elektrolity

Ada   harder. better. faster. stronger.
03 lipca 2009 21:28
Czy ktoś może mi powiedzieć co jest napisane z tyłu opakowania Aqua-Aide ?
Tzn. chodzi mi o moment gdzie jest napisane kiedy podawać.
caroline   siwek złotogrzywek :)
03 lipca 2009 21:31
ale chodzi ci o pokazanie ci gdzie na etykiecie jest taka informacja, czy o to co na tej etykiecie jest napisane?
bo ja nie rozumiem tego: "chodzi mi o moment gdzie jest napisane"...

mozna podawać bezposrednio po pracy i przed pracą.
oraz bez związku z pracą - w zal. od efektów jakie ktoś chce osiągnąc.
szczegóły jak znajde to wrzuce - np. tutaj: http://www.prognutrition.com/aquaaide.html
Ada   harder. better. faster. stronger.
03 lipca 2009 21:40
Chodziło mi o to co jest napisane, ponieważ mój angielski jest mierny 😉
Dzięki za odp.  :kwiatek:
opolanka   psychologiem przez przeszkody
16 lipca 2009 19:41
A co powiecie o elektrolitach firmy hoveler w proszku?
Nie wiem przypdkiem, czy to nie jest jakaś biotyna z czymś ...

Pytam, bo chcialabym kupić "na juz", widzę, że zachwalacie Baileysa, a akurat nie ma go w moim osiedlowym sklepie jeździeckim. A przez telefon trudno sie niestety tam dowiedziec.

Jesli hoveler to badziewie, to poczekam 😉
No i mam efekt WOW, Baileys Aqua Aide, koń mi się 'obudził'. Dobra cena, dobra ilość, super działanie, zobaczymy jak będzie dalej 🙂
Ja podawałam Elektrolity Derby. Bardzo jestem zadowolona. Sa one do wody. Kon je chetnie pije, są jabłkowe ;]
Teraz kupiłam elektrolity z equipower. Tym razem sa one do paszy w granulkach, sa takze w suropie  ;]

Elektrolity podaje po kazdych zawodach, treningach meczocych i skokowych . Zarówno latem jak i zima.
burza tez mam efekt "wow" i panike, ze bede wezwana do sedziowki za pedzenie konia... 😁
Drapacz  dostaje  elektrolity tylko po mocnych treningach humavetu w plynie- takie dobrali nam zagraniczni weci "kondycyjni", podobno dla starszych koni sportowych niewiele tego rodzaju  preparatow sie nadaje.Niestety smakowo beznadzieja 😀  probowalam ja,trener, pies -dlatego plyn idzie do paszy.Jestem bardzo zadowolona,kon takze- wyniki  krwi ( lacznie z profilami narzadowymi)mamy ksiazkowe, a kon w najwiekszy upal swiezutki 🙂
czasem az za bardzo 😡
Karla🙂, lol, te?

To są właśnie te które mnie tak wkurzyły, bo w sumie drogie, w ogóle nie ekonomiczne i z marnymi efektami 🙂
Jak to jednak pokazuje, że każdemu koniowi co innego pasuje 🙂
tak te dokladnie
na Drapa i drugiego seniora kapitalnie dzialaja mimo, ze sa ohydne w smaku😀
po bayleisie wlasnie u wiekszosci koni nie mam zadnych efektow in plus..ale i na minus tez brak wiec nie jest zle😉
http://pasi-konik.pl/pl,product,287663,finish,line,elektrolity,apple,a,day,2,25,kg.html

A co powiecie o tych elektrolitach?🙂 Też mają jabłkowy smak, jak te Baileysa. Stosował ktos???🙂
Po pierwsze: nie mają jabłkowego smaku, tylko zapach. Pachną dość chemicznie i są słone jak sto nieszczęść. Miałam, połowę wyrzuciłam i generalnie nie polecam.

Baileysy są słodkie, takie pudrowe, a nie jabłkowe 😉
aaa🙂 Ok, dzięki Sierra, czyli wezmę te Baileysa 😉
O tak, Baileys są mistrzowskie, warte każdej jednej złotówki!
A mój Baileysa nie chciał. A specjalnie kupiłam, bo przeczytałam w wątku, że wszystkie konie jedzą. Czego ja nie wydziwiałam, żeby zeżarł. Nawet marchewki drobno kroiłam i wrzucałam do rozrobionych z wodą elektrolitów. Odwracał się tyłem. Zmarnowało mi się całe pudełko.
tunrida, to się zdarza. Ale dziwię się, że nie sprzedałaś 😉
Na miejscu chętnych nie było. Trzymałam licząc, że "a może jednak". Ale termin wyjściowo był dość krótki i zmarnowało się  🙁 Badacie koniom krew na zawartość elektrolitów, czy dajecie tak na wyczucie, kiedy upały a koń w treningu? Ale tak szczerze. I jeśli się bada, to jakie pierwiastki ?
tunrida, Baileys się daje 2 miarki na 20min pocenia. Mój koń je elektorlity prawie cały rok, w zimę też się mocno poci. Daję w zależności od wysiłku- trochę mniej niż na opakowaniu zalecają, bo wychodzę z założenia 1miarka na 20min pocenia.
Tunidra, trzeba było spróbować domieszać Baileysy do paszy, bo one są słodkie dłuższą chwilę a potem zaczynają być słonawe (wiem, bo zawsze po nich oblizuje paluszki  :hihi🙂, i może w owsem z odrobiną wody by łyknął?

