"Złote rady koniarzy" oraz prosto z Photoblogów

Gillian   four letter word
21 listopada 2008 15:12
Havana napisał: Gillian a co Twoim zdaniem autor mial na mysli?

sarkazm, ironia, przerysowanie mające na celu wyraźne zaakcentowanie pewnych rzeczy 🙂
wątek zamknięty
CeraŁ   dużo dużo zmian..
21 listopada 2008 21:05
No fakt napisala to troche zbyt przesadzająco ale uwierzcie że niektóre dzieciaki piszą podobnie moze mneij agresywnie ale za to biorą rzeczy z nieba i to calkiem serio heh .;p. tu czyt. nasze ukochane 12-13 latki . (bez obrazy dla tych mądrzejszych w tym wieku 😉)
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 listopada 2008 21:12
Gilian- smutno mi, że wątpisz w moją inteligencję. Dokładnie zrozumiałam, co miała na myśli, ale wybacz mi, dla mnie taki sarkazm też jest chory. Umiejętne ukazanie problemu- ok. Ale epatowanie agresją jakoś do naturalsa i propagowania właściwego traktowania koni ma się nijak.
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
21 listopada 2008 21:55
Strzyga napisał: Gilian- smutno mi, że wątpisz w moją inteligencję. Dokładnie zrozumiałam, co miała na myśli, ale wybacz mi, dla mnie taki sarkazm też jest chory. Umiejętne ukazanie problemu- ok. Ale epatowanie agresją jakoś do naturalsa i propagowania właściwego traktowania koni ma się nijak.

dokladnie, jest sarkazm i ironia, a jest tez agresja - ja w tych jej opisach widze jednak to drugie.
wątek zamknięty
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
23 listopada 2008 15:07
Ach i znowu mądrości z Grona Tym razem kawałek wykładu na temat owijek tudzież ochraniaczy.
Pytanie było do czego służą ochraniacze, czy są przydatne itp. Odpowiedzi:

"no to ochraniacze są bardzo przydatne do treningu ale terz można je zakładać na jazdę rekreacyjną 🙂a owijki są po to żeby koń nic sobie nie zrobił w wolnym czasie od jazdy i takie inne"

"Ochraniacze są potrzebne przy skokach żeby chroniły kończyny, natomiast owijki mają służyć tylko dla tak zwanego "lansu""


"owijki mają różne zastosowania np na padok żeby konik nic sobie nie zrobił w nogi; )

"Moje konie nie chodzą na padoki w tego typu rzeczach.
Myśle, że konie aż takimi fajtłapami nie są😀"

Tia....
wątek zamknięty
Moja koleżanka stwierdziła ostatnio, że jak młody koń (3,5 latek, a koleżanka rocznik '94) nie jest elastyczny i nie zgina się na zakrętach, to trzeba ostrzejsze wędzidło, a kiedy spróbowałam jej wytłumaczyć, że nie tędy droga to się obraziła, bo uznała, że wie najlepiej. Innego razu z kolei doszła do wniosku, że jak koń (już inny, nie ten młody) ponosi i na jeździe jest niegrzeczny, to trzeba jej zrobić przerwę, żeby odpoczęła.
wątek zamknięty


a tak swoja droga ciekawe co robia jej rodzice i czy wiedza jakie rzeczy córunia wypisuje w necie... heh... smutne


ale ta córunia jest pełnoletnia ;]
wątek zamknięty


"Ochraniacze są potrzebne przy skokach żeby chroniły kończyny, natomiast owijki mają służyć tylko dla tak zwanego "lansu""


Eeej, lans to Voltowa specjalność

Mam trzy pary owijek, idę się wywstydzić.
wątek zamknięty
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
23 listopada 2008 15:28
Achaja napisał:
Eeej, lans to Voltowa specjalność

No ba
Cholipa dzisiaj jeździłam w ochraniaczach. Nie jestem lansiarą
wątek zamknięty


Cytat:
a tak swoja droga ciekawe co robia jej rodzice i czy wiedza jakie rzeczy córunia wypisuje w necie... heh... smutne

ale ta córunia jest pełnoletnia ;]



a znasz ją? (pytam z ciekawosci a nie prowokacyjnie)
wątek zamknięty
tak. mamy konie w tej samej stajni 😉
wątek zamknięty
złote rady usłyszane ostatnio:
gościówa: ile lat ma twój koń?
ja: prawie 3
gościówa: aaaa! i jeszcze na nim nie jeździsz?!
ja: uważam, że jest jeszcze czas....
gościówa: ale jak to?! to już najwyższy czas żeby na nim jeździć, bo on cię później nie będzie szanował! i musisz mu założyć koniecznie czarną wodzę! bo on musi wiedziec kto tu rządzi!
ja stwierdziłam, że nie odpowiem.

