czapsy i buty

Kup sobie Pana Pawła  😉
Szczerze mówiąc to jak wstawiłaś zdjęcie ich po sezonie to wyglądają na "zeszmaciałe", jakby nie wiadomo ile miały lat. Wyglądają na takie z bardzo miękkiej skóry i mi się ogólnie nie podobają. Szukam czegoś innego.
Przy kostkach jest miękka skóra.
Moja kolezanka ma takie same tylko firmowe za 400zł i po sezonie nie wygladają lepiej.
W końcu to buty używane codziennie w różnych warunkach.
nie ważne jak wyglądają, ale są tak niesamowicie wygodne, miękkie i trwałe, że naprawdę, po tym sezonie nie mogę im nic zarzucić, choć są wiecznie w błocie i ogólnie daleko im do tego nazwania ich pięlegnowanymi. Choć przez jakieś 2 tygodnie dzien w dzien byly smarowane i natłuszczane, co też dało swoje.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
07 listopada 2009 03:32
moj zestaw od p. Pawła po jednym sezonie wyglada jak nowy, a wygodny tak jakby mial co najmniej 3 lata! 🙂
Ja szczerze mówiąc naprawdę nie widze potrzeby żeby przepłacać.
a do tego teraz widzę genialność gumowych sznurówek, kiedy zakładam dwie pary grubych skarpet i dalej mogę sie zapiąć bez rozsznurowywania czegokolwiek xD
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
07 listopada 2009 12:25
W moich 3-miesięcznych czapsach oficerkowych Hippici poszły zamki... A tak naprawdę w jednym tylko, więc zaniosłam go do reklamacji.

Za to w rocznych "dopiero" 🙄 teraz poszły zamki, w jeden tydzień w jednym czapsie, w drugim w drugi tydzień... Zamieniłam zamki u szewca i nie dość, że "chodzą" jak masełko, to jak narazie sprawują się świetnie. Nie można tak od razu? 🙄
Graba.   je ne sais pas
07 listopada 2009 13:54
ile kosztuje zmiana zamka w sztylpach oficerkowych?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
07 listopada 2009 14:12
mnie kosztowała 30zł od jednego czapsa
Mnie wymiana zamka kosztowała około 18-20 zł w jednym sztylpie.
I.... w końcu się doczekałam 😉 5 minut przed hubertusem mi walnął zamek w drugim sztylpie. Zaczęłam sklinać na Hippicę 😉 ale! sztylp/sztylpa [nie wiem jak to odmienić] grzecznie wytrzymał próbę terenową, ale niestety, na gonitwie już mi ładnie się "rozwinął" i trzymał się tylko przyleganiem łydki 😁
Wymienię zamek i dalej będę ciorać, skórkę te sztylpy mają bardzo fajną, jeździ się bosko. Nawet się szybko nie wytarły, mimo intensywnego użytkowania.
jakie możecie polecić sztyblety (zwykłe, nieocieplane) do 250 zł? Ważne żeby w miare dobra jakość była, długo wytrzymywały, nie pękały itp.
U rymarza w mojej okolicy płacę 30zł za wymianę obu suwaków w sztylpach. Obie pary Hippicy miały wymieniane zamki, teraz się już trzymają.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
17 listopada 2009 12:33
devila tak ciężko zerknąć na parę ostatnich stron?  🙄
buty od P. Pawła są wytrzymałe, wygodne i kosztują grosze
Ada   harder. better. faster. stronger.
18 listopada 2009 18:51
Przeglądając produkty x-horse natknełam się na czapsy ze skóry KANGURA !
--> https://www.x-horse.com.pl/sklep/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=6548&category_id=15&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=5

Cena wysoka 1099 zł ale oczywiście kangur to nie krowa czy owca. Więc zapewne jest adekwatna.

Czy ktoś z was widziała na żywo owe czpasy ?
Zdecydowanie zaciekawiło mnie to, no bo w sumie co to za różnica ?
Tzn. oczywiście jest większy lasn ale co poza tym ?
Może dużo bardziej miękka i lepiej dopasowująca się do nogi przez to czapsy są wygodniejsze ?