BTW ma tak tylko na Baileysy czy na elektrolity w ogóle? 

ps. ja robię mojemu koniowi badania krwi. Raz, czasem dwa razy do roku jeśli coś mnie niepokoi. Oczywiście pełną morfologię i pierwiastki. Dzięki temu np. wiem, że mój koń często ma - prawdopodobnie wrodzoną - skłonność (czyli dysfunkcję) do niedoboru dwóch pierwiastków. Owe niedobory przestały się pojawiać, kiedy zaczęłam podawać regularnie elektrolity, także mój koń minimalną dawkę dostaje cały rok, a w sezonie "na pot" dostaje ich zgodnie z zaleceniami z opakowania, czyli miarka na każde 20min pocenia. Tyle, że w sezonie, jako że on z natury potliwy, czasem zdarzy mi się dać mu nawet 3 miarki.
Te 2 pierwiastki to pewno sód i potas, tak? Bo to standard w badaniach. Innych nie robicie?
ps. no tak. Innych się nie robi, bo elektrolity zawierają tylko sód, potas i chlor- właśnie doczytałam.  😡
😉 Robimy pełne badania krwi, czyli nie tylko morfologię i te dwa pierwiastki, ale wszystkie pierwiastki. 😉

Ot te dwa zwróciły naszą (moja i weterynarza) uwagę, ponieważ dwa razy pod rząd wyszły minimalne  - ale jednak! - niedobory.

I na koniec mały ->  🚫 Pełne badania krwi robię nie tylko ze tylko względu na te dwa pierwiastki, ale przede wszystkim aby kontrolować wartości białek, cholesterol itp. Ponieważ w związku z skłonnościami mojego konia do nadwagi, i w związku z tym, z moimi próbami "stania na rzęsach" w ramach kontrolowania mu wagi przy aktualnym wysiłku (stopień obciążenia pracą), często swego czasu robiłam kombinacje alpejskie z jego dietą, którą starałam się z optymalizować. Te dwa pierwiastki wyszły niejako przy okazji 😉 I bardzo dobrze! 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 lutego 2010 10:54
czy ktoś pamięta albo może sprawdzić jaka jest zawartość dekstrozy w Aqua-Aide Baileysa? będę bardzo wdzięczna za informację :kwiatek:
darolga   L'amore è cieco
11 czerwca 2010 12:28
Potrzebuję elektrolitów dla naprawdę mocno, mocno, mocno pocącego się konia. Do tego koń wybredny, nie mogą być intensywnie pachnące, ale też nie mogą być obrzydliwe :P  znadzie się coś?
Jak ma się Humavet Salyt-P do Sodilyt Liquid?
Ja zamówiłam Equi Lyte G Foran'a , zobaczymy czy równie dobre jak Chevinal.
caroline   siwek złotogrzywek :)
11 czerwca 2010 13:26
Ja niezmiennie polecam baileysa - sa slodkie i dawkujesz je wg czasu "pocenia" plus mozliwosc dawania przed jazda/startem i efekty jakie to daje. Z wad - chyba sa jakies problemy z dostepnoscia. Inne jakie dobrze znam i polecam to dodsonowe. Sa niestety slone, ale daja bardzo dobre efekty. Wybrednym koniom przemycalismy je z powodzeniem z... marchewkowym soczkiem kubus 🤣
Ktos testował może którys z poniższych produktów Makany? Ja mam jedynie doświadczenie z biotyną która okazała się rewelacyjna...
Makana Elektrolity PRO


Makana Elektrolity w płynie


Makana Elektrolity KOMPLEX w płynie
Darolga jak wybredziuch i potliwiec to tylko, tylko Aqua-Aidy!
Sierra... jak długo należy podawać takie elektrolity? - niektóre firmy zalecają 1-3 dni... inne że w momencie wysiłku lub w okresie pocenia się konia
Zależnie od wysiłku: "Aqua-Aide zawiera kluczowe sole, w tym chlorek potasu i magnez w połączeniu z powszechnie stosowanym chlorkiem sodu i odpowiednią ilością dekstrozy dla optymalnego wchłaniania. Jest pomyślany tak, by podawać go w zależności od długości i intensywności pracy i można go stosować tylko w chwilach, gdy koń się poci, lub też stale . Jest bardzo smaczny i można sypać go bezpośrednio do wody czy do zwilżonej paszy."

ps. mój koń cały rok stoi na elektrolitach, ponieważ w sezonie zimowym również się poci obficie, ponadto, tylko to zapewnia mu wyniki w normie podczas badań krwi. Ot, po prostu tego wymaga.
W te upały to moje dwa maluchy pocą się bez pracy do tego stopnia, że wyglądają jakby je ktoś wodą z wiadra oblewał... 🙁 i to stojąc w stajni w której teoretycznie jest przewiew...
Dlatego się zastanawiam, czy jest sens inwestować w elektrolity i jak wtedy je podawać...
Moim zdaniem sens jest zawsze gdy koń się poci. W takie dni mój koń (kiedy nie był w robocie, ale były upały i spocił się na padoku/w boksie) dostaje do kolacji prewencyjnie miarkę elektrolitów. Ja mam Aqua-Aidy, więc koń dostaje ich miareczkę do kolacji w takie dni.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się