Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

http://allegro.pl/item835827922_kon_z_prac_lesnych.html tutaj też aukcja tego pana  🤔
Jaki biedny spracowany koń.Ten co go sprzedaje to na pewno handlarz. Wszystkie konie , które pracują w lesie są właśnie tak kute. Wykonują bardzo cięzką pracę przy zrywce drzewa, często są bite i niedożywione bo własciciel woli iść pić wóde niz zająć się koniem.Ten konik pewnie nie jedno by nam powiedział i ma na pewno dużo więcej lat niż 12.
IloveMosiek   Mościsław & Co
08 grudnia 2009 21:42
Jaki biedny spracowany koń.Ten co go sprzedaje to na pewno handlarz. Wszystkie konie , które pracują w lesie są właśnie tak kute. Wykonują bardzo cięzką pracę przy zrywce drzewa, często są bite i niedożywione bo własciciel woli iść pić wóde niz zająć się koniem.Ten konik pewnie nie jedno by nam powiedział i ma na pewno dużo więcej lat niż 12.


niekoniecznie ma więcej niż 12 lat. widywałam konie wyglądające dużo gorzej i "starzej" niż on, mające 6-7 lat.
i nie podoba mi się też to, że od razu klasyfikujesz właściciela jako "pijącego wódę", nic nie usprawiedliwia niegodnego traktowania zwierzęcia, ale gośc może po prostu nie umiec inaczej obchodzic się z nim, skoro jego ojciec i wszyscy naokoło robili tak samo - właśnie taka nieświadomośc jest najgorsza do wyplenienia.
nie tylko konie do zrywki tak się kuje. to kucie najczęściej stosowane dla cięższych koni zaprzęgowych/pociągowych, czasem podnoszą na stałe tylko tył, czasem tył i przód, a często spotykam się również z podkową z płaską gumą na blaszce na tyle podkowy. 
u mnie w Beskidach też czasem widuje się konie przy zrywce ale wyglądają duuużo lepiej od tego z aukcji. Oczywiście trudno porównywać bo mozliwe że napotkane osobniki to 5-7 latki i dlatego tak wyglądają.
IloveMosiek niestety mieszkam na tym terenie gdzie stoi ten koń. Takie widoki widzę na co dzień.Oczywiście są i porządni właściciele, zwłaszcza Ci starsi, którzy cenią to co mają i o to dbają. Ten biedak pewnie nie miał tego szczęścia.Tyle razy widywałam widok konia po ciężkim dniu pracy stojącego do nocy przed barem i czekającego na swojego zalanego właściciela.Jeszcze gorzej się mają konie pracujące w firmach, gdzie po 4 latach pracy z pięknego konia robi się wrak i w tedy przyjeżdża handlarz i robi zamianę.
A co do wieku to jesli ten facet pisze że ma ok. 12 lat , to ma tak czy siak więcej bo to normalka już że "odmładzają konie". Jeśli się ktoś nie zna dobrze na zębach to na pewno zostanie oszukany.
U nas wszystkie pociągusy są kute jednakowo na trzy stalowe wspawane gryfy w podkowę, czasami na piętkach w metalowej obejmie jest guma.
IloveMosiek   Mościsław & Co
09 grudnia 2009 19:07
szarotka, nie tylko w Twojej okolicy są takie kwiatki.
wiosną prezes przygarnął kobyłkę, ktora ma około 7 lat, a wygląda... na jakieś 30. zarobaczona, miejscami bez sierści, taka chuda, że prawie przezroczysta, z masą blizn na całym ciele, z pozrywanymi, popuchniętymi nogami, poochwatowa, kwalifikująca się na plastykę sromu i natychmiastowe tarnikowanie zębów.
dziewczyna pracowała całe życie ciągnąc o wiele większe ciężary, niż była w stanie, a jedynym jej pożywieniem były resztki z silosa, z kurzem i zdechłymi myszami, a kiedy wychodziła z szopy, to na łańcuchu, cały czas w jednym miejscu, nawet jej nie miał kto przepalikowac. zimą robili jej derkę z... worków po nawozie. oczywiscie co roku źrebak po grubasie, a kobyłka ma jakieś 150cm.
prezes kupił właścicielowi w zamian za konia 4 flaszki wódki.
teraz Ingrid czuje się już o wiele lepiej, przytyła, jest odrobaczona, ale wciąż walczymy z kopytami, nawracającą kulawizną i zębami.
Ogłoszenie z portalu stadniny.pl
Oferuję jazdę konną w zamian za ogólne prace w stajni i pomoc przy obsłudze 7 koni. Stajnia mieści się (myślę, że ktoś z okolicy by się domyślił, która to stajnia więc wycięłam)
Do jazdy 2 konie, posiadamy duży maneż i krytą halę w budowie. Szczegóły do omówienia.
Organizujemy obozy w siodle. Zapraszamy!

