Stajnie w Warszawie i okolicach

nyelle   buntownik z wyboru
13 listopada 2009 21:00
Ale hala jest dla niej "mile widziana" nie konieczna 🙂

A tak przy okazji, jeśli ktoś szuka fajnego pensjonatu z super opieką w okolicach Piastowa/Pruszkowa/Ożarowa z dobrym dojazdem km to służę pomocą na pw  🏇
Arka   Gniady buntownik :)
13 listopada 2009 21:07
Ale hala jest dla niej "mile widziana" nie konieczna 🙂

jednak najchętniej z...  😉
cieciorka   kocioł bałkański
14 listopada 2009 10:49
AguSia, stoisz w klaudynie? mogłabys wrzucić jakieś fotki? gdzie to dokładnie jest?
ciecorka - tak stoje w Klaudynie z moim maluchem od roku, a wczesniej ze 3 lata tam jezdzilam na koniach wlascicela i znajomych.

A co Cie interesuje ze zdjec - bo nie mam nic na wierzchu, i musze poszukac 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
14 listopada 2009 14:37
jak wyglada stajnia, jak w boksach, jakie podłoże, jakie tereny, i czy moglabys podesłać mapkę z zaznaczoną lokalizacją? 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 listopada 2009 15:10
a ja mam jeszcze jedną prośb żeby te wszystkie stajnie umiescic w naszym r-v katalogu  :kwiatek:
ostatnio jak sprawdzałam był np. tylko Lider, ale nie było Liderówki. i stajni buni-fox też nie znalazłam. więc jeżeli ktoś bedzie tak dobry i doda co nieco do katalogu to będę bardzo wdzięczna  :kwiatek:
cieciorka - fotek poszukam ale moge wszystko opisac poki co 🙂
stajnia nie jest typowa (ze jest 1 budynak, korytarz i boksy po bokach) - sa to w zasadzie 4 malutkie stajnie w kazdej po 4 boksy 🙂
wielkosc boksow jest zalezna od stajni - najmniejsze boksy sa przeznaczone dla koni 'rekreacyjnych', a stajnie dla prywaciarzy sa wieksze. wielkosciowo to hmmm... moj kon stoi w stajni z najwiekszymi boksami i sa one wieksze niz te w Aromerze (najlatwiej mi porownac do Aro 🙂 ).
w boksach czysto, codziennie scielone sloma, wybierane sredio co 2 tygodnie, ale wszystko mozna dogadac z wlascicielem - jak chcesz zeby codziennie bylo wybierana to bedzie. siano dla koni z wlasnej laki (na 100% bo sama w tym roku pomagalam w sianokosach :P ). Jedzenie 2x dziennie, ale konie przez caly dzien na trawie (a w zimie 2x dziennie owies, 1x dziennie marchewki i buraki - ale moj kon nie lubi burakow wiec dostaje wiecej marchwi). Dodatki witaminowe, jakis olej, itp bez problemu sa dawane. Padoki trawiaste duzo ich wiec konie wybiegane i jak sie czasem zdarzy, ze mnie 4-5 dni w stajni nie ma to nie mam problemu, ze konia sie nie da utrzymac.
Ujezdzalnia: wielkosc taka ze da sie wszystko zrobic (ale ile w metrach to nie pamietam) - ja bez problemu mlodego konia lotne itp uczylam (i sama z reszta tez sie tego wtedy uczylam - wiec potrzebowalismy dosc dluga prosta zeby sie dogadac :P ). Podloze jak jest such fajne, ale niestety jak pada to bloto koszmarne... No i o pracy na ujezdzalni myslec nie mozna bo sciegien szkoda, ale jest laka gdzie mozna pojezdzic (ale nie jest ona ogrodzona), no i oczywiscie lasek (gdzie bez problemu mozna pojezdzic i popracowac bo jest szeroko rowno i fajnie po prostu). Do jazdy w teren - Kampinos 🙂

Mapki nie umiem zalaczyc, a by sie przydala, bo ta stajnia ma jak dla mnie wspaniala ceche - jak ktos nie wie, ze ona tam jest, to nie trafi 🙂
Na mapie nalatwiej to umiejscowic patrzac na trase 712 (ale nie aktualna - bo jest objazd). Jadac z Warszawy od strony Bielan - na skrzyzowaniu przy szkole w mosciskach trzeba skrecic w lewo, potem za stacja benzynowa LOTOS w prawo, dalej prosto - droga glowna jedzie w lewo i tak tez jedziemy, ale zaraz za skretem trzeba pojechac w prawo w ulice Lutoslawskiego (taka typowa ulica podmiejskich osiedli - po obu stronach dom obok domu :P ), i szukamy numeru 45 i 47 - miedzy nimi skreca sie w droge gruntowa (w lewo) - i tadam jestesmy w stajni 😀
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
14 listopada 2009 15:22
AguSia a w planach podobno jest hala? Czy cos juz się dzieje w tym kierunku?
Zaniepokoiłas mnie trochę tym błotem na ujeżdżalni, bo brałam pod uwagę opcję wstawienia tam kiedyś kiedyś konia... 🙁
Raven - hala jest juz kupiona z tego co wiem i teraz trzeba poczekac az warunki beda sprzyjajace, zeby ta hale postawic (bo ona jest w betonie stawiana a ten beton musi wyschnac a teraz taka pogoda, ze z tym problem moze byc - niech troche przestanie padac :P )

