Co zrobić, żeby koń przytył/ schudł ?

Szczecinska Galopada www.galopada.pl ma mozliwosc zamowienia, koszt 170zł. U weterynarza 250zł, wiec warto u nich zamowic.

i tu jeszcze jest:
http://www.gnl.pl/super-muscle-builder-liquid-equine-p-2860.html?manufacturers_id=112&osCsid=34eea770ec281960ae4f6508d2e010e3
guula   Miałam zamiar coś zmienić... Zmieniłam zamiar
14 listopada 2009 13:13
Tak czytam te Wasze pozytywne opinie o Max-E-Glo i postanowiłam zainwestować.

Ale grzebiąc w necie znalazłam coś takiego: http://animalia.pl/produkt,10269,564,GP_Equine_Su-Per_Gamma_Oryzanol_Ultra_Pure.html

Czysty gamma oryzanol - co myślicie? ktoś ma jakieś doświadczenia?

Wychodzi taniej niż Max-E-Glo, ale czy działanie będzie takie samo?  Ilość gamma oryzanolu w jednej dawce porównywalna.
gamma oryzanol najlepiej działa z innymi antyoksydantami np. z witaminą E.
Ideałem byłoby połączenie z witaminą E i selenem.
Zwiększa się w ten sposób jej przyswajalność.
Mam dość ograniczone zaufanie do czystych postaci takich suplementów.
guula   Miałam zamiar coś zmienić... Zmieniłam zamiar
17 listopada 2009 00:58
szemrana, dlaczego masz ograniczone zaufanie?
Bo najczęsciej czyste składniki mają ograniczone działanie.
Do dobrego wchłaniania potrzebne są inne substanacje wspomagające.

Dla biotyny będzie to cynk i miedź
Dla gamma oryzanolu witamina E
Dla żelaza miedź
itp itd
guula   Miałam zamiar coś zmienić... Zmieniłam zamiar
17 listopada 2009 04:25
A no tak, myślałam, że może coś jeszcze jest na rzeczy  😉 dzięki  :kwiatek:
Wy tu piszecie o podtuczeniu koni a ja raczej mam zawsze problem w drugą strone. I nie smiac mi się tutaj. :kwiatek:
Kurcze jaki kon by do mnie nie trafił juz się zaokragla. Stojama to mi dopiero pokaże jak zobaczy swoją Draskę!! 😀iabeł: nawet Emi która wczesniej grymasila ( nie wiem dlaczego taki karysik ma -nie lubi meszu i co bym nie zrobiła to nie i już a jak reaguje jak dam jej z ręki, parska, demonstracyjne wyciera pyszczek o slomę-pierwszy raz widzę taką reakcję u koni) zookragla się niebezpiecznie.
Kurcze - przeciez ich nie przekarmiam.
daję rano - pól litra owsa z mieszanego z pszą spillers
obiadek 1/4 l  paszy z owsem plus witaminki + marchew
kolacyjka 1/4 l paszy z owsem
No i dwa razy w tygodniu mesz. Mója arabek tęz już brzuszka nabral, kurcze przecież nie będę ich głodziła i to jeszcze o tej porze roku.
U mnie w stajni dzieje się podobnie😉

Który koń nie przyjdzie, nawet najbardziej zabiedzony - po 3-6 miesiącach jest nie do poznania.
I nie mówię tu o koniach, których właściciele podają dziesiątki dodatków paszowych😉
Puchną tak od słomy, siana, owsa no i trawki😉
Monia, nie kuś prosze  🤬
Kajula, ale taka prawda, jeśli jest w Trzeszczynie jakiś chudy koń tzn. że dopiero przyjechał 😀
albo, ze ma 30 lat ;P jak siwa... 🙂
Kajula, siwa jest wyjątkiem nad wyjątkami;p
Mimo, że w stajni nie ma konia, który by jadł więcej niż ona😉
Laski mocno offtopujecie. 😉
😀 nie jest to off bo temat brzmi jak podtuczyc/odchudzic konia i ja potrzebuje rady -jak odchudzic konie?
Fazo Twoje konie nie pracują praktycznie wcale, zatem podawanie pasz treściwych w ich przypadku trochę mija się z celem. Treściwe mają uzupełniać niedobory energetyczne u koni pracujących, ewentualnie u rosnących (Mach na przykład). Ogranicz zatem treściwe do kompletniego minimum i nie karm ich 3 a max 2 razy dziennie :-)
Druga droga do lekkiego odchudzenia, to ruch ruch i jeszcze raz ruch , ale wymuszony - nie "snucie się" po pastwisku
slojma   I was born with a silver spoon!
19 listopada 2009 19:02
Faza- zobaczymy co tam zostanę w przyszłym tygodniu, z opowieści wiem, że dwa pączusie 😉 Tylko, żebym je jeszcze poznała 🤣
🚫uważaj na nogę
[quote author=_Gaga link=topic=727.msg383650#msg383650 date=1258613554]nie karm ich 3 a max 2 razy dziennie :-)[/quote]
Dlaczego? (Pytam o rozłożenie na ileś posiłków nie o ilość jedzenia w sumie.)
Dlaczego? (Pytam o rozłożenie na ileś posiłków nie o ilość jedzenia w sumie.)

