Kącik komputerowy

czy laptopy firmy Samsung to dobry sprzet??

kogo nie pytam kazdy ma inne zdanie...
cieciorka   kocioł bałkański
14 listopada 2009 16:34
mam problem z mysza. próbowałam go zorwiazac w panelu, ale nie wyszło. było tak, ze po wcisnieciu kołka mogłam przewijac strone bez krecenia aż do ponownego kliknięcia. maz mamy cos chyba grzebał i już nie moge tak robic, pomozecie mi przywrócić te opcje?

edit: chyba musiało się cos zaciąć bo teraz, jak gdyby nigdy nic, zaczęło działać 🙂
Mozilla Firefox strasznie mnie denerwowała ostatnimi dniami, więc zainstalowałam Operę. Wszystko działa ładnie, ale nie umiem ustawić jednej rzeczy. Mianowicie - wybrany mam język pisania polski, a kiedy piszę coś (np. teraz), to Opera podkreśla mi wszystkie polskie słowa...
Co z tym zrobić? 😡
cieciorka   kocioł bałkański
14 listopada 2009 17:48
mnie nic takiego nie robi. ściągałaś z polskiej strony opery?
Narzędzia/preferencje - na dole - język.
cieciorka   kocioł bałkański
14 listopada 2009 19:09
znowu się zacięło
Istnieje opcja, że wysiada ci mysz. "Fizycznie" - znaczy - zdycha  😕
cieciorka   kocioł bałkański
14 listopada 2009 19:26
tak być również może 😉 za dobrze o tym wiem. podniosłam larum ostatnio że mój prywatny komputer nie działa, w serwisie działał, oczyścili go, a w domu to samo. i co? prawy klawisz myszy nie działał.  🏇


tym sposobem ostatnia kulkowa myszka w domu poszla na śmietnik. jaki jest sensowny sposób na te laserowe by nie gubiły się? specjalne podkładki? może są już jakieś nowe rozwiązania?
To Ty jeszcze kulkową miałaś?  🤔
Mam rewelacyjna podkładkę, mój "patent": skóra! zamszem do góry, 3-4 mm grubości. Wycięłam ją ze starej torebki a la Cepelia (a może Łowiec Polski  🙂😉. Podkładki skórzane polecam z całego serca. Nie muszą być naturalne. Dzieciaki "jadą" na okładkach od terminarzy, takich miękkich. Syn w grach jest dobry - czyli to musi! działać.
cieciorka   kocioł bałkański
14 listopada 2009 19:47
tak! i to w dodatku jedną od czasów komunii  🤣

hm, nie mam z czego wyciąć. mnie polacano zwykłą ksero kartke, ale na dłuższą metę się nie sprawdza. spróbuje skomibowac coś ala skórka, dzięki 🙂
Narzędzia/preferencje - na dole - język.

mam ustawione, że polski... 🙄
No to ściągnęłam sobie 10. I... cholibka - jest sprawdzanie pisowni. Po angielsku  😕 Obawiam się, że polskiego może nie być jeszcze w necie. Ale warto poszukać. W każdym razie: kliknij prawym na podkreślonym słowie i wyłącz sprawdzanie pisowni. Opera 9 ( sprawdzania pisowni domyślnie nie miała).
cieciorka   kocioł bałkański
15 listopada 2009 17:33
słuchajcie, ja korzystam z opery od dawna i nie mam czegoś takiego. coś mi się kojarzy ze na poczatku owszem, ale ze mi nie przeszkadzało to olałam. teraz juz tego nie ma, znaczy że się da!
cieciorka   kocioł bałkański
24 listopada 2009 11:34
ściągnęłam na inny komputer nowę operę i mam to co wy. jelsi już coś wykombinowałyście dajcie znać jak to mzienic 😉

druga sprawa:
co należy siągnąć, zeby WMPlayer odtwarzał filmiki z końcówką .MOV? na innych, choć nie wszystkich komputerach chodzą, u mnie pojawia się taki komunikat:
Program Windows Media Player napotkał nieznany błąd. Taka sytuacja może wystąpić, jeśli inny program lub składnik systemu operacyjnego napotkał problem, ale nie przekazał o nim informacji do odtwarzacza.


***

ale jaja! pisząc tego posta niechcący coś kliknęłam, otworzył mi się wybór słowników, wybrałam polski, zainstalował sie i już wszystko działa  🤣
To jeszcze napisz skąd wzięłaś słowniki (polski). U mnie pusto (tylko angielski). I sprawdzania pisowni - niet.
A klika się prawym klawiszem w czasie pisania i na dole jest opcja "sprawdź pisownię".

Ściągnęłam i zainstalowałam nawet Operę 10.10 - nadal nic. Trzeba mieć Open Office? Niektórzy nie mają - a mają słowniki  👿

Już sobie ściągnęłam i wpisałam słownik (w katalogu ...opera/profile/dictionaries, który musiałam utworzyć). Wszystko wskazuje na to, że warto przeprowadzić "czystą" instalację O 10, wyrzucić wszystko z poprzednich wersji.

