telefony komórkowe

6600i odpada. Nie widzę sensu wydawać więcej na aparat którego i tak nie używam.. A karta mniejsza mi wystarcza..

Stoję właśnie przed wyborem nowego telefonu.... Całe życie z Nokiami, więc teraz też myślałam nad nokią. Tylko że... jakoś słaby wybór :/ Jedyna Nokia która mi się aktualnie podoba to 5800 (własnie mam ją na 2 tygodnie na testowanie i polecam), tylko musiałabym do niej dopłacić jakieś 300zł... A to już mi się nie uśmiecha 😉
Za to wpadł mi w oko Samsung Ultra Style? Miał ktoś do czynienia? jak się sprawuje? I jeszcze myślę trochę o Avili... ?
Libella - Avile miałam w ręku, muszę przyznać, że całkiem fajny telefon. Jak na moje 10 minut użytkowania to zdążyłam wychaczyć tyle, że ma fajne gry ...  😵 a tak pozatym nie zacina się, dźwięki w porządku [ czyli głośność na maxa to głośność na maxa ; ) i nie ma szumów przy maksymalnej głośności ] , mimo, że dotykowy, to nie ma jakiegoś opóźnionego reagowania,i nie włącza się to, czego nie kliknęliśmy [ jak teraz ma wiele dotykowych ] nie włącza się kilka rzeczy naraz. Trudny w obsłudze też nie jest. ; d zdjęcia robi jakościowo dobre. Ogólnie telefon całkiem przyjemny ; )
strasznie denerwujące jest tylko pisanie smsów ... no ale to 'dotykowiec' w końcu ... ; ]
Ja się właśnie bawię dotykową Nokią 5800 i "dotykowość" mi zupełnie nie przeszkadza, smsy też się nauczyłam pisać 😉 Bardziej właśnie chodzi mi o kwestię wieszania, łatwości obsługi itp. I jednak trochę się boję, ze to nie Nokia... całe życie mam Nokie i nie wiem czy uda mi się bezboleśnie przestawić 😉
Bardziej właśnie chodzi mi o kwestię wieszania, łatwości obsługi itp.

no to przy Avili nie masz się czym przejmować, jeśli o to chodzi  😀 ja całe życie mam bardzo różne telefony, i jedyny który sie nie psuł to był siemens i właśnie nokia ; )
i też przestawiałam sie z nokii na samsungi, i musze powiedzieć, że jeśli miałaś 'tabelkowe' menu, to w użytkowaniu różnicy praktycznie nie ma, bo funkcje w podobnym położeniu 😀
czy ma ktoś może telefon na 2 karty sim działające jednocześnie??
np. taki: http://www.allegro.pl/item792697280_telefon_komorkowy_myphone_8830tv_tft_3_0_fv_lodz.html
i może mi coś więcej powiedzieć😉
Po długim namyśle postanowiłam wziąć jednak pod uwage Samsungi..

No i kolejny pomysł to S7350i czyli Ultra Style. Spory ale nowoczesny i ładny. Slider, bez dotykowych klawiszy.
Dostępny czarny lub srebrny albo w limitowanej edycji na rzecz walki z rakiem piersi - w kolorze różowym, z innym, bardziej kobiecym softem, zmieniającymi się w zależności od wydarzeń w kalendarzu tapetami, inną czcionką, skórzanym etui itd.
Podoba mi się ten soft (podobny jest w nowym S5050 tyle,że ten róż w obudowie to już dość drastyczny kolorek 😉
Chciałam inny niż standard ale nie wiem czy jestem gotowa pójść aż tak daleko  😁

Oto fotki 3 kolorków. Co myślicie?
PS. Zna ktoś ten model Samsunga? jak sie spisuje? Jest wart uwagi?