Ciekawe, ciekawe  🙄
mam oficerki Cavallo ze skory kangurzej.
roznica polega na tym, ze ta skora jest bardzo delikatna i miekka, dobrze sie dopasowuje do nogi, nic nie obciera i czuje sie jak, a wlasciwie to sie w ogole nie czuje tych oficerek  😉
dosyc mocno w zwiazku z tym "siadaja", trzeba zamawiac odrobine dluzsze.
Odkurzam 😀
Czy ktoś z Was orientuje się, ile kosztują AKTUALNIE sztylpy oficerkowe ze strony www.sztyblety.pl (firma Paweł Krzysiek)- nigdzie nie mogę znaleść cennika...
Mam też do wyboru- sztylpy firmy COLORADO (swoja drogą ma je koleżanka od 3 lat i jest b. zadowolona, a jeździ intensywnie). Jeśli ceny będą podobne (do 110 zł max, mam bardzo ograniczony budżet), to które lepsze?
No i jak kupować skórzane sztylpy na długość? Bo poprzednie były długie na 36 cm i były przykrótkie, 38 byłyby w sam raz, lecz czy skóra "nie siądzie" i nie lepiej wziąć jeszcze większego rozmiaru? 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
07 lutego 2010 16:22
cennik z wakacji, myślę, że raczej nie uległ zmianie

sztyblety S-100-S2-2A - na podeszwie skórzanej - 220 zł, na podeszwie z tuniskóru -170 zł
sztylpy S-201  - 90 zł
Transport - 20 zł (przesyłka za pobraniem)
Dzięki Edytka   :kwiatek:
Prawie się zdecydowałam, ale przezornie jeszcze napisałam do producenta 😉
I już wiem, że należy zamawiać bezpośrednio u niego, a nie przez allegro (widziałam te same wystawiane przez sklep jeździecki i były conajmniej 20 zł droższe)
Ponawiam pytanko odnośnie dopasowania długości sztylpa 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
07 lutego 2010 17:22
ja mam od zgięcia kolana do środka pięty 37cm, sztylpy zamówiłam 39cm, przez pierwsze 2 tygodnie uwierały (ale wystarczyło wydłużyć strzemiona i juz było ok). siadły po ok 2 tygodniach (było lato, koń spocony, więc cały proces trwał bardzo krótko) i teraz są idealne.

pomierz nogę, dodaj 2cm i będziesz wiedziała jaki rozmiar wziąć 😉 na stronie jest rysunek obrazujący jak należy mierzyć nogę
http://www.sztyblety.pl/S100tr.htm
czy ktoś może coś o nich powiedzieć?
A i jeszcze jedno pytanie mam odnośnie sztylpów firmy Paweł Krzyś: wyczytałam gdzieś, może i nawet tutaj, że te po 90 zł nie są do końca wykonane ze skóry licowej...
Czy to prawda  i jesli faktycznie tak jest,  to czy są one w jakiś sposób gorsze jakościowo od skórzanych?
To że nie są ze skóry licowej nie znaczy że nie są skórzane. Ja miałam takie czapsy oficerkowe i mi służyły pare lat.
Mi chodzi, że są też wyrabiane ze dwoiny licowej czy jakoś tak 😉 Ale ja się na rymarstwie nie znam, ważne, aby były trwałe i wygodne, a sądząc po opinach to takie pewnie są.
Widziałam ostatnio u koleżanki ze stajni sztyblety HIPPICA na zamek są eleganckie i śliczne  😎
Zamówienie na sztylpy z firmy P. Krzyśka poszło wczoraj meilem- tak jak producent prosił (zadzwonilam do niego). Cały czas sprawdzam pocztę i zero odpowiedzi: potwierdzenia wysyłki, informacji czy będą robić pod wymiar itp. Nie wiem, czy mam do nich zadzwonić czy jak... :/
Najlepiej zadzwonić  😀
Pytanko.
Czy są albo czy któraś firma robi na zamówienie sztylpy z większym tym łuczkiem (wyższe)? Takie ujeżdżeniowe? Pisałam do Pana Pawła Krzyśka ale odzewu brak.
wlasnie z wyzszym lukiem mi Pan Pawel zrobil. doradzil co i jak i sa kapitalne!!we wtorek zamowilam wczoraj przyszly🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się