ciąża, wyźrebienie, źrebak

margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
27 listopada 2009 07:20
zalezy ila ma miarka😉
Hmm trudno powiedzieć to jest taka standardowa miarka pavo. Na oko trochę ponad litr tam jest ...chyba 😉


ur. o 15;00 😀
Met gratulacje niech zdrowo się chowa 🙂 Klaczka czy Ogierek ?
ogr 😀
porod trwal moze pol godziny (klacz zaczela rodzic na pastwisku, ale dala nam czas na przeprowadzenie siebie do boksu, wtedy od razu sie polozyla i zrebol pojawil sie na swiecie) - szok. maluch po 20-30 minutach wstal. wykupkal sie 3 razy. najwiekszy problem byl z karmieniem, poniewaz kobyl nadstawial sie zrebolowi pyskiem... teraz juz wszystko ok. maluch biega, bryka, spi, rzy i w ogole 😍






nie jest najslodszy na swiecie? 😍 😍 😍
Jest  🙂 Cud Miód i Orzeszki
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
01 grudnia 2009 11:21
jakie słodkie maleństwo  💘
[quote author=Azbuka link=topic=57.msg339657#msg339657 date=1253555939]
W przyszłym miesiącu odstawiamy, troche się boję, może mi ktoś przybliżyć co i jak, żeby prawie bezboleśnie to przeszły?

Hmm, nikt nic nie odpowiada, widocznie nie da się bezboleśnie  🤔
[/quote]

u nas dało się bezboleśnie w wielu przypadkach. Jak źrebak ma 5 miesięcy to zabieramy go na minutkę do sąsiedniego boksu. Codziennie coraz dłużej. Oprócz tego uczymy źrebaczki spacerować na uwiązie. Po miesiącu jak przychodzi czas odsadzenia źrebak spędza noc w sąsiednim boksie, a na wybiegu z mamą. Drugi plus jest taki, ze laktacja stopniowo zanika, bo młody tylko w dzień popija. Jak mamusi się znudzi to sama go odgoni.

W tej chwili czekamy na źrebaczka po moim ogrze 😀    termin 19 luty 🙂 🙂 🙂
czy jeżeli u zaźrebionej klaczy występuje ruja, jednak w trakcie jej trawania nie chce stać przy ogierze, to istnieje możliwość, że jednak nie nastąpło zaźrebienie?
Należy zrobić jej USG 🙂
Ja miałam folblutkę, która po skutecznym kryciu miała jeszcze kilka rui, a potem wyźrebiła się w terminie liczonym od stanówki tym ogierem (wykluczone "poprawienie" przez młode ogierki).
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
08 grudnia 2009 20:01
Kiedy zaczynacie sezon porodowy??? U nas poczatek lutego  😅 Juz nie moge sie doczekac 🙂
Kiedy zaczynacie sezon porodowy??? U nas poczatek lutego  😅 Juz nie moge sie doczekac 🙂

zdradzisz tegorocznych tatusiów ?

my w tym roku nie kryliśmy, a od 2005 r. zawsze był jakiś źrebol, pozostają mi podlotki  😁
trzymam kciuki za wszystkie forumowe, końskie mamy  😅
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
08 grudnia 2009 21:31
aramra zaczynamy Cassini I, potem Lordanos, potem moje, moje, moje wymarzone, czyli DE NIRO, nastepnie Clinton I, Cassini I, Contender i znowu Clinton I , potem Cassini I, Baloubet du Rouet, Clinton I , Baloubet du Rouet, Diarado, Diarado i ... eeehhh.. .konczymy na Contenderze... uff... sporo tego
my mamy termin na lipiec dopiero jejku ale ja sie stresuje a to przeciez tak dlugo jeszcze moj pierwszy zrebak z ukochanej klaczki a tatus Empire z Opyp
pamelfa, uuu po takim tatusiu, to ja czekam z niecierpliwością! I nic się nie chwaliłaś!
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
09 grudnia 2009 08:59
U nas w tym roku jedno na czerwiec i to z niefrasobliwego krycia poprzedniego właścieiela klaczy, skończy się pewnie na braku wpisu żrebaka (arab) :/, ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy, co nie zmienia faktu, że maluch będzie ukochany i dopieszczony pod każdym względem 🙂.
Burza jak sie urodzi to daleko nie bedziesz miala zeby przyjechac i go osobiscie wytarmosic🙂
Condina  😍 😍 😍 😍 😍 brzmi smakowicie 😉
aramra zaczynamy Cassini I, potem Lordanos, potem moje, moje, moje wymarzone, czyli DE NIRO, nastepnie Clinton I, Cassini I, Contender i znowu Clinton I , potem Cassini I, Baloubet du Rouet, Clinton I , Baloubet du Rouet, Diarado, Diarado i ... eeehhh.. .konczymy na Contenderze... uff... sporo tego

wooow  👍
to ja kibicuję małym Clintonom 🙂 (to ten Clinton po Corrado, tak ?, siwy taki ojciec Cornet Obolensky'ego ?)
pamelfa, nie omieszkam zajrzeć 🙂
"my" rodzimy w kwietniu ; ))

juz nie moge sie doczekac ! 😀
ile wzrostu mają wasze źrebaki w wieku 10-miesięcy ?
Mierzyłam młodego i tak się zastanawiam czy 144 cm to dużo czy mało  🤔
Averis   Czarny charakter
26 grudnia 2009 19:55
armara Jak dla mnie, to sporo 😉 Mój prawie trzyletni Karson ma 150 cm  😁 Ale on to z tych niewysokich raczej  😁
moja pokryta 5. marca. Czyli wedlug wyliczen tutejszego weta termin rozciagniety od 15 stycznia do 15 lutego...

To pierwszy porod, przy jakim bede i to tez pierwszy zrebak mojej kobyly. Co powinnam wiedziec, w co sie zaopatrzyc? Podstawowe informacje nt ulozenia malucha itp mam, w koncu przez lata sie osluchiwalam... Ale mimo tego, baaardzo sie boje  😵
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
26 grudnia 2009 20:08
Karolass, Prosiaczek zaźrebiony? 🙂
tak, zajelam sie hodowla prosiakow, czyli... prosiakowaniem?  🤣
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
26 grudnia 2009 20:20
No to gratulacje 😅
Ciekawa byłam kiedy tu z taką wieścią wyjedziesz. Nie mogę się doczekać prosiaczkowego potomka 😅
Averis
Dzięki 🙂 Ano jestem ciekawa, bo wcześniej dzieciaków nie mierzyłam, wiem tylko ile ma klaczka koleżanki w podobnym wieku i dlatego się zastanawiam.
On chyba i tak wielki nie będzie bo ma sporo oo w rodowodzie.
To pierwszy porod, przy jakim bede
jesteś tego pewna ?  😁 moja błyskawica w tym roku oźrebiła się jak poszłam na herbatę do domu

Co powinnam wiedziec, w co sie zaopatrzyc

zdecydowanie w db weta/osobę z doświadczeniem, mi się to przydaje, bo zdarza mi się panikować

aa i odradzam prasę na temat w ostatnim miesiącu, pewnie 90% wyźrebień jest prawidłowa, ale jak się tak człowiek naczyta o nieprzyjemnych przypadkach to aż się słabo robi 🙁

Trzymam kciuki w każdym razie  😅
ile wzrostu mają wasze źrebaki w wieku 10-miesięcy ?
Mierzyłam młodego i tak się zastanawiam czy 144 cm to dużo czy mało  🤔


mój w wieku 8 miał 142 cm...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się