St. Hippolyt - pasza i odzywki

Hej już jest osoba,która rozprowadza te pasze na pomorzu niedaleko gdańska😉
Myślę  , że jeszcze chwila i  pasze ST Hippolyt będą dostępne bez najmniejszych problemów w całej Polsce  😉
Witam,

Kilka razy pojawił się w tym wątku problem z dostępem paszy St.Hippolyt na Pomorzu; Od niedawna zamawiam większe ilości tej paszy i gorąco polecam; Są bardzo dobre, a możliwość zrobienia profesjonalnych badań w celu ustalenia odpowiedniej diety dla konia ( nie ,,na oko"😉, fachowe doradztwo specjalistów od żywienia koni, stawia firmę St.Hippolyt na 1 miejscu na rynku;
Jeśli jesteście zainteresowani, proszę o kontakt; mogę wasze zamówienia podłączyć pod moje i wspólnie wyjdzie nam to korzystnie;
Drodzy Warszawiacy...  😉
W razie wszelkich zapytań proponuję kontaktowac się z:
Sylwią Dobrowolską (nowym przedstawicielem firmy)
tel. 507-097-173
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
10 marca 2010 12:01
Hippolyt jest też w mksklep.pl   😅
oooooo w koncu znalazłam temat o St.Hippolyt 🙂
mam nadzieje, że pasza bedzie smakowała mojej młodej 🙂 w najblizsza niedziele juz bedzie moje konisko mogło jej spróbować 🙂
DObrze,  podpowiedzcie , gdzie w zach-pomorskim, albo w pomorskim zakupie pasze Hippolita? Jestem przynajmniej raz w miesiacu w Trpjmiescie, moglabym ja wtedy odebrac? Sa jakies opcje?
crazy już Ci odpisałam namiary ja nie doszły to napiszę tutaj
czy ktoś z was skarmia Equi Gard? Chętnie go konie jedzą?
czy ktoś z was skarmia Equi Gard? Chętnie go konie jedzą?

Mysmy jechali chwile na Equi Gard. Zwierz pochlanial je z wyrazem pyszczka swiadczacym o totalnym odlocie graniczacym z ekstaza  😉
Zaje..... fajnie pachnie, wyglada i wogole ach i och gdyby nie cena;(
anetakajper   Dolata i spółka
15 marca 2010 12:09
Ja daje reform musli G. Tak im smakuje że nie jedzą owsa bez  tych musli 🤣 i nie jest aż tak drogie.
I daje jeszcze jakiś dodatek w płynie na słodzie jęczmiennym -to też im smakuje

Poniewaz my uwazamy na "linie" nie moge go karmic zwyklym musli...niestety.....i gdyby chcial jesc hippolytowe pro alpine, na pewno bym przy tej firmie zostala...bo ten zapach...chyba jablka jakby z cynamonem jest obledny i wiekszosc chyba ich pasz tak pachnie. Obecnie zwierz dostaje jeszcze proserpetine czy jakos tak - witaminy - i wylizuje zlob do ostatniego ziarnka  😉
anetakajper   Dolata i spółka
15 marca 2010 13:34
moje na szczęście nie dbają o linie 🤣 ale przydałoby się im trochę schudnąć.
Sama podjadam im te musli  🤣
Moje pachną miętą
ja daję hesta musli i jestem naprawdę zadowolona , sierść ładna , koń w dobrym samopoczuciu , polecana szczególnie dla koni o skłonnościach do alergii , jest wilgotna , nie pyli się wiec nie podrażnia dróg oddechowych ,poza tym cudnie pachnie , czuć w całej stajni w stajni przy karmieniu . poza tym daje tez dodatkowo cynk na wzmocnienie układu immunologicznego.
zoyabea, dzięki za info 🙂 niedługo nas czeka ta pasza i pękam z ciekawości, przywiozłam z Torwaru próbki ale jeszcze nie mogę dać 😉
Thilnen   Dżamal Ad-Din
16 marca 2010 22:47
Ja dziś dałam mojemu Irish Mash, zjadł trochę, ale bez entuzjazmu. Jak dla mnie wyglądało i pachniało ładnie, to pierwszy mesz który mu daję, więc nie wiem jak reaguje na inne produkty. Może mu jakieś owoce suszone do tego dokupię...
Jeżeli koń nie był wcześniej karmiony meszem (tym bardziej maszami gotowymi typu "instant"😉 to daj mu szansę się przekonać. Wiele konia na początku nie wie z czym to się je i zazwyczaj szybko się przekonują. Na początku warto zmieszać z czymś co koń je chętnie i codziennie (np. owies, tzn. garść meszu i dwie garści owsa a potem zmieniać proporcje). Jeżeli mesz to nowość w jego menu, to nie eksperymentowałabym z suszonymi owocami dodatkowo, bo bałabym się ryzyka biegunki lub żołądkowych sensacji.