co do ujezdzalni - to bloto jest - ale ono jest chyba wszedzie w taka pogode. i to nie jest tak, ze jak chcesz to nie wejdziesz na ujezdzalnie - tylko ja wole pojezdzic w lesie po duktach, bo to nad czym pracuje obecnie nie wymaga ujezdzalni 🙂
no i po prostu wole pojechac do lasu z kolezanka niz sama w blocie zostac :P (bo kolezanka to ma konia tylko na spacerki do lasu) 🙂

jesli chodzi o stawianie konia - to sa 4 wolne boksy w tej chwili🙂
Raven ja tez tak myslalam ze jakby udalo mi sie kupic konia(tak za jakies 2 lata :lol🙂to wstawilabym go do klaudyna.
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
14 listopada 2009 15:49
barbor a byłaś tam kiedyś na zwiadach?
Któregoś dzionka tez muszę się tam wybrać na wizytację, bo to rzut kamlotem ode mnie 🙂
AguSia sęk w tym, że w stajni gdzie teraz jeżdżę na ujeżdżalni nigdy nie ma błota i tak jakoś sie już przyzwyczaiłam że sucho pod nogami 😉 (z tym, że minusem tego placu są góry i doliny różnej maści...). Ale czasem trzeba się przystosować 😉 Dzięki za informacje 🙂
raven - gor i dolin nie ma, za to jest latarnia na srodku 😀

co do zwiadow to ja zapraszam - jak chcecie to napiszcie na priv i was opowadze :P
bo jak ktos obcy przychodzi i sie kreci to od razu jest wypytywany przez wlascicieli po co przyszedl i w czym moga pomoc :P

co do blota jeszcze - zaraz bedzie hala 🙂 i jak tylko bedzie padalo to hop do srodka i juz sucho pod konskimi stopami 😀

no a mega plusem stajni jest to, ze na miejscu jest trener 🙂 i jak tylko czegos nie wiem, zastanawiam sie, nie umiem - to lece do niego i pomaga 🙂
Arka   Gniady buntownik :)
14 listopada 2009 16:21
stajni buni-fox też nie znalazłam.


Edytko
Kochana, stajnia buni_fox jest jako "stajnia Hawajka".

Mimo grypy i ogólnego "in minus" samopoczucia jadę jutro robić mały zwiad po stajniach 😉 w planach odwiedzenie "Bogdanówki"
http://www.allegro.pl/item760066326_pensjonat_dla_koni_okolice_warszawy.html
i stajenki w Radzyminie, w której ostatnio byla Dzionka ( :kwiatek: )
http://www.allegro.pl/item803647426_nowy_pensjonat_dla_koni_kolo_radzymina.html
Jak starczy czasu to podjedziemy do Słupna. Zdawać relacje? 😉


Co do Kampinosu - byłam tam w zeszłym tygodniu. Wrażenia zdecydowanie na plus! Tylko.. Dlaczego ta stajnia jest tak daleko mnie? 🙁(
Byłam dziś w stajni w Wolicy-na pierwszy rzut oka wielkie wow <wow>. Czyściutkow boksach- siano też bdb jakości🙂 przed treningiem skokowym podłoże wyrównane, komplet przeszkód i wieeeeeeeeeelgaśne padoki trawiaste, no i w przyszłym tygodniu stawiają halę namiotową. Ktoś z naszych voltowiczów tam stoi? bardzo db wrażenie na mnie zrobiła ta stajnia, a i pensjonariusze baaaaaaaardzo pozytywnie się wyrażają🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 listopada 2009 16:37

Edytko
Kochana, stajnia buni_fox jest jako "stajnia Hawajka".

dzięki  :kwiatek: szukałam nie w tym Majdanie co trzeba i stąd moje problemy
Arka   Gniady buntownik :)
14 listopada 2009 16:42
[quote author=Arka link=topic=46.msg379743#msg379743 date=1258215716]

Edytko
Kochana, stajnia buni_fox jest jako "stajnia Hawajka".

dzięki  :kwiatek: szukałam nie w tym Majdanie co trzeba i stąd moje problemy
[/quote]


Polecam się na przyszłość. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszam na prv, miałam przyjemność kilka latek stać w tej stajni....  😉
cieciorka   kocioł bałkański
14 listopada 2009 16:43
bardzo chciałam zobaczyć tę stajnię. miałam się tam wybrać z Dzionką, ale nie było już powodu i byłysmy zmarźnięte. no ja słyszłam że tam się niezłe błoto robi, że tam ogólnie wilgotno jest. kampinos jest dość śmieszny- miejscowo sosnowo piaszczysty- miejscami bagienny. Raven, ty tam byłaś? kurcze, musze prawko w końcu zrobić, bo samochód czekana mnie od roku jak nie wiecej a ja wciaz nie mobilna i pozwiedzac. wowczas i ciebie mogłabym odwiedzić. a jak nie zdam do wiosny to przyjade na rowerze :P
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
14 listopada 2009 16:49
Jeździł ktoś może w szwadronie jazdy rp? Dobra stajnia do nauki? Jakieś refleksje? Szukam stajni do nauki jazdy w okolicach rembertowa z dobrym dojazdem ztm a z tym to trudno niestety... 😵

