Taranty

Ktoś mnie wywołał to jestem  😉
Narazie tylko tyle bo w pracy siedzie  😀iabeł:

Alicja_8   Z pasja...z miłością...
19 listopada 2009 11:15
.Kropka. jakie to twoje piekne....dawaj wiecej bo ty zaniedbujesz galerie i zadko sie pojawiasz🙂
azja   koń pleśniowy
19 listopada 2009 12:47
Kropka - konik supcio, podobają mi się takie pięknie malowane taranty - ani za dużo ani za mało 🤣
Czy dobrze widzę - kolorek włosów pod kolor ciapek?  🙄
BOSKI  🍴  😜  😍
Ciesze się, że się podobamy  :kwiatek: :kwiatek:
Nie mam niestety za wiele zdjęć. Ale mogę powiedzieć, że Biedronka zmienia odcienie co sezon.
Kiedyś była dużo "brzydsza".
Trochę mniej aktualne na którym widać, że była "lekko" ciemniejsza  😉



elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
19 listopada 2009 20:53

Jak już jesteśmy w temacie kropek, to wstawię swojego wielo...kropka w przebraniu :
azja   koń pleśniowy
19 listopada 2009 21:16
Mina konia na 1 zdjęciu mówi wszystko 😜 jak dajesz radę z takimi dwiema małpkami? nie wyglądają na grzeczne 😁
Severus   Sink your teeth into my FLESH
23 listopada 2009 09:24


Ze strony darwinwigget.files.wordpress.com
Piękne zdjęcia tarantów (a dokładniej koni Appaloosa) ma Marta Nowakowska (Staszczak) na swojej stronie www

Np.




Jednak w kropki jest piękne 😉
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
24 listopada 2009 21:02
a gdzie takie złotka w kropki? Powiedz że w Polsce, błagam 🙇
Jeśli to pytanie do tych 'moich' to nie, niebardzo w Polsce  😉

A przy okazji natknęłam się jeszcze na takiego ciekawego ciapka (OT niesamowicie ciekawa hala, te obrazy...!) :


helcia   Wiedźma z czarnym kotem
25 listopada 2009 07:53
A w polsce są stajnie z appaloosa? Albo tarantami(w sensie że nastawione na tą maść)?

Mnie się ten strasznie podoba (znaleziony w necie)


azja   koń pleśniowy
25 listopada 2009 09:02
helcia - z tego co wiem to taranty hodują we Wrocławiu na Maślicach i gdzieś pod Wrocławiem - w okolicach wyjazdu na Kłodzko (nie pamiętam dokładnie gdzie, ale gdzieś miałam do nich stronkę, jakbyś chciała, to mogę poszukać)
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
25 listopada 2009 09:30
azja Na Maślicach są różne konie. Jakbyś miała chwilkę czasu to możesz wrzucić stronkę tej drugiej stajni, może nie tylko mi się przyda 😉.
Dzieki za odp
trzynastka   In love with the ordinary
25 listopada 2009 09:36
Problemem w Polsce nie jest hodowla tarantów jako takich ale, żeby te taranty jeszcze coś sobą reprezentowały.
zazwyczaj miesza się dla samej maści i wychodzą pięknie kolorowe nieproporcjonalne, tuptusie. Chyba raz widziałam fajna tarantke na sprzedaż (Brevy z resztą  :kwiatek: )

A Paweł Mazurek nie ma jakiś tarantów? Albo w Kowarach u Parkitnych?
azja   koń pleśniowy
25 listopada 2009 09:50
znalazłam - http://www.kkjw.pl/ - nie byłam więc nie wiem jak wygląda to w realu. Jakie dokładnie mają i co sobą reprezentują.
Na Maślicach mają różne konie to prawda, a taranty widziałam na włane oczęta, więc potwierdzam, że są 😀
U Pana Mazurka zdarzają się taranty - moja znajoma ma od niego właśnie śliczną tarantkę http://www.mazurek-konie.pl/?page_id=152 - na zdjęciu jej mamusia
Severus   Sink your teeth into my FLESH
25 listopada 2009 09:53
Mam jeszcze takiego (chyba niemiecki), tylko jakość kiepska

A w polsce są stajnie z appaloosa? Albo tarantami(w sensie że nastawione na tą maść)?