I mam pytanie do Hippolytowców: czy ktoś z was podawał na dłuższą metę paszę Struktur Energetikum? Mam na myśli podawanie jej bez podawania dodatkowych premiksów witaminowych, ponieważ wg ulotki 1kg dziennie powinien w pełni pokryć witaminowe/mikro-makroelementowe itp zapotrzebowanie mojego konia. Czy ktoś tak karmił? Jak potem wypadały badania krwi? Czy widać po koniu było potrzebę dodatkowej suplementacji?
Sierra, ja dawalam dlugo struktura, ale ze mam konia z anemia czesto powracajaca, i w b. intensywnym treningu dawalam  forana chevinala i tego forana z zelazem, plus na kopyta bo tam jest maga klopot i nic tego nie zmieni.
Kon nie mial anemi, byl w swietnej formie, naladowany taka pozytywna energia , swiezoscia, chetny do pracy..

Polecam  bardzo ta pasze. jest "niestety" ( ze wzgl na cene) najlepsza na rynku, wg mnie.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
17 marca 2010 19:39
Moja kobyła je regularnie Irysh Mash, cena całkiem przyjemna a Ruda mesh wciąga nosem. Nie pozwala mi wejść do boksu z wiadrem, bo od razu pakuje do środka nos. A jeśli nie wysypie jej wszystkiego do żłobu to jest tragedia i koń robi minę biednego wygłodzonego zwierzaka.
Zastanawiałam się momentami czy nie przestawić sie z eggersmanna na te pasze, ale jak na razie nie chce eksperymentować za dużo. Jak coś pasuje to po co zmieniać na sile?
Struktur nie jest paszą taką jak inne.
Jest właściwie koncentratem paszowym.
podaje się go maksymalnie do 1,5 kg na dobę i to dla koni sportowych.
Przeciętnie koń powinien jej z dostawać ok 800 g - 1000 g.
Oznacza to, że worek za ok 110- 115 złociszy wystarcza spokojnie na 20 dni.
Ja dawalam w najtrudniejsyzm momencie sezonu, nawet do 2kg. ale mysle ze na krosie 3* czy pelnych 2* spalil to.
Crazy, Szemrana dzięki za odp  :kwiatek:

Ja mam konia w "treningu" czyli ambitna rekreacja/mały sport, plus mam konia który na garści owsa wygląda bardzo dobrze. Póki był na restrykcyjnej diecie, to dostawał garść owsa właśnie i chevinala. Koń schudł, teraz wygląda optymalnie i chciałabym znaleźć jakiś koncentrat który pozwoli mi utrzymać go w formie, dać odpowiedniego powera do pracy, przełamie monodietę owsianą a przy którym nie będzie potrzebna dodatkowa suplementacja, jako że i tak dostaje dodatki typu: cortaflex, elektrolity, witamina E z selenem na stałe. To i tak dużo, więc skoro zdecydowałam się na podawanie paszy, to kombinuje jak tu uniknąć jeszcze podawania premiksów witaminowych.

Obecnie znaleźliśmy taką paszę (koncentrat, nie prowokujący do tycia, dający powera - ideał) ale musiałabym jej dawać przynajmniej półtora kilograma dziennie aby nie musieć się martwić o dodatkową suplementację, a to wtedy wychodzi bardzo droga impreza. I choć wiem, że "lepsze" jest wrogiem dobrego, to kusi mnie wypróbować Struktura, bo przy robocie mojego konia 1kg powinien spokojnie wystarczyć a wtedy płacąc nawet te 115zł za worek opłaca mi się "ten eksperyment".

