Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

3 miesiące jest ważna, nie jeden 😉
Dziwne
Zawsze matka mi mówiła że miesiąc
Musze sprawdzić dokładnie zanim pójdę  🙂
Może się coś zmieniło, ale teraz jest ważna 3 miesiące, na pewno 😉
Okej, dzięki  😉

Kolejne pytanie, odbiegające od tematu

Jak to jest z tym ziewaniem, że jest "zaraźliwe"  🤣

Zaobserwowałam, że to nie jest takie do konca zmyślone  😉
In.   tęczowy kucyk <3
03 grudnia 2009 22:17
Nie pamiętam dokładnie, ale to jest mniej więcej tak, że jak widzisz kogoś ziewającego to Twój mózg rejestruje, że ktoś w otoczeniu jest niedotleniony (czy jakoś tak) i "na zaś" też wysyła impuls czy coś, że masz się dotlenić. Zaraz poszperam dokładnie.

edit: pff, marnie napisane na polskiej wikipedii, za to na ang całkiem znośnie, więc dla kogoś kto się porozumiewa w stopniu średnim lub wyższym: http://en.wikipedia.org/wiki/Yawn
ushia   It's a kind o'magic
04 grudnia 2009 16:22
Może się coś zmieniło, ale teraz jest ważna 3 miesiące, na pewno 😉

a nie dawniej byla wazna trzy miesiace a teraz jeden???
kiedy zaczynają się wyprzedaże? np. w złotych tarasach. tak orientacyjnie czy przed świętami czy po sylwetrze  🤔wirek:
ovca   Per aspera donikąd
04 grudnia 2009 21:04
Po Sylwestrze, przynajmniej we Wro zawsze tak jest 😉
niekoniecznie, już teraz w niektórych sklepach można trafić na duże promocje, często dają upusty 20-30% z tym że trwa to raptem kilka dni w danym sklepie więc trzeba się załapać 😉
Co i po co muzycy mają tu w uszach:
?
In.   tęczowy kucyk <3
05 grudnia 2009 00:11
Teodora, "Adres URL zawierał nieprawidłowy identyfikator filmu wideo."
Znak zapytania się przykleił do linku, już poprawiłam.
In.   tęczowy kucyk <3
05 grudnia 2009 00:38
Hmmm... Nie mam pojęcia, ale za to piosenka bardzo mi się podoba 😁
obstawiam albo słuchawki, z ktorych slysza muzyke i/lub slowa, albo zatyczki, zeby nie slyszec muzyki?? nie... to mi sie nie podoba. jestem za 1 opcja 😉
To jest chyba odsłuch . Bo jak śpiewasz np na stadionie piłkarskim to jest opóźnienie 5sek i wyobraźcie sobie śpiewać i słyszeć to co zaśpiewaliście dopiero po takim długim czasie .
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 grudnia 2009 10:02
Chess musisz chodzić za każdym razem z książeczką, bo gdyby Twoi rodzice stracili ubezpieczenie (odpukać) to automatycznie Ty też go nie masz, więc muszą sprawdzać czy rodzice nadal pracują, by nie było oszustwa.
Czego? Oszustwa?  🤔 Przepraszam, a to państwo nie gwarantuje przypadkiem podstawowej opieki zdrowotnej obywatelom? Tak coś było w konstytucji. Informacje o składkach powinny być traktowane jako informacje - z jakiej puli będą refundowane świadczenia. Jeśli Chess jest osobą pełnoletnią - to źródło ubezpieczenia powinna wykazać.
Ale nie ma takiej opcji, żeby "stracić" ubezpieczenie - najwyżej można mieć ubezpieczenie z innego tytułu. Jeśli komuś nie chce się o to zadbać - jest nie fair wobec zakładów opieki zdrowotnej i mają prawo bronić swoich interesów. Trochę to skomplikowane - ale o "oszustwie" nie może być mowy.
ushia   It's a kind o'magic
05 grudnia 2009 11:08
Teo, to odsłuch