No i mam Nokię 5530. Dotykowa, zgrabna, elegancka. No i Nokia 😉 Podoba mi się to bardzo. Mam tylko problem ze słuchawkami  🤔 Mają na końcach takie przezroczyste gumki, których ni cholery nie mogę wmontować w uszy.... 🙄 o wina moich uszu czy tych słuchawek?
wpadła może komuś w ręce nokia5800 ? jak wrażenia ?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
04 listopada 2009 10:33
mam pytanie do posiadaczy LG (konkretnie GB330)

moja mama używa LG GB330 często zdarza jej się przypadkowo połączyć z internetem, chcę zmienić funkcję łączenia z internetem prawego dotykowego przycisku. Jak można to zrobić, jak przypisać inną funkcję ? Nigdzie w instrukcji nie jest to opisane.
Drugi problem : jak zablokować połączenia z internetem?
plejadowa, ja mam nokię 5800 XpressMusic, co byś chciała wiedzieć?
Generalnie przerzuciłam się na nią z LG KS360 który to non stop mi się zawieszał albo wyłączał, więc jestem prze szczęśliwa bo z tym telefonem nic takiego mi się nie dzieje. Działa sprawnie, łatwo i wygodnie można skorzystać z internetu, jakość muzyki jest ok, w zasadzie zdjęcia mogłyby być lepsze, ale przy dobrym świetle wychodzą ok.
saisissante - wczoraj byłam w salonie, widziałam, sprawdzałam, ale kilku rzeczy sie nie mogłam dopatrzeć. Własnie chodzi mi o jakość zdjęć, czy się rozmazują, czy są wyraźne ? jak kolory ? niby facet mówił, że ładne zdjcia robi, no ale wiadomo jak to jest ... 🙂 ten telefon który miałam w ręku miał dosyć opóźnioną rekakcję na wszystko co robiłam [ np. w menu często robił takie 'zwiechy' Tobie też sie tak dzieje? czy dźwięki na maskymalnej głośności też są ok ? a przede wszystkim ... jak z jej baterią ?
ogólnie to się w niej zakochałam  😍 troche tylko przeszkadza mi to, że cienka to ona nie jest ...
Ja się jeszcze wypowiem w sprawie Avili ; )
Jestem posiadaczką tego telefonu .
Ogółem zadowolna, nie powiem .
Głośniki dobre jakościowo, obsługa telefonu prosta, klawiatura wirtualna spisuje się na medal.
Jedynym minusem jest to,że przy odpalaniu telefonu zacina się, zaraz po tym jak wklepiemy PIN .
Przesiadłam się z Nokii i jestem zadowolona ; ))
plejadowa jeśli Twoim głównym kryterium są świetne zdjęcia to chyba bym jeszcze przemyślała wybór. Fotki wychodzą ok, ale nie fantastyczne. Masz tutaj kilka linków do zdjęć z mojego telefonu:
światło dzienne, statyczne:
światło dzienne, ruch:
(szkoda że mi się to piórko wcięło 😉)
sztuczne światło, statyczne:
z basenu:


Jeśli chcę mieć dobre zdjęcia to robię zwykłym aparatem, tego w telefonie używam okazyjnie ale nie jest zły 🙂
Robiąc zdjęcie możesz zmienić program tematyczny, odcień kolorów, balans bieli, ekspozycję, iso, kontrast, ostrość, zrobić zdjęcia seryjne, samowyzwalaczem + jest możliwość włączenia siatki na wyświetlaczu, filmów chyba jeszcze nie miałam okazji kręcić.
Jeśli chodzi o zawieszanie się i opóźnione reakcje to na razie nic takiego mi się nie zdarzyło (mam go ok. 2 miesiące), właściwie szybko reaguje na dotyk (lepiej posługiwać się rysikiem/dołączonym piórkiem/paznokciem niż całym palcem).
Muzyki słucham głównie przez słuchawki, z głośników zdarza mi się podczas kąpieli( :cool🙂 i jeszcze kilka razy w średniej wielkości pokoju z kilkoma poruszającymi się, wydającymi 'normalne' odgłosy osobami i wszystko było dobrze słychać, nie wiem jak byłoby przy dużym hałasie z otoczenia. Bateria trzyma się całkiem nieźle, muzyki słucham przez paręnaście-parędziesiąt minut dziennie, czasem zrobię jakieś zdjęcie, pogram w Zumę( :emoty327🙂, wejdę do internetu, sprawdzę coś w słowniku. Oczywiście normalnie dzwonię i smsuję i bateria spokojnie 4 dni wytrzyma, czasem może dłużej ale to różnie bywa.
Co do jej grubości to wszyscy próbują mój telefon rozsuwać bo nie wierzą że jedna warstwa może być tak gruba! Ale da się do tego przyzwyczaić, mnie to zupełnie już nie przeszkadza a nawet wygodniej się trzyma niż cieniutki telefon.