Jednak to się opłaca tylko pod warunkiem, że nie będę musiała dodatkowo podawać witamin. Dlatego się dopytuje 😉
Mysle ze spokojnie mozesz tak zrobic.
Mozna tez dla swietego spokoju zrobic rozszerzone badania krwi, i za 2-3 miesiace tez, i sprawdzic. Zreszta to sie czuje, czy kon gasnie , jest niechetny, itd... czy czuje sie swietnie.

Jedna wskazowka, kon nadpobudliwy, nerwowy, niejezdny, nie koniecznie oznacza konia z nadmiarem energii, u mojego okazala sie b. duza anemia.
Crazy pełne badania krwi robię raz-dwa razy roku tak czy inaczej, jednak dopiero co robiłam i wolałabym nie robić ich już teraz-zaraz znowu bo zbankrutuje 😉 Ale masz rację, po koniu widać jak coś jest nie halo, zwłaszcza po moim bo robi się ...smutny i ...szary 😁 a raczej najpierw szarzeje a potem staje się autystyczny. Między innymi dlatego stoimy na elektrolitach cały rok i dlatego robimy pełne badania krwi z taką regularnością. Ot nie miała baba problemu, to sobie kupiła konia  😵 😁

Ale rozumiem, że na brak powera na strukturze nie narzekałaś?
Pierwsze kilka dni go roznosilo, faktycznie glupawo, ja akurat u niego na to nie reagowalam, bo on malo kiedy byl spokojny.. co tez mowie NIGDY nie byl spokojny. Ale po kilku dniach ta energia byla taka pozytywna, zkumulowana.. jakby wiedzial ze ma ja trzymac, a nie ze musialam go jezdzic 3 h zeby cos sie dalo zrobic. On byl swiezy, zywy ale myslacy i chetny do wsplpracy.

Tak samo mam po chevinalu, jak ma jakas przerwe od niego, to pierwsze dni jest nazbyt wesoly a pozniej juz normalny..
A i chevinal i  struktur bardzo bardzo chwale.

Przed krosem dosypywalam mu wiecej paszy oi nigdy zadnych energy stosowac nie musialam. Nawet juz nie chcialam.

To jak masz wyniki swieze to pewnie ze nie ma sensu, spokojnie za pol roku beda sesowne do porownania.

I jeszcze jedna sprawa, jak pierwszy raz otworzylam worek, to mysle sobie , ze ona jakas dziwna? przeterminowana mowie? oszukana? To jak ziemia z nasionkami wyglada, bylam pewna ze on jej nie tknie bo niejadek straszny. A on ja wielbi !!! Kocha , szalenstwo jest jak widzial wiaderko z nia.

Wszystkie inne pasze sa takie dokladne, piekne, kolorowe, rowniotkie, takie po porstu chemiczne , sortowane, a ta taka naturalna, pachnaca.. Super.
No i fantastycznie. Teraz na spokojnie skarmię drugi woreczek naszego "cudu nad Wisłą" i uśmiechnę się o Struktura. Zwłaszcza, że odkąd dostałam próbkę na Torwarze, to nie mogę się od tego zapachu uwolnić. Nie wiem jak koń, ale ja oszalałam na punkcie tego zapachu  😍
Zapach to taka mieta, swiezozc🙂 Ale przez wilgotnosc kukurydza slaba tam:P Wole z egg kukurydze , haha
Podaje ktoś pre alpin? Czytam i czytam, i dochodzę do wniosku, że to raczej dodatek do paszy jest?

Polecilibyście coś z st.hippolyta dla konia 'broja' który teraz będzie wracał do regularnej pracy? Dodam jeszcze, że chłopak średnio wykorzystuje pasze.
Pre alpin -> czyli moje ulubione trawokulki?

Moje konie to wcinaja pozerajac żłoby. Super sprawa.
zgadzam się z crazy nasze konie też to uwielbiają a do tego jaki powalający zapach na pewno nie będziesz żałować
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się