halo - mozna "stracić" ubezpieczenie - np będąc bezrobotnym niezarejetrowanym
wtedy przysluguje opieka zdrowotna w przypadku zagrozenia zycia

nieubezpieczonym przysluguje bezplatna opieka zdrowotna w stanach zagrozenia zycia. kobietom w ciazy i nieletnim
tylko ze wtedy nie ma znizek na leki
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 grudnia 2009 11:28
Czego? Oszustwa?  🤔 Przepraszam, a to państwo nie gwarantuje przypadkiem podstawowej opieki zdrowotnej obywatelom? Tak coś było w konstytucji. Informacje o składkach powinny być traktowane jako informacje - z jakiej puli będą refundowane świadczenia. Jeśli Chess jest osobą pełnoletnią - to źródło ubezpieczenia powinna wykazać.
Ale nie ma takiej opcji, żeby "stracić" ubezpieczenie - najwyżej można mieć ubezpieczenie z innego tytułu. Jeśli komuś nie chce się o to zadbać - jest nie fair wobec zakładów opieki zdrowotnej i mają prawo bronić swoich interesów. Trochę to skomplikowane - ale o "oszustwie" nie może być mowy.


Oczywiście, że można stracić ubezpieczenie. Wystarczy być bezrobotnym i niezarejestrowanym w Urzędzie Pracy. Na książeczce rodziców jest się do 26 roku życia, więc student co ma 27 lat już ubezpieczenia nie posiada.
Dzięki dziewczyny 🙂
Oczywiście to prawda. Tylko...

No, w sumie "oszustwem" to bym nazwała cały ten pożal się Boże "system opieki zdrowotnej" a nie - brak pieczątki!
No  💃 nareszcie udało mi się sformułować o co mi chodziło!
Heeeelp
Chciałam oglądnąć film, który zaczęłam tydzień temu, ale komputer chyba nie czyta płytki - zaczyna ja otwierać, i w pewnym momencie przestaje :/ co robić?
Jak nazywają się klapki(?) na oczy koni zaprzęgowych? Zupełnie mi z głowy wyleciało a potrzebuję tej nazwy pilnie. 😡
Klapki na oczy koni zaprzęgowych to...okulary :]
no własnie się zastanawialam czy nie ma jakiejś bardziej wymyślnej nazwy niż okulary bo miałam wrażenie że gdzieś słyszałam inną 🙄
Dzięki wielkie  😉
W poniedziałek pójdę się zapisać i może nawet uda mi się zorganizować wizytę przed upływem tego miesiąca  🤣
(od matki słyszałam że dawniej były 3 a teraz 1 ._.)
In.   tęczowy kucyk <3
06 grudnia 2009 03:53
O, a propo. Kompletnie wypadło mi z głowy jak się nazywają dzwoneczki na szyję dla konia coby koń dzwonił podczas kłusa w bryczce i bawił dzieci.
Janczary ;]
1.Dlaczego nie mogę nagrać filmu na płytke 4.7GB mimo że film ma 800MB ?  🤔 przez Nero to robię.
2. Prawie zawsze mam jakieś durne sny... i przeważnie się nie wysypiam choćbym spała do niewiadomo której. w piątek się połozyłam po 12 a wstałam o 13! 🤔 🤔 wczoraj poszłam spać o 2, dzisiaj wstałam o 12. do tego jestem strasznie taka zmęczona, nie mam siły chodzić, położyłabym się jeszcze spać taki flak ze mnie często wstaje taka wykończona  🤔wirek: nie mam pojęcia dlaczego 🤔
emade, może śpisz za długo? albo jesteś typem który powinien położyć się trochę wcześniej (więc wstać też wcześniej).

z reguły kiedy wstaję po 11 (czyli prawie zawsze w niedzielę😉 ) czuję się zmęczona, już wolę nastawić budzik i wstać koło 8. I jeszcze jest wtedy więcej czasu, który w wolne dni się ceni 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się