Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Dynamo   Dynamicznie :))
12 grudnia 2009 20:01
w szczegóły nie wnikam :P
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
12 grudnia 2009 20:07
... gdzie trzeba iść i co zrobić żeby wyrobić sobie pracowniczą książeczkę zdrowia, mam na myśli tą sanepidowską... płaci się za to coś?
tak
Do lekarza medycyny pracy. Musisz mieć od pracodawcy jakiś kwit. Nie pamiętam czy coś jeszcze.
Jaka jest standardowa powierzchnia boiska do piłki nożnej?
okwiat- powinnaś dostać skierowanie od pracodawcy na takie badanie. W takim wypadku Ty nic nie płacisz. Jeśli chcesz to zrobić na własną prośbę, wtedy musisz udać się do lekarza pierwszego kontaktu, prosić o skierowanie i pewnie zapłacić za to z własnej kieszeni.
Czy da się w jakimś programie obrócić film, który został nakręcony aparatem w pionie, żeby dało się to normalnie obejrzeć?
W movie makerze można  😀
W efektach jest taka opcja
Chess- Dzięki  :kwiatek: Udało się 🙂
jeszcze jedno pytanko mam. Z filmików kadry (zdjęcia) zawsze robiłam przy użyciu Power DVD, ale na tym kompie nie mam. Tez w Movie Maker się da czy jeszcze może w inny sposób?
W movie makerze mi się nie udawało zrobić. I jeśli się da,  niestety nie wiem jak
Jak odmienić kakao przez przypadki? 😡
IloveMosiek   Mościsław & Co
12 grudnia 2009 22:41
zwyczajowo nie odmienia się, tak jak rodeo, makao, wideo, boa...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
12 grudnia 2009 23:07
Dziewczyny pomóżcie mi proszę. Otóż ja nie mam za bardzo czasu na szukanie tego typu spraw na necie więc liczę na wasza pomoc.


Na jakie świadczenia może liczyć samotnie wychowująca Matka  (dziecko do lat 5-6)  w dodatku bezrobotna?

Dziecko ma przyznane alimenty w postaci 300 zł i nic więcej.  Gdzie  mam posłać taka osobę? ZUS, Urząd pracy? Pomoc społeczna? Sytuacja jest dość pilna i z jakimi papierami się stawić....

drugie pytanie może wydawać się dość głupie a jednak: Czy  Hiszpania jest w sferze Schengen ( czy jak to się tam pisze).? Czy muszę mieć ze sobą paszport? I gdzie mogę wykupić ubezpieczenie zdrowotne na wszelaki wypadek zdrowotny?

Z góry dziękuję za pomoc :kwiatek:
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
13 grudnia 2009 08:31
Dada   :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
13 grudnia 2009 08:36
dlaczego klikam na ikonkę i gra nie chce się uruchomić? Jak klikam prawym przyciskiem myszy i otwórz tez się nie uruchamia. Wcześniej normalnie chodziła 🙁
mam pytanko, jak jest poprawnie:
uwielbiam panią ze zdjęcia
czy
uwielbiam panią ze zdjęcia
?
bo już zgłupiałam ( ; .
Seksta   brumby drover !
13 grudnia 2009 16:43
fin koło 2 tys m kw?
zabeczka17 do Hiszpanii nie trzeba paszportu.
przeztysiacmorz tę 🙂 ale chyba przyjęło się używać obu form w języku potocznym.
Seksta, dzięki :kwiatek:

EDIT: Mi wyszło z wymiarów z Wikipedii, że 7000m2
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
13 grudnia 2009 17:17
przeztysiacmorz moim zdaniem tą panią.
jeżeli wyraz kończyłby się na ę, to wtedy użylibyśmy tę (np tę książkę) 😉
Z czego są robione żele pod siodło?
przeztysiacmorz w liceum mnie uczyli, że obydwie formy są poprawne, ale "tę" bardziej elegancka i dystyngowana, taka dla "inteligencji"  😎
pomyliłam wątki
przeztysiacmorz tę 🙂 ale chyba przyjęło się używać obu form w języku potocznym.