Mnie się ten strasznie podoba (znaleziony w necie)



z tego co wiem to w Polsce nie ma hodowli Appaloosa w Ludwikowicach kłodzkich widziałam 2 kobyłki i mieszańce paintów i Appaloosa,
W Czechach jast kilka hodowli Appoloosa choć by Esther Weber



no i w Niemczech, choć by u Rolfa Peterki jak np ogier Echoes Of Whizdom


Podobno ojciec mojego Bandosa był appaloosa. Bandos jest hod. Harendy (Ludwikowice Kłodzkie)
Podobno ojciec mojego Bandosa był appaloosa. Bandos jest hod. Harendy (Ludwikowice Kłodzkie)

a to bardzo podobne 🙂
Harenda się właśnie wyprzedaje z tych koników co jeszcze im pozostały w tej chwili
azja   koń pleśniowy
25 listopada 2009 10:26
Kasidzi - może to  🚫 może nie, a czy przypadkiem tam nie są pokazane "Harendowskie" tarantki.

nie mogę znaleźć ich stronki - mało gramotna jestem? chętnie bym pojechała
Kasidzi - może to  🚫 może nie, a czy przypadkiem tam nie są pokazane "Harendowskie" tarantki.

nie mogę znaleźć ich stronki - mało gramotna jestem? chętnie bym pojechała



tak nie mylisz się to są Ludwikowice Kłodzkie i Harenda 🙂
stronkę do nich masz tutaj  http://www.harenda.biz.pl/
takie stadko to biegało tam już dość dawno temu 🙁 zostało dosłownie tylko kilka koniczków
pani Marta Semiczek z Jack's City Western Team ma konika stamtąd LOTOS



zdjęcie z Partynic podczas kursu z Tomasem Bartą


azja   koń pleśniowy
25 listopada 2009 11:06
Kasidzi - dzięki na info. Czasami to aż mi wstyd za siebie - tyle urokliwych miejsc w okolicy, a ja się zaczynam interesować jak już jest po "ptakach"  😕 Zlikwidowali hodowlę ? szkoda, lecz to tylko potwierdza stan hodowli koni w Polsce. A ośrodek wygląda bajecznie  🤣 lubię te klimaty.
Były właściciel który miał i hodowlę tych koników sprzedał cały ośrodek
koniki są jeszcze jego ale je wyprzedaje.
Sam w sobie ośrodek super plus teren, miejsce do rozgrywania zawodów jest fajne . Zresztą średnio 2 razy w sezonie organizujemy tam zawody westernowe. No i zaplecze Hotel plus schronisko fajne. no i mają wyborne pierogi jak by się ktoś tam wybierał to polecam 😀
w zimie niedaleko W Rzeczce jest kompleks wyciągów narciarskich takie fajne ośle łączki jak i stromsze kawałki do pojeżdżenia ale to już OFF sorrki 😀
U Pawła Mazurka hodowli tarantów już jako takiej nie ma. Zdaje się że ma jednego tarancika, nawet na sprzedaż chyba był, chyba ze jeszcze jakieś starsze klacze tarantki zostały.

Mi się udało wyhodować coś takiego:

Engano-R od Elipsa po Mediator
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
25 listopada 2009 12:19
ja mam swoje ukochane taranty
hodowli M. Stanisza
ogier Damascus-S Sp od Dolores po Power Prince startuje skoki teraz bodajrze N klase


Jest jeszcze siostra Digger S ale jej zdjec swojego autorstwa nie mam kiedys chyba amazonka wstawiala🙂 startuje w skokach pod P. Mierzwińską

Ja widziałam klacz tarantke na sprzedaż właśnie hodowli P. Mazurka
nazywa sie Bogota (Wallon / Bejca) 1996. Wzrost 165 cm i jej córka Buena Ventura po Skanerze A tez tarantka na sprzedaz, dla tych co szukaja tarantow

z tego co pamietam to katija ja kiedys w ogloszeniach umieszczala ale reki sobie uciac nie dam

A Paweł Mazurek nie ma jakiś tarantów? Albo w Kowarach u Parkitnych?


U Parkitnych są w  tej chwili 2 taranty do sprzedania 🙂
Nawet chodzą razem w parze zaprzęgowej.
Jeden to własnie Dunkierka-P z poprzedniej strony, a drugi nazywa się Desperado-P.
Jest jeszcze trzeci ale mlodociany 🙂
ovca   Per aspera donikąd
25 listopada 2009 20:31
Może i ja wrzucę..."moją" tarantkę i synusia ("synusia"....stary chłop z niego już, jakby się komuś spodobał i chciał kupić zapraszam na pw  😁 )
Ma świetnie umaszczone uszy!  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się