Heh, fajnie. Obozy na dwóch koniach😀 Może będą mieli na lato więcej i dlatego tak napisali albo to są obozy 4 osobowe ale śmiesznie wyszło🙂
EDIT:
Najlepsze ogłoszenia są w kategorii jazda za pracę-szukam:
...mam 2 letnie doświadczenie z końmi startowałam w hubertusach i co roku jeżdże na rajdy,skoki 70 cm potrafie obchodzic sie z końmi zajeżdżałam młode kuce i pomagałam przy układaniu młodych koni... ( ło matko, dziwne, że nie ujeżdżała starych kuców🙂😉

...Poszukuje jakiejs milej stajni z fajna atmoswera . Morze byc prywatne . Chciala bym i jestem chetna do jazd lub lazowania koni za prace w stajni . Mam 13 lat i jezdze 2 lata . Jezdze dobrze rekreacyjnie troche skacze i troche jezdze ujezdzeniowo ... ( co ten komputer robi z dziećmi?  :ke🙂



IloveMosiek   Mościsław & Co
10 grudnia 2009 19:49
monika27, a spróbuj takiej powiedziec prawdę - że się nie nadaje... armagedon  😵
one nie przyjmują krytyki.

zastanawiam się zawsze w takich przypadkach, gdzie są rodzice.
Fakt, te dziewczynki,które jeżdżą najlepiej na świecie, mają swojego loffcianego konika, jeżdżą już 1322314324 lat, skaczą 5 m. na koniu 150 są faaaajne  😎 Dziewczyny, rodzice ? rodzice pewnie dobrze wychowują córeczki , ale te po prostu ośmieszają się w internecie, cóż poradzić  🙄
ILoveMosiek - Wytłumaczyć ? One chyba nie mają takiej opcji, tak jak w przysłowiu ze słupem i pupą  😁

Swoją drogą, ciekawe, czy ktoś skorzysta z takiej oferty ... Ja osobiście bym się bała [pomijając fakt,że nie mam konia  😉 ]
No i właśnie, dzięki takim laskom, wszystkie 13 [do których należe  😎] mają taką, a nie inna reputacje .
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 grudnia 2009 21:14
Atutowa ., Wiedząc z opowieści (i z własnych doświadczeń z takimi osobami) jakie pomysły mają takie dziewczynki nieraz, to bym się bała o swoje zdrowie psychiczne i bezpieczeństwo koni. Bo a nuż coś sobie ubzdura w głowie, zrobi po swojemu z wiadomym skutkiem i poleci ze skarga do rodziców. Potem płać odszkodowanie.
IloveMosiek   Mościsław & Co
10 grudnia 2009 21:31
ostatnia jedna taka dziefffczynka była wielce oburzona, że nie pozwoliłam jej sprowadzic z padoku ogiera zimnokrwistego... jaka niedobra ja... 😀iabeł:
Severus   Sink your teeth into my FLESH
11 grudnia 2009 07:41
Dzieffczynki to istna plaga... U mnie w stajni parę takich się ostatnio znalazło i właśnie się z tej stajni wynoszę, bo nie mogę ich znieść (a poza tym nie ma tam dobrego trenera  😤 )
Notarialna - Nie dziwię się. Właśnie problem to głównie to ubzduranie.że tak,a nie inaczej . Ale to mooooooże być też kwestia miejsca w którym uczyły się podstaw,np. jako rekreacja [którą do tej pory większość jest dalej] skakały na czarnej itd.  😵

ILoveMosiek - Faktycznie, Ty zła .  🤣 Przecież ona na bank poradziłaby sobie z tym ogrem ! Ba,może nawet lepiej od nas wszystkich razem wziętych  😁

Plaga ? Jak nie gooorzej  😵
skakały na czarnej itd.

i wcale, nie masz na myśli nikogo konkretnego, nie ?  😁

najgorsze jest, jak taka dieffcynka, ma bogatych rodziców, którzy kupią jej dobrego konia, ba, nawet kilka. Wtedy to się dopiero naprawdę zaczyna.  😵

i wcale, nie masz na myśli nikogo konkretnego, nie ?  😁


Nie, nie mam nikogo konkretnego  😎



najgorsze jest, jak taka dieffcynka, ma bogatych rodziców, którzy kupią jej dobrego konia, ba, nawet kilka. Wtedy to się dopiero naprawdę zaczyna.  😵
[/quote]

Wtedy to szkoda koni  😵
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 grudnia 2009 11:38
Atutowa ., Też znam niestety taki przypadek. niestety moja końska miłość jest u takiej dzieffcynki. Oczywiście skacze na czarnej. A a wiem, ze jak C. jest za bardzo forsowany to zawsze ma kontuzję :/
Aż mi się serce kraje jak patrze na taki obrazek.