Inna sprawa, że rygorystycznie blokuję sobie różne "autoaktualizacje"na starcie, i O też zablokowałam. Po podobno aktualizacja wystarcza, żeby pojawił się słownik.

cieciorka Może spróbuj usunąć skojarzenia innych programów z .mov?
cieciorka   kocioł bałkański
24 listopada 2009 21:23
hm... musiałam kliknąć w okienko odpowiedzi. nie wiem czy prawym czy lewym klawiszem. wtedy coś mrygnęło wyskoczyło zapytanie o słownik, wybrałam: zainstaluj polski, czy jakoś tak i poszło. niestety nie umiem pomoc, bo to się stało calkowicie przypadkowo, jak na ironie w trakcie pisania tamtej wiadomosci.

nie rozumiem, tego co napisałaś o mov 🙁
U mnie już OK.

Może pomoże: Mój komputer/narzędzia/opcje folderów/typy plików - zobaczyć co "siedzi" pod .mov, ew. zmienić.
cieciorka   kocioł bałkański
24 listopada 2009 21:55
ok sprobuje. jeszcze jedno pytanie. u mnie nie działa cos takiego jak "autoodtwarzanie". gdzie ustawic by po włozeniu np płytki wyskakiwało mi okienko z pytaniem co zrobic?
Prawym klawiszem na stacji dysków, właściwości - druga zakładka to autoodtwarzanie?
Pytanie okołokomputerowe - czy przy przerzucaniu audiobooków z itunes do iphona można ustawić automatyczną synchronizację tego działu, czy zostaje przerzucanie ręczne?
cieciorka   kocioł bałkański
25 listopada 2009 09:15
halo, to ja wiem, nie wiem jak ustawić, żeby autoodtwarzanie szło automatycznie
Z tym auto odtwarzaniem to chyba trzeba ustawić automatyczną opcję dla każdej zawartości.

Już wiem o co chodzi a nową Operą i słownikiem PL  💃
Domyślnie w preferencjach  są wyłączone bezpieczne połączenia, trzeba to zmienić i trzeba ustawić aktualizację na automatyczną - wtedy Opera sama rozpoznaje, że słownika brak, ściąga i instaluje.
Jak zrobić skan pamięci wirtualnej? 🤔
Nie wiem jak w sony vaio sprawdzić numer karty sieciowej, a potrzebuję go, żeby mieć internet. Pomoże ktoś?
Jak zrobić skan pamięci wirtualnej? coo?? Nie wiem o co chodzi ale po co chcesz to robic?
Nie wiem jak w sony vaio sprawdzić numer karty sieciowej, a potrzebuję go, żeby mieć internet. Pomoże ktoś?
Chyba chodzi ci o oadres fizyczny karty sieciowej. klikasz start uruchom wpisujesz : cmd enter wyskoczy okienko takie jak w dosie tam wpisujesz 2x : cd.. i enter ,a potem: ipconfig /all i wypisze ci adres fizyczny
Już po fakcie, ale dzięki wielkie, zapiszę sobie i będę już wiedziała na przyszłość 😉
vista mnie gryzie  😎

a teraz mam kolejny problem - nie chce mi się otworzyć zainstalowane gg, pokazuje się komunikat, że konfiguracja równoczesna jest niewłaściwa.
co to znaczy?  🤔
jur na prace na TI. mam zrobic jej skan i wysłac pani na maila. Takie mam polecenie i go sama nie rozumiem .
Ale spoko i tak juz wysłałam prace bez tego szczególiku 😎
cieciorka   kocioł bałkański
03 grudnia 2009 23:26
🏇
przez przypadek wyrzuciłam całkiem zdrową mysz.

edit:
1. zainstalowałam opere na kolejnym komputerze i znowu przez przypadek ustawiłam polski słownik. nie wiem, co się wam poka ze po kliknięcie prawym klawiszem w okno wiadomosci kiedy nie macie ustawien takich ja teraz, ale spróbujcie.
w ten sposób mogę wyłączyć sprawdzanie lub wybrac do zainstalowania inny słownik.

2. gdzie wyłącza się automatyczne aktualizacje?
Dziewczyny pomóżcie!
Mój stary laptop dosięgnął swojego żywotu i szybko muszę kupić coś nowego..
Totalnie się tego nie spodziewałam i nie mam żadnego rozeznania w tym temacie...

Laptopa potrzebuje w sumie tylko do szperania w internecie, ściągnięcia czegoś czasem, napisania jakiejś pracy.. Zależy mi na mocnej baterii i w miarę dużej pamięci.

Możecie coś polecić?
sony vaio 😉 albo mac 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się