Skoro aktualnie konie dostają ok 1 l paszy dziennie i zmniejszy się to co najmniej o połowę (czyli do 0,5l dziennie) - jak rozdzielisz to na 3 porcje. Przy 2 - wyjdzie szklanka, czyli duża garść jednorazowo. Przy 3 mniej niż szklanka

Jeśli konie mają dostęp do pastwiska/siana - nie potrzebują karmienia ileś tam razy dziennie. Mit o wielokrotnym karmieniu - szczególnie koni niepracujących - wynika z tego, iż coraz więcej koni spędza życie w boksach, przy nie zapewnieniu wystarczającej ilości pasz objętościowych i skarmianiu dużych ilości treściwych. W takim przypadku rzeczywiscie trzeba ostrożnie dawkować, dzielić na maleńkie porcje, etc. Jednak koń , który ma w miarę stały dostęp do objętościowych i nie pracuje ciężko (czyli dostaje niewiele treściwych) może jeść treściwe i 2 razy dziennie i krzywda mu się nie dzieje...
Był już tu ten filmik?
Jak zmacać konia czy nie za gruby?


i drugi
ogromne  :kwiatek: jutro macanko i chwila prawdy  👀
Hahah. Ja to nawet nie macam 😉 zoyabea, nie łudź się 😉

Burza ja wciaz sie łudze i tak łatwo sie nie poddam 😵
Ruda_H   Istanbul elinden öper
27 listopada 2009 21:15
mój powoli wypisuje się z klubu kucyka tłuszczyka 😉 oczywiście dzisiaj go obmacałam zgodnie z instrukcją i nie ma tragedii ... jutro worek marchewki w nagrodę  😉
Czy ktoś ma doświadczenie z preparatem Weight builder?

http://www.equistore.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=256&category_id=22&option=com_phpshop&Itemid=7

Zastanawiam się czy zainwestować w niego, czy w tak zachwalane [b]Max-E-Glo[/b]... ewentualnie w olej lniany...
Chodzi mi o podtuczenie konia a nie o masę mięśniową żeby nie myło nieporozumień - niestety w nowej stajni sporo z wagi spadła i chciałabym to jakoś odbudować 🙁
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
19 grudnia 2009 15:57
🏇Witam!!!

Mam takie pytanie wykupiłam konika z rzeżni 15 miesiecznego żrebaczka chodzi mi o to,że konik jest chudy i chce żeby nie wyglądał już jak biedny wychudzony konik żle traktowany po przejsciach i glodzony jest bardzo grzecznym ogierkiem naprawde podbil serca wszystkich w stajni nawet koni!!!!!!!! I ja sama nie mam takiego obeznania w pasach ale preczytalam o jakiejs paszy dla konia Acl ale nie moge nigdzie jej znalesc ani jakie sa zastosowania to chyba jakiś skrót jesli mogli byście polecić mi dobrąpasze dla żrebaka,będę wdzieczna znalazłam coś takiego więc powiedzcie co o tym myślicie ja nie mam niestety jeszcze obeznania zdjecia można zobaczyć w dziale konie małopolskie dodaje link z paszą wie ktoś coś na ten temat???http://www.allegro.pl/item851551417_pasza_dla_zrebiat_i_odsadkow_25kg_z_dostawa.html
dziekuje! 😅
A ja mam dość nietypowy problem...
Pewna kobyłka w stajni(lat11 maści siwej 😀 ) ma strasznie duży brzuch, jak kobyła ciężarna... 😁
I chciałabym żeby jej brzuszek się zmniejszył, ale jest jedno ale. Klacz chodzi w rekreacji i przy dużej ilości jazd zaczęły się jej robić opoje, więc długa jazda wykluczona(oczywiście "zwalczamy" opoje 😉 ) Ale skakać może jest baaardzo ambitna i widać, że jej to sprawia frajdę i przyjemność. A nie ukrywam chciałabym na niej jakieś chociażby LL zaliczyć 🙂
Słyszałam, że właśnie skoki pomogą jej "wyciągnąć" brzuchol i że będzie mniej masy na nim, ale nie wiem co o tym myśleć...
Jakie macie porady?  🤔wirek:

😅
A kto z Was daje olej sojowy?🙂 Bo czytałam na tej stronie zestawień olei dla koni i napisali, że jest bardzo dobry:]
ludki jeśli karmicie konia dobrze i on "nie chce" przytyć to zróbcie badania krwi
to podstawa - tylko pamiętajcie ze jedne muszą byc robione rano przed jakimkolwiek karmieniem inne nie koniecznie
Ale czy na pewno..?

Przytycie tak jak odchudzanie to nie jest krótkotrwały proces. 🙂 Co z tego, jak np. przez tydzien nie bede nic jadła, schudne 10 kg, a potem zaczne jesć jak prosiak i wróci mi 15. Żeby koń/człowiek czy obojetnie jaka istota schudła lub przytyła potrzeba czasu! Każdy chudnie/tyje w swoim tempie, czasem może to trwać nawet rok! I ba, gdy już koń przytyje lub schudnie to nie wracamy do poprzednich nawyków, tak jak z człowiekiem.

To chyba logiczne, odchudzamy się np. pół roku, doszlismy do upragnionej wagi, to potem nie jemy codziennie pizzy, coli, słodyczy. Owszem, to nie znaczy, że do konca zycia mamy tego w ogóle nie jesć. Tylko STOPNIOWO !!

Faktycznie, badanie krwi jest dobrym rozwiązaniem, dla sprawdzenia ogólnego stanu zdrowia konia, ale tak czy siak. Konik nie przytyje nam w tydzień nawet jak mu damy 1000000 kg otrąb ryżowych 😉

----------


http://vetmedica.pl/badania_dla_twojego_konia/

Korzystał ktoś może z tej strony przy badaniu krwi konia?🙂
Wiadomo, że nie przytyje z dnia na dzień, to przecież oczywiste heh
Niestety po przeniesieniu do inne stajni dziewczynka mi schudła, teraz jest ciut lepiej ale to nie to... dlatego pytam o to co wyżej
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się