A może stajnia wilanów? 👀 tylko to znowu dość daleko :/ No cóż, wracam przeglądać katalog stajni...
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
14 listopada 2009 16:57
Ja stajni wilanow nie polecam, stalam tam kiedyś z koniem, bylo calkiem przyjemnie, ale teraz zmienili się instruktorowie, i podobno zupelnie nieogarnieci są. Ale dawno, a nawet bardzo dawno tam nie bylam, moze znowu cos sie zmienilo.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
14 listopada 2009 17:02
Słyszałam że niedawno przyjęli nową instruktorkę, koleżanka mówi że zna ją z Krainy Westernu 😲 Podobno fajna ale to może być subiektywna ocena koleżanki dlatego chciałam spytać tutaj 😉
A może ktoś wie ile osób na jednej lekcji jest np. w szwadronie? Słyszałam że bywało nawet 15 więc się przeraziłam ale aż mi sie nie chce w to wierzyć 😲
Raven no wlasnie nigdy nie mialam okazji wstapic. Ale bede musiala bo tez mam blisko, jakby sie uprzec to na rowerze szybko bym dojechala 😉
Misskiedis - z tego co wiem to Maja z Krainy Westernu stacjonuje w stajni Korona w Wilanowie (a nie wiem czy stajnia Korona to jest Stajnia Wilanow).

Pozdrawiam
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 listopada 2009 18:44
Agusia: ale zdaje się z Puszczy Kampinoskiej to niespecjalnie dozwolone jest jeździć konno? Poza tym z tej waszej stajni to dość trudno dojechać do Puszczy (albo przez pola trzeba kluczyć + jakaś rzeczka do przejechania albo wzdłuż ulicy?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
14 listopada 2009 18:51
Misskiedis - z tego co wiem to Maja z Krainy Westernu stacjonuje w stajni Korona w Wilanowie (a nie wiem czy stajnia Korona to jest Stajnia Wilanow).

Pozdrawiam


Stajnia Korona, i Stajnia Wilanów, to 2 różne stajnie, obok siebie, ale jednak różne.
ElaPe - tak, w Kampinosie nie mozna jezdzic konno. Ale ja i inni ludzie z mojej stajni bywamy dosc czesto w rejonach Losiowych Blot - tam sa zrobione sciezki dla ludzi. I jest tak, ze dopoki ludzie sie nie skarza, to lesniczy nas nie sciga. Owszem trzeba uwazac jak sie widzi wozki, dzieci i starszych ludzi - ale jest tak, ze dopoki jest sie grzecznym dla spacerowiczow to im nie przeszkadza. I nawet chetnie patrza jak sobie galopujesz duktem przeciwpozarowym 🙂
Czesto tez pytaja czy dziecko moze poglaskac konika (a ze z koni z mojej stajni wszystkie sa dotykalskie i misiaste to nie ma problemu) 🙂
ja wiem, ze przepisy mowia, ze nie wolno - ale wszystko w granicach rozsadku i mozna sie grzecznie dogadac 🙂

arivle - skoro sa dwie rozne to Maja na 100% jest w Koronie 🙂
a jak z TKKF Hubert? jakieś opinie pod względem jakości prowadzenia jazd jak i dbałości o konie pracujace dla nich?
Arka   Gniady buntownik :)
14 listopada 2009 20:13
a jak z TKKF Hubert? jakieś opinie pod względem jakości prowadzenia jazd jak i dbałości o konie pracujace dla nich?


Miałam przyjemność jeździć z jedną z instruktorek z TKKF Hubert, jednak poza stajnią 🙂 Nie wiem jak tam z konikami, ani jak wygląda stajnia od środka, ale jeśli chodzi o poziom jazd i instruktorów to zdecydowanie mogę polecić Alicję Meterę. :kwiatek: Bardzo spokojna, opanowana osoba, ma sympatyczne podejście, dostosowuje zadania do umiejętności ucznia i przede wszystkim jest ciepłą i wspaniałą kobietą. I to jej niezawodnie "NIE SPADAAĆ!!"  😀 😀 gdy sytuacja na jeździe wydawała się już teoretycznie nie do opanowania 😉
cieciorka   kocioł bałkański
14 listopada 2009 20:57
o hubercie krążą pozytywne opinie, ale nigdy nie miałam z nim do czynienia
Siemka.Wiecie moze gdzie jest jaka stajnia  w warszawie na tarcho.  i morzna wydzierrzawic konia?
Arka a to nie była przypadkiem Ewa Metera?  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się