ogólnie ja jestem zadowolona i polecam! 😁
saisissante -  dziękuje bardzo, bardzo  :kwiatek: [ szczególnie za wstawione zdjęcia  :kwiatek: ] taka jakość aparatu zupełnie mi wystarcza [ a nwet jeśli byłaby gorsza, przeżyje 🙂 ] , szczególnie, że zwykły aparat też mam 😀
no więc chyba się już zdecydowałam 😀 mimo, że jeszcze trochę tą jej grubość przemyśle, chociaż, mi często cienkie telefony lecą z rąk, to może byłoby to bezpieczniejsze i dla mnie i dla telefonu  🤣
Kupiłam 😉

Najnowszy nabytek to Samsung Ultra Style czyli S7350 w kolorze czarnym 🙂

Przeczytałam całe mnóstwo opinii, recenzji i testów no i zdecydowałam się właśnie na ten model. Mam nadzieję,że się nie zawiodę..
Pierwsze wrażenia:

- telefon jest ładny wizualnie choć dość spory
- kiepsko go wyważono - górna część jest cięższa
- fajna jest opcja tworzenia własnych motywów czyli w sumie wyglądu menu, tapet, ikon itd
- akcelerometr jako ciekawy gadget
- fajny duży wyświetlacz

Kolejne relacje jak już trochę dłużej się pobawię..
Ktoś jeszcze może jakieś opinie na temat Samsunga Avili ?
ja mogę, jestem posiadaczką od chyba października i telefon mogę polecić.
polecam od razu kupić folię na przód i tył bo się bardzo szybko rysuje .  co dokładnie chcesz wiedzieć? ( ;
ogólnie wszystko czy się zawiesza ile trzyma bateria jak z jakością muzyki itp 😉
zawiesił mi się 2 razy ale to na chwilkę tylko . ja na nim cały czas słucham muzyki na głośnikach, i w słuchawkach, jakoś jest naprawdę fajna, przy moim bardzoo intensywnym używaniu ładuję tak co 4 dni średnio. ( ;
co jeszcze? hmm. ma bardzo prostą obsługę, jedynie sms ze słownikiem pisze się dość wolno (wolno reaguje), bez słownika jest lepiej chociaż nie super. zdjęcia w dobrym świetle fajnie wychodzą. ja za mój dałam całe 200 zł więc za taką kasę nie żałuję . ( ;
yga   srają muszki, będzie wiosna.
09 grudnia 2009 18:48
ja mam Samsunga Corbie
i tez polecam
querido, jak ci sie sprawuje twoj fon? bo chyba taki wlasnie jak masz sobie wybiore.. o ile dadza mi cene nizsza niz 200zl.........
Libella, mogłabyś napisać coś więcej o swojej nokii ? widzę, ze masz ją już trochę, jak się sprawuje ?
querido, jak ci sie sprawuje twoj fon? bo chyba taki wlasnie jak masz sobie wybiore.. o ile dadza mi cene nizsza niz 200zl.........


Póki co wszystko gra.. Ani razu się nie zawiesił, w obsłudze nadal ok, wykonanie solidne (aczkolwiek noszę go stale w etui bo łatwo o ryski i odciski paców na tej błyszczącej powierzchni)..
Dźwięk rozmówcy w słuchawce jest tak głośny że musiałam go sporo wyciszyć by wszyscy wokół nie słyszeli o czym rozmawiamy  😁
Aparatu nawet nie testowałam ale generalnie wszyscy piszą,że jest ok 😉
Bateria natomiast nie trzyma co prawda zbyt długo (ile dni to Ci nawet nie powiem bo nie liczyłam nigdy  😡 ) ale akurat mnie to jakoś specjalnie nie przeszkadza..

