Futro na siodło - zalety i wady użytkowania

Alicja_8   Z pasja...z miłością...
04 listopada 2009 15:50
figaro2046 super te futerka🙂ja osobiscie mam czarne...niestety musialam doszyc gumke przez srodek gdyz w innym wypadku nie trzymaloby sie siodla a tak przekladam gumke pod siodlem i jest oki🙂

Sezon zimowy sie zaczyna wiec czas na futrzaki🙂
Ktos moze zakupil sobie cos nowego?
Futro na siodło jest super zwłaszcza na rajdy nawet latem bo pupa się nie ociera i nie przykleja do siodła. W zimie jest cieplej w cztery litery.Ja polecam wyłącznie z naturalnego futra owcy. Jak ktoś nie chce przepłacać to wystarczy kupić skórę baranią za 60 zł i do tego trochę szerokiej gumy.
Już zdecydowałam - kupuje

Gdzie najtaniej naturalne?  :kwiatek:
Ja tez jestem zdecydowana, tylk szukam opinii i informacji, skad, jak i za ile 🙂
Właśnie szukam w necie

Azbuka poleca Hippici

http://www.sklep.hippica.pl/p,pl,349,nakladka+futrzana+na+siodlo.html

Nie da nic taniej kupić?
[url=http://www.sklep.hippica.pl/p,pl,349,nakladka+futrzana+na+siodlo.html]http://www.sklep.hippica.pl/p,pl,349,nakladka+futrzana+na+siodlo.html[/url]
To? Widziałam tańsze, z innych firm ale boje sie ze sie za szybko ubije,albo pójdą gumki.
To podaj link  :kwiatek:
Hej, sama chętnie sie dowiem, gdzie tańsze szyją. W Hippice od zamówienia czekałam 3 dni. w innych sklepach czas oczekiwania jest od dwóch tyg. wzwyż, bo muszą to sprowadzać.
Ale to co mam jest cudowne, grube, puchate, miękkie tak jak Mattes pod siodło  😉
Nie żałuję tego zakupu.
Ja wezmę od Dorcysi  💃
Dorcysia ma sklep ❓ ❓ ❓, podaj linka  🙂
Nie wiedziałam ze ma sklep, nie mam linka  🤔
Wydaje mi się, że mieszacie. Dorcysia nie ma sklepu natomiast wielu z nas pomogła w zakupach produktów Mattesa.
Na pewno warto podpytać ją o cenę futra na siodło. Mattes poza tym oferuje również różne wersje kolorystyczne, więc można poszaleć  😉.
Nie mam hali, a jeżdżę cały rok, więc futro na siodło jest po prostu super - ale zakładam je dopiero późną jesienią, jak po prostu robi się zimno. Ja też na początku nie mogłam się odnaleźć w siodle, ale jak to zwykle z futerkami bywa, teraz już się nieco "wysiedziało" i nie przeszkadza, a komfort ciepełka w tyłek - nieoceniony  🤣 
Jutro koleżanka mi pożyczy na próbe, mogę zdać relacje  😎
Dzisiaj przyszło moje futerko Mattes od Dorcysi  :kwiatek: 😅

Szkoda mi go brać do stajni. Zostawię sobie pod pupę jak siedzę przed komputerem  👀
Trzeba było pisać, że chcesz futro na fotel. Byłoby taniej 😁
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
13 listopada 2009 13:31
Dramka, rób to co ja: futro mieszka ze mną w domu (mieszka konkretnie na siedzisku stołka przy laptopie ;-) ) a do stajni "wpada" tylko na jazdę.
Dorcysia,  :kwiatek:
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
13 listopada 2009 13:41
Dramka, za ile to futerko mattesa? Jak bardzo astronomiczna cena, tj, czy mogę zaszaleć, czy zbankrutuje przez nie?  🤔
Arivle Nie znam twój stan konta ale Ja nie zbankrutowałam 😎 Najlepiej spytaj Dorcysi  😉 Na pewno ceny ma bardzo atrakcyjne w porównaniu do sklepowych  😀

Córka grzeje sobie pupkę jak gra na pianinie  💃
Ja posiadam futerko z amigo. tanie, bardzo dobrze sie w nim jezdzi. Jeden dosyc duzy minus - cale siedzisko powycierane. Uzywalam dosyc dlugo futerka, teraz jestem na nie wrecz skazana. Futerka - owszem, ale miękkie z obu stron 🙂
To ja też się podpinam pod zapytanie o futro u Dorcysi 🙂
AMIGO nie chce za dramo, miałam futerko na popręg i zrobiła się szmatka.  😤

Nie ma co się podpinać tylko pisać do Dorcysi  🏇
A mnie chłop zrobiłprezent na urodziny i dostałam to z Hippici 🙂
Dzisiaj testowałam i jestem zachwycona. Powiekszyło mi coprawda optycznie siodło i dziwnie wygladam - jeżdze w 18' mój rozmiar to 16' 😉 - ale komfort jazdy jest zupełnie inny.
W koncu sie nie mecze w siodle które jest na parwde bardzo twarde. I troche jakby sie ściaśniło pod pupą. Juz nie czuje ze mam za soba miejsce na jeszcze jedna osobę... 🙂
A co najważniejsze cieplutko,miło i ogolnie nie wiem jak wcześniej radziłam sobie bez tego.

A co do samego futerka, to fajnie wykonane, miciutkie, grube futro. Ogolnie na +.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
13 listopada 2009 19:04
PW do Dorcysi poszło, mam nadzieje, że się do mnie odezwie  :kwiatek:

Chyba będzie mi szkoda do stajni brać, i też sobie pod pianinem położę 😉
Arivle Pod pianino?!  🤬
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
13 listopada 2009 20:04
skrót myślowy, na stolek pod pianinem, a pod, ponieważ ostatnio rzadko kiedy mam czas tworzyć.
Też mam to co Hypnotize czyli HIPPIKA, parę postów wyżej pisałam , że jest super, to teraz zdjęcie:

Potwierdzam natomiast, że futerko z AMIGO to szajs. Pewnie dlatego, że sztuczne  🙄
Przykro mi dziewczyny ale muszę stwierdzić że widzę że hippica nie umywa się do mattesa  🙁
ja miałam futerko z hippica, a przyjaciółka kupiła równolegle z mattesa, jej lepiej się układało na siodle, niż moje i jest bardziej puszyste, jednak przez to siodło zrobiło się bardziej płytkie i ciasne, mi się gorzej jeździło na nim, a hippica, przez to, że ma krótsze futerko, jakoś się dopasowało i nie "wysadzało" z siodła. Co do uklepania - szczotka dla psa super się nadała do odświeżania  😉 teraz moje futerko służy drugiej przyjaciółce, a ja szukam takiego na siodło westowe  😀
Pinesska które wolisz? 🏇

Pinesska i koniecznie z tym czapraczkiem  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się