hmm, a mi sie wydaje, ze sam prof. Bralczyk mowil mi na zajeciach o tym co napisala Edytka... ja tam zawsze tak mowie 😉
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
14 grudnia 2009 10:54
[quote author=yga link=topic=20.msg400319#msg400319 date=1260463116]
slyszalyscie o tym ze jedzenie cytryny powoduje opoznienie miesiączki?
to prawda? 👀


Raczej nie prawda.
[/quote]
Ja słyszałam, że zmniejsza obfitość. Kiedyś spróbowałam - jadłam jedną cytrynę dziennie podczas miesiączki i rzeczywiście była mniej obfita niż normalnie, ale trwała dłużej a dodatkowo jak już myślałam, że się skończyła i nie zjadłam cytryny to następnego dnia mnie zalało :/  Wyszło na to, że ilość krwi menstruacyjnej jest z góry określona i nie da rady jej zmienić.

I moje pytanie:
Dlaczego niektórzy ludzie zasypiają praktycznie momentalnie jak tylko przyłożą głowę do poduszki a inni mimo zmęczenia i chęci szybkiego zaśnięcia przewracają się z boku na bok nie noga spać?
Szału już dostaję jak mąż zasypia w minutę po położeniu się do łózka a ja się męczę. Do tego zdarza mu się chrapać, a wtedy to już w ogóle nie mogę zasnąć 👿
Dynamo   Dynamicznie :))
14 grudnia 2009 17:17
podpisuje się rękami i nogami pod problemami z zasypianiem. wie ktoś coś na ten temat?
Averis   Czarny charakter
14 grudnia 2009 17:21
Wybaczcie- namieszałam  😡 Ja też bym dała tą, ale dlaczego? To muszę to sprawdzić 😉
edit: Już wiem  😁 Wariantywność form i występuję tylko w bierniku- obie są poprawne, choć pierwsza na poziomie normy wzorcowej, druga- użytkowej mówionej. W innych przypadkach użycie formy to hiperpoprawność i jest uznawana jako błąd językowy.
edit 2: I już wiem dlaczego dałabym tą- po prostu źle przeczytałam zdanie podane przez przeztysiacmorz. 'Uwielbiam' mój mózg zamienił na 'zachwycam się'  😁 Stąd też wzmianka o hiperpoprawności w innych przypadkach. Moje niedopatrzenie  :kwiatek:
Piszemy: widzę/uwielbiam tę książkę/panią/żyrafę.
Mówić można albo tę, albo tą. Druga wersja jest bardziej potoczna, ale jak najbardziej dopuszczalna (w mowie).

Dlaczego niektórzy ludzie zasypiają praktycznie momentalnie jak tylko przyłożą głowę do poduszki a inni mimo zmęczenia i chęci szybkiego zaśnięcia przewracają się z boku na bok nie noga spać?
Może jesteś zbyt zmęczona (to też utrudnia zasypianie). Może jesteś na zbyt wysokich obrotach, może brakuje Ci czasu na wyciszenie i przejście od aktywności do snu. Niestety nie ma takiego pstryczka elektryczka, który by człowieka wyłączał z minuty na minutę. Może masz zbyt dużo stresów w życiu. Może chodzisz spać o nieregularnych porach. Może za późno przed snem jesz (albo odwrotnie, jesz dłuuugo wcześniej). Może Ci zimno w stopy. Może masz za ciepło w pokoju. Może masz zwyczaj czytać w łóżku (lepiej, jak łóżko służy człowiekowi tylko do snu; i seksu). Może doszłaś do stanu, kiedy denerwujesz się swoimi problemami z zasypianiem i te nerwy utrudniają Ci zasypianie.

A ekspresowo zasypiają między innymi niskociśnieniowcy i ludzie z niedoczynnością tarczycy 😉 (Ale nie tylko oczywiście, zdrowym też się zdarza 😉).
Ja mam tak, że zdarza mi się zasnąć na łóżku podczas nauki/czytania, ale jak już je rozścielę, to nie zasnę  😎
Czy zwykły krokmierz / sensor biegowy jest w stanie pomierzyć dystanse konnych terenów? Z uwzględnieniem tempa?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się