraniacze. 😁
a w domu to mieliśmy jedną książkę o koniach. taką starą, zjedzoną przez korniki. dziadek mówił, że każdy miłośnik koni powinien ją mieć. a nie wiem przypadkiem czy ta książka nie była keidyś jakby obowiązkowa, czy rozdawana ludziom z końmi związanmi. nie pamiętam już tytułu. ale wiem, że była w niej elementarna wiedza nt. maści, odmian, budowy i jej wad, karmienia chorób itp. nawet wymiary boksów były.

wiem jeszcze, że wszyscy końscy kumple dziadka do których jeździliśmy czy to z klaczami do krycia, czy to kopyta robić mieli tą książkę za biblię.

może i ten dziadzio ją ma 😉
Ja chce tą klaczkę, jest cudowna!!Tworzyły byśmy wspaniały XXL duet🙂
proszę jak pozytywnie tu się zrobiło 🙂
wczoraj najpierw oplułam ze śmiechu laptopa jak oglądałam filmik "skoczka" z obitymi jajkami, a potem rozczulałam się nad tą ziemniaczką, naprawdę fajnie wychowana, widać, że facet z sercem, unicorna, on ma więcej koni?
tak. zostały mu jeszcze 3 klacze 🙂
Fajnie by było żeby jeszcze klaczusia trafiła w dobre ręce 🙂
Watrusia,  oby nie nad Morskie oko albo na wage 🙁
Piękne konisko! Aż się wzruszyłam oglądając filmiki
Pogratulować cierpliwości i pracy włożonej w kobyłke




edit. literówka
nie jest zadnym arabokonikiem kon z matki maly kon i ojca haflinger. takim samym arabokonikiem to i ja jestem.
Severus   Sink your teeth into my FLESH
10 listopada 2009 19:32
A propo źle zakładanych ochraniaczy - takie cacko znalazłam w katalogu Grene (rok 2007):
o. O  🤔
też niedawno trafiłam na 'różnie' założone części końskiej garderoby.
Albo przykład z życia : przychodzi dziewczyna do stajni w której przygotowywałam konie do jazd z wielkim przekonaniem że jeździ 'sportowo' i oczywiście skacze  🙄 dostała ochraniacze do łapy i efekt był taki że założyła odwrotnie (!!) przody i na złe nogi, za to tyły bardzo mądrze skorupą do zewnątrz...
Pierwszy raz się z czymś takim spotkałam i mam nadzieje że ostatni  😵
a co do zle zalozonych ochraniaczy  🤔  fot z bloga jakiejs laski   😁
sorra za 2 fotki , z BLOGA nie BOGA  👀 😁
Severus   Sink your teeth into my FLESH
10 listopada 2009 20:02
OMG co za tępota ludzka  😵
matko, zdjęcie takie w katalogu?? Nikt tam się nie zna na koniach żeby takie zdjęcie dopuścić do druku??

A to zdjecie z blogu też boskie :/



naciau możesz ( a nawet powininnaś) edytować swój post (i np. wywalić jedno zdjęcie)
masakra ...  😲
myslicie, ze przy czestym zakladaniu ochraniaczy w ten sposob koniowi moze dziac sie krzywda ?
wydaje mi sie, ze to w pewnien sposob ogranicza ruch i obciaza sciegna  🤔
🤔 🤔 🤔
Kiedyś spotkałam się z dziewczyną, której mówiliśmy, że ma źle założone, na odwrót (tak jak zdjęcie u naciau) ale ta, była pewna, że ma prawidłowo... do tego uczyła w szkółkach !! skoczyła pare metrówek i sportowiec się znalazł  😁    🤦
U nas też jedno dziewczątko kupiło sobie szportowego konia i teraz lansuje się w pełnych ochraniaczach na cztery nogi... szkoda tylko, że zakłada większe ochraniacze na przody, mniejsze na tyły i nie daje sobie wytłumaczyć, że w tylej nodze nadpęcie jest dłuższe  😵 Dobrze chociaż, że je łyżką do środka zakłada  🙄
Severus   Sink your teeth into my FLESH
11 listopada 2009 15:54
Najgorsze jest to, że jak takie zdjęcie wstawią do katalogu, to niektórzy mniej obeznani biorą z niego przykład  😵
a to zdjęcie?



tutaj chyba takie założenie ochraniaczy ma jakiś sens nie?
In.   tęczowy kucyk <3
11 listopada 2009 20:17
Ale jaki? 🤔
chyba nie ma sensu , zreszta  🤔
A może ten koń ma specyficzną pracę kończyn i bije się przedmini kopytami w tylne nogi?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się