Kącik Ujeżdżenia

Na Świecie Koni jest duża galeria: http://www.swiatkoni.pl/gallery-photos/562.html


wchodźcie, wchodźcie... szczególnie Ci bez antywirusa... a pozniej kilka maili do znajomych i bedzie spokoj na forum przez jakis czas... swiatkoni od kilku tygodni ma problem z wirusem i chyba nie bardzo moze sobie poradzic... powodzenia 😀
deborah   koń by się uśmiał...
16 listopada 2009 21:15
właśnie weszłam i mi sie komunikat o trojanie wyświetla ;/
Mi się tam nic nie wyświetla, ahh jak to fajnie być poza sferą wirusową 😉
Czy ktoś ma jakieś życzenia co do tych zdjęć, mogłabym tu jakieś wstawić z śk.
deborah   koń by się uśmiał...
16 listopada 2009 21:18
poproszę Lostakową ;]
Mi się tam nic nie wyświetla, ahh jak to fajnie być poza sferą wirusową 😉
Czy ktoś ma jakieś życzenia co do tych zdjęć, mogłabym tu jakieś wstawić z śk.


LOL

palmface i rotfl...

powodzenia LOL
zyczliwa, lol iks de dwukropek myślnik zamknij nawias
dzięki






deborah   koń by się uśmiał...
16 listopada 2009 21:27
rewir, dziekuję!
rewir? jakiego uzywasz av/firewall'a? a moze jedziesz na jakimś linuxie?
zyczliwa,  Na prostym ubunciaku sobie "jadę" , ale o czym my tu teraz w ogóle dyskutujemy? [uwaga, pytanie retoryczne]
Milusia bardzo chce zacząc starty, myśle ze konie są już przygotowane na to, chce zaczac L P jechac, zobaczyć jak nam bedzie szło. W tym sezonie było kilka problemów, nie dało rady ze wszystkim sie zgrać, ale licze ze uda sie w przyszłym roku.Pozatym życie...ciągle czymś zaskakuje. Trzymaj kciukasy!  :kwiatek:
Ja w każdym razie po konkursach naszych klubowych koni zbieram dzielnie formularze, zastanawiam się, co podobało mi się na przejeździe i uwaga - bezczelnie pytam sędziów, co zmienić, żeby następnym razem było lepiej.
co innego pytać się sędziego o uwagi i wskazówki dotyczące przejazdu, a zupełnie czymś innym jest doprowadzenie do sytuacji,że sędzia musi się tłumaczyć dlaczego mu wyszły takie a nie inne oceny.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 listopada 2009 23:39
Wrotki co Ty bredzisz? Co jest niby złego w zapytaniu sędziego dlaczego ocena jest taa a nie inna? Oczywiście są tacy co się z sędziami wykłócają o oceny, ale sam fakt pytania o powód postawienia takiej, a nie innej nie oznacza od razu stawiania sędziego pod ścianą w pełnej gotowości do rozstrzelania go. Przecież o to w tym wszystkim chodzi - żeby w momencie kiedy nie rozumiemy dlaczego została wystawiona taka a nie inna ocena pójść do sędziego i się dowiedzieć z jakiego powodu została obniżona, żeby na przyszłość móc to poprawić. Na tym polega uczenie się...
rozstrzal mialam rzeczywiscie najwiekszy, I miejsce 65%, I miejsce 64% i VII miejsce 58%.  trudno, chcialo sie jezdzic ujezdzenie to sie ma.

a sedzina przemila, sama byla zaskoczona, ze tak jej wyszlo, jak z nia rozmawialam po.
no popatrz, ja bredzę, a sędziowie międzynarodowi nie wiedzą jakie oceny stawiają 😁
opolanka   psychologiem przez przeszkody
17 listopada 2009 08:17
zyczliwa, bądź uprzejma nie off topować.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 listopada 2009 08:25
Wrotki, a kto powiedział, że nie wiedzą? 🤔
Szyszka   szczesliwa studentka HOPALu:)
17 listopada 2009 10:04
Wrotki, myslisz ze sedzia ma skalkulowane, ze jak tu walnie 6, tu 7 a tam 8 to wyjdzie mu tyle i tyle procent? Nie sadze zeby sie zabawiali w matematyke podczas przejazdu. Sekretarzowalam sedziom i wiem, ze nie ma czasu na takie rzeczy
lostak   raagaguję tylko na Domi
17 listopada 2009 10:06
wrotki jestes trolem, rozumiem, ze chcesz awansowac na mega trola 😂
Wrotki, myslisz ze sedzia ma skalkulowane, ze jak tu walnie 6, tu 7 a tam 8 to wyjdzie mu tyle i tyle procent? Nie sadze zeby sie zabawiali w matematyke podczas przejazdu. Sekretarzowalam sedziom i wiem, ze nie ma czasu na takie rzeczy