Ja przed zakupem przeczytałam wiele opinii w necie. Warto zajrzeć np tutaj:

http://www.telepolis.pl/artykuly.php?id=302
http://www.gsmarena.com/samsung_s7350_ultra_s-review-356.php  (po angielsku)
http://stodolatest.pl/produkt/samsung_s7350_ultra_style/testy/0/0/1

Jeśli interesuje Cię coś konkretnego to pytaj śmiało. Postaram się odpowiedzieć.. 🙂
hmmm chcialabym uzywac w tym fonie radia i mp3 - wiec jesli wyprobowane masz to daj znac jak sie sprawuja. i ewentualnie na ile czasu bateria przy mp3 starcza 😉

teraz laduje fona co 2-3 dni chyba, wiec pewnie sie nie bede musiala  przyzwyczajac do noszenia ladowarki bardziej niz teraz 😉
Radia nie używam a mp3 mam ustawione jako dzwonek i  budzik jedynie 😉
Moim zdaniem jakoś dźwięku jest bardzo dobra.  Słychać głośno i wyraźnie.

Co do trzymania baterii przy słuchaniu mp3 czy radia to jak mówiłam nie powiem Ci dokładnie bo nie korzystam za dużo ale myślę,że (w zależności od tego ile słuchasz oczywiście) pociągnie jakieś 2 dni pewnie. Tym niemniej tak sobie tylko gdybam w tej kwestii 😉
Severus   Sink your teeth into my FLESH
10 grudnia 2009 08:31
Niedawno wymieniłam telefon na Sony Ericssona W595 i jestem bardzo zadowolona - wygodny, intuicyjny, nie brudzi się (jest z takiego matowego materiału, tylo ekran "śliski"  😀) W Plusie za 1 zł od abonamentu za 55 zł. Było sporo innych, ale ja uznaję tylko Nokie i SE  😁
Plejadowa ja z nokii 5530 jestem bardzo zadowolona. Fajna jakość jeśli chodzi o muzykę, bardzo podoba mi się obsługa. Nie byłam przrekonana do ekranu dotykowego, ale jak się przyzwyczaiłam to nie chcę już zwykłego- wiele opcji obsługuje się dużo sprawniej. I ma baaardzo fajne gry  😀iabeł:
Z wad które zauważyłąm- obudowa nie jest wybitnie trwała. Mam ten telefon ponad miesiąc i z tyłu widać drobne ryski. Ale ja nie oszczędzam telefonu, ciągle mi spada, wrzucam luzem do torby, bawi się nią moja roczna siostra... więc większość telefonow byłaby porysowana 😉 ogólnie na plus.

Co do Avili- pracuję w dziale obsługi klienta pewnej sieci 😉 i mam od klientów dużo sygnałów odnośnie tego, że są w Avili problemy z ustawieniem identyfikacji numeru. Tzn. jesli ktoś ma w systemie usługę ukrywania numeru to chyba nie da się tym sterować z pozycji aparatu, i numer zawsze jest ukrywany. Niektórym może to przeszkadzać
Jak dla mnie w Avili są dwa minusy ;
- Kiedy włącza się  telefon i wstukuje PIN, telefon się zawiesza ...
- Żeby ustawić tapetę , z jakiegoś swojego zdjęcia trzeba się duuużo bawić -.-'

No,a plusy, to cała reszta  😀
Swoją Avile ładuję co jakieś 3-4 dni [codziennie słucham muzyki- ok. 40 piosenek na dzień/Dużo SMS/Długie rozmowy/Gry], więc bateria przyzwoita .
Aparat [3.2 Mega] robi średnie zdjęcia, często rozmazane,źle oświetlone itd.
Telefon wytrzymały, mam go od września, praktycznie żadnej ryski -> Ze mną wręcz niemożliwe .  😁

A co do ukrytego numeru, jeszcze w żadnym Samsungu Avili się z takim problemem nie spotkałam ...
Ja sprawdziłam wreszcie wytrzymałość baterii w moim Ultra Style.
Przy normalnym użytkowaniu tzn rozmowy i sms, raczej bez mp3 czy radia bateria trzyma mi właśnie 5-ty dzień. Nie padła jeszcze i nawet nie  mruga ale jest ostatnia kreska więc go ładuję..

Myślałam,że będzie gorzej szczerze mówiąc.. 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się