Pewna "Kowbojka": koń westernowy musi mieć głowę zadartą do góry.
Ke?
wątek zamknięty
Gillian   four letter word
23 listopada 2008 21:34
Strzyga napisał: Gilian- smutno mi, że wątpisz w moją inteligencję. Dokładnie zrozumiałam, co miała na myśli, ale wybacz mi, dla mnie taki sarkazm też jest chory. Umiejętne ukazanie problemu- ok. Ale epatowanie agresją jakoś do naturalsa i propagowania właściwego traktowania koni ma się nijak.

nie wątpię w niczyją inteligencję. Dla Ciebie umiejętnym pokazaniem problemu byłoby co innego, dla mnie akurat napisała super i trafiła w sedno. To nie jest epatowanie agresją.
wątek zamknięty
wątek zamknięty


wsadze druk kolczasty w ryj




nie skoczy to przypieczemy




powiesze do góry nogami przywiązując za język do kolan



Nie, no faktycznie, gdzie tu agresja?
wątek zamknięty
Gillian   four letter word
23 listopada 2008 22:22
dla mnie to nie agresja tylko PRZERYSOWANIE.
wątek zamknięty
To już nie jest normalne. Można coś przerysować, ale to jest przeginka i niezdrowa fantazja tej dziewczyny.
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 listopada 2008 00:28
Może to kwestia wrażliwości, ale dla mnie to jest epatowanie agresją i właśnie chore fantazje i myślę, że pisaniem czegoś takiego nie osiąga się skutku, a raczej pokazuje, że jacy koniarze by nie byli, nawet (specjalnie w cudzysłowie ) "naturalsi" są agresywni, co zapewne przykłada się na traktowanie konia... taki obraz nie jest dla mnie pozytywny i dziewczyna robi takimi tekstami więcej złego niż dobrego...
wątek zamknięty
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 listopada 2008 01:06
powiedzcie proszę, że ta dziewczyna żartuje O_o
wątek zamknięty
mój były instruktor np. mawiał, że
"nie ważne, czy koń ma głowę w chmurach czy przy ziemi, ma iść zawsze od zadu. Jedynie w kłusie wyciągniętym koń przenosi ciężar na łopatki"


To był komentarz do tego jak zaczynałam kobyłę opuszczać w dół i trochę tempo straciłyśmy przy tym, ale za to nie chodziła z odwróconym grzbietem..
wątek zamknięty
A to na gronie znalazłam:

"no to jak pytania.. co to jest ganaszowanie? zganaszowany koń?
zimno mi w palce."
" dzisiaj 11:52 zganaszowany oznacza dobrze zebranego koń w pysku. chodzi o to, żeby schylił głowę i nie unosił chrap do góry. możesz przy tym korzystać w wypinaczy lub próbować metodą wygodnie-niewygodnie (czyli taką, gdzie koniowi wygodnie jest gdy trzyma głowę nisko, a gdy ją macha - ściągasz wodze, tworząc mu niewygodę)"
wątek zamknięty
no i wszystko jasne, już wiemy jak mamy zbierać konie

jak moja koleżanka się zapytała naszego byłego instruktora, jak się robi łopatkę, odpowiedział "Łopatkę.. tak jak każdy inny chód boczny, a chody boczne potrafią tylko dobrze wyszkolone konie" ;]
wątek zamknięty
OoOoOo... to widze ze mam dobrze wyszkolonego konia
kurcze... a ja zawsze myslalam ze to mlodziak ktory duzo musi sie jeszcze nauczyc..
wątek zamknięty
To moja trenerka odpowiedziały by, że jak kto lubi, ona najlepiej pieczoną w sosie własnym🙂
wątek zamknięty
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
24 listopada 2008 17:20
wątek zamknięty
CeraŁ   dużo dużo zmian..
24 listopada 2008 18:11
taaa a ostatnio również usłyszałam że jeden ze znanych trenerów (nie chce wymieniać nazwiska bo nie jestem pewna który z kilku dokladnie) stwierdził że konie które skaczą do 120 cm to krowy, nie konie. xd Konie skaczą powyzej... ;O.

z jednej strony.. zawsze chcialam spróbować jazdy na krowie...
wątek zamknięty
trupka   Czterokopytne uzależnienie ;)
24 listopada 2008 19:51
kcj90 niektórzy już próbowali :
wątek zamknięty
trupka padkam trupem
slyszalam o skokach na krowach ale jeszcze nie widzialam nawet zdjec
wątek zamknięty
O ja cię a jak jakiś koń w ogóle nie skacze?! To co ja w takim razie mam za zwierzę?!
wątek zamknięty
CeraŁ   dużo dużo zmian..
24 listopada 2008 20:10
trupka aahahah ;p
ja tez tak chce! xd.
ale ta krowa chyba ma golowie BEZWĘDZIDLOWE?

Mia jakby nie patrzeć to np. mój
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.