czasu na liczenie nie ma, ale skoro panowie od liczenia - np w aromerze - sa w stanie na oko ocenic patrzac na arkusz ile bedzie z dokladnoscia do 2-3% to i sedzia nie musi liczyc dokladnie... kwestia wyrobienia wyczucia... zreszta jak masz wiekszosc na "6", trzy "5" i trzy "7" to i tak wyjdzie Ci rowno 60%... nie trzeba liczyc dokladnie...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 listopada 2009 11:24
Lostak: a możesz pokrótce napisać co Zagers u was zmienił podczas szkolenia?
lostak   raagaguję tylko na Domi
17 listopada 2009 17:36
ewu, grudniowy swiat koni :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 listopada 2009 17:40
opolanka, nie czepiaj się, dobrze, że ktoś ostrzega o trojanie. Mnie nikt nie ostrzegł i miałam akcję "odwirusowywuję" komputer, która trochę trwała.
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
17 listopada 2009 17:51
meggii-trzymam w takim razie z calej sily i powodzenia 🙂
lostak   raagaguję tylko na Domi
17 listopada 2009 18:10
powodzenia dla wszystkich ktorzy beda walczyc w aro 🏇 🏇 :konik
i specjalne ucalowania dla aniamic za wspaniala pomoc w kuzni :kwiatek:

ostrzezenie o trojanie- bezcenne.

pozdrawiam z hiszpanskiej ziemi. 😵
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 listopada 2009 18:32
Lostak lepiej poradź jak sędziów skutecznie zmanipulować 😎
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
17 listopada 2009 18:47
Pewnie lostak oferuje sędziom dożywotnie dostawy sterydów 😎
Danusiu, specjalnie dla Ciebie 🙂
Wrotki, myslisz ze sedzia ma skalkulowane, ze jak tu walnie 6, tu 7 a tam 8 to wyjdzie mu tyle i tyle procent? Nie sadze zeby sie zabawiali w matematyke podczas przejazdu. Sekretarzowalam sedziom i wiem, ze nie ma czasu na takie rzeczy
przy stawce do 10 koni w konkursie, każdy sędzia wie, kto i dlaczego, był u niego pierwszy lub drugi,a kto był siódmy albo ósmy...i żadne procenty nie są mu do tego potrzebne.
ps. Lostak dla ciebie mogę być reniferem , a nie tylko trollem...to i tak nie zmieni fakty kim ty jesteś 😂
...rozumiem że zabrałaś konia do Hiszpanii,żeby osobiście i ciężko przy tym pracując ,zapewnić mu odnowę biologiczna po 3 dniowych zawodach 😁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
18 listopada 2009 08:26
o jej Lostak. Ciągle odsyłasz do tego art. w ŚK. Przecież przez to że dosłownie parę słów TU skrobniesz nie ubędzie ŚK czytelników. Przeciwnie może jeszcze przybyć, dzięki temu co tu w telegraficznym skrócie napiszesz a każdego to zaciekawi i więcej będzie się chcial dowiedzieć. Ale skoro nie chcesz to nie. Nudne się to już robi to wieczne uprasznie się o łaskę skrobnięcia paru słów.
Mam parę takich malusieńkich pytań, ponieważ jestem zupełnie skoczkiem,  nie znam dobrze przepisów ujeżdżenia. Próbowałam się dokopać do prawdy na stronie pzj, ale nie udało mi się  😡

1) Czy mogę jechać konkurs towarzyski w białych bryczesach z szarym lejem? a na regionalnych? ma to jakiś wpływ na ocenę?

2) Czy mogę jechać na podwójnie łamanym PLASTIKOWYM wiedzidle ? i na towarzyskich i na regionalnych?

W grę wchodzą klasy do P 🙂  🙄

Będę wdzięczna bardzo za odpowiedz  :kwiatek:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
18 listopada 2009 08:46
1. tak. nie ma wpływu.

2. tak.

Przepisy są tu http://www.pzj.pl/upload/dl/A_Ujezdzenie/Przepisy/A_Przepisy__2009.pdf
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się