Juz uprosiłam tamtejszych znajomych by mi rewelacji o tym co wyprawia z nim ta dziewczyna nie przekazywali mi, bo kilka razy dzięki temu poryczałam się :/
Atutowa - a już myślałam, że myślimy o tej samej osobie  😁 no właśnie, koni, o niczym innym nie mówiłam ; )
Notarialna - taką zabić to mało.. :bum:

Plejadowa - Ja miałam na myśli całokształt. tj. 'bo trener kazał' Wieeesz,o co chodzi  😀

Notarialna - A nic nie możesz z tym zrobić ? Bo konia na prawdę żal  😕
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 grudnia 2009 12:46
Niestety niet. Rodziciele tego smarka to dobrze ustawieni ludzie, z dużą kasa i 8 końmi. Wiec każdy kolejny koń, to tylko ułamek wydatków, na które kasę wywalają. Niestety za późno mnie powiadomiono o sprzedaży (a dali za niego 2500 🍴 ) i nie miałam tego szczęścia by go wykupić ze stajni, w której stał. 🙁

Aż mi się coś robi w środku jak pomyślę co ona z nim robi. A wiadomo jak takie smarkule traktują te konie. Mój kochany kucyczek, a na jazdach...
No to szczerze Ci współczuje ... A od tych obecnych właścicieli nie możesz go odkupić ?
Tak,tak," mój loff horsik " - jak robi to czego laska od niego oczekuje ,
'Głupia szkapo  👿 " - Jak nie zrobi czegoś przez nią, bo to nie taki sygnał jaki ona uważa za prawidłowy, bo nie ma miejsca,bo za ślisko  😵
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 grudnia 2009 12:59
Już pytałam przez tamtejsze koleżanki  (by spytały właścicieli) czy byłaby możliwość odkupienia go w ramach emerytury, ale dowiedziałam się, że cała rodzinka jest zakochana w tym koniu 👿 i w pierwszej kolejności do kupna C. jest kuzynka tego smarka. No jak się dowiedziałam, to myślałam, ze oszaleję. Zresztą moja dobra kumpela z tamtych okolic powiedziała, żebym nie liczyła na 'zniżkę', bo jak oni walną cenę to mogę tylko nadal wzdychać i rozpaczać nad jego losem.

Niestety teraz 'osiągnął' duży sukces na arenie zawodów wojewódzkich bodajze, to wizja odkupienia staje się coraz bardziej nikła.
No to fakt,tylko wzdychać ... 🙁
http://allegro.pl/item831769246_sprzedan_pieknego_konika_polskiego_ogierka.html 

Konika mam od nie dawna !!! Sprzedaję ponieważ muszę wyjechać na dłuższy okres i nie ma się nim kto opiekować . Konik w tej chwili waży 380kg bardzo ładnie nosi w terenie chodzi z innymi konikami jako czołowy kiedyś chodził z końmi zimnokrwistymi też jako czołowy !!! Posiadam świadectwo krycia matki i obecnie czekam na paszport powinien już przyjść ! Konik skacze przez przeszkody 150cm . Sprzedaje wraz z siodłem i ogłowiem posiadam nowy popręg ,szczotki ,i palcata!


"jako czołowy kiedyś chodził z końmi zimnokrwistymi też jako czołowy !!!" ŁAŁ  😁 
zdjęcia z "jeźdźcem"... może to i lepiej, ze sprzedaje...
Atutowa a jak ja mogłabym nie wiedzieć  😁
http://allegro.pl/item831769246_sprzedan_pieknego_konika_polskiego_ogierka.html   

Konika mam od nie dawna !!! Sprzedaję ponieważ muszę wyjechać na dłuższy okres i nie ma się nim kto opiekować . Konik w tej chwili waży 380kg bardzo ładnie nosi w terenie chodzi z innymi konikami jako czołowy kiedyś chodził z końmi zimnokrwistymi też jako czołowy !!! Posiadam świadectwo krycia matki i obecnie czekam na paszport powinien już przyjść ! Konik skacze przez przeszkody 150cm . Sprzedaje wraz z siodłem i ogłowiem posiadam nowy popręg ,szczotki ,i palcata!


"jako czołowy kiedyś chodził z końmi zimnokrwistymi też jako czołowy !!!" ŁAŁ  😁 





łohoho skacze 150 xd
Mo - i to z pewnością pod jeźdzcem 😀
tak już pomijąjąc to, jak koń jest osiodłany ...  😵
Padłam.
Szkoda tylko że nie napisane "chodził parkury 150..."


Powracając do wcześniejszych dyskusji o trzynastkach, ekhem... sama sie do nich się zaliczam i jak napisała Atutowa Ludzie się na nas krzywo patrzą. Ludzie jak czytają takie ogłoszenia to przechodzą im dreszcze na myśl że ktoś taki mógłby się zajmować ich koniem, ale to się nie tyczy wszystkich trzynastek. Jeżdżę dwa konie, właściciel ufa mi od 2 lat, że nie zrobię czegoś głupiego, co mogłoby zagrażać zdrowiumojemu jak i zdrowiu konia.

co do skakania na czarnej... ja nie mogę się patrzeć na osobę, która ma za ojca trenera, jeździła C i skacze na czarnej ...
Grafitkowa,
jak ktoś jeździł C, to może ma umiejętności i wiedzę niezbędną, aby skakać również na czarnej.

A szalone "nastki" wszystko wiedzą najlepiej. Nawet jak nie wiedzą, to i tak wiedzą lepiej  😉 a już na pewno lepiej od wszystkich starszych. Bo one są ... najlepsiejsze krejzolki  😉 proponuję zlać na zimno, dyskusje zazwyczaj niewiele dają.
_kate - mam nadzieje,ze pod uwage nie bierzesz wszyystkich 'nastek'  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się